Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - רנו זואי - פלאשבקים לאקדמיה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקסים מסתקרן ממכוניות "עם קטע". ואם רנו זואי היא משהו, זה מכונית עם קטע. אז שלחנו אותם ביחד ליומיים בלי מטען. כאלה אנחנו, מתחשבים.

זה מה שהיה לו להגיד כשהוא חזר.

רנו-זואי-2017-03.JPGרנו-זואי-2017-04.JPGרנו-זואי-2017-15.JPG

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150 קילומטר וזה על סוללה חדשה. כניראה עם הזמן הסוללה תציע פחות קיבלות כמו בפלואנס (שם היו מחליפים סוללה בסוללה משומשת אחרת אם היעילות הייתה יורדת מתחת לאחוז מסויים, משהו כמו 70% אם אני זוכר נכון, כלומר בסוף הטווח יהיה כבר משהו כמו 100ק"מ).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית ממש מעניינת. חבל שבתמחור הזה היא תהפוך לנישתית עד לא קיימת, בערך כמו הניסן ליף.

אין מה לעשות, מעטים מאוד האנשים שישקלו לקנות דבר כזה בסכום הזה: מי שנוסע מעט ק"מ בתוך העיר יקנה משהו הרבה יותר זול שלא יצדיק את החסכון בדלק של הזואי, ומי שלא - פשוט יעדיף לא להיות ב"חרדת טווח" כל הזמן. 150 ק"מ זה קצת מידי.

לטעמי המכוניות החשמליות יהוו פקטור לקניה ברגע שישיגו טווח יותר גדול (לפחות 300 ק"מ בין טעינה לטעינה) ויהיו נגישות יותר מבחינת זמן ועמדות הטענה - ותמחור. עד אז הן יישארו קוריוז, לפחות בארץ.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד הערבים בשבוע שעבר יצא לי להצטרף למקסים וגל, ולחוות את המכונית החמודה הזאת.

כבר במבט ראשון יש בה משהו מסקרן. העיצוב חמוד מאוד, והצבע הכחול של הרכב בו נהגנו בהחלט הולם אותה. הצבעים בפנים בהירים ובהחלט תורמים לתחושה, אפילו שהמון פלסטיקה קשה יש מכל עבר. אז כאמור, הצבעים הבהירים, במספר גוונים, זה משהו שבהחלט תורם לתחושה. המושבים היו על הצד הנוקשה מדי לטעמי האישי, אבל מצד שני גם הייתי עם גב תפוס באותו היום כך שלא אתפס על העניין :)

העיצוב בפנים הוא רנו לכל דבר - ההגה והקונסולה המרכזית עם המסך דומים עד מאוד למה שיש בקליאו, רק שהאחרון, בניגוד לקליאו, מציג אנימציה (באיכות טובה) על שימוש הסוללה ופיצ'רים נוספים. גרפיקה נוספת ומשתנה יש גם בלוח השעונים שהוא מצומצם בגודל אך מספיק אינפורמטיבי. כמו שמקסים ציין בכתבה, הצליל בהפעלת האיתות היה מעצבן וילדותי (עד כמה שזכור לי זה משהו שניתן לשנות אותו). הישיבה גבוהה יחסית וזה מורגש בעיקר במושב האחורי, וזה בגלל הסוללה שנמצאת מתחת לרצפת הרכב. שקע הטעינה (או פתח תדלוק החשמל אם תרצו :)), נמצא מתחת לסמל הקדמי שנפתח מהשלט. פיצ'ר נחמד.

הנעת הרכב לא מורגשת כלל, ורק הכיתוב Ready בלוח השעונים מסגיר שהרכב מוכן לתזוזה. מצב אקו זה המצב בו רצוי להיות בנסיעה עירונית. תגובת הרכב ללחיצה על הגז חלשה ומתונה מאוד בשביל לחסוך בסוללה, ובתנועה עירונית עם הרבה משחק בגז וברקס, לא צריך יותר מזה. כשמבטלים את מצב אקו, מתגלה רכב זריז מאוד שמאיץ וצובר מהירות בקצב יפה, על חשבון זלילת סוללה. לא יודע למה, אבל שלושתינו קיבלנו את הרושם המלחיץ שאתה לא יודע באמת מתי ואיפה תתפוס אותך הסוללה הריקה.

בסופו של דבר המחיר אומר הכל. 132 אלף ש"ח על מכונית מיני חשמלית, זה משהו ששם אותה בקטגוריה של מכונית משפחתית ומאוד קרוב למחירים ההתחלתיים של הקרוסאוברים. אני מגדיר אותה כצעצוע אופנתי לבעלי ממון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אז מה הטעם בכלל בפרויקט השיווק של הרנו זואי?"{שאלה דומה שמזכירה שרשור אחר... גם בנושא רכב חשמלי}

-כי הטווח הריאלי הוא בין 100-140 ק"ם, שניתן לממש אותם,

-הרכב קטן מדי, ויקר מדי. עולה כמו 2 רנו קליאו.[כמעט]

-זמן טעינה ארוך ללא אופציית החלפת הסוללה, בתחנה ייעודית.

בואו נקווה שזה לא יהיה פרק "ב" של השרשור הארוך ההוא, כי כרגע לפי איך שזה נראה עוד נתגעגע לפלואנס החשמלית ההיא.

היא הייתה גדולה ומרווחת יותר, עם אותו טווח נסיעה, בעלת יכולת החלפת סוללות מהירה, ומחיר יותר זול.

ואת הסוף שלה כולנו זוכרים.

הטווח נסיעה שמוזכר נמצא במבחן דרכים כאן:

iCar - מבחני רכב - רנו זואי - מבחן וידאו

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

פלואנס עלתה יותר זול אולי בלי הסוללה. יש מספיק אנשים שבקושי נוסעים ויש להם בית פרטי, כך שזואי יכולה להתאים להם. עדיין לטעמי רק שבי בולט וטסלה מודל 3 שווים התייחסות בחשמליות בשלב זה (טווח ריאלי של 300+ ק"ם). הבעיה שהראשונה עוד לא בארץ והשניה עוד לא בייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודעים מה? דווקא הייתה מתאימה לי אחת כזו. חשמלית קטנה, עיצוב מצחיק-חמוד, שקע טעינה בחניה, מה רע? גם ככה אני שונא נסיעות ארוכות.:-P

רק מה, המחיר צריך להיות 80K...

עריכה אחרונה על ידי אליה

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באנגליה בלי מיסים היא עולה יותר מ80000

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד את מה שאני אומר תמיד על חשמליות: מי שקונה אחת כזו כיום בעצם משתתף באיזשהו beta testing - גם עם טווח של 300 ק"מ זה עדיין לא כלי תחבורה נורמאלי, כי מה קורה כשאני רוצה לסוע לאילת? עוצר באמצע הדרך לחצי שעה/שעה/שעתיים "לתדלק"? אז נכון שליומיום של רובנו זה מספיק, אבל מה עם אילת/צפון? שוכר רכב?

לא - העתיד הוא חשמלי, אבל הסוללה היא משהו זמני פשוט כי ככה אנחנו יודעים היום להניע מנוע חשמלי. עתיד הרכב החשמלי תלוי ביצור חשמל תוך כדי נסיעה (תא דלק, לדוגמה) והזנת המנועים החשמליים, ואז ניתן יהיה להמשיך כמו היום: נוסעים, עוצרים לחמש דקות תדלוק (במימן לדוגמה), וממשיכים לסוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה בעיה בלעצור לחצי שעה בדרך לאילת פעם בכמה שנים שאני נוסע לשם. זה גם טוב להתרענן, מה שאני לפחות לא עושה בדרך כלל מתוך מחשבה - יאללה נו, נגמור כבר עם הנסיעה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מכונית חשמלית מחוייבת בעיצוב מטופש? תקראו לזה עתידני, לדעתי אין בזה שום דבר עתידני, מטופש ומצועצע.

החשמלית היחידה שנראת טוב היא הטסלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדר"כ במכוניות חשמליות (וגם היברידיות) מנסים לשמור על עיצוב כמה שיותר אווירודינמי כדי למקסם את החיסכון במשאבים ולסחוט כמה שיותר טווח נסיעה.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מכונית חשמלית מחוייבת בעיצוב מטופש? תקראו לזה עתידני, לדעתי אין בזה שום דבר עתידני, מטופש ומצועצע.

החשמלית היחידה שנראת טוב היא הטסלה.

דווקא העיצוב סביר, לא הייתי אומר רחוק מקליאו מקבילה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באנגליה בלי מיסים היא עולה יותר מ80000

זה לא משנה את העובדה שאני דלפון...:lol:

בכל אופן, עם הזמן ירדו עלויות היצור, וירדו המחירים. בשלב מסוים מנועי בעירה פנימית צריכים לחלוף מן העולם.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שהזואי נראית אבל הספק המנוע מעט חלש יש לרנו בתערוכת ז'נבה גרסה קצת יותר אטרקטיבית:

ZOE E-SPORT בעלת שני מנועים חשמליים עם הספק של 460 כ"ס, גוף קרבון פייבר ותאוצה 0-100 ב -3.2 שניות.

גם העיצוב משופר.

http://www.carmagazine.co.uk/car-news/motor-shows-events/geneva/2017/renault-zoe-e-sport-muscles-up-with-460bhp-ev-hyper-hatch/

0.jpg90renaultzoee-sportconcept.jpg91renaultzoee-sportconcept.jpgrenault-zoe-e-sport-concept-7.jpgrenault-zoe-e-sport-concept-8.jpgrenault-zoe-e-sport-concept-10.jpgrenault-zoe-e-sport-concept-11.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...