Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

החרדים מסוגלים לחיות מ5000 ש"ח כי הם לא מוציאים כלום לחופשת ומסעדות ומחשבים ופלאפונים וכל תענוגי של הדור החדש,

החילונים באמת לא יכולים אפילו אם באמת הם מרויחים 16 אלף עדיין לא מספיק להם בקושי לחיות וכ"ש לא להחזיר משכנתא של 5000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שמישהו יעשה את זה לעצמו במודע?

אם לא עומדים בתשלומים של המשכנתא, הבנק לוקח את הדירה לא?

אם הם לא עומדים בתשלומים הם יוצאים מנקודת הנחה שהם ימכרו את הדירה אחרי 5 שנים/ ישכירו ויקבלו עליה את מחיר השוק 'לצורך העניין 1.75 יסולקו את המשכנתא יחזירו להורים ןלגמ"ח יישארו ביד עם 200 א' רווח. הבעייה בתכנית היא שאין ממש דרך לדעת מה יהיה מחיר השוק עוד 5 שנים (הזמן שבו צריכים לחכות מחתימת חוזה ועד למכירה).

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בכיין זה, יש לו 6 חדרים! לא פחות. התנור יכול להיות באחד מהם.

וברצינות, בטח גם החדרים הם צינוקים בשטח המינימלי המותר בחוק לחדר מגורים.

אבל העיקר שיש דירה חדשה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב שזה עומד בדרישות, כי יש בדרישות גם חלון וגם שיש, אני לא רואה את שניהם..

בלי קשר, אפשר לוותר על הזכיה כאשר מוצגת הדירה בשלב הבחירה, לא? אני רואה כזה דבר כמו בתמונה ובורח.. למה לקחת משכנתא עבור דירה עם מטבח עלוב שכזה ואז לבכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לבדוק אם לתכנון מפרט הדירה - כי יש אישור תכנון של מינהל הבינוי / משרד השיכון.

לפעמים המפרט הוא רק סקיצה ראשונית - אפשר לברר גם עם החברה הקבלנית הבונה.

לפנות במכתב /מייל או בטלפון לגורם האחראי במשרד השיכון - ולהעיר על החריגות בתכנון הדירות.

ולפעמים אי התאמה, בתקנים מחייבים של משרד השיכון.

נראה כי יש קבלנים המבצעים שרטוט או מפרט גרוע בכוונה - כך הם לא מוכרים את הדירות הללו לזוכים.

ואח"כ מבצעים שינויים פנימיים בתכנון , ומוכרים לאחרים.

לדעתי כדאי לבדוק את אישורי תכנון הדירה, והאם הם מאושרים סופית.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב שזה עומד בדרישות, כי יש בדרישות גם חלון וגם שיש, אני לא רואה את שניהם..

בלי קשר, אפשר לוותר על הזכיה כאשר מוצגת הדירה בשלב הבחירה, לא? אני רואה כזה דבר כמו בתמונה ובורח.. למה לקחת משכנתא עבור דירה עם מטבח עלוב שכזה ואז לבכות.

יש המון דירות במחיר למשתכן בלי חלון במטבח.

אי אפשר לוותר אחרי שחתמת חוזה. ולא נראה לי שיראו לך את הדירה אם לא חתמת על חוזה כי על החוזה אתה חותם בערך שנתיים לפני שהדירה בכלל קיימת.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכוונה ב"מוצגת הדירה" היא לתכניות הדירה ולמפרט. ואלה אכן מוצגים בשלב בחירת הדירה.

במקרים מסוימים אפשר לבחור דירה לפני היתר הבנייה ויכולים להיות שינויים קלים, שינויים פחות קלים מאפשרים ביטול החוזה.

הדרישה לחלון במטבח היא מהגרסה האחרונה, ותחייב רק קבלנים שיזכו במכרז בעתיד, כלומר לא משפיעה על הגרלות עבר או הווה.

לפני כן ניתן היה לספק מטבח שפונה למרפסת שירות למשל, בתוספת וונטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכוונה ב"מוצגת הדירה" היא לתכניות הדירה ולמפרט. ואלה אכן מוצגים בשלב בחירת הדירה.

במקרים מסוימים אפשר לבחור דירה לפני היתר הבנייה ויכולים להיות שינויים קלים, שינויים פחות קלים מאפשרים ביטול החוזה.

הדרישה לחלון במטבח היא מהגרסה האחרונה, ותחייב רק קבלנים שיזכו במכרז בעתיד, כלומר לא משפיעה על הגרלות עבר או הווה.

לפני כן ניתן היה לספק מטבח שפונה למרפסת שירות למשל, בתוספת וונטה.

אכן הכוונה הייתה למה שאמרת.

לא ברור לי לגבי הגרלות הווה. אם מה שרשמת נכון זה לא הטעייה? כי אני נרשם להגרלות על פי ציפיה שמה שרשום בדרישות מינימום למפרט יהיה בדירה. למה אתה חושב שזה לא מחייב כל פרוייקט מרגע שהמפרט עלה לאתר משרד השיכון? את הגרסה הקודמת אגב לא ראיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבצים נמצאים באתר הזה (קישור) : מחיר למשתכן/אודות/המפרט הטכני

המהדורות השונות ניתנות להורדה למטה. שים לב להערה למעלה:

המפרט המחייב הוא זה המצורף לחוברת המכרז הספציפי.

כך שלפי הבנתי, המפרט המחייב הוא זה שפורסם בעת פרסום המכרז לקבלן, שם גם נקבע מחיר הבסיס למטר.

לגבי הגרלה ספציפית, כדאי לברר פרטנית - למשל בקבוצת פייסבוק המתמחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כן נכלל בשטח הזה? האם, למשל, קירות (חוץ ופנים) נכללים או נכללים חלקית או כלל לא?

להביא בחשבון חישוב השטח לצורך שיווק שונה מהחישוב לצורך טאבו, ושוב שונה מהחישוב לצורך ארנונה (שבעצמו שונה מרשות לרשות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטח לפי חוק מכר הוא מאד פשוט.

היטל הדירה כולל קירות חוץ וחצי מהקיר המשותף עם שכן/שטח ציבורי

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אוריד עשרה אחוזים 150 מ' נשמע בהחלט סביר ל6 חדרים כל עוד החלוקה וגודל החדרים הגיוניים ממש לא נראה לי כוחים.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...