Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

גם בסין בונים בלי הפסקה, יש ערי רפאים ענקיות ובכל זאת מחירי הנדל"ן בשמיים. אני עם המשכורת שלי לא הייתי מסוגל לשכור דירת חדר בשכונה מרכזית בשנחאי או בייג'ינג. ככה נראת בועה.

בישראל כנראה לא מעט דירות עומדות ריקות או יעמדו ריקות אם ימשיכו להציף את הפרברים ביחידות דיור בלי לגרום לאנשים אשכרה לרצות לגור שם. אם אני לא טועה לפני כמה זמן הייתה כתבה שחצי מהשכונה החדשה בראש העין נטושה. זו רק ההתחלה. חכו עד שיסיימו לבנות עוד עשרות אלפי יחידות דיור באמצע שום מקום.

חם מהתנור: 26 אלף יחידות דיור בדימונה. מי לעז... איך בדיוק ימכרו 26 אלף יחידות דיור בדימונה? מי יגור שם?!

https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3730664,00.html

אני מחזק את התגובה של אספ מעליי, כתור מי שחי בשכונה המדוברת (ראש העין) ויש בבעלות המשפחה דירה בחריש, אני ממליץ לך לבסס את דבריך על הנתונים שמתקבלים מאנשים שאשכרה חיים באזור שאתה מדבר עליו ולא על אנשים שלא חיים באזור המדובר אבל עדיין שכותבים מתוך אינטרס זה או אחר על האזור.

ולגבי ראש העין, השכונה מתפתחת מיום ליום, מתווספים שירותים כאלה ואחרים. נפתחים כל הזמן בתי ספר וגנים חדשים.

נכון, השכונה עדיין נראת כמו אתר בנייה גדול אבל אני מאוד מבסוט מהכיוון שאליו מתפתחת השכונה.

נכון, הקצב עדיין איטי מקצב האכלוס אבל העירייה מנסה לפצות על זה וטוענים שברבעים החדשים שכרגע מתחילה הבנייה בהם זה יהיה אחרת. למי שכבר חי פה זה לא משנה אבל הבאים בתור כנראה יהנו מה"סבל" של אנשים אחרים. אבל הם גם ישלמו כמעט פי 2 (ויש לי הוכחות) ממה ששילם מי שרכש פה לפני 3-5 שנים כשאפילו דחפורים לא היו פה.

מי שקנה דירה בראש העין וציפה לחיי לילה תוססים/תנועה ערה במהלך היום כנראה עשה החלטה שגויה.

אני נהנה מהשקט, אם הייתי מחפש רעש ואקשן הייתי קונה דירה בתל אביב.

רוצה בית קפה 24/7? 5 דקות נסיעה בכניסה לקיבוץ עינת.

סופר שפתוח כל יום עד 10 בלילה (כולל שבת)? 5 דקות נסיעה באזה"ת לב הארץ.

מרכזי קניות? 15 דקות נסיעה בסגולה פ"ת או ג'י סנטר בכפר סבא.

למה אני צריך את כל ההמולה הזו (משאיות שפורקות סחורה ב-5 לפנות בוקר, אנשים שיכורים שיצאו מהפאב ובא להם לשחר באמצע הרחוב ב-1 בלילה) מתחת לבית שלי? רק בשביל להגיד שאני הולך ברגל לסופר?

וכן, שפר עלי המזל ומצאתי עבודה שאני מאוד אוהב במרחק הליכה/אופניים מהבית ב"חור/פריפריה" שאני גר בו. אבל אני מודע לכך שבשוק העבודה הדינאמי של היום זה יכול להשתנות בכל רגע נתון. לכן אני רוכש בית לפי באזור שיהיה לי כיף לגור בו ולגדל בו את הילדים, ולא להתגאות שאני עומד בפקק פחות זמן מעמיתי לעבודה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיטימי לחלוטין. מה שעושה לך את זה. אבל 5 דקות נסיעה לוקח (אולי) רק אם סקוטי משגר אותך לשם.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה את הנסיעה הזו בממוצע פעם ביום.

כמובן שלא התכוונתי 5 דקות ב-8 בבוקר עם הפקקים, אלא כשהכביש פנוי.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חרישניק שגר בעיר קרוב לחצי שנה, יש פה קצת טעויות והטעיות.

שעתיים נסיעה לכל כיוון אין כלום? 5 דק' ואני בעין שמר ( מרכז קניות אחלה בחלה שמכיל הכל ופתוח גם בשבת, מושך כמעט את כל הסביבה אליו), 10 דק' ואני בגן שמואל, שזה עוד מרכז גדול שבפתוח גם בשבת.

פארק התעשייה של קיסריה(במקרה אני גם עובד בו) ותחנת הרכבת של קיסריה ופרדס חנה במרחק של 15 דק'.

לגבי אוכלוסייהת משקיעים/דיירים. בבניין שלי ( 21 דירות) יש שתי דירות להשכרה והשאר הן משפחות צעירות עם ילד אחד או שניים מהמעמד הבינוני-גבוה .

ואגב מאז שאני קניתי מחירי הדירות טיפסו בסדר גודל של 10% (שכנה אחת קנתה ב1M ומכרה ב1.1M, עברה לדירת גן בבניין ממול).

זה המצב בשטח, כל השאר - רב סרן שמועתי.

למה , למה , למה לבלבל את האנשים פה עם העובדות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים צריכים להבין

קרקע זה משאב מוגבל

דירות לא ניתן לייבא , לא ניתן לגנוב ( מתוחכמים מצליחים )

כמות האוכלוסין גדלה? גדלה

כמות המתגרשים גדלה? גדלה

תוחלת החיים עולה ? עולה

הוסף לכך סביבת ריבית נמוכה שמביאה את ישראל ישראלי לרכוש דירה להשקעה, "משקיעים " זרים שרוצים שיהיה להם בית כאשר בלילה אחד יצטרכו לארוז את הפקלאות , ותשמש אותם במהלך השנים כדירת נופש קיץ

כל אלה יוצרים ביקושים אמיתיים,

לכן לאורך זמן ערכם יישמר , לא שלא יהיו ירידות או עליות.

ואחרי שתיארת את עוצמת הביקושים ראוי להזכיר שלפי הערכות זהירות יש כרגע 50K דירות חדשות לא מכורות ולפי הפחות זהירות - 60K. אני מנחש גם למה הפסיקו לפרסם את הנתון הזה רשמית. כי זו פשוט תהיה חותמת רשמית לזה שיש כאן בועה ואנשים כמעט והפסיקו לקנות ברמות המחירים של היום. ז"א אין מספיק ביקושים (ניסוח עדין) במחירים האלו.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

א. השאלה איפה?

אם יש 25K בירוחם ועוד 25K בדימונה - למי זה עוזר?

ב. 50K דירות זה בערך ביקוש של שנה+-. מה הלאה?

ג. נראה לי שדיווחו ששנה שעברה מכרו משהו כמו 29K דירות, ירידה של כ-15% בלבד מהשיא. ככה שלא "הפסיקו לקנות".

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה את הנסיעה הזו בממוצע פעם ביום.

כמובן שלא התכוונתי 5 דקות ב-8 בבוקר עם הפקקים, אלא כשהכביש פנוי.

אהא. מתי זה קורה? שישי - שבת? בשעות הלילה? בשעות שכולם בעבודה? אם אני יוצא מהבית בחמש וחצי בבוקר אני עושה את אשדוד - תל אביב בחצי שעה. אם אני יוצא בשבע בבוקר לוקח לי בין שעה וחצי לשעתיים להגיע לעבודה.

^

א. השאלה איפה?

אם יש 25K בירוחם ועוד 25K בדימונה - למי זה עוזר?

ב. 50K דירות זה בערך ביקוש של שנה+-. מה הלאה?

ג. נראה לי שדיווחו ששנה שעברה מכרו משהו כמו 29K דירות, ירידה של כ-15% בלבד מהשיא. ככה שלא "הפסיקו לקנות".

תוסיף עוד 46 אלף יחידות דיור באשדוד עיר שזכתה בתואר העיר הכי ננטשת במדינה אחרי ירושלים חמש שנים ברציפות.

יש כאלה שיודעים להסביר למה לא, ויש כאלה שעושים ומרויחים.

"מרויחים"... מי ישמע הוא הניח בחצר האחורית שלו את היסודות לאקזיט הבא של מדינת ישראל. בסך הכל קנה דירה באמצע שום מקום במחיר יחסית שפוי לטירוף בשוק הנדל"ן שמתחולל בעשור האחרון בתקווה שהשום מקום יהפוך להמקום תוך 10-20 שנה. זה לגיטימי לחלוטין, אבל לא צריך לבנות סביב זה איזה הילה של גאונות פיננסית וחזון לעתיד ברמה של בן גוריון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במה זה מתבטא "העיר הכי ננטשת"?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה זה מתבטא "העיר הכי ננטשת"?

יותר יצאו ממה שנכנסו. עזיבה. בעיקר של צעירים.

כתבה מאתמול:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5121412,00.html

כתבה משנת 2017:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4918486,00.html

כתבה משנת 2016:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4769928,00.html

כתבה משנת 2015:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4724638,00.html

אבל יאללה הסכם גג 46 אלף יחידות דיור שמח כפיים!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאן הם עוזבים ?

לתל אביב?

צעירים זה רווקים או בעלי משפחות זוגות צעירים?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...