Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

רכבת ההרים ממשיכה וכך גם המשחקים של כחלון:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001236331&from=iglobes

אומנם לא מדובר בירידה משמעותית, אלא בירידה בשיעור 0.1% בלבד, אולם מדובר בנתון חשוב שמחזק את המגמה בחודשים האחרונים.

כאשר שיעור הדירות המוזלות בקרב הדירות במדד רשם שיא חדש ועמד על 28.2%

במקביל, מדד המחירים לצרכן עלה בחודש אפריל ב-0.4%

אם יכניסו רק דירות במחיר למשתכן, נראה ירידות מסובסדות גדולות עוד יותר!

בנתיים יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר:

31589405_10156506990404309_7455301796873895936_o.jpg?_nc_cat=0&oh=9902c8aad00a02ba43ba29d4387f32dc&oe=5B879465

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובצד השני של המתרס, יש כבר שמאי שחושב שאין מחסור, ושהמחירים בדרך למטה:

http://m.ynet.co.il/Articles/5262094

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להתבלבל , רואים בשטח, בפועל , שהמחירים הם לא מה שהיו אלא נתקעים או יורדים ,

אני יודע בפועל על מס' עסקאות שטחים של אנשים פרטיים שמפרסמים כבר שנה וחצי ואפילו שנתיים ולא הצליחו למכור אלא אם התפשרו משמעותית ממה שחשבו .

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם רואה שיש שינוי בשוק הדירות.

פעם הקבלנים אפילו לא טרחו לרשום מחירים על שלטי הפירסום (כי המחיר היה משתנה על בסיס שבועי בערך, כלפי מעלה כמובן), היום אני רואה יותר ויותר מחירים שפתאום זה מתחיל להראות לי כ״מציאה״.

עולים או יורדים, זה תלוי את מי שואלים ואיך מחשבים. אבל מה שבטוח, עכשיו זה לא זמן טוב לקנות דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובצד השני של המתרס, יש כבר שמאי שחושב שאין מחסור, ושהמחירים בדרך למטה:

http://m.ynet.co.il/Articles/5262094

זה קשור למאבקי כוחות בלשכה - הדור הישן מול הדור החדש.

ממליץ להתייחס למה שנכתב ע"י דנוס.

הוא היחידי שמשקיע מאמץ אדיר, על חשבונו, בבדיקת מחירי הדירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שקצת עוקב על מחירי השוק , אני ממליץ בחום רב

אני גם רואה שיש שינוי בשוק הדירות.

פעם הקבלנים אפילו לא טרחו לרשום מחירים על שלטי הפירסום (כי המחיר היה משתנה על בסיס שבועי בערך, כלפי מעלה כמובן), היום אני רואה יותר ויותר מחירים שפתאום זה מתחיל להראות לי כ״מציאה״.

עולים או יורדים, זה תלוי את מי שואלים ואיך מחשבים. אבל מה שבטוח, עכשיו זה לא זמן טוב לקנות דירה.

לעקוב על מחירי הבתים בפשפשוק , דברים שלא יכולת לראות לפני שנה ושנתיים היום מאוד ריאלייים ויורדים ...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא בטוח.

אני מחפש לקנות משלל סיבות שאני רואה דווקא בנקודת הזמן הנוכחית.

כמו מה למשל?

אני אגב, כנראה שגם הייתי רוכש דירה כעת, לו יכולתי. אבל מסיבות אישיות לגמרי.

כלכלית? לדעתי זה לא הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו מה למשל?

אני חושב שעכשיו זה זמן מצוין לחפש מוכר לחוץ, כזה שחייב למכור כי כבר קנה משהו אחר על הנייר לפני כמה שנים.

א. אין הרבה עסקאות, לכן מי שחייב למכור יתפשר.

ב. ריבית המשכנתאות עדיין מאוד נוחה וטרם עלתה, חרף העליות בארה"ב.

ג. ההנשמה המלאכותית להיצעים דרך מחיר למשתכן עדיין עובדת במידת מה. אם יהיו בחירות והתכנית תרד, יהיה בלאגן.

ד. יש ירידות בהתחלות הבניה, מה שיאפשר עליות בעלות (כסף+מימון) דירה בטווח של 2-5 שנים.

ה. אין צפי לירידה בשכירויות.

ו. סיבה אישית אומנם, אבל הולך להיגמר לי המימון לדירה הנוכחית בקרוב.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להתייחס למה שנכתב ע"י דנוס.

הוא היחידי שמשקיע מאמץ אדיר, על חשבונו, בבדיקת מחירי הדירות.

כמו, למשל:

דנוס: "תשאל את כל מי שמנסה למכור דירה. אתם יודעים מה קורה מחוץ לאולפן הזה? אנשים תקועים עם שלטים, עם דירות, לא מצליחים למכור דירות".

או:

דנוס ציין, כי "אנחנו רואים תיקון טכני עכשיו, אנחנו נמצאים בעיצומו ובחודשים הקרובים המדד ימשיך להראות ירידות מחירים ואולי שנתיות ואולי אפילו כבר הם יהיו חד ספרתיות ולא פרומילים בודדים"

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

צניחה בהתחלות בנייה של 35% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. ירידה בגמר בניה של 11% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

נציין כי נתוני התחלות הבנייה מעידים כבר שנה שלמה על מגמת ירידה (כולל העדכונים בדיעבד של הנתונים ועל כך הרחבה בהמשך), ועל פי נתוני הרבעון הראשון של השנה מגמה זו ממשיכה ביתר שאת.

הירידה בהתחלות הבנייה לא מפתיעה, במיוחד לאור העובדה שמחיר למשתכן משפיעה במקרה הזה על השוק במידה גדולה יותר מזו שהיא משפיעה על מחירי הדירות. הסיבה לכך היא שכבר כמעט שלוש שנים כל מכרזי הקרקע של המדינה משווקים במסגרת התוכנית הממשלתית, מה שגרם לכך שלא מעט חברות (גדולות, בינוניות וקטנות) יצאו מהמשחק.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001242078

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפתיע בכלל.

כתבתי על כך בשרשור מקביל לפני חודש.

(למזלנו, זו שנת בחירות במוניציפל, ויש קדחת בניה ושיפוצים עבור הנ"ל).

אבל הי, "הזוגות הצעירים" זכו ב"דירה" שתהיה מוכנה, גג, עוד 4 שנים. במחיר מציאה של ממש. (אם רק לא מחשבים את כל ההוצאות הנלוות שהאיחור במסירה גורם)

אז למי אכפת מענף שלם שחרב בינתים? הרי הם סתם חזירים קפיטליסטיים בכיינים, כולם.

עריכה:

כאן כדאי לציין שלא מחיר למשתכן כשלעצמה יצרה את הבעיה. (מקסימום החריפה אותה, מכיוון שאין שיווק קרקעות בשוק חופשי)

הבעיה היא שאין קרקעות מתוכננות ומוכנות לבניה באיזורי הביקוש. בכלל. גם לא עבור מחיר למשתכן, ובטח שלא עבור בניה יזמית חופשית.

הסיבות לכך מורכבות מגוון של כשלים, שהפתרון המשוקץ בצורת הותמ"ל מטפל בהן בעדינות של פיל בחנות חרסינה.

ככה זה, כשכל המעורבים חושבים רק על מס' המנדטים בבחירות הבאות, ולא על תכנון ארוך טווח.

(כי תשתיות ותכנון אורבני זה דבר שלוקח יותר מקדנציה)

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
השירשור נפתח ב-9.2.17. מה קרה למחירים מאז ? המחירים ירדו או עלו ? השוק הצטנן ? הוא אוטוטו מצטנן ?

לי נותרו 3 חודשים פחות במשכנתא...

ומאז עוד 14 חודשים פחות במשכנתא...

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...