Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולו GTI או איביזה ספורט או יאריס T ספורט?

amichi3
שימו לב! השרשור הזה בן 6999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לקנות רכב בסכום של עד 80000 ש"ח, בעבר הייתה בבעלותי פולו GTI, מאוד נהנתי מהרכב מצריכת הדלק ומהביצועים הסבירים לגמריי (עד שפגשתי פרונט של משאית) כיום כפי שמיינתי אין לי רכב וחשבתי לכיוון האיביזה שסביר להניח נותנת תמורה טובה יותר לכסף (גם קשה מאוד למצוא פולו GTI?) אבל קצת מפחיד אותי כל עניין האחזקה של רכב עם טורבו בנושא של דלק ובלאי, חשבתי גם על יאריס T אבל הבנתי שהמנוע צעקני מידיי לנסיעות נינוחות (האמינות אבל בטח לא מאכזבת) אז חברה אם משהו יוכל לספק לי מידע מעבר למה שמופיע באתר כגון, נסיון אישי עם האיביזה והיאריס, צריכת דלק, אמינות ו...

אנא צרו איתי קשר, עדיף דרך ההודעה פרטית, תודה מראש חבר'ה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לא עדיף דרך ה"פ.

ב. רד מהאיביזה הצריכה דלק שלה דרשנית, הביטוח גבוהה ובכלל זה לא מכונית זולה לאחזקה.

ג. יאריס מרעישה ? באיזה טורים ?

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי ממבחני דרכים שונים, היאריס עומדת על 3800 סל"ד במהירות 120 קמ"ש, הרכב האחרון שהיה לי 16V היה משהו בסגנון, בא לי משהו יותר נושם, נהגת על יאריס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, למה לא להקפיץ את השירשור הזה, שפתחת בנושא כמעט זהה.

ניסית את אופציית החיפוש? כמות השירשורים על הרכבים שציינת גבוה מאוד.

מטרת הפורום היא להחליף דעות בכלל לא בפרטי, אם אתה רוצה שיפנו אליך בפרטי זה רק אם רכבים למכירה, לא מעבר. לרשום - תפנו אלי בפרטי עם תשובות זה יותר מלא מקובל.

ועכשיו לנושא השירשור הזה (ובשאיפה שלא תפתח אחד נוסף בעוד חודש) מה חשוב לך ברכב? ביצועים? אמינות? צריכת דלק? איבזור? ככל שתיתן יותר פרטים אפשר יהיה לדעת מי מהמתמודדות מתאימה לך. אגב אתה יכול להוסיף בתור אופציה גם גולף GTI רק בשבילה תצטרך לרדת עוד בשנתון.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, גיא תודה אבל חבל שלא התייחסת לשאלותי, אז ככה, אם הייתי לא ברור אז מבחינת ביצועים אני מניח שהאיביזה עדיפה בהרבה על שתי האחרות, מה הבדלי הביצועים בין היאריס לפולו GTI אני לא יודע והייתי שמח לפרטים, השיקול העיקרי שנכנס כאן לאור העובדה שיהיה קשה למצוא פולו GTI במצב טוב ולאור ההנחה שהיאריס "צעקנית" משהו, מבחינת סל"ד/קמ"ש (תקנו אותי אם אני טועה), הוא האמינות, צריכת הדלק ועלויות האחזקה, אני לא מחפש רכב "מפלצתי" מידיי אבל מכיוון שקיבלתי דיווחים סותרים לגבי עלויות הדלק והאחזקה של האיביזה (לא משופרת אם זה רלוונטי) בחרתי להעלות שאלה זאת בפני הפורום, אגב, נושא צריכת הדלק בפרט לגבי האיביזה לא מופיע למיטב התמצאותי בפורום, מקווה שתוכלו/ תוכל לספק לי מידע מהיימן בנושא (לא בהודעה אישית, למרות שלא הבנתי למה זה בהחלט לא מקובל אבל אם אלה הכללים, סבבה) תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רעיון מצוין מה לעשות עם השירשור הזה, אני בעד שמישהוא יציע לו לחשוב על 106 ראלי, ואז מישהוא אחר יגיד שהיאריס יותר טובה מהראלי ונתחיל מלחמת עולם.....

תגיד, חשבת אולי לקנות 106 ראלי? שמעתי אוטו פצצה,אחי! אפילו במחירי מבצע עכשיו:-P

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס לא תתן ביצועים יותר טובים מהפולו GTI וכמובן לא יותר מהאיביזה.

לדעתי תחפש גם פולו וגם איביזה, זאת שתהיה במצב מושלם יותר, תהיה הבחירה שלך.

אני אישית משום מה לא מתלהב מאיביזה, לא יודע להסביר את זה, למרות שבתכלס זאת פולו עם סמל אחר.

בכל מקרה, אם אתה לוקח איביזה, כדאי שהיא תהיה עם ק"מ נמוך כדי להעלות את הסבירות למצב טוב של הטורבו.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שקיבלתי דיווחים סותרים לגבי עלויות הדלק והאחזקה של האיביזה (לא משופרת אם זה רלוונטי) בחרתי להעלות שאלה זאת בפני הפורום, אגב, נושא צריכת הדלק בפרט לגבי האיביזה לא מופיע למיטב התמצאותי בפורום, מקווה שתוכלו/ תוכל לספק לי מידע מהיימן בנושא (לא בהודעה אישית, למרות שלא הבנתי למה זה בהחלט לא מקובל אבל אם אלה הכללים, סבבה) תודה

אם כבר לא מקובל, אז גם לא מקובל לפתוח שירשור שלישי על נושא זהה, השירשור שפתחת על הTS בלבד ננעל.

ראשית, גיא תודה אבל חבל שלא התייחסת לשאלותי

לא התייחסתי לשאלותיך בגלל שהן לא היו ברורות מספיק. (והן עדיין לא ברורות לגמרי, אבל המצב השתפר קצת)

לגבי צריכת הדלק של האיביזה, האם קראת את השירשור (שאתה פתחת) שהפנתי אותך אליו? יש שם את ההודעה הזו , אומנם מתייחסת לגולף GTI, אבל המנוע זהה, והאיביזה קלה יותר, אז נכון שבטח יש הבדל בין היחסי העברה בהילוכים, אבל זה יכול לתת לך מושג כללי לגבי צריכת הדלק. האם ניסית לעבור על כל הדיונים הרבים שדנים לגבי האיביזה? אם מה שחשוב לך זה צריכת דלק ועלויות היאריס תהיה טובה עשרות מונים מ1.8T. נכון היא עובדת על סל"ד גבוה, לי זה לא הפריע. למה שלא תזמין נסיעת מבחן על TS ותשמע בדיוק עד כמה זה מפריע לך וגם תתרשם מעט מן הרכב? עדיין לא רשמת מספיק לגבי מה חשוב לך ברכב, התנהגות, כוח, נוחות, כל אלו לא מופיעים כלל. אם מה שמופיע זה עלויות וצריכת דלק, נראה שהTS מתאימה לך בול, אם חשש לגבי הרעש, קח נסיעת מבחן, הכי טוב. לדעתי כאמור זה לא מטריד, אבל אולי לך זה יפריע יותר?

מקווה שתוכלו/ תוכל לספק לי מידע מהיימן בנושא (לא בהודעה אישית, למרות שלא הבנתי למה זה בהחלט לא מקובל אבל אם אלה הכללים, סבבה) תודה

לא מקובל לשלוח מידע בה"פ כי זה לא צורת הפעולה של הפורום. נניח ומישהו שולח לך ה"פ מושקעת עם תשובה מפורטת בדיוק למה ששאלת, אבל רק בה"פ. אח"כ שיגיע אדם נוסף הוא לא ידע שענו לך ויענה גם כן, ואח"כ כאשר מישהו יבצע חיפוש בפורום הוא לא ימצא אף אחד מהתשובות הללו בגלל שהן אצלך בתיבת הה"פ ולא בפורום עצמו. לבדוק ה"פ או מייל זה בדיוק אותו זמן כמו להעיף מבט בפורום. אם צורת הפעולה של הפורום לא מתאימה לך, זה כבר סיפור אחר (אם כי אין לי מושג למה היא יכולה לא להתאים במקרה הזה). יש כמה וכמה מקרים שדברים כן צריכים להתנהל בפרטי, זה לא אחד מהם.

אגב קראת את הכללים?

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב. רד מהאיביזה הצריכה דלק שלה דרשנית, הביטוח גבוהה ובכלל זה לא מכונית זולה לאחזקה.

דניאל

הצריכת דלק של האיביזה צריכה להיות שפויה לחלוטין, אם גולף GTI עם צ'יפ צורכת 1-9/9.5, איביזה צריכה לעשות לפחות 1-10, אני יודע אצלך הצריכת דלק באמת לא שפויה, אבל לא נראה לי שהרכב שלך מייצג את כל האיביזות האחרות (הרכב שלך לא בדיוק סטנדרטי, או עם ציפ בלבד)

עלות הביטוח בהחלט גבוהה

לגבי אחזקה, לא חושב שהיא תהיה יותר יקרה לאחזקה מפולו GTI למשל, אבל בהחלט יקרה יותר מיאריס TS.

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל

הצריכת דלק של האיביזה צריכה להיות שפויה לחלוטין, אם גולף GTI עם צ'יפ צורכת 1-9/9.5, איביזה צריכה לעשות לפחות 1-10, אני יודע אצלך הצריכת דלק באמת לא שפויה, אבל לא נראה לי שהרכב שלך מייצג את כל האיביזות האחרות (הרכב שלך לא בדיוק סטנדרטי, או עם ציפ בלבד)

עלות הביטוח בהחלט גבוהה

לגבי אחזקה, לא חושב שהיא תהיה יותר יקרה לאחזקה מפולו GTI למשל, אבל בהחלט יקרה יותר מיאריס TS.

שי

לגבי צריכה אתה צודק. האיביזה שלי לא דוגמא לכלום. אני שמעתי על צריכת דלק של 1 ל9 מרכב סטנדרטי.

לגבי ביטוח אני משלם 6800 שקל וזה זול נחשב, לנהג צעיר.

לגבי עלויות אחזקה, לא יותר יקרות מהפולו אבל יקרות כמו הפולו וזה יקר. אפילו מאוד לפעמים.

זה שהיה לבחור פולו GTI לא אומר שהוא יודע מה זה נניח להחליף ציריה באיביזה או לחלופין בפולו - יכול להיות שאצלו היא הראתה אמינות ללא רבב והוא לא היה צריך לדחוף את היד לארנק.

אבל ב - VAG כשכבר דוחפים את היד לארנק צריך לדעת לדחוף אותה עמוק.

למען האמת - אני לא מבין איך אתם יכולים לומר איביזה טורבו או פולו GTI באותה נשימה עם יאריס TS.

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

לכותב השירשור -נכון היאריס רועשת משהו ,3000 סיבובים ב100 קמש.והמצב מחמיר ככול שהמהירות עולה,דבר זה נובע מיחסי העברה סופר קצרים המאפשרים תאוצה טובה וניצול המנוע כימעט בכול הילוך.לי אישית הדבר לא מפריע ואפילו מהנה:smile: ,מה שכן ההייתי רוצה זה עוד תוספת כוח או הילוך 6 .על הפולו GTI לא נסעתי ורק קראתי מבחני דרך ,אבל היתה בעברי איביזה קופרה(נכון זו לא הטורבו אבל הם דומות משהו..)ומניסיון אישי אני יכול לאמר כי ...

האיביזה היא רכב חמוד וחזק(מנוע 2.0 עים 150 סוסים ,0ל-100 ב 8.3 )אמינות טובה ואחזקה מעט יקרה,לשם השוואה -הטורבו-(מנוע 1.8 טורבו עים 156 סוסים ותאוצה למאה ב-7.9 ) מבחינת היתנהגות היאריס (לפי דעתי ) מהנה יותר,זורמת יותר בפניות,מתקשרת יותר,ומישחקי הזנב קלים ונישלטים יותר.

לסיכום אומר:כי אים אתה מחפש מכונית קטנה חמימה עים מנוע נחמד(1.5 עים תזמון שסתומים מישתנה בעל 105 סוסים 9 שניות למאה ו190 סופיים)עים היגוי מהנה, אמינות מוכחת, שוק מעולה ואחזקה מצחיקה היאריס תספק אותך ותעלה חיוך על פניך:wink:. לגבי צריכת דלק בערך1ל-14 בנסיעה רגילה ,ועד 1 ל-10בנסיעה מאומצת.

האיביזה יותר חזקה ויותר יקרה לאחזקה .מבחינת היגוי(וזו דעתי האישית אחרי נסיעה בטורבו)היאריס יותר מהנה ,יותר משחקת ,ומרגישה יותר קלילה וזורמת בפניות.על הפולו לא נסעתי אבל מבחני הדרך משבחים את הרכב.

לכותב דניאל .רשמת(איך מזכירים את היאריס באותה נשימה):shock: 3 המכוניות הם מכוניות חמימות ולא יותר, ולכן היאריס כן נכנסת לקטגוריה למרות מנוע עצל לעומת המיתחרות.:wink:

יש רגעים שאתה פשוט מודה לבורא שאתה חי (אברהם פורת ז"ל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צויין שהתקציב הוא עד 80,000 ש"ח. אם כך יש מקום לשקול את הקליאו ספורט. חבר שלי הוא בעל מכונית כזו משנת 2001 לרכב יש כח (מנוע 2 ליטר 16V עם 172 כ"ס) והוא נותן תמורה גם בהתנהגות כביש.הצריכה הממוצעת שלו לטענתו היא 1:10 וזה בשילוב של נהיגה רגועה ולא רגועה. מחירון של רכב זה הוא 69,000. לדעתי תמורה מלאה למחיר ד"א גם הביטוח לא יקר במיוחד, חלפים אולי מעט יקרים.

106GTI -"this is the sort of car you steal of your 18 "years old daughter

( Top Gear best handling car test 98 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מציע לך לבדוק את האפשרות של אסטרה GSI שנת 2000 פלוס...(מנוע 2.2 ליטר, 147 כ"ס, מהנה לנהיגה ונראה טוב...)

The New Opel Astra :grin: Trust Your Eyes

www.opel.de

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס לא תתן ביצועים יותר טובים מהפולו GTI וכמובן לא יותר מהאיביזה.

לדעתי תחפש גם פולו וגם איביזה, זאת שתהיה במצב מושלם יותר, תהיה הבחירה שלך.

אני אישית משום מה לא מתלהב מאיביזה, לא יודע להסביר את זה, למרות שבתכלס זאת פולו עם סמל אחר.

בכל מקרה, אם אתה לוקח איביזה, כדאי שהיא תהיה עם ק"מ נמוך כדי להעלות את הסבירות למצב טוב של הטורבו.

אייל,

הטורבו של VAG 1.8T מאוד אמין.

אין סיבה לפחד מחוסר אמינות.

מה גם שאלו מכוניות מ2001\2002 אז לא צריך להיות להם יותר מדי קלימטרז'.

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

הטורבו של VAG 1.8T מאוד אמין.

אין סיבה לפחד מחוסר אמינות.

מה גם שאלו מכוניות מ2001\2002 אז לא צריך להיות להם יותר מדי קלימטרז'.

דניאל.

אתה לא צריך לשכנע אותי לסמוך על מוצרי הקונצרן.

אבל איביזה זה רכב שמושך באופן טבעי , ערסים צעצוע מתלהבים (לא דיברתי עליך אלא על הרוב)שלא מבינים מהחיים שלהם ולא יודעים לשמור על הרכב , לכן צריך לבדוק טוב טוב.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...