Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול/החזר השתתפות עצמית ברכב שכור בחו"ל

razi_pazi
שימו לב! השרשור הזה בן 2636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בכוונתי לשכור רכב ביוון בקיץ.

אני כרגיל מעדיף לשלם מעט יותר לביטוח ולנסוע בראש שקט ביחס להשתתפות העצמית.

שוחחתי היום עם כמה חברות ותהיתי כעת האם ההסדרים ביחס להשתתפות עצמית זהים.

כי אם אני הבנתי נכון חלק משתמשים במונח "החזר השתתפות עצמית" וחלק במונח "ביטול השתתפות עצמית".

האמת תוך כדי השיחות לא שמתי לב להבדל אז לא הייתי עירני.

לכן אני תוהה האם מישהו כאן יכול להאיר את עיני.

האם מדובר באותו הדבר ויש אי הקפדה בשם או שהחזר משמעו שהביטוח יחזיר לי את כל ההשתתפות העצמית שאשלם בשלב הראשון ואילו הביטול משמעות שכלל לא יגבו ממני דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ביטול השתתפות עצמית" נעשה בחברת ההשכרה, מצמצם את ההשתתפות העצמית לסכומים סבירים או מבטל אותה כליל (בהתאם לנהלי החברה, הנוהג במדינה בה אתה שוכר וקבוצת הרכב).

"החזר השתתפות עצמית" נעשה בחברה חיצונית - אני נתקלתי בשירות בחברות תיווך השכרת רכב (כדוגמת rentalcars.com) או חברת ביטוח הנסיעות, בצמוד לחבילה של ביטוח הבריאות. בביטוח זה אתה משלם לחברת ההשכרה את ההשתתפות העצמית ואז תובע החזר מהמבטח.

בכל מקרה, בצע צמצום מרבי של השתתפות עצמית בחברת ההשכרה, שכן בלעדיו אתה עלול להדרש לשלם אלפי אירו\דולר לפני שאתה תובע את הביטוח האחר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשפחתית ידנית כמו אוקטביה זה לא בדיוק אלפי יורו.ברוב החברות הגדולות ,החוזים הבסיסיים היום כלולים ביטוח בשם CDW+TWP אזי סכום השתתפות עצמית יורד כמו 200€ במקרה גניבה ו 1000€ במקרה נזק לרכב בתאונה.

ואם אתה רוצה שבארץ חברת הביטוח תחזיר לך גם את אותם 1000€ אז תעשה ביטוח ביטול השתתפות עצמית כמו שאמרת.

אל תחשוב לקחת רכב ללא הביטוח הבסיסי ולמעשה חברות מסויימות ייסרבו לתת לך רכב בלי הביטוח הבסיסי (כאמור הצמד: cdw ו TWP). תאר לך שנגנב הרכב ואתה תחוייב במחירון.

אבל יש סיבה טובה לביטוח השלישי: נסעת ועפה אבן קטנה שפגעה בשמשה. שמשה וצמיגים ומרכב תחתון לא כלולים ב CDW אבל כן מכוסים בדרך כלל בביטוח ביטול השתתפות עצמית.

בעקרון גם בדלפק ההשכרה בחו"ל ניתן לרכוש את הביטוח הזה במחיר שערורייתי. לכן לפני שתסע ליוון תרכוש כזה ביטוח במחיר סביר (7$ ליום) בארץ על ידי הראל,כלל וחברות ביטוח אחרות . ניתן לרכוש כזה גם ב rentalcars.com רק שם זה בדר"כ 12€ ליום.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לחור ביטוחי נפוץ: אם מלאת בנזין במקום סולר אתה לא מכוסה . זה נחשב רשלנות .התנעת ? תיקון כזה בהחלט יכול להגיע לאלפי יורו וכל הביטוחים שבעולם לא יגנו עליך.

אם תפסת את הבלבול בזמן התדלוק אל תניע. תזמין גרר/שירותי דרך . הנזק הרבה יותר קטן.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי לוקח מחברה שמאפשרת ביטול השתתפות עצמית ולא החזר, לי באופן אישי לא מתאים להתחיל לשלם סכומים גדולים אם חס וחלילה קורה משהו ולרדוף אחרי מישהו שיחזיר לי את הכסף.

אגב, קחו בחשבון שאם הייתם מעורבים בתאונה בחלק מהמדינות ולא עירבתם משטרה, אתם תחויבו בכל מקרה. ישנן מדינות שחייב לערב משטרה אפילו על תאונה קטנה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים השתמשתי בשירותים של חברה צד ג' לבטח רק את החלק של ההשתתפות העצמית.

בחברת השכרת הרכב אתה לוקח את הביטוח הרגיל (זה כמעט תמיד מגיע כחלק מהעסקה כי אתה תושב ישראל) - בד"כ עם השתתפות עצמית של עד 800-1000 יורו ולא כולל שמשות, צמיגים, מרכב תחתון, מפתחות, תדלות לא תקין וכ"ו.

אחר כך, אתה הולך לחברת ביטוח ומבטח רק את ההשתפות העצמית - הסכום הוא מאוד נמוך - כ-2.5 פאונד ליום. הרבה יותר זול מכל חברת השכרה. היופי הוא שזה כולל את כל הדברים האפשריים - חתך בצמיגים, צ'יפ בשמשה, תידלוק לא תקין, איבוד מפתחות וכ"ו.

דוגמא לחברה שמבצעת את זה:

https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל ההשתתפות העצמית היא כמה מאות אירו, לא משהו שאי אפשר לעמוד בו. העניין הוא שיש חברות שבהן מדובר באופציה, ונתקלתי כבר בחברה שבה ההשתתפות העצמית הבסיסית היתה לא פחות מ-5,000 אירו, כ-20% מערך הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוכר רכב לא מעט באוקראינה, ותשתית הכבישים שם גרועה ביותר. החל מההשכרה השנייה הוספתי את הביטוח המורחב של רנטאלקארס, והיה לי נזק במרכב תחתון כתוצאה מבור אוקראיני מצוי. הורידו לי מכרטיס האשראי 2000 ומשהו ש"ח. שלחתי את העתק הודעת החיוב לרנטאלקארס והחזירו לי בתוך ימים ספורים את מלוא הסכום (למרות שהיה לי שם חיוב הזוי של איזה 10$ בגין ניקוי רכב, ולמרות שניקיתי אותו טרם ההחזרה). מאז הם הרוויחו לקוח נאמן.

ככלל, אני לא חסיד של ביטול השתתפות עצמית, זה סתם עוד מנוע רווח לחברות התיווך או ההשכרה. אך בחול או בטיולים ארוכים לדעתי זה מומלץ.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...