Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים עם האיטלקיה (בראבו ידני)וחווית יורש העצר.

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 2640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהרים טובים!

הגיע העת לסכם 60.000 ק"מ ושנתיים עם פיאט בראבו ידנית.

-נקנתה לפני שנתיים מאדם מבוגר שנהג בה בעיקר במושב/סידורים.

טופלה כל 10 אלף ק"מ במוסך כללי(מקצועי מאוד אך לא מורשה פיאט),ושירתה אותי נאמנה בכל מקום שאליו הגעתי.

מתוקף שירותי הצבאי הייתי נוסע אחת לשבועיים על ציר י-ם-קרית שמונה,וקצת הסתובבויות בגליל עליון.

בממוצע הייתי עושה 2500 ק"מ בחודש בעיקר על תוואי בין עירוני.

פרט לטיפולים תקופתיים,לרכב הוחלפו מצמד,טיימינג ומצבר ולזכותו יאמר כי מעולם לא נתקעתי איתו והרכב הפגין אמינות מוחלטת.

נקנה עם 61.000 ק"מ ונמכר כעת עם 121.000 ק"מ.

יתרונות:

1-נוחות נסיעה: גם לאחר שעות רבות מאחורי ההגה,מעולם לא יצאתי עם כאבי גב/מותש יתר על המידה מהנהיגה.(מה שאני לא יכול להעיד על הרבה רכבי ליסינג שיצא לי לעשות איתם את אותו המסלול ובדגש על אטראג.

2-התנהגות ושלדה: אומנם לא מדובר במשחיז פניות ורכב ראלי,אך שלדה והיגוי מאוד מדוייקים ומאוד מהנים לנהיגה.

3-עיצוב ואבזור: על טעם אני לא מתווכח,אך ללא ספק זה אחד הרכבים הנאים לעין במחירו ומאובזר היטב(בקרת אקלים מפוצלת,פתח מיזוג אחורי,ג'אנטים מגנזיום,גיר 6 הילוכים וכל האבזור הבטיחותי המקובל).

4-צריכת דלק: בנהיגה בין עירונית טהורה(כביש 90 שיוט על 110 בהילוך 6 הייתי מגיע גם ל1:16,ביום יום כולל נסיעה עירונית בתמהיל ל 60-40 לטוב בין עירוני,הצריכה עמדה על 14.8-15 קמ"ל,בתוואי נסיעה עירוני מוחלט הצריכה נעה באיזור ה13 קמ"ל.

חסרונות:

1-ירידת ערך: אומנם כקונה נהנתי מזה,אך כש הרכב הוצע למכירה,הרגשתי על בשרי היטב את השוק.

2-זמינות כוח: במיוחד בעליות ערוכות(ים המלח,הראל ועוד) מורגש הצורך בעוד כמה סוסים שיקלו על האווירה,בשיוט נינוח ובאיזור מרכז הדבר כמעט ולא מורגש ולא חריג אל מול כל מקביל אטמוספרי שלו.

הרכב נמכר מתוך רצון עז לגוון והזדמנויות קניה שצצה לי בהפתעה(שבמהלך תהליך המכירה הפכה ללא רלוונטית עקב חוסר רצון המוכר למכור-מאזדה 3 1.5

לסיכום,הרכב ביצע את כל המוטל בצורה יוצאת דופן במהלך השנתיים שהוא איתי,טיפולים עקביים ואיכותיים תרמו לא מעט להפגת סטיגמות האמינות(כמה פעמים אנשים עיקמו לי את הפרצוף כש אמרתי להם שיש לי פיאט).

האם הייתי קונה אותו שוב?

בתור חדש,לא הייתי מעז-המחירון שלו ודרישת האנשים בשוק פשוט מרסקים אותו בצניחה חופשית. בתור משומש,במידה ומדובר באחד שמור ובמחיר אטרקטיבי,בהחלט מדובר בתמורה טובה לכסף.

חווית החלפה ויורש הכס.

לאחר התלבטויות רבות,ננעלתי על סקודה אוקטביה 1.2 13(הצורה החדשה).

לאחר מכירת הרכב,ביצעתי נסיעת מבחן בדגם שמצא חן בעיני הן במצבו והן במחירו,ולאחר התלבטות הוחלט לא להיכנס להרפתקה חדש עם מנוע TSI וגיר DSG עם קילומטרג של מאה אלף.

לאחר כמה נסיעות מבחן על רכבים שונים ומגוונים(208,C1 ,מאזדה 3 אוריס) נמצאה המחליפה מיד פרטית,ולאחר בדיקה ומו"מ קצר נסגרה הרכישה....

טויוטה פריוס-הצורה החדשה חוויות ורשמים,אעלה בקרוב.

159629eb-ceb1-4e08-99eb-5ffc4beedb02.jpg

a2650708-0084-4bea-88d4-218f6006e388.jpg

ערוך.jpg

פריוס ערוך 2.jpg

פריוס ערוך.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת שינוי, המועמדות המאוד שונות שלך לרכישה מזכירות לי קצת אותי כשצריך להחליף רכב, אני מתפזר לחלוטין.

הבראבו הוא אחד מהדגמים שבתור חדשים לא זכו להצלחה אבל דווקא בשוק המשומשות זוכות לביקוש ער.

תתחדש על הפריוס וסע בדרכים טובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, אבל איפה החלק המעניין? רק טיפולים שוטפים? שום דבר מעבר?

עריכה: פספסתי את השורה הזו. אם שום דבר לא התקלקל חוץ מקלאץ' ומצבר מדובר על אמינות מעולה, לטעמי

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק נקודה אחת שלא ציינת משום מה - נדמה לי (ותקן אותי אם אני טועה) שמדובר בפיאט בראבו ידנית אטמוספרית.

יש לי ספק מסוים שהיית נתקל בבעיות שוק אם היה מדובר בידנית מוגדשת ...

לרכב הזה בגרסא האטמוספרית אכן יש שוק דל ביותר (יש לו שוק דל יחסית מלכתחילה בגרסא המוגדשת, אז באטמוספרית זה בכלל סיפור), כשאני חיפשתי רכב אי שם בעבר זכורות לי מודעות כאלו ואחרות שהתייבשו להן בלוחות לאורך זמן מטורף.

בנוגע לבעיות אמינות ושות': יש לי בראבו מוגדשת למעלה משנתיים, אף פעם לא דרשה טיפול עקב בלת"מ, הדבר היחיד שקורה לה בתדירות גבוהה מהרצוי זה נורות שרופות. לא יודע מה הקטע.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלאצ' והטיימינג הוחלפו באופן יזום ב90 אלף ק"מ(כמחייב בהוראות היצרן).

פרט למצבר שהתחיל לשבוק חיים מעולם לא נתקעתי איתו על בלת"מ.

אוריו-אכן מדובר בדגם האטמוספרי 90 כ"ס ולא המוגדש,אך לצרכים ושלי הוא ענה מצויין.

ואכן בשוק היד 2 כיום בהחלט מדובר בחבילה טובה ותמורה מעולה לכסף,רכב אירופאי בסדר גודל משפחתי במחיר של רכב מיני עם עבר לוט בערפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שקורה לה בתדירות גבוהה מהרצוי זה נורות שרופות. לא יודע מה הקטע.

אם כשהחלפת את המנורה נגעת בה עם האצבע אז זו הסיבה, שומן הגוף מהאצבע נשאר על המנורה וגורם לשרפה שלה בטרם עת.

(סקירה לאחר קניה) Alfa Romeo Giulietta 170 2014 Manual

Honda Civic 2006 Manual - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כשהחלפת את המנורה נגעת בה עם האצבע אז זו הסיבה, שומן הגוף מהאצבע נשאר על המנורה וגורם לשרפה שלה בטרם עת.

צודק, אבל אני מכיר את העניין ולכן נמנע מאוד מלגעת בנורה, לעיתים מחליף עם כפפות

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. אשמח לקרוא רשמים על הרכב החדש שלך.

הפיאט הייתה בגירסא ללא טורבו?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. צריכת הדלק מפתיעה למדי בעיר, 1:13 למכונית בגודלה זה לא רע בכלל, זה מה שאני עושה בעיר עם פיאט 500 ידנית.

איזה מנוע היה לרכב שלך? אני מניח שלנוכח התלונות על הביצועים כנראה מדובר במנוע אטמוספרי?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הרכב נמכר לחבר פורום...

אני מניח שלאורן.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקראתי בין החסרונות על העדר מספיק כח בעליות ארוכות, הבנתי שמדובר בבראבו האטמוספרי, דגם הטורבו לא מכיר דבר כזה "עליות ארוכות" וסליחה מראש מהעוקבים הערניים שמחפשים פדחת פיאטית להכות בה במרץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...