Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן פולו 2011 - סיפור קנייה

Major_Katz
שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

כבר כמה שנים אני קורא סמוי בפורום. החלטתי לעשות צעד ראשון ולפתוח נושא :lol:

לפני כחודש רכשתי פולקסווגן פולו 2011 יאנג - 3 דלתות, ידנית עם מנוע 1.4 ותיק.

הרכב החליף פורד פיאסטה 2001, ששירתה אותי נאמנה קצת יותר מ-3 שנים.

אולי כדאי שאתחיל בכך שאספר קצת על הפיאסטה:

קניתי אותה 3 חודשים אחרי שקיבלתי רשיון. בתור נהג חדש וקצת מתלהב, הייתי נעול על הפיאסטה מסיבה לא ברורה. מנוע 1.3 רועש ואיטי, גיר ידני ונוחות שלא קיימת. עם זאת, ב35K ק"מ שעבר אצלי, הפיאסטה הפגינה אמינות מופתית - נכנסה למוסך אך ורק וטיפולים שוטפים. עלתה על גרר פעם אחת בגלל רצועת אלטרנטור שנקרעה בעקבות בלאי טבעי.

עם זאת - הפיאסטה לא חסכונית בעליל (11 קמ"ל בנסיעה רגועה), חלשה מאוד, לא בטיחותית ובכללי מיושנת אפילו יחסית לשנתון שלה.

כל יום אני נוסע לפחות 60 ק"מ בתנאים בינעירוניים. לאט לאט הפיאסטה התחילה להתיש אותי, ולכן הוחלט שהגיע הזמן לחפש את היורשת.

IMG_5376.jpg

חייב לציין - החלטתי לא למכור את הפיאסטה ולהשאיר אותה במשפחה. בתור רכב לנסיעות קצרות היא נהדרת. בנוסף, מדובר ברכב מצויין לצבירת נסיון.

בזמן הבעלות על הפיאסטה נהגתי על מספיק רכבים כדי לפתח דעה לגבי מה שאני באמת אוהב ומה חשוב לי.

אלו היו הקריטריונים:

1. סופר מיני מקבוצת פולקסווגן.

2. רק ידני. TSI אם יתאפשר.

3. רכב נוח. שלא יתיש אותי בנסיעות שגרתיות.

4. 3 דלתות. אני לא צריך 5.

בהתחלה הייתי נעול על פולו יאנג. מהר מאוד הבנתי שהביקוש גדול מאוד על ההיצע. רכבים טובים במחיר טוב "עפים" מהלוחות מהר מאוד. שבועות שחיפשתי רכב ראוי, ועד שמצאתי אחת ראויה, המחיר היה מופרך (מעל מחירון יד 2).

לכן החלטתי לתת צ'אנס לאחיות של הפולו - פאביה ספורט ידנית ואיביזה 3 דלתות ידנית. ראיתי רכב אחד מכל סוג, וממש לא אהבתי את התחושה הכללית. משהו בהן לא סיפק לי את האיכות והרמה שציפיתי מהן. לכן הוחלט לחזור לחפש פולו.

בסופו של דבר, עלתה מודעה - פולו יאנג 2011 לבנה, יד ראשונה פרטית, טיפולים במוסך מורשה צ'מפיון בדיוק בזמן. על השעון 90K ק"מ. סה"כ נשמע סביר.

קובע לראות את הרכב - בודי במצב טוב, פלט טיפולים מלא הוצג. באמת רכב מתוחזק.

דברים שהטרידו - 2 חורים קטנים במושב הנהג מסיגריה שנפלה ויותר חשוב - נורת כרית אוויר דולקת.

הרכב נלקח לבדיקה, עבר עם ריג'קטים ממוצעים לרכב משומש - מצבר ישן, צמיגים, שריטות קטנות למיניהן ועוד כל מיני כסת"חים.

משא ומתן קצר, ובמחיר של 41K קניתי את הפולו שתמיד רציתי :-D

בסוף השבוע הראשון הרכב עבר ניקוי פנימי וחיצוני יסודי.

למרות שמדובר במנוע בעל 85 כ"ס בלבד, הוא בהחלט מספק אותי. הוא סוחב נהדר, עומד בקצב התנועה בלי מאמץ מיוחד, וגולת הכותרת - צריכת דלק ממוצעת של כמעט 16 ק"מ לליטר בנסיעה בינעירונית.

הרכב משכח את החריצים בכביש בצורה טובה, ובסך הכל מדובר הרכב די נוח. החומרים איכותיים, ההגה נוח לתפעול (אבל לא ספורטיבי בעליל, אין פידבק בכלל). ההילוכים נעימים לבחישה.

אתמול הרכב נכנס לטיפול 90K במוסך רון בהתבסס על ההמלצות בפורום. התגלה כי הסיבה לנורת כרית האוויר היא מתג הנטרול בצד של הנוסע. הוחלפה והבעיה נפתרה. יצאתי מאוד מרוצה מהמוסך, זה לא קורה הרבה. אחזור בהחלט, מקווה כמובן שרק עוד שנה בטיפול הבא.

עדיין יש עוד כמה דברים לטפל - מכסה משענת יד שבורה. מדובר במחלה שקיימת בכל הרכבים עם משענת היד הזאת. מכסה חדש יוזמן מגרמניה.

מערכת שמע מזעזעת. מקורית מהחברה בהתקנה מקומית. אנסה למצוא דרך להחליף אותה למקורית באמת של היצרן.

Ford Fiesta 2001 --> 2011 VW Polo 1.4 manual

ובין היתר:

Škoda Superb 2015 1.8TSI DSG7 I 2016 Škoda Fabia 1.2TSI DSG7 Style

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש. תמיד אהבתי את הפולו (לאמי יש 1.2). ה-1.4 נותן מומנט טוב יחסית לסופר מיני הידניות האחרות עם מנועי 1.2 ומומנט יותר נמוך בסלד יותר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! נראית שמורה מאוד. סע בדרכים טובות. 3 דלתות נראית הרבה יותר טוב מ5.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא אהבת את הפאביה. מנוע ה-TSI הרבה יותר טוב מהמנוע ה-1.4 הותיק.

נכון, הוא בהחלט יותר זריר אבל גם הרבה יותר מסורבל ובעל פוטנציאל גדול יותר לתקלות. שלא נדבר על ההבדל במחיר.

תתחדש!

ŠKODA Fabia Monte Carlo 1.2TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ניראית שמורה.

הפאביה tsi נסחרת באותו מחיר כמו הפולו 1.4?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא אהבת את הפאביה. מנוע ה-TSI הרבה יותר טוב מהמנוע ה-1.4 הותיק.

נכון. יש לנו שתי סקודות בבית עם TSI, אחת 1.8 והשנייה 1.2, ואני מאוד אוהב אותם. אבל בפאביה שהייתה רלוונטית לי, מדובר בשנתונים שלTSI עוד היו כבלי לידה, ובתור חייל עם הכנסה מוגבלת מאוד אני מעדיף מנוע עם טיפה יותר שקט מבחינתי.

ובין היתר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש !

אם את רוצה יש לי מכסה ספייר למשענת היד. תואם מקור בציפוי עור.

פשוט המקורי נשבר לי והזמנתי 2 כי היה דיל טוב.

אחד מורכב אצלי ברכב והשני סתם שוכב במגירה כבר שנה.

אם אתה מעוניין את מוזמן לקחת אותו על חשבון הבית- פינוק פורום :-D

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ניראית שמורה.

הפאביה tsi נסחרת באותו מחיר כמו הפולו 1.4?

Sent from my iPhone using Tapatalk

פחות או יותר. כמה אלפים לפה או לשם

ובין היתר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש !

אם את רוצה יש לי מכסה ספייר למשענת היד. תואם מקור בציפוי עור.

פשוט המקורי נשבר לי והזמנתי 2 כי היה דיל טוב.

אחד מורכב אצלי ברכב והשני סתם שוכב במגירה כבר שנה.

אם אתה מעוניין את מוזמן לקחת אותו על חשבון הבית- פינוק פורום :-D

תודה רבה :-D נשלחה הודעה פרטית

ובין היתר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכייף !

אגב גם אצלי מתג ניתוק כרית אוויר נוסע עשה בעיות והדליק את הנורית בלוח שעונים.

נראה לי המתג נעלב, לא השתמשתי בו מעולם אז הוא החליט לעשות חרקירי.

רון סגר פינה :-)

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. זה מצויין שיש את הפולו בגרסא של 3 דלתות ומנוע פשוט ואמין, גם אם חלש ביחס לטורבו. מראה צעיר ומחיר זול מה-1.2 - אני מבין למה הוא מצליח לקרוץ לקהל הפוטנציאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות

שכחתי לציין - אחת הסיבות העיקריות שרציתי פולו 3 דלתות ולא איביזה 3 דלתות היא שבניגוד לאיביזה, לפולו יש מראה הרבה יותר סולידי ומכובד. פחות נוטה ליפול לסטיגמות של רכב של צעירים מתפרעים וכו'.

ובין היתר:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...