Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Skoda Fabia 2017 (Style) VS. Seat Ibiza 2017

ירבנד
שימו לב! השרשור הזה בן 2637 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

אני רוצה לרכוש רכב סופר מיני ובשבועיים האחרונים היו לי 3 מועמדות: פג'ו 208, סקודה פאביה וסיאט איביזה.

הפג'ו ירדה מהפרק.

השאלה שלי היא מה עדיף מבין שתי המכוניות הנותרות?

הבנתי ששני הרכבים הם תחת וולקסואגן ושהבסיס טוב.

הסדוקה מאובזרת יותר מהאיביזה אבל המחיר בהתאם.

מה אתם ממליצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול למה ה208 ירדה מהפרק?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מבחן דרכים ונתונים של מגזים אוטו,

הפיג'ו 208 מובילה על שניהם בכל מה שקשור לתמורה ביחס למחיר.

מצד שני, עדין לא נתקלתי באחד שהתלונן על הפאביה החדשה.

Seat Ibiza FR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שמבחינת איכות חומרים, עלות טיפולים ואבזור, הפג'ו יורדת מהפאביה, לכן בתוספת קטנה אני מעדיף את הסקודה.

הסיאט היא שיקול בגלל המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך להתרשם מהרכבים באופן אישי, לעשות נסיעות מבחן על כולם. זה יעזור לך להחליט איזה רכב תאהוב יותר. כמו כן, אני ממליץ לבדוק גם אלטרנטיבות שאתה פוסל מראש. לפחות כדי להשתכנע באופן אישי. למשל לנהוג על קיה ריאו, יונדאי I20, מאזדה 2.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שמבחינת איכות חומרים, עלות טיפולים ואבזור, הפג'ו יורדת מהפאביה, לכן בתוספת קטנה אני מעדיף את הסקודה.

איזה פיג'ו מדובר? אקסס או אקטיב? אם באקטיב לדעתי בכל מה שכתבת היא עולה מה2 האחרות שציינת - בנוסף היא לא באה עם הDSG הבעייתי(אלא גיר אוטומטי רגיל)..לא מאמין שיש הבדל גדול בעלויות אחזקה..דווקא תיבת ההילוכים של VAG ידועה בתור תיבת הילוכים בעייתית ובאה בסיאט רק עם שנתיים אחריות(ביחס לגיר יפני בפיג'ו).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש 208 חדשה כבר כמעט שנה ומאוד מרוצה.

עלות טיפולים אמורה להיות סבירה בהחלט ובכל מקרה לא באמת חשוב לרכב חדש, צריכת דלק וסחירות הרבה יותר קריטי מבחינת עלות כוללת.

אבזור בגרסה הזולה אכן בסיסי, אבל בכל 90 אלף יש את הגרסה המאובזרת.

איכות חומרים מצוינת עד כה.

כמו שנאמר, תבדוק בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא איכות החומרים בפיגו עדיפה על הפאביה אבל דומה לסיאט.

לפאביה איכות החומרים די פשוטה.

לדעתי האיביזה באמת גימור סטייל נותנת את התמורה הכי טובה היום בשוק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא איכות החומרים בפיגו עדיפה על הפאביה אבל דומה לסיאט.

לפאביה איכות החומרים די פשוטה.

לדעתי האיביזה באמת גימור סטייל נותנת את התמורה הכי טובה היום בשוק.

אתה בטוח שאתה מדבר על הפאביה 2017?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה מתיחת פנים לפאביה בשנה האחרונה ואיני יודע זאת,אז כן אני מדבר על הפאביה החדשה,הפלסטיק שם קשיח ופשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המכוניות בסדר גודל הזה עם פלסטיק פשוט,לא מדובר ברכב פרימיום, וזה לא אמור להיות שיקול

ברור שאיפה שאפשר חוסכים בעלויות במכוניות מהסדר גודל הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון,תשב באיביזה,פיגו,פולו,קליאו,פיאסטה,I20 חלק מדשבורד עם חומרים רכבים ונעימים,למעשה גם בפאביה דור קודם החלק המרכזי היה רך יחסית מוזר בחדש זה לא ככה.

נכון שזה לא שיקול מרכזי,אבל אם בדור הקודם היה פלסטיק טוב יותר,ולמתחרות גם יש טוב יותר,למה לא לעשות גם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרנים מנסים לחסוך כסף איפה שאפשר במיוחד בדגמים ה"עממיים", גם במכוניות כפול ממחיר הפאביה עדיין אפשר למצוא פלסטיקים קשיחים אומנם כמה שהרכב יותר יקר ככה בדרך כלל הפלסטיקים האלה ימצאו במקומות יותר נמוכים ונסתרים ברכב

בכל מקרה לא חושב שזה צריך להיות השיקול העיקרי, פאביה יותר מודרנית ויותר בטיחותית מהסיאט אבל יותר יקרה

אנחנו עמדנו בפני הדילמה לפני שנתיים וכיוון שבסקודה לא ידעו להגיד לנו בדיוק מתי תושק הפאביה רכשנו את האיביזה AM5, בסהכ הרכב בסדר גמור ועושה את העבודה אבל להגיד שהפלסטיקים שלו רכים זה גם לא נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי ב am5 הם אכן קשיחים אבל במתיחת הפנים בסוף 2015 הם עידכנו את הדשבורד וגם את איכות החומרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח להבין למה אנשים מדברים על הפלסטיקים. אלא אם אתה יושב כל היום ומלטף אותם אז אני יכול להבין. לפסול אוטו על זה שהפלסטיק שלו קשיח יותר או פחות? אני חושב שחס וחלילה בזמן תאונה גם הפלסטיק ה"רך" כואב.

אני אישית לא מבין גדול ברכבים, לא ברמה הטכנית, ובטח לא פלסטיקאי צמרת, וגם לא אמליץ לך על רכב ספציפי מבין השניים שבחרת. אני חושב שדבר ראשון זה ללכת לשבת באוטו ונסיעת מבחן בטוח יעזור. תעשה השוואה בין 2 הדגמים ברמת האבזור והבטיחות, אם מעניין אותך ירידות ערך אז תבדוק מי יותר מאבדת, אם מעניין אותך העיצוב (ולדעתי הפלסטיקים נכנסים שם) תעשה השוואה. בסופו של דבר תראה ראש בראש מי מוביל ותלך על מי שעונה לך על יותר מהצרכים שלך. ובסופו של דבר תראה אם יש פער במחיר אז תבדוק עם עצמך אם שווה לך או לא הפער של המחיר.

שוב, אל תיקח את עצותיי לרמה הטכנית יכול להיות שאחד הרכבים בהרבה יותר טוב בכל מה שקשור למנוע גיר וכו', אני מייעץ לך מנקודת מבט של מישהו שלא מבין ועמד בסיטואציה דומה לפני כמה ימים. אם תרצה לדעת מה ההחלטה שלי תפנה אליי בפרטי אבל כל אחד וההעדפות שלו.

עריכה אחרונה על ידי peter_griffin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2637 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...