Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BMW M140 - שרשור בעדכונים

Smiro
שימו לב! השרשור הזה בן 858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז קיבלתי את הרכב לפני כמעט שבוע. הרכב דורש הרצה של 2000 ק"מ ולכן הרבה פרטים על המנוע לא אוכל לתת.

הבחירה

רבים מופתעים מהרכישה לאור ההשמצות של ה-135M על ידי, כרכב שהוא פשרה. ובכן, הרכב באמת פשרה. מצד אחד - הוא לא הארדקור כמו רכב ספורט אמיתי, מצד שני לא מפואר כמו בימרית אמיתית.

בעת חיפוש אחר הרכב הבא, בחנתי שלל חלופות, בין היתר ה-135, וננעלתי על המיאטה. הרכב היה כיפי ברמות מטורפות, יחסית מאובזר וגם מחיר שהיה נמוך בהרבה ממה שהקצבתי לעצמי. התחלתי למכור את הרכב, העניין לקח זמן מה והתחלתי לחשוב על עוד חלופות. להשתעשע. לאחר זמן מה - אשתי לעתיד החליטה שזהו, אין מצב שלוקחים מיאטה כי זה רכב לא פרקטי בעליל, הוא נמוך מדי, ובכללי זה סתם צעצוע. רכב שני בבית. אמרתי או-קיי, מפאת התמשכות מכירת הרכב, משכתי את המקדמה והתחלתי לחפש. החלטתי שאני עובר לרכב יותר בפן ה"יוקרתי" ופחות בספורטיבי. בחנתי אפשרות של 330 מאובזרת - מחיר סבבה, מתאים. שקלתי C קלאס - הרכב לא שווה את המחיר שלו, רחוק משם. ואז היא הגיעה ארצה, ה -330E. הרכב עם רשימת אבזור מפה עד הודעה חדשה, מס נמוך בגלל היותו היברידי מוריד את המחיר ל-290K שזו היא מציאה ביחס למה שמקבלים בתמורה למחיר הזה. מוכר את הרכב, עובר הזמן, מתקרבת 2017 והחלטתי שהגיע הזמן לשים סוף לבלבולי המוח של אנשים ולמכור את הרכב סופית. לא משנה איך, ואם לא יוצא - אז טרייד. חברי הטוב מדלק חוזר אליי, נגמרו ה-330E עד לאפריל. משם התחלתי לחשוב עם זוגתי, מה נקנה? התבאסתי האמת, מאוד. כי התלהבתי מהרכב מאוד. חבר הציע, קח את ה-140, אתה אמנם מקבל רכב פחות מאובזר אבל עם מספיק אבזור, עם מנוע חדש מטורף מבחינת ביצועים, זו הנעה אחורית (שזו הייתה דרישה מספר 1 אצלי, והסיבה שהתאהבתי במיאטה) וזו BMW עם כל המשתמע מכך מבחינת איכות. נבחרה ה-140. לשמחתי הצלחתי לחטוף את הכחולה היחידה שהייתה ושריינתי אותה לעצמי. נקבע תאריך לטרייד אין ולבדיקה, יומיים לפני התאריך התקשר בחור שלבסוף גם רכש את הרכב. הרכב עבר בדיקה מושלמת, ללא דופי (מלבד סעיף גזים בפליטה). קצת ביאס אותי שמכרתי רק כזה שמור במחיר נמוך יחסית, אבל בסדר. מתקדמים הלאה.

מנוע

כפי שציינתי, הרכב בהרצה. אמנם אני מנסה לסיים אותה מהר עם נסיעות לחרמון למשל וכו', אבל עדיין, יש עוד דרך ארוכה. לא עוברים את ה-4500 סל"ד ואת ה-160 קמ"ש, לפי ספר הרכב.

לפי הSPEC הרכב מוגדר כ-340 כ"ס, 50 ומשהו, קרוב ל-51 קג"מ, 0-100 יש נתונים שונים, אני די נוטה ל-4.6 ש' שמגזין EVO כתבו.

ממה שיצא לי לחוות - הרכב מטוס סילון, טיל בליסטי, כל ההגדרות הללו. בנסיעות אני לא עובר את ה-2000 סל"ד. לעולם. למה? אין צורך. להשתלב, להספיק ברמזור וכל דבר אחר - האוטו כל - כך חזק, שב-2000 סל"ד אני משאיר את כולם מאחור. אה, ומדובר במצב Comfort. בספורט אני מאמין שהוא עוד יותר מהיר.

*הצליל - משגע. המנוע הינו 3.0 ל' , 6 צילינדרים, והצליל מטמטם! אמנם ב-OPC הייתה לי מערכת פליטה של ארגונטיקס, והיה צליל יפה, אבל אין מה להשוות למנוע מרובה צלינדרים. כל הנעה, כל הנעה!! הרכב מגרגר בצורה שמגרה את בלוטות ההנאה ברמות שקשה לתאר. שוב פעם, בטוח שבמצב ספורט שבו הרכב משנה אופי, המנוע יישמע עוד יותר טוב. בטח ובטח בלחיצה.

התנהגות

סעיף שהיה לי פחות חשוב ברכב הנ"ל היות ואני העדפתי איכות והנעה אחורית על פני כל השאר. מהתנסותי ב-135 אתה מרגיש שיש מחשב שחוצץ בינך לבין הגלגלים. כשאחזור אחרי קורס ואלמד את הרכב, אני אוכל לפרט יותר לגבי הסעיף הזה.

איכות ואבזור

אז בניגוד ל-OPC שם בביקורת כתבתי רבות על כך שאין אבזור ואין איכות ובלה בלה בלה, פה ההיפך הוא הנכון. בכל זאת, מדובר ב-BMW, בימרית. מושבי אלקנטרה באיכות מעולה. נוחים מאוד. יש צורך להתרגל לתנוחת ישיבה הנמוכה של BMW. מתרגלים לזה מהר והרכב מרגיש כאילו עוטף אותך כמו כפפה.

כל החומרים באיכות מעולה. פלסטיקה נעימה ביותר, הגה ה-M עטוף העור, השמן, אתה נהנה מכל רגע. הוא גם מאוד יפה בעיניי. הפדלים מאחורי הגה מגרים ובא לי כבר להשתמש בהם. עוד מעט סטס, עוד מעט.

מחשב דרך מורחב, בלוח השעונים יש שלל תצוגה כולל מלא "טיפים" של איך לחסוך בדלק במצב ה-ECO.

המחשב ומערכת המולטימדיה מתקדמים מאוד, עם שלל אפשרויות ומה שלא תרצה. השימוש קל מאוד במערכת ה-I DRIVE ונוח מאוד, להפתעתי, שכן חשבתי שמסך מגע נוח בהרבה. ובכן לא, הג'ויסטיק הזה מאוד מאוד נוח. גם בזמן נסיעה. האפשרויות לקבוע קיצורי דרך לכל אפשרות במחשב, כולל מספרי טלפון ספציפיים, נוחה מאוד. כמו כן, הצמדת האצבע לאחד מלחצני הרדיו 1-8, מעירה על המסך את הפונקציה ששמורה לאותו הלחצן. שזה ממש מגניב.

תאורת BMW LED מלאה - מאירה למרחקים ולרוחב. כל מקטע חשוך הופך למואר מאוד. כמו גם יש נורות לד בידיות הרכב. שבעת לחיצה על הפתיחה, הרכב מאיר כעץ חג המולד וזה נראה ממש טוב. יוקרתי במעט.

זהו כעיקרון, אני 6 ימים עם האוטו. לא הספקתי לחוות עדיין כלום. כרגע משייט להנאתי ברוגע. סעיפים + חוות דעת + צריכת דלק + טיפולים יבואו בהמשך.

אה, כן - ביטוח. לדעתי מטורף. המחיר המלא של הרכב על הכביש הינו 342 אלף ש"ח. נוריד אגרת רישוי וכמה תוספות, 327,500 אאל"ט. הצעת הביטוח הזולה ביותר שקיבלתי הינה 13,800 מקיף כולל חובה. שזה שונה מהותית ממכר עם 135 שמשלם 11 והוא ללא עבר ביטוחי. האמת הופתעתי, אבל אין מה לעשות. הרכב יקר.

IMG_4714.JPG

IMG_4674.jpg

IMG_4668.jpgIMG_4670.jpg

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, בחירה מדהימה.

תפרגן לנו בהזדמנות איזה וידאו של התנעה וקצת לחיצות? :x

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! רכב מענין מאוד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראת לי מאוד ילדותי בבוז שלך ל 135.

קנית מכונית מדהימה. תהנה!

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תתחדש ותהנה הרבה. גם אני אשמח למעט תמונות פנים.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שקראתי, ה135 שונה רק במערכת הקירור ובעוד איזה 14 כ"ס. נשמע כאילו אתה משכנע את עצמך וממש ממש מתאמץ לתאר שני רכבים שונים בתכלית.

Oh well.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי קינג_סתיו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה. לגבי ה2,000 סל"ד שים לב שההמלצה לתקופת ההרצה היא דווקא לאפשר למנוע לעבוד בעומסים וטווחי סל"ד שונים אך מתחת ל 5,000 וללא פתיחת מצערת מלאה.

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, לגבי הביטוח, 250 שח בחודש זה לא כזה הפרש רציני. כנראה חבר שלך מקושר יותר במקומות הנכונים, שכן עובדה, הוציא הנחה של 3000 שח לעומתך על אותו הרכב פרקטיקלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, רכב מגניב ויפה.

סתם, מתוך סקרנות, למרות שהתייחסת לזה: ישנה המלצה רשמית של היצרן להרצה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...