Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך להתנהל מול חנות שדוחה טענת אחריות מוצדקת?

מיכה שטיינמן
שימו לב! השרשור הזה בן 2597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחודש מאי רכשתי בחנות חמש איי.טי.אם (2009) ברמת גן (דימול) שעון קאסיו צלילה בעלות של 115 ש"ח.

לפני כשלושה שבועות שמתי לב שהוא מפסיק לעבוד ואז חוזר, מה שבעצם גרם לו לפגר והרבה.

ניגשתי לחנות ושם קיבלתי פתק המוכיח שהפקדתי השעון בטענת אחריות. לאחר כשבוע מתקשרת אליי מישהי מהחנות ואומרת לי שטענת האחריות נידחתה. שאלתי מדוע - היא אמרה שהדגם שמסרתי לא תואם את הדגם שנירשם בחשבונית הקנייה. היסברתי לה שאני לא מומחה למקט"ים של קאסיו ושאין לי מושג, אני מניח שהמוכרת באותו היום טעתה בהקלדה, וכי ניתן הרי לבדוק כמה שעוני קאסיו צלילה נמכרו בדיוק באותה השעה המופיעה בחש'? היא אמרה בטון נוזפני שהיא לא התקשרה כדי להתווכח איתי ואם אני רוצה - עלות התיקון הוא 100 ש"ח (שימו לב כמה עלה השעון כחדש, כן?).

זהו.

מאז שלחתי פעמיים דוא"ל לחנות, בו גוללתי את הסיפור שלי ואין תגובה.

עכשיו, ה- 115 ש"ח הללו הלכו כפרות והם באמת כבר לא מענינים אותי. מה שאותי מרתיח זה היחס המזלזל שאפילו תקשורת נורמלית לא ניתן לקיים מול החנות. לא חוזרים לדוא"ל שלי ולא מענין אותם הלקוח. ברור שאני לשם כבר לא אחזור לעולם וברור גם מדוע הרבה רוכשים מחו"ל, אבל אני מבקש לדעת האם אני יכול לפנות לגורם מדיני או ממשלתי שאמון על שרות הלקוחות שהעסקים נותנים במדינה שלנו? או שאני משלה עצמי? לאן לפנות עם זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.consumers.org.il/category/service-and-warranty

שים לב ש: "

יודגש כי התקנות לא כוללות חפצים יקרי ערך שונים כמו: כלי נגינה, תכשיטים, שטיחים, ריהוט, מוצרי סניטציה ועוד."

אבל בכל מקרה - הגש תלונה באתר המועצה הישראלית לצרכנות: http://www.consumers.org.il/category/complaint-form

מעבר לכך, לא חסר איך "לגרום" לחנות לממש אחריות (וחבל שזה צריך להגיע לכך אבל בארץ כמו בארץ..)

- פוסט מבייש בפייסבוק כבר הראה תוצאות.

- אם יש לך מכר עורך דין, הייתי ממליץ לך, מנסיון, לשלוח לחנות מכתב חריף בנושא, הם יתקפלו ברגע, ה100 ש"ח האלה לא שווים להם את הטרחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברורה לי ההתנהגות הזו של חנויות בישראל.

תגיש כתב תביעה קצר לבית המשפט לתביעות קטנות, תבקש פיצוי גם על אבדן יום עבודה וכל הוצאה אחרת שנגרמה לך (מוניות וכו.)

כשהחנות תקבל תביעה על סביבות 600 שקל על שעון ששוה 100, אתה תתפלא באיזו מהירות ירוצו אחריך להתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתביעות קטנות לא מערבים עו"ד. כותבים כתב תביעה, משלמים אגרה בסך כמה שקלים (כמובן שמבקשים אותה מהצד הנתבע בכתב התביעה). זה הליך קל ופשוט ושווה לעבור אותו לפחות פעם אחת רק בשביל להבין איך דברים עובדים במשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שלהם כ"כ חלשה, שאתה אפילו לא צריך לפנות לעו"ד וסביר להניח שלא תצטרך לפתוח תיק בתביעות קטנות.

תשלח לחנות מכתב רשום. תתאר את כל האירועים עובדתית, תרשום ש"לצערך אתה נאלץ למצות את העניין בבית משפט".

ואז פתאום(!), הכל יסתדר "לפנים משורת הדין". לצערי, מניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שלהם כ"כ חלשה, שאתה אפילו לא צריך לפנות לעו"ד וסביר להניח שלא תצטרך לפתוח תיק בתביעות קטנות.

תשלח לחנות מכתב רשום. תתאר את כל האירועים עובדתית, תרשום ש"לצערך אתה נאלץ למצות את העניין בבית משפט".

ואז פתאום(!), הכל יסתדר "לפנים משורת הדין". לצערי, מניסיון.

אולי כדאי להתחיל במכתב כפי שמתואר כאן, רק הייתי שם שם כותרת "התראה לפני נקיטה בהליכים משפטיים" ובסוף המכתב תוסיף שאתה מקציב לבית העסק שבועיים כדי לקחת את השעון ולתקן אותו או להחליף, וש "התראה נוספת לא תישלח"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלוח דואר רשום? עד כמה שאני זוכר לשלוח דואר רשום מצריך להזיז את התחת שלך מהמקום. תחכה עם זה.

אל תטרח לעשות את זה, פשוט תכתוב פוסט בפייסוש ותפרסם אותו... החנות כבר תתעשת על עצמה.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש בכלל אחריות?

עד כמה שאני זוכר אחריות חלה רק על מוצרים שמחירם 150 ש"ח ומעלה. השעון עלה לך 115 ש"ח.

בדוק גם עניין זה באתר המעצה לצרכנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עבור העזרה.

בנתיים יצרתי קשר עם יבואן קאסיו בישראל - s[email protected]

ושם הכחישו כל קשר עם מרום-טיים והחנות שלהם ממנה רכשתי:

שלום רב

תודה על פנייתך.

לצערי אין אנו עובדי עם חנות זו, כנראה שהם עובדים עם יבואן אחר.

יום טוב וחג שמח

אורית

לעומת זאת, באתר של מרום טיים רשום במפורש: רק באתר Marom-Time תוכלו לרכוש שעון יד קסיו ישירות היבואן הרשמי עם אחריות מקיפה לשנה.

בקיצור, די מבלבל. הכנסתי אגב תלונה בקישור של האתר לצרכנות שנתן כאן

omricn.

כבר באמצע תהליך מילוי הפרטים הם הקפיצו לי מודעה שהסיכוי שלי נמוך מאד, אבל בכל אופן שאמשיך להכניס הפרטים...

:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעצבן מאוד.

תתנחם בכך שנפלת בשעון שערכו נמוך.

אם יש לך פייסבוק הייתי מגולל את הסיפור ומעביר אותו לכל החברים שלי - שיידעו להזהר.

העניין הוא שכל עניין האחריות ומועצה לצרכנות וכו' - עובדים בעיקר עם אנשים שמשתפים פעולה. אלו גופים ללא שיניים. ותביעה בבית משפט על שעון של 115 ש"ח היא מצחיקה.

בעלי החנות יודעים את זה ושולחים אותך ללכת לחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסומת טובה כאן ובפייסבוק (אפילו באתר של החנות) עם תיאור המקרה תעשה טובה גדולה לאילו שמתכוונים לקנות בעתיד מחנות זו.

יותר טוב אפילו מתביעה קטנה (שבהחלט "מגיעה" להם).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון קטן.

לאחר שלא זכיתי לשום מענה לכל הודעות הדוא"ל ששלחתי, פשוט אפס התייחסות, עלה בדעתי שאולי הדוא"ל לא תקין, או ישן.

דרך חבר שלחתי דוא"ל לאותה כתובת, שבו אני מבקש להתענין האם ניתן לרכוש 10 שעונים ולבצע עסקת כרטיס טלפונית, ואיזה פלא פלאים - מייד זכיתי למענה שכן, כמובן, ואז באה התחננות לקבל את הטלפון שלי לטובת המשך ביצוע העסקה.

זה פשוט מגעיל אותי, לא רק ההתנהגות שלהם, אלא אני ממש מוצא עצמי כועס על הטפשות והבורות של בעלי המקום שלא מבינים שהם מאבדים לקוחות. לא פלא שהרבה רוכשים אינטרנטית בחו"ל.

אז, איך מפרסמים דבר כזה בפייסבוק? מה מותר ומה אסור? אני לא רוצה לרדת כמובן לרמה שלהם ואני רוצה להישאר בגדר החוקיות.

לי עצמי אין פייסבוק, אעשה זאת דרך אותו חבר, שיש לו.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובלי מילות גנאי כמו "נוכלים" וכו'.

אתה יכול לתאר את מצבך הנפשי (כועס וכו'), ותישאר תמציתי, לאנשים אין כח לקרוא מגילות.

ושלח להם מייל עם הקישור הזה:

https://www.google.co.il/search?q=%D7%97%D7%9E%D7%A9+%D7%90%D7%99%D7%99.%D7%98%D7%99.%D7%90%D7%9D+(2009)&oq=%D7%97%D7%9E%D7%A9+%D7%90%D7%99%D7%99.%D7%98%D7%99.%D7%90%D7%9D+(2009)&aqs=chrome..69i57.394j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=%D7%97%D7%9E%D7%A9+%D7%90%D7%99%D7%99.%D7%98%D7%99.%D7%90%D7%9D+%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%9F

אתה בעמוד הראשון של גוגל בחיפוש אחרי שם החנות והמילה "שעון".

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...