Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב

amatzya13
שימו לב! השרשור הזה בן 1013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגלל שהבעיה היא בגורם האנושי, עדיף לפתור אותה בפתרונות אנושיים ולא עם איזה גאדג'ט מעפן שעלול לזייף בדיוק בשעה שהוא הכי נחוץ.

הורה יחיד יכול למצוא לעצמו פיתרון אחר. הורים גרושים גם כן יכולים לעדכן אחד את השני.

אפשר למצוא פיתרונות, צריך רק להיות מודע ולרצות לחפש.

מי שמפזר משפטים כמו "לי זה לא יקרה" ו"צריך לשלול להם את ההורות", שייזהר בלשונו.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מזעזע אותי כל פעם מחדש לשמוע את הסיפורים האלה..

פונקציה של לחץ, היסח דעת... למרות שאני לא רואה בסיוטים הכי גדולים שלי מצב שאני שוכח את הבן שלי ברכב, הזייה.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון זול וקל יש בוויז שמאפשר להדליק אופציה שכל פעם שמגיעים ליעד הוא מזכיר "לא לשכוח ילדים ברכב". זה לא עובד תמיד, את הילד לגן ולסופר לא לוקחים עם וויז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקריאה של ווייז התרגלתי כבר!

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מערכת שפותחת חלונות ומפעילה אזעקה כשמזהה ילד יושב + מנוע כבוי + תזוזה [למשל נשימות כבדות או בכי] ברכב, כמו שמערכת האזעקה מופעלת עם תזוזה או משב רוח בתוך רכב.

לדעתי - זה הכי טוב, למערכת הזו קוראים "בייביווקס".

הבעיה היא שאנשים לא יוציאו כל כך הרבה כסף (בסביבות 2,000 ש"ח) על מערכות כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתלת מוח, או עדיף כבר חלק עליון קומפלט.

כן בדיוק.

למי לא קרה שהוא קם בבוקר וחשב לעצמו "זה יום טוב לייבש את הילד שלי למוות"

זה מקרים עצובים שקורים,ואף אחד לא מתכנן אותם מראש.

היסח דעת,לא רגילים שהילד איתם וכו'.

ולכן אם יש דרכים "להתגונן" כדאי לנקוט בהן.

לא חושב שמישהו יכול לתאר את הקושי של לחיות אחרי מעשה כזה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד ויכוח אינסופי...

אין דרכים להתגונן חוץ ממערכת (בילט-אין ברכב או שתפותח פה בארץ), אוטומטית לחלוטין שתזהה תנועה הכי קטנה או רעש מינימלי הגיוני. כל החכמולוגים שמחפשים פתרונות בצורת לשים את הטלפון, לשים נעל, לשים את המוח ליד התינוק, זה לא תופס כי בשלב מסוים זה יהפוך לשגרה ולא יהיה אפקטיבי.

מה שעצוב הוא שאף יצרן לא ישקיע במערכת כזו בילט אין ברכב כיוון שזו כנראה השקעה גדולה מידי ביחס לכמות המקרים.

אז מה שאני מציע ברצינות, זה שאנשים יוציאו את המוח שלהם מהוואטסאפ והפייסבוק ויתרכזו במה שהם עושים כרגע. וכן, גם אני לא חף מטמטום ולעיתים תקוע בוואטסאפ עם חיוך מטומטם על הפנים, אבל זה קורה רק כשאני לא עושה משהו חשוב ממש כמו לנהוג או להשגיח שאני לא שוכח את הפאקינג ילד שלי באוטו.

ובוא אני אתן טיפ אדיוטי כזה, שאיכשהו מסתבר שתמיד קורה לי. כשאני מחנה את הרכב, לא משנה איזה רכב ולא משנה איפה, אני תמיד מסתכל על הרכב אחרי החניה, תמיד. לא יודע למה, סוג של הרגל, אולי כדי לבדוק שהחניה בסדר. אם אנשים יאמצו את ההרגל הדבילי הזה, אולי זה יעזור להציל את התינוק הבא.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובוא אני אתן טיפ אדיוטי כזה, שאיכשהו מסתבר שתמיד קורה לי. כשאני מחנה את הרכב, לא משנה איזה רכב ולא משנה איפה, אני תמיד מסתכל על הרכב אחרי החניה, תמיד. לא יודע למה, סוג של הרגל, אולי כדי לבדוק שהחניה בסדר. אם אנשים יאמצו את ההרגל הדבילי הזה, אולי זה יעזור להציל את התינוק הבא.

כנראה אנחנו באותו כיוון... וזה בכלל לא הרגל דבילי!

אני תמיד! בודק את המושב האחורי אחרי נעילת הרכב.

סוג של הרגל נוסף שראיתי אצל קרוב משפחה, אחרי שננעל לו ילד ברכב (לא שכחה, נעילה אוטומטית כשהמפתחות בפנים) וחולץ ע"י ארגון 'ידידים', שאחרי שהוא נועל את הרכב הוא בודק פיזית אם הדלת של הילד נעולה, מה שמחייב הצצה לתוך המושב האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם כל הזמן חוזרים להרגלים, אבל לא מבינים שאותו גורם (המוח האנושי) שמאפשר לשכוח תינוק ברכב הוא גם זה שאחראי על ההרגל.

גם אם יש לך הרגל להסתכל כל פעם על המושב האחורי כשאתה יוצא מהרכב, זה לחלוטין ייתכן שיהיה שם תינוק, אתה תסתכל עליו כי זה מה שאתה רגיל לעשות, העיניים שלך יעבירו את הסיגנל למוח שיש שם תינוק והמוח שלך יתייק את הסיגנל הזה בתיקיית ה-spam שלו ותמשיך עם חייך כרגיל.

זה שיש לך איזשהו הרגל מכאני שאתה נוהג לעשות לא מבטיח שום דבר לגבי הקוגניציה שלך בזמן ביצוע הפעולה המכאנית. ע"ע highway hypnosis.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון יש בזה משהו, בגלל זה ציינתי 2 דברים קריטיים לסיפור הזה:

1. מוח - וברצינות, לחיות את העכשיו ופחות לרחף. יודע שיש אנשים שאין מה לעשות תמיד יהיה להם אחוז ריחוף מסוים, ולכן:

2. אמצעי טכנולוגי Built-in שיקושר לטלפונים של ההורים. כנראה משהו בהתקנה מקומית כי לא מאמין שיצרנים ישקיעו במערכת כזו מראש. אני מתפלא איך שום חברה בארץ עדיין לא עלתה על הרעיון לזה, לדעתי זה ימכור במיליונים, אבל זה שוק שיוגבל בעיקר לארץ כנראה. למרות זאת לא מצליח לחשוב על משפחה צעירה שלא תרכוש התקן כזה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בדיוק.

למי לא קרה שהוא קם בבוקר וחשב לעצמו "זה יום טוב לייבש את הילד שלי למוות"

זה מקרים עצובים שקורים,ואף אחד לא מתכנן אותם מראש.

היסח דעת,לא רגילים שהילד איתם וכו'.

ולכן אם יש דרכים "להתגונן" כדאי לנקוט בהן.

לא חושב שמישהו יכול לתאר את הקושי של לחיות אחרי מעשה כזה.

בדיוק כך.

אני חושב שצריך לחוקק חוק לחייב התקנה של מערכת כזו בכל מכונית. היו צריכים לחוקק זאת הרבה לפני חיוב התקנת מובילאיי.

לגביי פיתוח תלות במערכות:

את אותו דבר אפשר לומר על בלימה אוטונומית או ESP או חיישני רוורס, או מצלמת רוורס, או בקרת סטייה מנתיב. בסופו של דבר, כל דבר שיכול לסייע, להתריע, ולהציל חיים, אני בעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי לאחרונה בווטסאפ:

ערכת-טפ-צפה-2-1.jpgהמשך לאסונות הנוראים,

יד שרה פיתח מכשיר קטן, למעשה צד התינוק צמיד רך, צד ההורה - מחזיק מפתח.

המכשיר מצפצף ברגע שחש מרחק גדול מדי בין ההורה לתינוק.

הוא לא תלוי לא בחיבור לטלפון, לא באינטרנט, פשוט עצמאי.

המכשיר מושאל בחינם (פיקדון 40 שח) וניתן לקבלו בסניפי יד שרה ברחבי הארץ

https://givatayimplus.co.il/r30719/

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שצריך לחוקק חוק לחייב התקנה של מערכת כזו בכל מכונית. היו צריכים לחוקק זאת הרבה לפני חיוב התקנת מובילאיי.

למה לחוקק ולחייב בכל רכב? מה עם רכבים שלא מסיעים ילדים, גם הם צריכים מערכת התראה כזאת? למה לא לאפשר סבסוד מלא של התקנת מערכת כזו למי שרוצה ובמקביל להחמיר משמעותית את הענישה למי שמסיע ילדים ללא המערכת? ואם כבר, למה לא מסבסדים מושבי בטיחות ובוסטרים? הם חשובים בדיוק באותה מידה אם לא יותר.

באופן כללי אני חושב שהגישה הזאת של "הכל" ו"כולם" ו"לחייב" היא שגויה. כל מקרה לגופו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתפלא איך שום חברה בארץ עדיין לא עלתה על הרעיון לזה, לדעתי זה ימכור במיליונים, אבל זה שוק שיוגבל בעיקר לארץ כנראה. למרות זאת לא מצליח לחשוב על משפחה צעירה שלא תרכוש התקן כזה.

כבר כתבתי למעלה, יש כמה חברות שמציעות שירותים דומים, אחת מהם (בייביווקס) אפילו מציעה מוצר שפותח חלונות במקרה ומזהה תזוזה בתוך הרכב. השאלה היא מי מוכן להוציא כ-2,000 ש"ח על מוצר כזה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...