Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השפעת קנית רכב 0קילומטר על שוק המכוניות המשומשות . הצד של רוכשי המשומשות

eilam
שימו לב! השרשור הזה בן 2680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמן האחרון אני עוקב אחרי מחירי 2 מכוניות - קליאו אוטומטית לי , פורסטר אוטומטית לאבי.

השנתונים שאנחנו מחפשים הם 2013 ושמתי לב שלשתי המכוניות האלו אין נפילת ערך גדולה ב3-4 שנים הראשונות.

למשל מחיר ממוצע של קליאו 2013(מחיר ביד2 לא מחיר רכישה) הוא באיזור ה60אלף (בהתעלמות גסה מרמות אבזור ). בעוד שניתן לרכוש באיזור ה80 אלף רכב חדש שנמכר במבצעי 0 קילומטר השונים.

עוד דוגמה היא סובארו פורסטר 2013 שבאיזור 125-130 מפורסמים רכבים יחסית שמורים בעוד בבערך 168 אלף ניתן לרכוש דגם יותר מאובז וחדש 0 קילומטר.

כלומר הפערים בין משומש בן 3-4 לבין חדש הופכים לקטנים מבעבר .

מעניין אותי אם רוכשי המכוניות המשומשות עלולים להיפגע במכירה עתידית כאשר אנשים יעדיפו לקנות רכב משומש בן 3 שנרכש כ0 קילומטר לעומת רכב בן 6 במחיר דומה יחסית שנרכש לא כ0 קילומטר?

כמובן שלא ניתן לנבא את השינויים שיתרחשו בשוק המשומשות אך עדין מעניין הדעות של אנשים.

*חשוב לציין שלקחתי 2 מכוניות ספציפיות ולא ניתן להכליל על רכבים אחרים מ2 דוגמאות אלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים יעדיפו לקנות רכב משומש בן 3 שנרכש כ0 קילומטר לעומת רכב בן 6 במחיר דומה יחסית שנרכש לא כ0 קילומטר?
למה אתה מתכוון? בהנחה כי הפרשי המחיר נמוכים אז בוודאי את הרכב החדש יותר.

בדוגמאות שהזכרת הפרשי המחירים בין הרכב החדש למשומש בן 3 הם אמנם כ 25% אך במספרים מוחלטים מדובר על הפרש של 45 אש"ח. לדעתי, לא הרבה אנשים יכולים להרשות לעצמם להוציא סכום של 170 אש"ח על רכב חדש, 130 אש"ח הוא פחות או יותר המחיר של משפחטומטית חדשה וסכום כזה אנשים יכולים להרשות לעצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה שלך מוזרה.

אתה רוצה להשוות מכירה עתידית של רכב בן 3(מיד 1 0 קילומטר) לעומת רכב פרטי בן 6 כאשר מפרידים בניהם 20 אלף שקל? לזה אתה קורא מחיר דומה? ברור שיעדיפו את הרכב בן 3 אבל המחיר הוא לא אותו מחיר(גם אם הוא יצטמצם)

אם אתה רוצה להשוות תפוזים לתפוזים, תשווה בין קליאו 2016 0 קילומטר לעומת קליאו 2015 פרטית. מה עדיף? פה זה כבר שאלה קשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירו של הפורסטר כל כך מופרז, ביחס למחירו כיד1 אפס קמ מליסינג, שלא הייתי חושב פעמיים והולך ורוכש מליסינג, אלא אם היבואן מתקרב להנחה זהה במומ.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליאו 2013 ב60k???

לא ריאלי בעליל.

יותר קרוב ל40, ותמצא גם בפחות.

לכן כל השאלה שלך נופלת.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי קליאו ידנית ואטמוספרית עולה 40, אבל 1.2 טורבו אוטומטיות באמת מפורסמות קרוב ל60.

בכל אופן, בעוד 3 שנים רכב בן 6 לא יעלה כמו רכב בן 3 מליסינג. המחירון יורד וההפרשים בין רוכשים פרטיים לליסינג מצטמצמים. באותו השנתון יהיה פער של 12-22% בין רכבים משנתון זהה שנרכשו באופן פרטי לעומת ליסינג. בתור קונה פוטנציאלית, כנראה שהפרש של 12% לא היה משכנע אותי לרכוש רכב עם יד ורישום נוספים.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...