Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי איוניק - יום מובילי הדעה של "קארספורום"

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

DSC_3159.jpg

בד בבד עם תחילת שיווק האיוניק, המכונית ההיברידית הייעודית הראשונה של יונדאי, הזמינה "כלמוביל" היבואנית את מובילי הדעה של קארספורום לפגוש את הרכב בליווי מחלקת ההדרכה הטכנית של היבואנית וההנהלה וכמובן לצאת לנסיעת התרשמות במכונית.

DSC_3188.jpg

בשרשור זה ירכזו המשתתפים את חוות הדעת שלהם מהמכונית.

זו גם הזדמנות מצוינת לשאול שאלות וקבל מספר זוויות שונות על אותה המכונית ממספר חברים שנהגו עליה בו זמנית, כך שכמעט כל היבט בה כוסה, נבדק ונחקר.

בהמשך יעלה בשרשור נפרד המבחן שערכנו לרכב.

DSC_3157.jpg

DSC_3152.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 214
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ראשית, ברצוני להודות לצוות כלמוביל ובראש ובראשונה לרני ורוני על היום המהנה והמחכים.

קיבלנו הסבר מקיף על המערכות המתקדמות שבמכונית, ואפילו הצצנו לה מתחת לשמלה..

לאחר שנענו כל שאלותינו, והיו לא מעט, חולקנו, כמו בתיבת נח, אבל לא זוגות זוגות אלא לשלשות, וצוותנו במכוניות.

אני פתחתי ראשון, ונהגתי מראש העין, דרך כביש 6, עד קרית גת.

קיבלנו את הדגם המפואר, שכלל מושב נהג חשמלי עוד כמה פיצ'רים נחמדים.

התרשמתי מהפנים הנעים לעין ולמגע, ממושב נהג נוח, מערכת מולטימדיה איכותית למדי ובקרת אקלים יעילה.

לא אהבתי את בלם הרגל המרגיז, שבמכונית עתירת טכנולוגיה מרגיש מיותר, ויותר מזה, מפריע למדרך רגל שמאל.

יציאה לדרך מגלה מכונית שקטה למדי ובעלת ביצועים סבירים +, אבל לא הרבה יותר מזה.

הבלמים, כמו בכל מכונית היברידית, מרגישים קצת לא טבעיים.

אבל מי שממש הרגיש לא טבעי הוא ההגה, ברמה של בעיה ממש.

ישנה הרגשה של תקלה, או חופש בלתי מוסבר, ומאוחר יותר הסתבר שזה נובע ממערכת שמירת הנתיב.

לאחר ניתוקה ההגה הרגיש טבעי בהרבה, אם כי מנותק ומלאכותי.

אחיזת הכביש גבוהה ונוחות נסיעה סבירה משלימים חבילה משפחתית טובה סה"כ ולא עויינת לנהג כמו פריוס דור ראשון, למשל או הונדה אינסייט.

וכאן הגענו לגולת הכותרת - צריכת הדלק.

מאחר ולא תדלקנו, לא נותר לנו אלא לסמוך על מחשב הדרך המפורט, וזה הראה צריכה של 16.8 ק"מ לליטר, וזה בתנאים לא קלים.

חסכונית היא כן, ובהחלט עומדת בהבטחה.

שמתי לב שאנשי יונדאי דווקא המעיטו בנקודה ההיברידית, והעדיפו להציג אותה כמשפחתית חסכונית שמעניקה תמורה טובה לכסף.

סך הכל התרשמתי לטובה, אם כי במחירה הייתי עדיין מעדיף את הגולף 150, שעדיפה עליה במרבית הפרמטרים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמחתי מאוד לקחת חלק ביום, הארגון היה מצויין!

לגבי הרכב עצמו אני אתחיל מהשורה התחתונה שלי, מי שמקבל רכב מהעבודה/רוכש משפחתית חדשה, לא חשוב לו במיוחד המרווח או ביצועים והנאה מנהיגה חייב לעצמו בדיקה יסודית של האיוניק, אני אולי אפילו קצת אגזים ואומר שאני לא מוצא הרבה סיבות לבחור ברכב אחר אבל שוב מדגיש - למי שלא מחפש הנאה מנהיגה, ביצועים או תא נוסעים מרווח במיוחד.

לגבי הרכב עצמו, למרות ההצהרות על שיפור משמעותי ב-NVH הרכב לא שקט במיוחד, אני מניח ש-"בזכות" החישוקים הגדולים והמעט מיותרים, לדעתי בדגם הבסיס לפחות יכלו להסתפק בחישוקי 15 אינץ'. מאחור הרעש בולט יותר וגם פחות נוח. בהילוכים נמוכים גם המנוע מצטרף לחגיגה ומעביר מין תחושה מחוספסת ולא נעימה לתא הנוסעים, בסל"ד גבוה או במהירויות גבוהות זה לא מורגש.

המרווח בסדר ולא יותר, זאת לא אוקטביה או קורולה, מזכיר את ה-I30 מהבחינה הזאת.

הביצועים סבירים, היא לא תתחרה במשפחתיות טורבו אבל ביחס לאטמוספריות היא בסדר גמור.

לגבי הגיר, ההילוכים עוברים מאוד חלק אבל זה בא על חשבון מהירות ההעברה, כשמועכים את הדוושה שומעים את המנוע מתאמץ אבל לוקחים כמה רגעים עד שמרגישים את הרכב מתחיל לזוז. מעבר לזה בזחילה הוא לא חלק ב-100% אבל על זה אין לי בעיה להבליג משום שזה מאפיין את רוב הרובוטיים הדו מצמדיים.

העיצוב החיצוני נאה בעיני, בטח ביחס לפריוס והאמת שגם בפני עצמה היא נראית לא רע, לא פורצת דרך אבל את הלוק ההיברידי המקובל היא מבצעת היטב.

תא הנוסעים נראה טוב גם כן עם שילוב של מעט מתכת צבועה בכחול מסביב לפתחי המיזוג, בדגם הבהיר התא היה נאה יותר אבל גם בשחור לא רע, לי חסר עוד קצת בד/עור בדיפוני הדלתות אבל זה באמת זניח יחסית וברוב המקומות שפגשתי הייתה פלסטיקה ראויה, הגה עור נעים והכפתורים מעניקים תחושה איכותית ולא מייצרים רעש פלסטיקי בלחיצה.

מה עוד? הספויילר בדלת האחורית מאוד מעצבן והוא פשוט תקוע באמצע המראה המרכזית.

הרכב שאני דגמתי החליט בנסיעה חזרה להשבית את הרדאר לכמה דקות אחרות בלי סיבה מוסברת, מקווה שזה לא משהו שקורה בשגרה.

בזמן שהכל עבד בקרת השיוט האדפטיבית עבדה פשוט מעולה וגם בקרת סטית הנתיב הרשימה כמעט ללא פספוסים.

הרכב מפיק מנעד רחב (אולי מדי :wink:) של צלילים וצריך קצת זמן הסתגלות כדי להבין מי אחראי על מה ואיך לעזאזל גורמים לו להפסיק.

אני מניח שרוב המכירות יגיעו על חשבון משפחתיות אחרות ובראשן אלה מבית (ובצדק) - ה-I30 שממתינה להחלפה וה-I35 שהיא פשוט פרווה לחלוטין וחסרה טונות של אבזור לעומת האיוניק.

כרכב, היא באמת עושה הכל בסדר, לא מתרסקת בשום תחום אבל גם לא ממריאה. עיקר הקסם שלה הוא צריכת דלק טובה ושוב אותה סוללת אבזור בטיחותי שהופים אותה למוצר עם ערך מוסף משמעותי על המתחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יצא להם רכב דיי טוב,מוצלח ומאובזר.

עשיתי הזמנה, ואני אמור לקבל אותו בחודש הבא.

האם הוא יהיה פחות נוח מהסיטרואן שלי? בהחלט כן, אך אני מוכן לוותר על נוחות הנסיעה למען חיסכון בדלק ומערכות בטיחות מתקדמות.

Hyundai IONIQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"מפגש" עם האיוניק אורגן למופת ותוקתק כמיטב המסורת של "כלמוביל" (כמדומני זאת הפעם השלישית שאנו מתארחים אצל היבואן, וכל יום כזה מתוקתק יותר מהקודם ועל זה מגיע להם שאפו).

למכונית עיצוב הרבה יותר סולידי מאשר הפריוס, ולא תצטרכו לנהוג בה מצויידים במסכות :lol: - לטעמי העיצוב נאה למדי, אם כי לאנשים גבוהים (מעל 1.80מ') מרווחב הראש במושב האחורי עלול להיות בעייתי. גם עיצוב הפנים נאה, עם לוח מחוונים דיגיטאלי (בגרסת ה-Supreme לפחות) טוב עם תצוגה מתחלפת (תלוי מצב נהיגה ספורט/סטנדרטי). המכונית בנוייה היטב אך איכות חומרי הגימור היא רק "בסדר" ופחות מרשימה ממובילות הקבוצה (גולף, 308 וכד'). המושב האחורי מציע מרווח רגליים טוב ומושבים טובים, אך כאמור מרווח הראש בעייתי לגבוהים. המושבים הקדמיים טובים אף הם וכוללים כיוון חשמלי בדגם הבכיר. תא המטען מכובד אך הגובה מרצפת התא לגובה החלון לא גבוהה במיוחד (קיים גלגל חלופי).

דגם ה-Supreme בו נהגתי (שחורה) כלל שילוב צבעים בהיר/כהה של המושבים והדש בורד - נאה יותר מהשילוב הכל-שחור.

מעבר זריז על התכונות הדינאמיות - חבילת הכח מספקת למכונית משפחתית אך לא מנפקת כח משיכה כשל המתחרות המטורבתות. הביצועים סבירים, אך חשוב מכך המכונית סופר חסכונית - לאורך כל היום לא חסנו על דוושת הבנזין, האצנו ובלמנו ונסענו בתוואי הררי ולמרות זאת מחשב הרכב הראה תוצאה של 17 ק"מ/ל'. בהניגה משפחתית מתונה אין לי ספק שניתן לצפות לצריכה נמוכה מ-20 ק"מ/ל'. כמו כן, השילוב של מנוע הבנזין/חשמלי מצויין ולא מורגש כלל. הגיר הרובוטי כפול המצמד (DCT 6) יעיל מאד והשילוב בינו לשני המנועים רהוט מאד.

האיוניק משווקת בארץ עם צמיגים בגודל 17" וחתך מגוחך של 45 - מנהל המותג נשאל על כך וענה בישירות שגודל הצמיג הנ"ל נבחר במודע כיוון שהוא נראה הרבה יותר טוב...

אין ספק שנוחות המכונית משלמת מחיר על החתך הנמוך, ואני מניח שנוחות הנסיעה (הסבירה) הייתה טובה הרבה יותר עם צמיגים שפויים יותר.

מסכים אם חן לגבי הבחנותיו לגבי ההגה והבלמים שמרגישים סינטטיים.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהבשורות הטובות

התחזית שלהם למכירות כ 5-6000 יחידות בשנה.

לנהגים רגילים היא תקסום בגלל שפע אביזרי הבטיחות האקטיבית, שעובדים מעולה , אם מדובר בסטיה מנתיב אם מדובר בבלימה , כאשר את מידת האומץ של הנהג כל אחד קובע לעצמו. ( המרחק בו הרכב יתחיל לבלום ) הבעיה היחידה היא שהוא בולם יחסית בחוזקה, ולא כמו נהג רגיל שבולם בצורה יותר עדינה.

בקרת השיוט האדפטיבית עובדת גם היא היטב.

הבעיה היחידה עם הסטיה מהנתיב , שאחרי 20 שניות ללא נגיעה בהגה היא מתנתקת, אבל חוזרת לפעולה בנגיעה קלילה בהגה. מתי לא יזדקקו לנו להפריע לנהיגה?

וזו לא הרשימה המלאה...

לנהג הטיפה יותר ספורטיבי היא מתפקדת לגמרי לא רע בייחוד עם הנהג יודע מה הוא עושה.

לנוסע מאחורה מובטחים רעשים שאינם נחלת הנוסעים במושבים הקדמיים. הפתעה לרעה.

גם מרווח הגג מאחור לא מפנק אנשים מגובה של 1.75 מטר ומעלה.

לחובבי המישוש , הפלסיטקים לא משדרים איכות , אבל סבירים בהחלט.

צריכת הדלק ( אולי צריחת הדלק ) הייתה לא משהו אבל נמדדה על קטע דרך יחסית קצר וברובו בלחיצה, לכן לא נפרסמה , כי היא בהחלט לא מייצגת.

נראה אם ישראל ישראלי יתפתה לעבור אליה מהג'יפונים או היא תגנוב לקוחות מתוך הסגמנט של המשפחתיות בלבד.

האא כן שכחנו יש לה גם מנוע חשמלי שמה מקדימה, לא מבין מה הוא בדיוק עושה שם, אבל כנראה מנסה לשמור על כדור הארץ גם לדורות הבאים.

בתוך העיר השימוש במנוע החשמלי יותר משמעותי.

תודה לאנשי יונדאי שטרחו לארגן לנו יום של כיף

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לתודות לצוות כלמוביל בראשות רני ורוני - אירגון מצוין, ממש לא מובן מאליו. גם הסברים נרחבים, גם מענה לשאלות וגם זמן נהיגה בלתי מבוטל ומגוון.

לגבי האוטו עצמו - האיוניק היא מכונית טובה, עם יתרונות וחסרונות כמו כל רכב בקבוצת המחיר שלה. בגזרת היתרונות התנהגות ואחיזת כביש טובות (למרות שלדעתי זה לא שיקול בסגמנט), תא מטען גדול, איבזור מלא, לרבות בטיחות ומולטימדיה ואפילו פד לטעינה אלחוטית. לוח המחוונים פשוט מגניב ומאד (על גבל "מדי") אינפורמטיבי. בכלל, הרכב מרגיש כמו גאדג'ט מתנייע, כזה שמטפלים בו בבית תוכנה ולא במוסך. הא-ב של ג-ד ברכב היברידי, צריכת דלק, כמובן מצוינת – ירידה מירושלים לכיוון ראש העין, כולל פקקים לא צפוים הן בכביש 1 והן בכביש 6, הניבה תוצאה של 3.8 ל'/100 ק"מ. נסיעת גירזון שהסיכוי שתקרה חוץ מנסיעות מבחן אפסי הניבה כ-7 ל'/100 ק"מ. בנהיגה נורמטיבית נתון ממוצע של סביבות ה-19-20 ק"מ/ל' מעשי ביותר.

בגזרת החסרונות הפלסטיקה בפנים, שאמנם מורכבת מצוין, אך מרגישה מאד זולה (במיוחד בדלתות). הנוחות לוקה בחסר - שיבושי הכביש מורגשים יופי בגב והמתלים הנוקשים והצמיגים במידה די ספורטיבית של 225/45R17 נותנים אותותיהם בגב. כמו שכתב Mike808 הביצועים סבירים בסה"כ, אבל יש השהייה מורגשת בין הרגע שאתה לוחץ על הגז לבין הרגע שבו היא אשכרה מתחילה לזוז. כמו כן, כניסת מנוע הבנזין לפעולה מורגשת מאד. הקורה שבין השמשות האחוריות, שוב כמו שאמרו לפני, מפריעה לראות לאחור. אלמנט עיצובי שקיים בהרבה היברידיות ועדיין לדעתי אין לו הצדקה.

הנקודה המעניינת עבורי היא להשוות את האיוניק לאחותה ולמתחרה מהבית - הקיה נירו, שבוודאי חולקת עמה לא מעט מכלולים אך קצת שונה בדרך הביצוע.

לזכות האיוניק העובדה שהנירו רועשת יותר. דיברו כאן על ה-NVH של האיוניק - לפחות בעניין הרעש היא עדיפה על הנירו מפורשות. עם זאת, באותו הפרש ואולי אפילו יותר, הנירו נוחה יותר. המתלים שלה סופגים טוב יותר והצמיגים שלה במידה של בני אדם (205/60R16) שלא פוגמת בנוחות. המולטימדיה באיוניק עדיפה מבחינת אפשרויות וגודל מסך, אך מאידך התרסקה כמה פעמים (נאמר שזאת גרסת בטא או משהו כזה ואני בהחלט מוכן לתת להם להנות מהספק). תא המטען של האיוניק גדול יותר מזה של הנירו, אבל גם של הנירו לא קטן ומספק כל צורך הגיוני. האיוניק, למיטב זכרוני, מתהדרת בנתוני ביצועים עדיפים, אך בפועל הנירו מרגישה זריזה יותר בתאוצות הביניים. התנהגות האיוניק "ספורטיבית" יותר, עד כמה שהמילה הזאת מתאימה בהקשר, והאחיזה שלה גבוהה יותר (עניין של מידת צמיגים וכנראה גם מרכז כובד נמוך יותר) אך הנירו גם היא מתנהגת טוב. הגה מתקשר לא תמצא באף אחת מהן והבלמים של שתיהן היברידיים להפליא בתחושת הדוושה. מה שעבורי היה הפתעה זה שמערכות הבטיחות, בעיקר מערכת הסיוע בשמירה על הנתיב, ה-LKAS, עובדת יותר טוב בנירו מאשר באיוניק. מאידך, באיוניק יש פיצ'ר שהוא אמנם מעצבן כשרוצים לעשות הדגמה במבחן, אבל חיוני לבטיחות, וזה תזכורת של האוטו לשמור את הידיים על ההגה. כמה שניות בלי ידיים על ההגה והרכב מקפיץ התראה ואם לא מחזירים ידיים - מנתק LKAS. צריכת הדלק של שתיהן דומה כדי זהות. מבין שתיהן הייתי בוחר בנירו, אבל מי שיבחר באיוניק, במיוחד אם זה בליסינג (לשם לפי מה שהבנו הנירו לא תגיע) לא יקבל מכונית גרועה.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ברכב מראה מתכהה? מראות צד מחוממות? לדעתי שני אביזרים שלנהג טוב שווים מבחינת בטיחות לא פחות מכל מערכות בטיחות המתקדמות. חוץ מ-stating the obvious "גודל הצמיג הנ"ל נבחר במודע כיוון שהוא נראה הרבה יותר טוב", מנהל המותג שלל/לא שלל/לא התייחס לאפשרות שתגיע גרסה עם צמיגים נורמליים בעתיד?

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מראה מתכהה אוטומטית. לא יודע אם המראות מחוממות, מעריך שכן, אבל לא יכול לקבוע בוודאות. במפרט אין התייחסות לזה. לפי כלמוביל, לפחות בשלב זה לא צפויה מידת צמיגים אחרת.

עוד יתרון, אגב, של האיוניק על הנירו הוא keyless. מאידך, אין מקום נורמלי לשים בו את השלט.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תובנות שלי מהרכב, מעבר לדברים הנכונים שכתבו שאר החברים:

ראשית אסייג מעט את דברי ואציין שבשלושת החודשים האחרונים אני נמצא בתקופת המתנה לרכב חדש שבדרך, בנתיים אני מתנייד במה שזמין - מאזדה 3 ספיריט 2000, קיאה סיד 1600 וגם בימרית קטנה 120 וההשוואה שלי נערכה אל מול המכוניות הללו

1. היונדאי רכב נחמד מאוד, תגובות המנוע שלו עדיפות על הקיאה קרובות מאוד למנוע המאזדה ותיבת ההילוכים שלו עדיפה על זו שבקיאה כמעט בכל היבט, בוודאי שברהיטות הפעולה בפקק.

2. אחיזת הכביש גבוהה מאוד ביחס לרכב מהסגמנט, בידיים הנכונות הרכב הזה יכול לבייש בנס הרים ( בקטעים שבהם פחות נדרש כוח) גם מכונות עם ייחוס נחשב בהרבה.

3. המושבים נוחים ותומכים, סיימתי את היום בלי שמץ של כאב גב וזה לגמרי לא מובן מאליו.

4. לרכב שני איזורי רעש, בעוד שהנוסע מאחור סבל לא מעט, במושבים הקדמיים היה נינוח וזה די מוזר.

5. הראות לאחור גרועה במיוחד, השמשה החצויה גובה מחיר כבר.

6 קמצנות מוזרה נרשמה בפריטים שונים כמו פתחי איוורור שלא ניתנים לסגירה.

7. את מערכת הבטיחות האקטיבית ממש - אבל ממש - לא אהבתי. בעוד שהמערכת מתנהגת היטב בתנועה דלילה ובנסיעה נינוחה, היא הופכת לבלתי נסבלת כשהקצב עולה. סימנים להתקף לב קרוב נרשמו במעבד המערכת שלא הפסיק לצפצף ולהציק לי בדרך חזרה מבית זית לראש העין.

סיכום, במחיר של 140 אלף שקל זו מכונית שלמרות חסרונותיה שאותם ציינתי, יכולה להיות מעניינת מאוד לרכישה.

את דרישותיו של הנהג המשפחתי היא מבצעת היטב, אם על זה נוסיף את מוניטין האמינות שיש ליצרן - אז מדובר בלהיט מכירות בטוח.

תודה לאלה שטרחו ועמלו על אירגון של יום מושלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גםאני אתחיל בשבחה של אכסניה ואןמר שהארגון של היום היה בהחלט ראוי לציון.

להלן התרשמותי מהרכב:

נוחות: רכב עם צמיגי 17" לא מבטיח הרבה. במושבים הקדמיים הנוחות היתה סבירה למדי, אך היושבים מאחור קיטרו ללא הפסקה.

נהיגה: כשלא נוסעים בכביש ישר כדי לנתק את מערכת הסיוע לשמירת נתיב, אחרת ההגה נלחם בנהג כל הזמן. יש לציין שהמערכת לשמירת נתיב נועדה לתיקוני מסלול קלים, ואינה יכולה לשמש כמערכת נהיגה אוטונומית ב"דלת האחורית" בכביש מפותל היא פשוט לא תתפקד (וגם ברור שלא זאת היתה כוונת המשורר) כמו"כ נהיגת אוטונומית בפקק גם היא לא אפשרות כי מערכת הבלימה האוטונומית לא עובדת במהירות של פחות מ-8 קמ"ש.

דבר נוסף שיש לציין הוא לשהבלמים הרגישו די מוזר, ויתכן שהסיבה היא פעולת הרגנרציה (טעינה) של הסוללות המשתמשת באנרגיה הנוצרת מפעולת הבלימה, פעולת הרגנרציה יכולה גם (אולי) להסביר את העובדה שגם כשמתגרזנים צריכת הדלק לא עולה משמעותית כי התגרזנות מובילה בסוף לשימוש מסיבית בבלמים הגורם בסופו של דבר לטעינה הסוללות ולחסכון בדלק...

מערכת המולטימדיה התגלתה כמערכת בהתקנה מקומית (תוצרת סין) דור רביעי למשפחת Hyundai Connected Car עם מהדורת אנרואיד 5.1.1 הנחשבת עדכנית כשמדובר במערכות מולטימדיה לרכב. המערכת כוללת waze ומערכות כמו סלופארק. המערכות דוברות עברית רהוטה והחיבור של הטלפון למערכת פשוט וכל אנשי הקשר (גם בעברית) מסתנכרנים בקלות למערכת. המערכת מגיעה עם סים מובנה ותכונית נותנים של 3GB בחודש למשך שנה, הארכה של התוכנית לשנה נוספת תעלנה 140 ש"ח נוספים. בצד החובה יש לציין את הזכוכית המבריקה של המערכת שגורמתלהשתקפויות ומקשה לפעמים על צפיה במסך בעת נהיגה (waze ו/או שיחות נכנסות) בתחתיתהקונסולה יש תא לטעינה אלחוטית שעובד נהדר למי שיש לו מכשיר התומך בכך (בדקנו)

תא הנוסעים פשוט ופונקציונלי ולא מצועצע - יש שימצאו אותו פרקטי, אחרים יציינו שהוא פשוט מדי. על פניו איכות הייצור טובה, ונראה שהגימור ישרוד לשנים רבות.

שורה תחתונה - מכונית חביבה לישראלי הממוצע שמעוניין להגיע בבטחה מנקודה א' לב', וישמח גם לחסכון בדלק ובשווי שימוש, הוא גם ישמח לתת את הרכב לילדיו הנהגים הצעירים שיוכלו לשמור על עצמם (גם) בעזרת מערכות הבטיחות הנלוות (ובלבד שיפעילו אותן כמובן)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הגרושים שלי.

אתחיל ממה שאהבתי.

בניגוד לכמה חברים כאן, אהבתי מאד את הנהיגה האוטונומית. בתחילה די חששתי לחיי אבל לאחר כמה דקות של הסתגלות, הפלא ופלא, הדבר הזה פשוט עבד.

שמירה על נתיב הנסיעה גם בדרכים מתפתלות , שמירת מרחק ומהירות מהרכב שלפני וכמובן, בלימה החלטית עד לעצירה אם היונדאי מרגישה מאויימת מלפנים.

בהמשך הדרך הגעתי למצב שבו הפכתי מנהג - לצופה מהצד. עוד קצת, והתחלתי להשתתף בחגיגה שהיתה ברכב..

הסוללות שיושבות בתחתית הרכב מסייעות להצמדת הרכב לכביש. פניות נעשות בהחלטיות, כמעט ללא זוית גלגול והאיוניק שומרת על הקו בהחלטיות ובנחישות מעוררת כבוד אם זוכרים שזאת בסופו של דבר-משפחתית.

לי אישית ההגה הרגיש בסדר גמור אבל אולי זה בגלל שאני רגיל להגאים חשמליים נטולי תחושה.

המיזוג עבד כנדרש. יש 2 איזורים נפרדים ויציאה לספסל האחורי.

המושבים סבירים, קצרים לטעמי וללא אפשרות כוונון לגב התחתון. קצת קשה למצוא תנוחת נהיגה אבל מתרגלים.

2 המושבים מאחור מרווחים, יש מקום לרגלים גם כשמישהו גבוה יושב לפניך.

וכמובן -ישנו משטח הטענה אלחוטי לסלולארי. בדקתי אותו - לי הוא הטעין את הטלפון וזה גימיק מאד נחמד למי ששונא את הכבלים ומטעני המצית שמסתובבים ברחבי הרכב. מאד אלגנטי ומהווה פתרון מושלם להנחת הניד

והכי חשוב, תא המטען. התא הזה גדול מאד והמראה כאילו סטיישני עם הגג המשתפל מאחור נותנים אפשרות להעמיס, והרבה. מקום לא חסר שם.

מה לא אהבתי?

קודם כל את מיקום בלם היד. יצאתי לנסיעה ולא הצלחתי להבין מה לעזאזל הצפצופים המרגיזים האלה. לקח לי קצת זמן להבין שבלם היד הוא למעשה בלם רגל והוא לא חשמלי... אה וגם צריך לדרוך עליו כדי לשחרר.. לא הבנתי את הרעיון.

בנוסף, איכות החומרים. הפלסטיקה נוקשה ונשרטת בקלות בכל המקומות. אני מבין שזאת משפחתית סטנדרטית אבל בכל זאת היה אפשר לגוון עם קצת בד וגומי. יונדאי לא היו פושטים רגל אם היו משקיעים קצת בתחושה.

המושב האמצעי מאחור הוא פשוט זוועה. הרצפה מוגבהת בגלל המנהרה, פתחי האוורור מתנגשים בברכים אבל מה שהכי מפריע זה שלמעשה הגב הוא מחזיק כוסות מקופל. אי אפשר להשען כי הפלסטיק של מחזיק הכוסות פשוט תקוע בגב והולם בך.

תוסיפו לזה את העובדה שהוא בולט קדימה ואין שום אחיזה צידית והמסקנה שתגיעו אליה היא שהמקום הזה מתאים רק לכסאות בטיחות.

המתלים של הרכב מצטרפים לצמיגים בחתך נמוך ובקוטר של 17 אינטש וביחד מיצרים רכב לא נוח. הרכב מתנדנד ללא הפסקה על המתלים ווקצת מאבד את עצמו על כביש משובש. פחות מורגש בשני המושבים מלפנים. הרבה יותר מאחור.

רעש המנוע לא נעים והבידוד בינוני אבל ברוב תנאי הנסיעה לא תשמעו אותו. תוסיפו לזה רעשי רוח חזקים מהאיזור האחורי (כנראה בגלל מראה הפריוס עם הספויילר מאחור) שלא נעימים ליושבים מאחור.

ביצועים? אפשר לומר שהרכב בסדר. לא חלש-לא חזק. תנועה עירונית ובינעירונית נעשית ללא חוסר בכח בתנאים רגילים והזינוק מהמקום נמרץ למדי.

איפה החולשה? כשרוצים להאיץ. יש הרבה רעש - פחות תוצאות. אבל שוב - בהתיחס לסגמנט שאליו שיכת האיוניק-זה מספק לחלוטין.

את העיצוב לא אהבתי אבל כנראה שכולם רוצים להיות פריוס אז אין מה לעשות.

וגם לא אהבתי את העובדה ששוב מפרקים את המערכת המקורית של הרכב ותוקעים סינית אנדרואידית. לא הצלחתי להבין למה וכנראה שלא אצליח להבין.

למרות שהמערכת סבירה לחלוטין וממשק הטלפוניה שלה מצויין, היו כמה חברה ש דווחו על התרסקויות של המערכת ואצלי הטאץ לא היה מדויק. ב נוסף קשה מאד לראות משהו באור יום עם שמש ישירה.

סיכום?

כשמערבבים טוב את כל הנתונים ולוקחים בחשבון שמדובר במשפחתית נטולת יומרות שאמורה לעשות את המטלות האפורות של לקחת את משפחת ישראלי לעבודה, לחוגים ולסופר ולעמוד הרבה בפקקים, מגיעים למסקנה שמדובר בחבילה טובה מרוב המשפחתיות היום.

כשהחלטתי בדרך חזרה לתת דרור ליצר החוליגניות שלי, אני חייב לומר שהאיוניק סחטה ממני חיוכים. בכביש מהיר ואיכותי הרכב מרגיש קליל, זריז ונמרץ. שינוי כיוון נעשים בזריזות וכשמבטלים את בקרות השמירה על הנתיב גם ההגה הופך לבסדר+.

אם נוסיף לזה את הערך המוסף החשוב של חבילת הבטיחות המוצלחת מאד, עם החסכון בדלק שמביאים הסוללות פלוס ההתנהגות הטובה (יחסית) על הכביש, יש לי הרגשה שהרכב הזה יצליח מאד.

תודה לכלמוביל על האירוח הנפלא והמתוקתק (כרגיל). שמחתי להשתתף.

עריכה אחרונה על ידי ceyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאפו לכלמוביל שלא מפחדים לקחת petrolheads כבדים ולהסתכל להם ישירות בעיניים. אני מאמין שליבואנים אחרים אין כזה אומץ.

לגבי הרכב אין לי דעה. חיכיתי וציפיתי לקיה נירו. איוניק משום מה לא מדבר אלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לכלמוביל - הגישה הזאת היא שמציב אותה בעיניי כיבואן מוביל מבחינת תפיסת השירות והיחס ללקוחות.

תודה לחברים שהשתתפו ושיתפו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...