Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי איוניק - יום מובילי הדעה של "קארספורום"

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צביפר,

לא יודע, וזה רק מחזק את מה שאמרתי - אף כתב רכב לא יכול להתייחס לאמינות של רכב חדש.

בקשר ל-DSG, לפי דעתי בפורום הזה יש היסטריה רבתית לגבי הגיר הזה שאבדה כל פרופורציה.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 214
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דורקי,

אף יבואן לא "מתנדב" להחליף מכלולים יקרים על חשבונו והוא נסמך לחלוטין על היצרן. יש יצרנים שמגיבים מהר יחסית ויש כאלו שלוקח להם יותר זמן.

אני לא מבין איך אתה יכול לצפות מכתב רכב (מוכשר ככל שיהיה) שיחרוץ את אמינותה של מכונית חדשה.

כמובן שאתה צודק.

אבל גם אם מדובר ברכב חדש לגמרי, הייתי מצפה מהכתב שייתן סקירה מהירה על אמינות הדגמים הקודמים של היצרן, בריף כזה יכול לעזור לקורא לקבל החלטת קניה מושכלת יותר. לדעתי המידע הזה רלוונטי לקורא יותר מסקירה היסטורית מייגעת שאותה דווקא מוצאים בכל כתבה.

אם נחזור לדוגמה של טויוטה שאותה העלה חן, מה אנחנו למדים ממנה? שאכן היצרן למרות המוניטין שבו הוא מתהדר איננו חף מטעויות - מאידך במקרה של נפילה היא תהיה פחות כואבת כי ניסיון העבר מלמד שישנה תמיכה טכנית חזקה של היצרן ושל היבואן במוצר.

ומכאן שכל לקוח ייקח את ההחלטה שלו, שכפי שכתבת יש בה מידה לא מבוטלת של אי ידיעה והימור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך, בלי ציניות, אשמח להגיש סקירת אמינות העבר של דגמי היצרנית בכל הצגת דגם חדש.

רק כמה שאלות,

1. איפה מאוחסנים הנתונים האלו על רמת אמינות של מכלולים שונים ברמת תיעוד ומהימנות גבוהות? כי מה שיש עכשיו זה בעיקר ריקולים ואליהם אני בדרך כלל מתייחס.

2. מה דין דגם חדש לחלוטין שאינו חולק מכלולים עם דגמי עבר, אך מגיע מיצרנית למודת בעיות?

3. כמה שנים צריכה לשאת יצרנית או דגם את חרפת האמינות בטרם ניתן לשנות את התיאור שלו?

ורק כדי להסיר ספק, אני לא ציני, אשמח להיעזר בכם כדי לפצח את הסוגיה הזו. אתה הספקת להכיר אותי אישית ודיברנו אז על הבעיות והאתגרים שיש במקצוע הזה, אבל גם על היכולת לפתור המון מהם בעזרת הפורום הזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך, בלי ציניות, אשמח להגיש סקירת אמינות העבר של דגמי היצרנית בכל הצגת דגם חדש.

רק כמה שאלות,

1. איפה מאוחסנים הנתונים האלו על רמת אמינות של מכלולים שונים ברמת תיעוד ומהימנות גבוהות? כי מה שיש עכשיו זה בעיקר ריקולים ואליהם אני בדרך כלל מתייחס.

רק אצל היצרן, ואני מסופק עד כמה הוא יהיה מוכן לשחרר מידע - בעיקר אם הוא לא מחמיא למוצר

2. מה דין דגם חדש לחלוטין שאינו חולק מכלולים עם דגמי עבר, אך מגיע מיצרנית למודת בעיות?

במקרה של יצרן בעייתי, עליו הראיה, ואני מעריך שאחרי שנתיים-שלוש אפשר להכריז על דגם מסויים כ"אמין" אם לא נתגלו בעיות מיוחדות.

3. כמה שנים צריכה לשאת יצרנית או דגם את חרפת האמינות בטרם ניתן לשנות את התיאור שלו?

ראה תשובתי לסעיף 2, ובכל מקרה לדעתי האמינות היא תמיד ברמת גירסה בדגם.

יש לזכור, שבהרבה מהמקרים הלקוחות עם הבעיות עושים רעש שגורם לבעיות להיראות פי כמה ממה שהן באמת, שכן בדרך כלל לקוחות מרוצים - דוממים.

ה-DSG שהוזכר פה קודם הוא דוגמא מצויינת: קרוב ל150000 כלי רכב עם התיבת הזאת נעים בכבישי ישראל, לחלק די קטן היו בעיות, הרעש שהתקלות עשו הוא חסר פרופורציה למציאות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מידע די מהימן אפשר לקבל מבעלי מוסכים פרטיים/מכונאים שעובדים עם הדגם המדובר. (תודה למוסך X על סיוע בהכנת הכתבה...)

2. אפשר לציין בכתבה שזה דגם חדש, מנוע/גיר מפיתוח חדש שלא מבוסס על משהו ישן ולא נצבר עדיין שום ניסיון איתו.

3. לא רואה טעם להתייחס לזה אלא לציין דברים עובדתיים בלבד.

וכן: Quiet customer = Happy customer.

זה המדד הכי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כמה שאלות,

כאן בפורום הבעיה יחסית קטנה, כי לצד הפורום הכללי קיים גם פורום טכני עם אוצר בלום של מידע.

לדעתי זה ביחד עם כמה טלפונים למוסכים מקורבים ייסגור את הפינה הזו

דעתי היא שחובת ההוכחה על יצרן/יבואן בעייתי, בהחלט ניתן לציין שדגמי העבר מציבים סימן שאלה על אמינות הדגם החדש.

זה תלוי, אם הדגם יגיע אל חברות הליסינג אז מהר למדי נתחיל לשמוע מחברים שבתחום על בעיות שצצות.

לדגם שנמכר לפרטיים תידרש תקופת "אכשרה" ארוכה יותר, נאמר של לפחות שנתיים.

כאן אפשר ללכת על כללי אצבע שחלים על כולם, נאמר שדגם ליסינג ידרוש שנתיים ורכב שנמכר לפרטיים לפחות שלוש שנים.

ורק כדי להסיר ספק, אני לא ציני, אשמח להיעזר בכם כדי לפצח את הסוגיה הזו. אתה הספקת להכיר אותי אישית ודיברנו אז על הבעיות והאתגרים שיש במקצוע הזה, אבל גם על היכולת לפתור המון מהם בעזרת הפורום הזה.

כמובן שאלה הרהורים ראשוניים שחולפים לי בראש, לדעתי כדאי לקיים בפורום דיון נפרד על הסוגיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
האיוניק ללא ספק היא ה״חבילה״ המשפחתית האטרקטיבית ביותר שנמכרת כיום בישראל והשאלה אם היא ה״מכונית״ המשפחתית הטובה ביותר בישראל איננה רלבנטית לקהל היעד שממילא אינו יודע להבחין בין טוב לרע וזה גם לא מעניין אותו.

הדבר היחיד שפוגע ב״חבילה״ הזאת הוא שהיא לא מגיעה בצורת ״ג׳יפון״ ומה שחבל הוא שהאח התאום שמגיע בצורת מעין ״ג׳יפון״, הקיה נירו, אינו מהווה ״חבילה״ עדיפה בכל זאת, מכיוון שהיבואן של קיה- טלקאר החליט שלא מגיע לישראלים את מה שמגיע להם באיוניק.

קיה נירו מאובזר כמו האיוניק ובמחיר דומה היה באמת ה״חבילה״ המושלמת למר ישראלי.

רק משהו אחד מטריד אותי, נושא הקרינה, האם ניתן לקבל מידע מדוייק מכלמוביל על בדיקות שנערכו ומה שיעור פליטת הקרינה המדוייקת שנמצאה? ולא סתם תשובה שפליטת הקרינה עומדת בתקנים ובלה בלה בלה... (ואין לזלזל בשאלה זו, נכון שבפריוס דור 3 נמצא שפליטת הקרינה תקינה, אבל בדגמי הונדה ההיברידיים: הג׳אז הקודמת, האינסייט והסיביק הקודמת, נמצאו חריגות קרינה, אלו הממצאים שנמצאו על ידי המשרד להגנת הסביבה בישראל).

מישהו ענה לך על עניין הקרינה? חושב לקנות איוניק ועניין הקרינה ממש מטריד אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ בכדי לחדד מס' נקודות שהועלו בשרשור אשר עשויות לעניין רוכשים פוטנציאליים, בייחוד של רמת הגימור פרימיום שנפוצה באפ"ק/ליסינג. אספתי היום איוניק שכזו שעלתה על הכביש מלפני מס' ימים (12.2, ליתר דיוק) ונראה שבוצעו מס' שינויים ברמת הגימור הזו.

שינוי ראשון שהבחנתי בו הוא שאע"פי שהמצבר עדיין ממוקם בצד הימני של הבגאז', הגישה אליו כעת יותר מסורבלת - מצד אחד נראה שהוסיפו בידוד באיזור, אך לא נראה שהדבר משפיע (הרכב עדיין מעביר רעשי כביש היטב, בעיקר באיזור האחורי).

שינוי נוסף מיועד עבור חובבי מד הסל"ד, שכעת ניתן למצוא אותו כתת התפריט התחתון ביותר, יחד עם כל התפריטים שמספקים מידע על אופי הנסיעה, כמות הקילומטרים שנותרה עד לתדלוק הבא, אנימציית הטעינה וכיוצ"ב.

שינוי נוסף בהקשר הזה ויתכן שכבר קיים בפרימיום הותיקות יותר הוא מד חום מנוע, שגם אותו ניתן להציג כתת תפריט. יש לקחת בחשבון שלא ניתן להציג גם את מד הסל"ד וגם את חום המנוע סימולטנית, אלא בנפרד. תיאלצו לבחור את מה שיותר עקרוני עבורכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין הרכב חדש כמעט לגמרי ולכן זה מפתיע לראות שכבר מבצעים בו מעין מתיחות פנים קטנות, אם כי השינוי בהחלט מבורך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, תודה על העדכון. רציתי לשאול אותך האם ידוע לך משהו לגבי גרסת ה-

IONIQ Hybrid Inspire שהחלו לשווק לשוק הליסינג?

מדובר על גרסה עם צמיגים בגודל 195/65 R15 ונתוני צריכת דלק ותאוצה טובים יותר. רציתי לדעת האם בידוד הרעשים השתפר באופן ניכר כתוצאה ממעבר לצמיגים "שפויים" יותר.

פירוט שלה מופיע הן באתר היבואן והן בקטלוג המחודש שיונדאי מפרסמים:

https://www.hyundaimotors.co.il/models/ioniq/

https://www.hyundaimotors.co.il/wp-content/uploads/2016/09/IONIQ_Catalogue-21-jan-2018.pdf

למעשה אין הבדל בינה לבין גרסת הפרימיום למעט הצמיגים.

הייתי מאוד רוצה לשמוע חוות דעת ממישהו שבדק האם החלפת הצמיגים פתרה את בעייה רעשי הכביש המציקה. תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי Ludwig
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה ; בצי הליסינג הופתעו לשמוע על האינספייר אם כי רמת הגימור הזו אכן מופיעה באתר של כלמוביל. לדבריהם פרימיום היתה ופרימיום תשאר, מה שכן צפויה להתחיל הפצה של הנירו החדשה (keyless) החל מחודש הבא באפ"ק וככל הנראה שגם בליסינג, אז למי שקורצת לו הנירו ועניין הכניסה ללא מפתח, ישמח לשמוע שזה ככל הנראה עומד לקרות ממש בקרוב.

באשר לרעש, אם אקח את הקיה ריו (צמיגי 185/65/16) שקדמה לאיוניק והיתה רועשת מאוד(!), אני נוטה להאמין שרכב עם בידוד רעשים מחורבן יישאר כזה גם עם צמיגים במידה קטנה יותר. יתכן שיהיה הבדל, אבל לא תהומי.

הבדל נוסף בין האינספייר לפרימיום הוא היעדר משטח הטענה למכשירי אנדרואיד תומכים.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנירו קילס משווה מתחילת השנה. גם אצל היבואן טלקאר.

מידת צמיגית צרה יותר תפחית את הרעש חד משמעית, השאלה היא אם האוזן שלך תשים לב להבדל.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ בכדי לחדד מס' נקודות שהועלו בשרשור אשר עשויות לעניין רוכשים פוטנציאליים, בייחוד של רמת הגימור פרימיום שנפוצה באפ"ק/ליסינג. אספתי היום איוניק שכזו שעלתה על הכביש מלפני מס' ימים (12.2, ליתר דיוק) ונראה שבוצעו מס' שינויים ברמת הגימור הזו.

שינוי ראשון שהבחנתי בו הוא שאע"פי שהמצבר עדיין ממוקם בצד הימני של הבגאז', הגישה אליו כעת יותר מסורבלת - מצד אחד נראה שהוסיפו בידוד באיזור, אך לא נראה שהדבר משפיע (הרכב עדיין מעביר רעשי כביש היטב, בעיקר באיזור האחורי).

שינוי נוסף מיועד עבור חובבי מד הסל"ד, שכעת ניתן למצוא אותו כתת התפריט התחתון ביותר, יחד עם כל התפריטים שמספקים מידע על אופי הנסיעה, כמות הקילומטרים שנותרה עד לתדלוק הבא, אנימציית הטעינה וכיוצ"ב.

שינוי נוסף בהקשר הזה ויתכן שכבר קיים בפרימיום הותיקות יותר הוא מד חום מנוע, שגם אותו ניתן להציג כתת תפריט. יש לקחת בחשבון שלא ניתן להציג גם את מד הסל"ד וגם את חום המנוע סימולטנית, אלא בנפרד. תיאלצו לבחור את מה שיותר עקרוני עבורכם.

אופצית תצוגת חום מנוע קיים בדגם הליסינג גם בדגמים הראשונים שהגיעו (5\17).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...