Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המס החדש על רכישת דירה שלישית: דרך נוספת לגביית מיסים או נסיון להורדת מחירי הדירות ?

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 2678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכנסת עומדים להעביר חוק חדש שיטיל מס על מי שכבר יש ברשותו שתי דירות ושמעוניין לרכוש דירה שלישית.

הרציונל מאחוריו הוא להילחם באוגרי הדירות שדוחפים את המחירים כלפי מעלה ושאם ישנה דירה שמעוניינים בה זוג שזאת תהיה דירתו הראשונה וגם מי שכבר יש ברשותו 2 דירות וברור שהוא רוכש אותה להשקעה ולא למגורים, אז לזוג שרוכש דירה ראשונה תהיה עדיפות.

העניין הוא שגובה המס שמעוניינים להטיל הוא לא מה שימנע ממי שיש לו מעל למיליון ש"ח זמינים לרכישת דירה נוספת מלרכוש אותה, אבל מצד שני המדינה תרוויח מזה סכומים יפים ומחירי הדירות יעלו.

אם באמת היו מעוניינים להילחם בתופעת אגירת הדירות היו צריכים להטיל מס כבד של כ 50% על רכישת דירות להשקעה וזה היה מחסל את התופעה ולא רק מעשיר את קופת המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באמת היו מעוניינים להילחם בתופעת אגירת הדירות היו צריכים להטיל מס כבד של כ 50% על רכישת דירות להשקעה וזה היה מחסל את התופעה ולא רק מעשיר את קופת המדינה.

מה שאתה מציע היה מונע ממשקיעים חדשים להכנס, אבל היה גם גורם למי שיש לו כבר דירות לא לוותר עליהן בשום מחיר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שהניסיון שלי עם חקיקה משתרע על עשרות שנים אז בין מה שאיתו מתחילים ,אם בכלל מתחילים לבין המוצר המוגמר יש פער ניכר

לכן כשנראה חוק אפשר יהיה להגיב עליו.

ומילה לגבי המשקיעים "הנוראיים"

יש גם נקודה לזכותם, שמאפשרים למי שידם אינה משגת לרכוש דירה , יהיה להם מלאי זמין של דירות להשכרה.

חלק מהמשקיעים שאני מכיר אין להם אפילו קרניים על הראש

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס של 50% באמת ימנע ממי שכבר יש לו דירה שלישית מלמכור אותה ולקנות במקומה דירה אחרת, אבל מצד שני הוא ימנע מכל מי שיש ברשותו 2 דירות מלרכוש אחת נוספת. המס הנוכחי שרוצים להטיל של 1% בשנה ולא יותר מ 1500 ש"ח הוא בדיחה ולא יהווה שום שיקול עבור מי שיש לו סכום זמין לרכישת דירה נוספת שהוא לא באמת זקוק לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס שאיננו צודק ומהווה מס כפול ומכופל ולפחות ביחס לאנשים שכלל נכסיהם אינם נמדדים במיליונים רבים.

קחו דוגמא אמיתית לגמרי, הורים הרסו את בריאותם והקדישו את חייהם כדי לרכוש לעצמם דירה ולבנם דירה, האב היה פועל ייצור (!) והאם פקידת בנק, שניהם ניצולי שואה שהגיעו לישראל רק עם תחתונים לגופם כאשר רנטות מגרמניה לא קיבלו... הם חסכו שקל לשקל, לא נסעו לחו"ל לא קנו "קרוסאברים", לא אכלו גם דגים, גם בשר, גם עוף בארוחה אחת.

בנם ירש את הדירות, למד קשה ואחר כך עבד קשה שנים רבות ורכש לעצמו עם משכנתא עוד דירה כדי להבטיח הכנסה בפנסיה שאין לו (אין לו ולא תהיה לאף אחד מכם שלא כלול בחגיגת הפנסיות התקציביות).

אפשר לחשוב איזו תשואה יש באותה דירה, מדובר ב-3000 ש"ח ברוטו לחודש (לפני ביטוח, שיפוצים, ותקופות בין שוכרים), המשכנתא עולה לבחור כמעט כפול, על הכל כבר שולם מס פעם ופעמיים.

אגב ערך כל הדירות בסיפור נמוך ומשמעותית ממחיר דירת 4 חדרים אחת באזור סביר בתל אביב..

אז למה?

כשלונו של שר האוצר לא צריך היות עונשם של אלו שהצליחו בעמל רב וביושר לקנות "עוד דירה".

פופוליזם, כשלון, עוד פופוליזם ועוד כשלון.

לא פלא שהמוצלחים עוזבים לחו"ל, לא פלא שכסף מישראל מוזרם גם הוא לחו"ל ומושקע שם .

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק פופוליסטי ומפגר.

המס יגולגל על השוכרים בסופו של דבר.

רוצים באמת להוריד את מחירי הדיור? שיפשירו קרקעות ויאפשרו כניסת חברות בניה זרות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שדואג לבעלי הדירות - אישית אני שומע יותר ויותר על בעלי דירות שמכניסים ״סעיף כחלון״ לחוזי שכירות, ופשוט מגלגלים את הסכום הזה על השוכרים. לדעתי, חלק ממי שעושה את זה, לא בהכרח מחזיק ב3 דירות, אלא מנצל את הפלטפורמה הנוחה, כדי לסחוט עוד קצת.

כמובן, הכל מאוד יחסי וברור לי שלא תמיד מי שמשכיר דירה הוא דונאלד טראמפ, ולא בהכרח הרווח שלו כזה גבוהה. אבל בשורה התחתונה, זה לא ככ משנה. התוצאה המיידית היא עדיין ענישה קולקטיבית בערך לכלל השוכרים בישראל. השאלה היא רק האם יש גבול ונקודה מסוימת שתוביל לשינוי, כשאנשים פשוט לא יוכלו לעמוד יותר בגובה השכירות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מס שהוא, תמיד יגולגל בסופו של דבר לצרכן הסופי. בין אם מדובר על מס הכנסה, מע"מ, תשלום ביטוח למדינה (בגדול גם מס, שנקרא אחרת) וכד'. אנשים משום מה לא מצליחים להבין, שב15 השנים האחרונות הכלכלה הכלל עולמית השתנתה כל כך, שמגורים הפכו בצורה כזאת או אחרת למותרות. מי שחושב שרק בישראל קיימת בעיה עם דיור, טעות בידיו. לשם שינוי, אני חייב לציין לטובה את משרד האוצר הישראלי, שאינו מטיל מס על השכרת נכס ראשון, ובצורה הזאת לא מעניש אנשים שעבדו קשה כדי להשיג משהו.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מס שהוא, תמיד יגולגל בסופו של דבר לצרכן הסופי. בין אם מדובר על מס הכנסה, מע"מ, תשלום ביטוח למדינה (בגדול גם מס, שנקרא אחרת) וכד'. אנשים משום מה לא מצליחים להבין, שב15 השנים האחרונות הכלכלה הכלל עולמית השתנתה כל כך, שמגורים הפכו בצורה כזאת או אחרת למותרות. מי שחושב שרק בישראל קיימת בעיה עם דיור, טעות בידיו. לשם שינוי, אני חייב לציין לטובה את משרד האוצר הישראלי, שאינו מטיל מס על השכרת נכס ראשון, ובצורה הזאת לא מעניש אנשים שעבדו קשה כדי להשיג משהו.

מסכים. לצערנו שר האוצר נבחר על הטיקט של הורדת מחירי הדיור והוא יעשה הכל כדי להראות לבוחריו שהצליח בכך. על הדרך הוא יעשה הרבה נזק שיהיה קשה מאוד לתקן אחר כך. בעיית מחירי הדיור קיימת בעוד מדינות רבות.

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושים דמוניזציה לבעלי רכוש בשביל להסית את האש ממחדלי ממשלות ישראל ב-30 השנים האחרונות. המחדל הראשון הוא התנערות מוחלטת מחובת המדינה לספק קורת גג לאזרחיה. המחדל השני הוא הטיפול הכושל לחלוטין במשבר הדיור ב-10 השנים האחרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שדואג לבעלי הדירות - אישית אני שומע יותר ויותר על בעלי דירות שמכניסים ״סעיף כחלון״ לחוזי שכירות, ופשוט מגלגלים את הסכום הזה על השוכרים. לדעתי, חלק ממי שעושה את זה, לא בהכרח מחזיק ב3 דירות, אלא מנצל את הפלטפורמה הנוחה, כדי לסחוט עוד קצת.

גם אני נתקלתי במשכירים שמכניסים "סעיף כחלון" בחוזה. בהחלט יתכן מצב בו המס, או לפחות חלק גדול ממנו, יגולגל על השוכרים.

אני כבר רואה איך בבחירות הבאות מפלגת כולנו מתפוגגת לטובת מפלגת האוירה הבאה.

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...