Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר מפורד לסובארו פורסטר

מתעניינת
שימו לב! השרשור הזה בן 2681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מתלבטת קשות

כרגע נוסעת בפוקוס 5 דלתות 2008, כבר 5.5 שנים.

מעוניינת להחליף והמליצו על פורסטר 2013 צורה חדשה.

נהגתי בסובארו XV כיד לחוש את הסוברו לאחר הכבדות של הפוקוס. הנהיגה מהנה מאוד, אולם הרגיש לי הרבה פחות יציב מהפוקוס. תחושת ששט על הכביש. מרגישים את זה ברגע שפותחים את הדלת בסוברו שקלה כמו נוצה ביחס לפוקוס. עכשיו מתארת לעצמי שהפורסטר שונה מה XV אולם היא עדיין סוברו.

ההתלבטות שלי - אני נוהגת מהר, די ספורטיבי, נהנית מהנהיגה (לפני שנה שכרתי פרארי באיטליה לנסיעה קצרה). האם להעדיף הנאה על פני בטיחות?

יש המלצות אחרות שמשלבות בטיחות עם הנאה בנהיגה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד מונדאו טיטניום.

בטיחות ויציבות של פורד, עם נוחות מאוד גבוה, הגה מתקשר ושלדה מהנה, ומנוע מפלצתי - 240 כ"ס. אפילו המחירים נמוכים.

חסרון - אין חדש, רק משומש והשנתון האחרון הוא 2013.

אם את רוצה חדש - צייני תקציב בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין ממש איך ציפית לחוש איך הפורסטר מנהיגה בXV , בכל מקרה שניהם לא ממש ספורטיביים.

אם להעדיף הנאה מנהיגה על פני בטיחות זה שיקול שאת צריכה לעשות בעצמך.

יש את דרך האמצע למשל כמו מאזדה 3 עם מנוע 2.0 ומערכות בטיחות אקטיביות או אולי מאזדה 6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

ראשית הצרכים שלי הם כאלה: רכב עם תא מטען גדו ליחסית שאוכל להכניס את האופניים שלי בקלות (יודעת שהפוקוס סטיישן מתאים מאוד. לא אוהבת את הגיר שלו וגם בא לי קצת להתפנק).

אני לא נהגת ספורט ובכל זאת לא נהגת ממוצעת שמתניעה ונוסעת, אוהבת לנהוג ומהר, נהנית מנהיגה עצמה. לפני כשנה הייתי במוזיאון פרארי במרנלו באיטליה, שכרתי פרארי לנהיגה - תענוג קצר (לצערי הצבע שאני אוהבת לא קיים אצלם...:p).

הרכב הוא בעיקר עירוני לא צריך להיות 4X4, אולם צריך להיות בטיחותי. אחרי הכבדות של הפורד אני לא מכירה עוד הרבה כאלה ובמחירים של אנשים עובדים ובגלל זה אני כאן ואשמח מאוד שתספרו לי.

תקציב כ - 120 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד קוגה יתאים לך בול: מרווח בדומה לפורסטר, מהנה יותר לנהיגה (אחיזת כביש, היגוי, יכולת דינמית וביצועים) ואיכותי יותר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, לקחתי פורד קוגה לנסיעת מבחן קצרה, דרך סלולה בעלייה חדה.

ברגע הראשון שנכנסתי לרכב הרגיש לי שחזרתי לרכב שלי - כל כך דומה לפוקוס, עד לשרגע חשבתי שהגביהו לי את הרכב. הנסיעה והתגובה של רכב היו מצויינים ובכל זאת, לא הרשים אותי.

דוקא הנהיגה בXV היתה מהנה יותר.

אשקול ביתר רצינות את הפורסטר.

למי שהציע את המונדיאו סטיישן זו אופציה מצויינת אבל הסיכוי למצוא כזו למכירה הוא קלוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאת קצת מתבלבלת עם יציבות והתנהגות כביש לעומת "תחושה" של משקל ואיכות ההרכבה של הרכב.

הפורד מרגישה מוצקה יותר וחסונה יותר וגם יש בה מנגנונים יותר טובים של בידוד רעשים אבל יכולת האחיזה של הסובארו הן הXV וגם הפורסטר מן הסתם גבוהות יותר מאשר הפוקוס הנוכחית שלך וזה בגלל מרכז כובד נמוך של מנוע הבוקסר בשילוב עם מערכת הAWD הסימטרית.

מבחינת בטיחות האופציות של סובארו יהיו מצויינות.

הסובארו מרגיש לך רכב קליל יותר גם בגלל התחושה שאת מקבלת מעובי הפח ורמת הבידוד ברכב שהן נמוכות יותר אבל גם בגלל שהAWD מספק זינוק ראשוני חזק יחסית למרות שהרכב עצמו דווקא כבד ואם מדובר במנועי 2 ליטר ולא 2.5 ליטר אז בכלל מדובר על מנוע שהוא יחסית "חלש" לעומת משקל המרכב.

אני במקרה עם B4 שני ליטר.

ההמלצה על המונדיאו נהדרת וזה לא חייב להיות טיטניום - הגרסא הרגילה שגם מאוד נפוצה בליסינג (לא החמש דלתות אמנם) מ2102 גם מגיעה עם מנוע גודש 2 ליטרים וניתן בעזרת צ'יפ להעלות את ההספק לכ240 סוסים בכל מקרה - הטיטניום יתן חבילת אבזור טובה יותר וההספק ניתן להעלאה בעזרת צ'יפ בלבד לאזור ה270 סוסים.

הסובארו - גם הXV וגם הפורסטר (וגם הB4 כולל הדור הנוכחי) רחוקים מלהיות ספורטיביים - אמנם האחיזה שלהם טובה מאוד וההתנהגות סה"כ טובה מאוד ביחס להרבה מתחרים אבל לא מדובר ברכבים ספורטיביים כלל - לעומת זאת את מקבלת יכולת שטח לא מבוטלת כבר בXV ובוודאי שבפורסטר.

אולי בסוף תחליפי את חיידק המהירות בחיידק העבירות - תחלופה הולמת.

מה כן הייתי ממליץ לך עוד לבדוק?

שברולט טראקס\אופל מוקה וגם לא הייתי פוסל סיאט לאון 1.8 TSI

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...