Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308sw

jojomd
שימו לב! השרשור הזה בן 2641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב חברים יקרים!

עקב הרחבת המשפחה אנו עומדים בפני רכישת רכב 7 מקומות,אך לצערי עקב בעיות כספיות אנו נאלצים לרדת בתקציב.

מהחיפוש שעלה הרכב שיוכל להיכנס לתקציב (עד 33k) היא הפיג'ו 308sw שנת 09/10 בגירסת הסטיישן בעלת 7 מושבים.

האם עלי לחשוש מבעיות/שמועות העבר באמינות פג'ו או שמא זה נחלת העבר ובדגמים מהשנים האלה האמינות יותר יציבה? אני שואל ע"ס מה ששמעתי שב 308sw מדובר במנוע bmw להבדיל מקודמתה ה 307sw שאנשים אכלו איתה מרורים.

וכן האם ידוע צריכת הדלק בדגם זה?

תודה רבה למסייעים והמכוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ל-308SW בשנים הללו יש מנוע 1.6 אטמוספרי עם 120 כ"ס ותיבת ארבעה הילוכים אוטומטית, לא גרסת הטורבו (שבפורום לא אוהבים). מנוע הטורבו לא הוצע בישראל ב-SW. בכל מקרה, זו מכונית עם אמינות מכובדת, אבל קח בחשבון שמדובר במכוניות בנות 8-7 שנים ויש לצפות לבלאי משמעותי - אז תכניסו לתקציב כמה אלפים ליישור קו, אם יידרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לתקציב שלך פיקאסו 2009 עם מנוע 2000 סמ"ק ישן ואמין יתאים יופי.

לפעמים קצת בעיות חשמל ובלאי טבעי אבל המנוע טוב. הגיר דורש שיפוץ כל 150K .

אבל התמורה פה גבוהה לכל שקל. אתה קונה כזו ב ₪20K ושומר את היתר לתיקונים ויישור קו.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות למתוח קצת את התקציב (40 אלף) ונוספו 2 אפשרויות והם: הפג'ו 5008 שנת 2011 או רנו גרנד סניק 2011.

מי מהם עדיף מבחינת אמינות וכן נושא סחירות עתידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסניק סחירות לא מרשימה (אפילו בהשוואה למתחריו הצרפתיים), ועלויות אחזקה גבוהות מאוד - במיוחד אם אתה נכנס למוסכי היבואנית.

ה-5008 הוא למעשה C4 פיקאסו ארוך ומעט מהודר יותר, אך כנראה מעט פחות סחיר ועם מנוע הטורבו. אישית הייתי בוחר ב-C4 שמציע תחושה אוורירית יותר וכיול מתלים מעט רך יותר, יש יותר ממנו בלוחות וגם מבחר מנועיו עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסניק סחירות לא מרשימה (אפילו בהשוואה למתחריו הצרפתיים), ועלויות אחזקה גבוהות מאוד - במיוחד אם אתה נכנס למוסכי היבואנית.

ה-5008 הוא למעשה C4 פיקאסו ארוך ומעט מהודר יותר, אך כנראה מעט פחות סחיר ועם מנוע הטורבו. אישית הייתי בוחר ב-C4 שמציע תחושה אוורירית יותר וכיול מתלים מעט רך יותר, יש יותר ממנו בלוחות וגם מבחר מנועיו עדיף.

עלויות אחזקה גבוהות מאוד?

אשמח אם תרחיב מעט, גם אני מתלבט לגבי הרכב הזה וממה שקראתי יחידת ההנעה אמינה למדי ומקורה בדגמי ניסאן שונים.

לפות״ש- מצטרף להמלצה להתרחק ממנוע הTHP, אמינות לא תמצא שם

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אכן מנוע ניסאן (וגם תיבה רציפה). המנוע נחשב לאמין יחסית, אבל מאוד בזבזני בדלק ומציע ביצועים סבירים בלבד (והתיבה הרציפה לא עוזרת).

עלויות האחזקה גבוהות מאוד בגלל תמחור החלקים המקוריים הגבוה מאוד של קרסו, גם לדברים שוליים לכאורה ולא רק במקרה של "טוטאלוס" למנוע. בנוסף, הבלאי המוגבר שהסניק סובל ממנו (תקלות חשמל ומכניות) כשהוא מתיישן לא מסייע.

אם השאלה הייתה על קניית רכב בליסינג תפעולי או אפילו פרטי חדש עם אחריות, סניק יכל להיות מעניין (למרות שגם אז - פיקאסו עדיף וסניק חדש לגמרי כבר משווק באירופה).

עריכה אחרונה על ידי רועי צוקרמן
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, לא ברור לי למה אתה מתכוון ב״בלאי מוגבר״.

עד כה לא ראיתי תלונות על תקלות ספציפיות בדגם הנ״ל, לא בארץ ולא בעולם. חיפשתי הרבה מכיוון שגם אני מתלבט לגבי רכישת הרכב הזה.

לגבי הסניק 2 אתה אולי צודק, אבל לא בסניק 3.

אין טעם להפחיד אנשים ללא סימוכין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...