Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד S-Max תקלה בגיר [כותרת נערכה]

פורדsmax
שימו לב! השרשור הזה בן 1205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

חברים יקרים , ברשותי פורד אס מקס 2012 עם תקלה בגיר p172f , להבנתי זוהי תקלה חוזרת לכל בעלי המונדאו והאס מקס והגלאקסי (ללא קשר לפוקוס או לפיאסטה כי הם קצת שונות גיר יבש לעומת רטוב).

האם עוד אנשים כאן נתקלו בתופעה הזאת....???

אשמח לדעת...ומה עושים?

ואשמח לאגד מספר של אנשים לטיפול בנושא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי S_MAX מאותה שנה. לא הייתה לי תקלה כזו. כך שקביעתך הגורפת אין לה בסיס.

לך למוסך.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאור התקלה הוא:

[TABLE]

[TR]

[TD]P172F[/TD]

[TD]Transmission shift fork C/D control valve - control valve stuck off[/TD]

[TD]Wiring, transmission shift fork control valve

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

לא יודע מהיכן הוצאת שזה גורף מכיוון שהתקשתי מאוד לאתר מידע בגוגל גם בשפה הרוסית (יש שם המון חומר ומשם לומדים הרבה יותר מאשר הפורומים האירופאיים לדוגמא).

מתי בוצעה החלפת שמן גיר אחרונה? האם בוצעה היטב? יש תיעוד? (השמן צריך להיות מוחלף כל 60,000 או כל 3 שנים המוקדם מבינהם, בתכלס לפי היצרן זה אמור להיות כל שנתיים וממש לא 60,000 אבל ניחא).

בנוסף, מתי בוצע עדכון גיר אחרון? מחשב? משהו? יש תיעוד גם כן?

במידה וזה היה גורף או בעייתי, אני מניח שהיה יוצא עדכון תוכנה או קריאת שירות או לפחות הסבר או מידע על כך, נראה כמו קוד תקלה "שגרתי" ורגיל מבין האלפים הקיימים, לא איתרתי מידע חריג בנושא אם בכלל.

במקרה יש לי גם פורד עם הגיר הזה ומהכרותי עם עוד כמה, לא נתקלתי או שמעתי על התופעה, גם לא בפורום TALK FORD.

חלקם עם 100,000 ק"מ וחלקם עם 150,000 גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עדכון או שזאת תופעה של כל החדשים, לכתוב משהו ולהעלם מבלי לעדכן?

שתדעו חבר'ה, זה לא מוסיף לפורום ולא לשרשור כיוון שבחיפושים, לא יהיה עדכון מה נסגר או מה היה הטיפול והתיקון.

בבקשה, תחזרו לעדכן מה קרה עם זה, אחרת זה מיותר לפתוח את השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון לפתור את התקלה או כיוון ל... הכיוון היחיד שנוכל לתת לך הוא למוסך ;) וברצינות, אתה צריך לתת לנו כיוון האמת, מה הכוונה?

ביקרת במוסכים? קיבלת חוות דעת? הצעות מחיר? המוסך המרכזי הוא ניר צבי.

אגב, קוד התקלה והתיאור שלו הובן עוד לפניי 3 שבועות כשפתחת את השרשור, מה עשית עם זה מאז? מן הסתם שאף אחד כאן לא שיפץ תיבת הילוכים מהסוג החדש אני מניח, אם זה באמת שסתום, צריך להוריד את הגיר לפתוח ולטפל/לתקן, אין דרך אחרת.

מה שכן, אתה לא ענית על מספר שאלות שנשאלו ואני אעתיק אותן שוב פעם, עד שלא תענה זה חסר טעם:

מתי בוצעה החלפת שמן גיר אחרונה? האם בוצעה היטב? יש תיעוד? (השמן צריך להיות מוחלף כל 60,000 או כל 3 שנים המוקדם מבינהם, בתכלס לפי היצרן זה אמור להיות כל שנתיים וממש לא 60,000 אבל ניחא).

בנוסף, מתי בוצע עדכון גיר אחרון? מחשב? משהו? יש תיעוד גם כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

יש ברשותי SMAX שנת 2014. בשנת 2018 אחרי 130 אלף ק"מ נדלקה נורית תקלה במערכת ממסר. במוסך שרד באר שבע הודיעו לי שיש להחליף גיר ברכב. ההחלפה עלתה לי 15 אלף שח. בדצמבר 2020 אחרי שנתיים ו70 אלף ק"מ נדלקה אותה נורית אזהרה ושוב במוסך שרד הודיעו שהגיר הלך ויש להחליפו. לא סביר שפעמיים הלך הגיר ב6 שנים... הרכב שמור ואני מקפיד לעשות את כל הטיפולים בזמן. האים יש למשהו חוויה דומה?

עריכה אחרונה על ידי אורי פטקין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...