Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע THP . הבעיות נפתרו? מי לקח אחריות? ואיך מתקנים?

daniel.gri
שימו לב! השרשור הזה בן 1985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים שלום,

אני מנסה להבין דרך פורומים בחו"ל ובארץ מה קורה עם עניין המנוע הזה. האם הבעיות של הרכבים נפתרו? מה קרה לרכבים שיוצרו ב 2009-2015 ? האם הוחלפו רכיבים? האם הרכיבים שהוחלפו עמידים יותר? מה עושים אם לא בוצעה החלפה? על חשבון מי זה? אם תהיה תקלה עכשיו ברכב משנת 2010 האם היבואן יקח אחריות?

תודה לכל העונים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מנועי THP הם מנועים אשר פותחו על ידי פיג'ו סיטרואן ו BMW . מדובר על מנוע 1.6 טורבו עם 156 כ"ס. המנוע הותקן במגוון רכבים החל ממיני קופר, C5 , 508, DS3, DS4, 5008, 3008 C4 פיקאסו ועוד.

למנוע היו הרבה מחלות ילדות שלא ברור מה עלה בגורלן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע ה-THP בגירסת היורו 6 (165 כ״ס) הוחלפו 20% מהמכלולים של המנוע בגירסת היורו 5 (156 כ״ס) כולל טורבו חדש, משאבת הזרקה חדשה שרשרת תזמון חדשה מערכת קירור משודרגת ועוד והוא אמור לפתור את ל הבעיות של המנוע המקורי

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שמדובר במשהו שיהיה קצת נחפז להתחייב בגינו, העובדה שהיצרן החליט להתקין את המנוע הזה ב 3008 החדשה, כמו גם בשאר הדגמים בהם היתה מותקנת הגירסה ה"מקולקלת" קודם לכן, מצביעה על הההנחה המסתברת שלפחות הוא סבור שהבעיות באו על פתרונן. אשר לשאלה אם מנועים מהגירסה הישנה יזכו לשידרוג ע"ח היצרן, נדמה לי שהכי טוב לברר עם היבואן קודם לרכישת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה נציג לובינסקי אבל מהניסיון שלי תצטרך לשלם . לאחרונה היתה פה טענה שהם התחילו להחליף יזום מנגנון תזמון אבל זה רק חלק קטן מהרשימה. מצד שני אני מכיר מקרים שהגיעו לעורכי דין ולא ויתרו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחלות הילדות של המנוע הם מותחן טיימינג שהיה נכשל ומשאבת לחץ דלק גבוה.

בנוסף לזה מעצם היותו מנוע הזרקה ישירה יש הצטברות פיח על השסתומים.

בשנים הראשונות מרווח הטיפולים של היצרן היה 30 אלף ק"מ כאשר השמן שהשתמשו בו, TOTAL, הוא לא היה מסוג LONG LIFE ולכן היו הרבה בעיות.

מאז הורידו את מרווח הטיפולים ל15 אלף (אני לדוגמא עושה טיפול כל 10 אלף עם המנוע הזה) והחליפו את מערכת הטיימינג לדגם משופר.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחלות הילדות של המנוע הם מותחן טיימינג שהיה נכשל ומשאבת לחץ דלק גבוה.

בנוסף לזה מעצם היותו מנוע הזרקה ישירה יש הצטברות פיח על השסתומים.

בשנים הראשונות מרווח הטיפולים של היצרן היה 30 אלף ק"מ כאשר השמן שהשתמשו בו, TOTAL, הוא לא היה מסוג LONG LIFE ולכן היו הרבה בעיות.

מאז הורידו את מרווח הטיפולים ל15 אלף (אני לדוגמא עושה טיפול כל 10 אלף עם המנוע הזה) והחליפו את מערכת הטיימינג לדגם משופר.

שכחת עוד כמה:

משאבת מים שמוסרת נשמתה לבורא בתרם עת,

משאבת אויר לסעפת שדורשת החלפה כל טיפול שני בערך (יש הטוענים שניתנת לניקוי),

אטם סעפת פליטה שמתפורר אחרי 60-80K,

טורבו שלא שורד בהרבה יותר מזה.

וזה רק מהדברים שלי יצא להתקל באופן אישי...

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע אם גם הסדרה 1 של BMW זה אותו מנוע? (שנים 2013-2015)

כן וכמובן גם במגוון רכבי מיני קופר ( גם זה של BMW ). השנה BMW הודיעו שהם מפסיקים להשתמש בו ועברו למנוע חדש B38 אולי גם חלק מהטרנד של מנוע 3 צילינדרים.

כל זאת לא הפריע לזכות ב "מנוע השנה" כמה פעמים. מעמיד באור מוזר קצת את הבחירות...

כשאמרתי על מקרים שהיה צריך לערב עורכי דין מול לובינסקי זה היה על רכבי 2010-11 שיצאו מאחריות. לפחות בשנים הראשונות אם לא הופיעה קוד תקלה מוסכי היבואן לא עשו כלום באופן יזום.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת עוד כמה:

משאבת מים שמוסרת נשמתה לבורא בתרם עת,

משאבת אויר לסעפת שדורשת החלפה כל טיפול שני בערך (יש הטוענים שניתנת לניקוי),

אטם סעפת פליטה שמתפורר אחרי 60-80K,

טורבו שלא שורד בהרבה יותר מזה.

וזה רק מהדברים שלי יצא להתקל באופן אישי...

לא שמעתי על בעיה במשאבת המים (ואני קורא המון על המנוע הזה בפורומים בחו"ל).

כן היתה בעיה עם משאבת מים חשמלית לטורבו שהיתה פועלת לאחר כיבוי המנוע והיתה מקררת אותו אבל היה ריקול והחליפו אותה.

משאבת אוויר לסעפת? מה זה? לא רק שלא שמעתי על בעיות בה לא ידעתי שיש דבר כזה.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...