Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר בגולף MK5 (תיבה 09G)

IdanMcLaren
שימו לב! השרשור הזה בן 2698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ראיתי המון פוסטים שגורסים שאין להחליף שמן גיר בדגם הנ"ל, אפילו על פי הוראת היבואן:

http://www.carsforum.co.il/vb/showth...%9C%D7%A3-2006

מצד שני נשמע לי מאוד תמוהה שהגיר יתפקד עם השמן המקורי לאורך כל חיי הרכב, הרי השמן מאבד מתכונותיו עם הזמן, משחיר וכו'. מישהו פה כן החליף שמן גיר לגיר הנ"ל ופועלת הגיר לא ניזוקה?

אני שואל גם כי יש לי בעיה מסוימת בגיר (135000 ק"מ) - אחרי נסיעה של 10-15 דק', הגיר מתחיל לזייף בהילוכים הנמוכים (מאין מכות, בעיקר בעליית הילוכים אך לא רק). בעיה שמורגשת בעיקר בנסיעה עירונית ובפקקים בפרט. שמעתי שזה יכול לנבוע מבעיה בבלוק השסתומים ונדרש שיפוץ, אך אני תוהה לעצמי האם החלפת שמן יכולה לעזור פה (חייב לציין שכנראה ברכב שלי השמן לא הוחלף מעולם)?

חשבתי גם על התקנת קולר חיצוני שכן הבעיה מתרחשת בעיקר אחרי שהשמן מתחמם, אך זה פחות קשור לנושא הדיון.

תודה מראש,

עידן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי ממליץ לך להחליף שמן גיר ופילטר כולל פירוק קרטר ניקיון והחלפת אטם. לפני שאתה מוציא אלפים על שיפוץ. גש למומחה גירים של vw מוסך רון או ספי מגירים צומת סגולה. אצלי החלפה חלקית והחפת מסנן שיפרה את ההעברות בין ראשון לשני וגם שני לשלישי אך רק לאחרונה לאחר החלפת תושבות מנוע וגיר שמתי לב שרוב התחושות שלי היו קשורת לספיגה לקויה עקב תושבות גמורות. אני מתכוון לחזור על החלפה חלקית של שמן גיר כל שנה כי זה זול ואפשר לעשות את זה לבד. אצלי יש את התיבה המושמצ 01m ואני גם הולך להתקין קולר גיר אצל מוסך רון בקרוב. יש מה לעשות על מנת לדחות את הקץ אבל לא ניתן למנוע אותו. גש קודם לקבל חוות דעת מומחה. אולי יש לך קודי תקלה שאפשר לאתר רק עם vcds ולפעמים אחרי איפוס הגיר מתנהג תקין.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

ראיתי המון פוסטים שגורסים שאין להחליף שמן גיר בדגם הנ"ל, אפילו על פי הוראת היבואן:

http://www.carsforum.co.il/vb/showth...%9C%D7%A3-2006

מצד שני נשמע לי מאוד תמוהה שהגיר יתפקד עם השמן המקורי לאורך כל חיי הרכב, הרי השמן מאבד מתכונותיו עם הזמן, משחיר וכו'. מישהו פה כן החליף שמן גיר לגיר הנ"ל ופועלת הגיר לא ניזוקה?

אני שואל גם כי יש לי בעיה מסוימת בגיר (135000 ק"מ) - אחרי נסיעה של 10-15 דק', הגיר מתחיל לזייף בהילוכים הנמוכים (מאין מכות, בעיקר בעליית הילוכים אך לא רק). בעיה שמורגשת בעיקר בנסיעה עירונית ובפקקים בפרט. שמעתי שזה יכול לנבוע מבעיה בבלוק השסתומים ונדרש שיפוץ, אך אני תוהה לעצמי האם החלפת שמן יכולה לעזור פה (חייב לציין שכנראה ברכב שלי השמן לא הוחלף מעולם)?

חשבתי גם על התקנת קולר חיצוני שכן הבעיה מתרחשת בעיקר אחרי שהשמן מתחמם, אך זה פחות קשור לנושא הדיון.

תודה מראש,

עידן.

עידן שלום,

1. על סמך הבעיה שאתה מתאר החלפת שמן גיר לא תעזור לפתור את הבעיה וזו סתם הוצאה כספית לא קטנה מכיוון ששמן הגיר המקורי עולה לא מעט.

2. התיבה הזו לא סובלת מבעיות של פריצה בקולר שמן והתחממות ייתר כמו תיבה מסוג 01M לכן אין צורך להתקין קולר חיצוני.

3. סריקת תקלות ומוסך מקצועי יכולים לעלות על הבעיה ללא הוצאות מיותרות של החלפת שמן וחלקים אחרים שלא לצורך.

4. אכן התיבה סובלת מבעיות במספר סולונואידים המותקנים בתיבה והדבר מורגש בדפיקות והעברת הילוכים גסה לכן נהוג במקרה

כזה להחליף את בלוק השסתומים באחד חדש.

לדעתי קפיצה למוסך רון בת"א היא הפיתרון ולא חיפושים אין סופיים באתרים השונים. ככול שתקדים את הטיפול בתיבה הדבר יעזור

לשמור על התיבה לטווח הארוך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב מרק סיכם לך את זה יפה, לגזור לשמור ולא לשכוח לפעול. יהיה נחמד אם תחזור לפוסט זה לספר לנו מה אובחן, מה נעשה ואיפה וכמובן מה התוצאה הסופית. כך הרבה מחפשים בעתיד יוכלו לסגור מעגל ללא פוסט משלהם.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה דומה אצלי היית בגולף MK5 אחרי 100,000 ק"מ

נאלצתי להחליף מוח גיר (בלוק שסתומים) עם כל השמן גיר ופילטר גיר , לאחר מכן הגיר תפקד כחדש.

העלות היית (ייבאתי את הבלוק שסתומים מחו"ל בעלות 750$) ושמן גיר ופילטר עלו לי בערך עוד 1000 שקל.

הכל עם ההרכבה והכל עלה לי 4000 ש"ח.

בכל מוסך אחר יעלה לך 8000 ש"ח ויותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה לכם מאוד על התגובות.

עדיין מעניינת אותי ההנחיית היצרן שלא להחליף שמן גיר - האם יש בה מן ההגיון?

בנוגע לשיפוץ - לפני שנה וארבעה חודשים הייתי אצל רון וכבר אז הבעיה הייתה קיימת (הרכב עבר מאז 13 אלף ק"מ), אופיר עשה סיבוב על הרכב והרגיש את התקלה ודיבר על איזור ה-4500 שקל כטיפול לבעיה.

פה (לא מכיר את מכון הגירים) מדברים על 2300 שקל + מע"מ:

http://www.car-gears.co.il/sales.aspx

האם 8000 שקל הוא לא מחיר מוגזם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן,

8000 שקלים כנראה מדובר על בלוק שסתומים חדש והמחיר הוגן.

תבדוק מה אתה מקבל ב-2300 שקלים+מע"מ. האם המחיר כולל שמן גיר מקורי+אטם מקורי לקרטר ולאיזה תקופה האחריות !

אני יודע שאצל רון אתה מקבל שנה האחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן,

8000 שקלים כנראה מדובר על בלוק שסתומים חדש והמחיר הוגן.

אני יודע שאני אולי לא צריך להסתכל על זה בצורה הזו, אבל 8000 שקל על רכב שהמחירון שלו באיזור ה-30 נשמע כמו הרבה מאוד כסף.

האם בלוק שסתומים משומש הוא גם אופציה טובה לדעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אלא אם תמצא רכב עם נסועה של 20-40K והבלוק עדיין מקורי ותקבל שנה אחריות. בדרך כלל בלוק השסתומים נוטה לעשות בעיות סביב ה-80K.

נניח ותמצא בלוק משופץ/משומש ב-3K או ב-4K כולל עבודה ואחריות לחצי שנה ובחודש ה-8 או אחרי שנה הבלוק שוב פעם עושה בעיות מה אז ?

בלוק חדש בטוח יחזיק את ה-80K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...