Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת אנדרואיד דמוי מקורי (כולל המסגרות המקוריות) - יש פתרון (מוגבל)

Guest Automatic1
שימו לב! השרשור הזה בן 1808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אדי, לפני כ 10 שנים אחד החברים ביצע מבחנים בפורום עם מגברים.

יקרים מול פשוטים... סיני - ובמבחן האזנה עיוור ,התוצאות היו די דומות.

לכן תמיד כדאי לאסוף מידע, ולא לקבוע במסמרות לפי השם / הפירמה, של המוצר.

הדיון והבדיקה - מגבר עם איכות צליל, טובה יותר. TAKE 2

,,,

רק רציתי לציין את המבחן הכי חשוב במבחן שלי, המבחן הכי חשוב, שאכן היו הבדלים.

לא שמתם לב מה ראול כתב ? מבחינת האוזניים שלו, הוא שמע את המאגנט.

הבעיה פה, שהוא שמע את המאגנט גם כשהזטק ניגן....

מה אנחנו לומדים פה ? שאכן יש הבדלים, אפילו הבדלים בולטים ומודגשים.

הנקודה פה, שהעיניים שלנו שומעות טוב יותר, מהאוזניים שלנו..

ולפעמים העיניים שלנו מוליכות אותנו שולל..... (כימעט תמיד).

וזה מופנה לכל אותם אנשים ששומעים משהו, ומאמינים בזה.... הם פשוט לא מבינים

כי מדובר בפסיכולוגיה שמופעלת על המוח, ומבלי מבחן עיוור הם לא "ישמעו" מה הולך באמת.

בכל אופן ראול, שוב .. היה מאוד נחמד לפגוש אותך, ואת הסטאפ המדהים..

מקווה שיהיה גם העונג לשמוע אותו בהתקנה ברכב החדש :)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אייל - אתה חייב לראות מחקרים של ד"ר פלויד אי טולה בנושא הזה - שמיעה דרך קוגנטיבה ויזואלית.

זה כל כך נכון ועצוב שזה כואב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חברים ערב טוב לכולם ושבוע נפלא, חזרתי לעדכן לגבי היחידה מהבחינה הטכנית, סוגי שבבים ואיכות הייצור של היחידה עצמה.

העדכון יהיה אינפורמטיבי בלבד, מבחינת סוגי השבבים, מפרט טכני של כל אחד מהם והכל למען העשרת הידע וכמובן, שבירת כמה סטיגמות ובכללי, לתת לפורום להבין איך מכשירים סיניים עדכניים בנויים ומה מכניסים בהם.

בשרשור הזה, אתם תוכלו להתרשם מהתמונות המצורפות ברזולוציה גבוהה, לראות את איכות הבניה הכללית, סוגי השבבים עד כמה שאפשר ועבור כל שבב, אוסיף לינק לקובץ ה PDF עם המפרט הרשמי וגם למטה, יהיו תמונות של המפרטים הטכניים לנוחיות שלכם.

נתחיל:

אז קודם כל, דגם היחידה שלי הוא: GA5162 כאשר המעודכנת והחדשה יותר היא GA6162F נכון להיום.

היחידה בעלת שבב DUAL CORE של ROCKCHIP מסוג RK3066 כאשר בחדשות זה RK3166 QUAD CORE, שדרוג חמוד שתי היחידות בעלות תדר של 1.6GHZ במעבד.

ליחידה יש שבבי HYNIX שזה מאוד מפתיע לטובה, גם ליחידת ה DVD (קריאת הדיסקים, יש שבב HYNIX וגופי קירור בהתאם למעבד וכו').

ליחידה יש BT 2.0 אבל החדשות מגיעות עם שבב של 4.0 כך שזה כבר שיפור מצויין עבור רבים.

מבחינת איכות הבניה, לפי מה שרואים, הכל נראה נקי, רואים בבירור שזה ירד מפס ייצור מסודר. איכות ההברגה וההקפדה והתכנון, נראה ברמה גבוהה וטובה באמת ובסה"כ נראה נקי מאוד ומתוכנן.

עכשיו, לדברים המעניינים באמת:

1. ליחידה יש מעבד קול של חברת ROHM היפנית (קיימת משנת 1958) והדגם הוא: BD37033FV-M והמפרט שלו בתצורת PDF נמצא כאן או בתמונה למטה: http://rohmfs.rohm.com/en/products/databook/datasheet/ic/audio_video/audio_processor/bd37033fv-m-e.pdf

nNLuiIC.jpg

2. המגבר הוא של ST מדגם TDA7384A 4 x 46 W quad bridge car radio amplifier והמפרט הטכני שלו והתמונה כאן:

http://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/datasheet/94/58/60/6e/88/5f/43/13/CD00000877.pdf/files/CD00000877.pdf/jcr:content/translations/en.CD00000877.pdf

bjdm4tj.jpg

למגבר יש קירור בדמות קיר אלומיניום גדול אחורי של היחידה, החום מועבר אל כל הפלטה ולכן, ניתן לשמוע ולעבוד עם המגבר בעוצמות גבוהות לאורך זמן ארוך מאוד.

3. מודול ה WIFI הוא מבית REALTEK מדגם: RTL8188CTV להלן המפרט שלו: http://www.datasheetspdf.com/PDF/RTL8188CTV/855185/4

4. מודול ה GPS גם כן מבית טוב מדגם: EC-3670A (יש תמונה למטה).

5. קורא הדיסקים גם כן, רואים איכות בניה גבוהה, קירור על המעבד, שבב HYNIX וכו', בהחלט אחלה של דבר עם כל המנגנונים הנדרשים נגד זעזועים וכו' מן הסתם.

מה נשאר? אני צריך למצוא ולאתר את סוגי השבבים ביחידות פיוניר/קנווד וכו' באותו טווח המחירים שזה אומר 270-300$.

הייתי שמח עבור כולנו, לדעת מה הם סוגי השבבים הנמצאים במערכות אלו באותם טווחי המחירים וניתן יהיה לבצע אפילו השוואה יבשה של מפרט מול מפרט, לראות כיצד מיושמים שבבים מסוגים שונים בקטגוריות מחירים שונות.

אין לי את הזמן להשקיע בלחפש יותר מדי ברשת לתמונות של שבבים וכו', אשאיר את זה לחבר'ה שבאמת מכירים את הנושא ויש בידם גישה יותר מהירה לפורומים ולאנשים שפירקו את היחידות, כמוני או לחלופין, מפרטים טכניים רשמיים אמיתיים של השבבים עצמם ואיכות הבניה הפנימית עצמה, כולל תמונות.

מקווה מאוד שהעדכון הזה היה משכיל עבור כולם, גם מבחינת סטיגמות וגם מבחינת ההבנה לגבי סוגי שבבים שונים שהיצרנים הסיניים מכניסים למוצרים שלהם.

EONON מוציאים מוצרים לא רעים בכלל ברמה הכללית, רואים את זה כפי שתראו בתמונות למטה, זה לא ייצור ביתי או לוח PCB מעפן כלשהו שמישהו עשה העתק הדבק.

צפיה וקריאה מהנה לכולם.

GPS MODEL.JPG

MCU Chip.JPG

ROCKCHIP AND HYNIX CHIPS.JPG

Sound proccesor.JPG

WIFI REALTEK CHIP.JPG

IMG_3678 (Custom).jpg

IMG_3682 (Custom).jpg

IMG_3683 (Custom).jpg

IMG_3684 (Custom).jpg

IMG_3685 (Custom).jpg

IMG_3686 (Custom).jpg

IMG_3687 (Custom).jpg

IMG_3688 (Custom).jpg

IMG_3690 (Custom).jpg

IMG_3697 (Custom).jpg

IMG_3708 (Custom).jpg

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 תמונות נוספות של מתקן קריאת ה DVD/CD ומבט נוסף מהצד על היחידה.

נראה נקי, מסודר ואיכותי. אפשר להתרשם בבירור שאיכות העבודה כאן בפס הייצור, מוקפדת מאוד, אין ספק.

IMG_3698 (Custom).jpg

IMG_3710 (Custom).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לתת תמונות של מערכת חדשה שרואים בבירור לכלוך, בלגן ואיכות ירודה?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, מי ששם לב בצד, יש שם עוד שבב מעניין של חברת [h=1]Wolfson Microelectronics[/h]אשר מקורה ב Edinburgh, United Kingdom ונוסדה ב 1984.

https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfson_Microelectronics

http://www.cirrus.com/en

וזה דגם השבב שלהם, מופיע באחת התמונות ליד הפאנל הירוק: WM8731 ואלו הם הנתונים שלו כולל המידע ב PDF:

https://www.cirrus.com/cn/pubs/proDatasheet/WM8731_v4.9.pdf

R1Swqd5.jpg

כך שיש כאן מבחר שבבים לא רעים בכלל במובן של "300$ חרא סיני", יש מה ללמוד ואני גם מופתע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לתת תמונות של מערכת חדשה שרואים בבירור לכלוך, בלגן ואיכות ירודה?

אתה זה יתנו המומחים או שאר האנשים שירצו לתרום לדיון. אני את שלי עשיתי וחשפתי את מגוון השבבים (ראה עוד פוסט נוסף שלי על ה CODEC שיש ביחידה הזאת והמפרט שלו).

בהחלט דובר כאן במהלך השרשור על איכויות בניה ירודה, רמיזות לתכנונים כאלו ואחרים, המטרה כאן זה לחשוף באמת מה קורה.

מעדיף שנתייחס לשבבים שחשפתי, למפרטים שלהם, אני מעוניין שאנשים יחשפו את השבבים של פיוניר/קנווד וחברות אחרות כדי שנוכל לראות, את התמורה לכסף ואילו סוגי שבבים מוכנסים במערכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש זריז ברשת לגבי המגבר הפנימי, TDA7384A, מעלה תוצאות של אותו רכיב עם נתונים מעט שונים מלפני 15 שנה ויותר (כולל מכשירי פיוניר ישנים). טוב או לא טוב, אין לי מושג.

לא התעמקתי עוד הרבה בחיפושים וכזה, אבל זכרתי שקנווד מפרסמת לחלק מהמכשירים שלה את שם המעבד קול.

אז לדוגמה במכשיר DDX5016BT שנמכר בחול סביב 250 יורו, יש צ'יפ של Asahi Kasei מדגם AK7600.

עכשיו לך תשב ותשווה מפרטים...:shock:

הסקפטים באמת יגידו, שאפשר להדפיס מה שרוצים על כל צ'יפ, ובלי בדיקת מעבדה לאמת נתונים אין בכלל על מה לדבר. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה חייב להוסיף שמן ..:grin: לצ'פס/לסופגנייה לקראת החג.

אני נהנה לקרוא את המפרטים.

ובתור אחד המגלגל (גם) סלילים לרמקולים ידנית, תחת שם המותג שלי.

טוב שיש רכיבים טובים ומפרטים, אבל כרגיל התוצאה של החיבור היא הקובעת.

וכן, לחברות הגדולות והאיכותיות, יש ניסיון רב אשר נרכש לאורך זמן.

לכן אדי רשם - יש ויש, ותמיד כדאי לאסוף חוו"ד במרשתת.

ובגלל החשש הראשוני כדאי להמתין קצת, ולקנות מכשירים אחרי תקופת הרצה של חצי שנה שהם בשוק.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוקד בין הטיפות.

מאשימים אותי בהיותי דיפלומט - דברים שקורים כאן מאחורי הקלעים, השיחות הפרטיות עם חברי פורום כאשר שרשורים מגיעים למצב טעון שלילית או גרוע מכך.

לפעמים זה קורה גם בפומבי.

אני רגיל לזה כבר, לא מתרגש, אני יודע היטב שהמטרה שלי היא אחרת, שונה - מה שנראה לאנשים כX לפעמים הוא בכלל ההפך המוחלט מX (לא ידוע לי מה באמת ההפך מX כי אם הופכים X הוא נשאר - X :-D ) או אולי פשוט Y - משהו אחר.

ושוב - כמה הודעות אחורה לאחר שהשרשור הזה ננעל פתחתי אותו מחדש, אחרי שלקחתי קצת זמן לחשוב מה באמת קרה כאן, למה? איך? ואז אמרתי לא משנה, נמחק את כל זה לרגע נשים בצד, נפתח מחדש אבל הפעם ניתן לזה את הכוון הנכון.

אז מה באמת קרה כאן?

בעיני, קרה כאן דבר מדהים - משהו שלא ראינו כאן כבר הרבה מאוד זמן!

חבר פורום לקח את השרשור שלו למקום המדעי.

למקום המדוייק.

למקום הנכון.

כמה שנים אנחנו רואים כאן השוואת בין מכשירים שבכלל מתקמדות במאמבו ג'אמבו השיווקי מסביב למוצר?

כמה שנים אנחנו רואים כאן תגובות קוטלות שמתבססות על נתון ארץ הייצור של מוצר?

כמה שנים אנחנו רואים כאן תגובות המבוססות על שמועות?

בעצם - כל הזמן! במשך שנים!

ולעומת זאת מתי בפעם האחרונה ראינו כאן מישהו פותח את המכשיר שלו עצמו, מפרק אותו לקרביים שלו - מעלה תמונות ברזולוציה גבוהה וגם נותן מפרטים מדוייקים על הרכיבים העיקריים שלו?

בעצם - כמעט אף פעם - במשך שנים.

הלאה

לפני מספר שנים חשבתי לבנות בעצמי יחידת ראש משלי או מגבר משלי עם נגן כלשהו מחובר אליו - מהר מאוד נתקלתי בשלל, אין ספור צ'יפים מסדרות הTDA

2 ערוצים, שלושה ערוצים, ארבעה ערוצים ויותר, חלק עם גישור חלק בלי גישור וכך הלאה.

צ'יפ הTDA הוא טכנולוגיה של פיליפס - האם זה בהכרח צ'יפ שמיוצר ע"י פיליפס? אני לא בטוח, ראיתי כל מיני חברות בינן גם TDK וטושיבה ועוד ועוד - מה שבטוח, כמעט כולם משתמשים בהם.

ראינו כאן צ'יפ של REALTEK - שהיום ניתן למצוא כרטיסים שלהם כמעט בכל לוח אם של מחשבים ביתיים - האם המחשב שלכם "זבל"?

להזכירכם - בפרוייקט הCARPC - כרטיס הקול שלי היה במקרה, כרטיס און בורד של לוח אם טוב של אינטל - רוב הסיכויים, אני באמת לא אתפלא, שכרטיס הקול הוא של רילטק.

ואתם רואים שיש כאן עוד צ'יפים - אמנם DSP סופר בסיסי ביחס לסטנדרטים של היום אבל הרכיב עצמו יפני - ביחידת ראש סינית? בטח זבל הא?

רואים סה"כ PCB שנראה נקי, מסודר - לא מדבר על איכות התכנון אלא פשוט לוח שנראה כי נעשתה בו עבודה מסודרת על פניו.

עריכה - דרך אגב - אם אני זוכר נכון בביט 1 יש רכיבים של וולפסון - אההמ.

ובכל זאת

יש דברים שלא תמיד רואים בעין.

יש דברים אשר מתרחשים לאחר זמן עבודה מצטבר.

הלחמות קרות יש כאלה שהן ברורות לעין ויש כאלה שלא.

באיזה בדיל השתמשו - אני יכול לאמר לכם ממקור ראשון שאני בחברה שיש לה פס ייצור משלה - באחד המשלוחים לפני חמש שנים בערך גילינו 50 קופסאות שנכשלו תוך כדי עבודה אצל לקוח ענק.

מה התברר בסוף? הבדיל היה מזוהם! פס ייצור מאוד איכותי, בדיקות איכות מפה ועד הירח אבל סליל אחד של מכונת הרכבה העלה מעין "ריקבון" לאחר מספר חודשי עבודה לאחר שהמכשירים הורכבו ונשלחו ללקוחות.

הסינים התקדמו מאוד - יחד עם זאת אני עדיין רואה חדשות לבקרים ביקורות ביו טיוב על מכשירים שלא עובדים טוב או שבקו חיים והנה גם כאן בפורום ממש לפני שבוע עודכן כאן שרשור חוות דעת על יחידת אנדרואיד סינית - שלא היתה מוצלחת.

אבל האם זה באמת זבל?

לעיניכם הרואות - איכות ורמת רכיבים - זבל? אתם תענו על השאלה.

יכולות ופיצ'רים - זבל? אתם תענו על השאלה.

איכות סאונד - זבל? אתם תענו על השאלה.

איכות בניה והרכבה - מה מהתמונות שראיתם - זבל? - אני אומר האמנם? האם בכל מקרה? - הימור.

ובסופו של דבר - האם פותח השרשור לא מבין מהחיים שלו? לא יודע מהחיים שלו?

הוא ללא ספק לא שייך לבראנג'ה של האודיופילים - זה בטוח, ואנחנו גם חידשנו והפתענו וערערנו את התפיסה שלו לגבי הידע שלו.

אבל כמו שאתם רואים - יש לו גם הרבה מאוד מה לתרום.

לדעתי זה אחד ה-שרשורים היותר חשובים בשנים האחרונות.

שאפו!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אמנם עבר המון זמן מההודעה האחרונה, אבל אני מרותק כאן לכל מילה...

רק מבקש עזרה:

רכשתי לאחרונה מונדאו 2010, עם המערכת של סוני 6000 הזוועתית (אפילו לא קוראת mp3).

אני מעוניין להחליף אותה במערכת אנדרואיד שפירקתי מהרכב הקודם.

רכשתי מתאם לחיבור ה-Quadlock של פורד, אבל כנראה לא מתאים.

מישהו כאן הרכיב דבר כזה?

אני רק רוצה לדעת לאיזה חוטים של הרכב לחבר את החוטים של המערכת ה'חדשה': אדום (פלוס אחרי סוויטש), צהוב (פלוס קבוע) ושחור (מינוס)?

מה שהכי משגע אותי זה שלא מצאתי שום חוט שמתנתק בסגירת הסוויטש, ממש מוזר לי.

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...