Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 פרימיום החדשה מול סקודה אוקטביה החדשה

sd177
שימו לב! השרשור הזה בן 2690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום חברים

ברצוני לשתף אתכם בהתלבטויות שלי בעניין רכישה, או לכל הפחות מחשבה על רכישה, של רכב חדש. בתקווה לקבל עוד פרספקטיבה אובייקטיבית כמובן מהצד, ולגלות אולי עוד פרטים שכרגע אני לא חושב עלייהם.

בגדול, עקב הפירסומים האגרסיביים של החודש האחרון לגבי מיבצעים של סוף שנה לרכישת רכב חדש. גרמו לי לשקול את העניין בכובד ראש. ולא בגלל שאני כזה פתי ותמים, ובדרך כלל אני לא ממש מתייחס לפירסום אגרסיבי, אך פה אחרי בדיקה ראשונית של העניין החלטתי שכן שווה לבדוק את העניין. ובעיקר בגלל שיש ברשותי רכב לא חדש. מאזדה 6 שנת 2004 נפח 2000 147 כ"ס. רכב שאני מאוד אוהב ומשרת אותי נאמנה ללא בעיות מיוחדות עד היום, מזה כבר 7 שנים. הגעתי איתו ל-160000 ק"מ וכמובן שהיד עוד נטויה אך התחלתי לחשוב שאולי לא כדאי להגיע איתו לקצה ואז להתחיל אולי בהוצאות גדולות.

אחרי כל מני בדיקות על הנייר האפשרויות שלי כרגע הן ברמה הכספית (מימון כמובן ולא תשלום מלא) והן מבחינת הרכב עצמו מתנקזות לשתי אופציות:

1. סקודה אוקטביה 1.2 ברמת גימור STYLE
    2. מאזדה 3 נפח 2L ברמת גימור COMFORT או PREMIUM
      בנוסף אציין כי השימוש ברכב בעיקר לצורך נסיעה לעבודה. נסיעה קצרה יחסית. ושימוש משפחתי עם שני ילדים. כגון יציאה לטיולים בסופי שבוע אך לא לעיתים תכופות מאוד. כחובב מאזדה 6 עשיתי נסיעת מבחן על ה- 6 פרימיום. הנסיעה היא פנומנלית. מבחינת ביצועי כביש ממש טובה ובעצם אין על מה להתלונן מלבד דבר אחד שבעיני בהחלט לא שולי וזה גודל ונגישות תא המטען. ממש מאכזב. כנראה אני אומר זאת כי כרגע יש לי דלת חמישית ואני מאוד התרגלתי לתא מטען גדול ויותר מכך, נגיש. התא מטען של ה-6 מאוד נמוך. בכל מקרה אחרי שהבנתי שאני לא אהיה מסוגל לעמוד במחיר של ה-6. החלטתי לבדוק את האופציה של ה-3. על ה-3 עדיין לא נסעתי ועל האוקטביה כן. אני אציין בשלב זה את מה שנראה לי כפלוסים ומינוסים של כל אחת ובהתאם לכך אשמח להערות שלכם.
    3. הנסיעה באוקטביה הייתה טובה מאוד. ביצועי מנוע מרשימים ביחס ל-1.2. יחסית שקטה מאוד ובעצירה בכלל לא שומעים מנוע. את בידוד רעשי הכביש הייתי משפר אבל, בוא נגיד שלא על זה ייפול דבר. המרווח הפנימי מעולה וגם רמת הגימור והאיבזור טובה מאוד. מאוד אהבתי את זה שיש אופציית גימור בהיר. כי פשוט נמאס לי כבר לראות את הכל בשחור במאזדה שלי 8). אין מה להרחיב וזה גם ידוע שהתא מטען הוא חלום ובמיוחד העניין של דלת חמישית שזה כמו שיש לי עכשיו במאזדה. חסרון עצום מבחינתי כרגע זה ברמת צבע הרכב שכרגע מה שנישאר במלאי לא ממש לרוחי. רציתי את הקפוצ'ינו אבל לא ניתן להזמין כי זה כרגע במסגרת מבצע (דיברתי אפילו על העניין בדרגים הגבוהים) כך שמה שנשאר כאופציה זה כסוף (שחור ולבן לא אופציה) וזה גם לא ממש מדבר אליי, במיוחד כשעכשיו יש לי רכב בצבע צהוב. זו רכישה ראשונה שלי של רכב חדש מהניילונים כך שממש לא בא לי להתפשר על צבע. אבל מצד שני המיבצע חוסך דיי הרבה.

לגבי המאזדה 3, דבר ראשון ועליו אין עוררין זה כמובן המראה! הן מבפנים והן מבחוץ כולל כל עניין האיבזור הפנימי שלוקח בגדול. ויותר מכך אם כבר מדברים, על דגם הפרימיום אז זה בכלל מגיע עם ריפודי עור בלבן או שחור. ג'נטים בחתך 18 לעומת 16 באוקטביה.
      מעבר לזה המאזדה מגיע עם שלל מערכות בטיחות משוכללות שאין באוקטביה, כגון סטייה ממסלול, בלימה חכמה, תאורה מיסתגלת וכו' שזה אני מודה חסר לי באוקטביה. מצד שני מרחב פנימי קטן משמעותית במאזדה בעיקר לאלה שיושבים מאחור וכמובן אין מה לדבר על תא המטען. מבחינת נסיעה אבדוק בהמשך.
      דבר נוסף שאציין שסביר להניח שהאוקטביה יותר טובה בצריכת דלק, מן הסתם בגלל נפח מנוע קטן וטורבו, ולמרות שמאזדה גם מתיימרת להכיל טכנולוגיה שצורכת דלק, עם מנוע 2 ליטר קשה לי להאמין שהיא תהיה כמו האוקטביה.
      אודה לכם על התייחסות עניינית מכל בחינה אפשרית, אפילו מה שלא חשבתי עליו. כל הערה תתקבל בברכה

שבת שלום ותודה מראש
עריכה אחרונה על ידי sd177
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעיקרון בחרת שני רכבים שעברו מתיחות פנים קלות שאמורות להגיע לארץ מתישהו בתחילת השנה הבאה.

האוקטביה כנראה תקבל מנוע 1 ליטר חדש במקום ה-1.2 או שתזנח אותו לחלוטין ותהפוך את ה-1.4 לבסיסי בהיצע.

ב-3 מבחינת היצע המנועים כבר שינו את המבחר והתמקדו ב-2 ליטר.

לגבי ההתלבטות שלך, לא ציינת מה חשוב לך ברכב אבל שמתי לב שאתה מדבר הרבה על תא המטען ונוחות השימוש בו.

אם חשוב לך יותר התחום הפונקציונאלי האוקטביה מובילה, היא מרווחת יותר גם בתא הנוסעים וגם בתא המטען, אפשר לקפל את הכסאות בקלות ולהפוך אותה לחצי רכב מסחרי.

ה-3 עדיפה בתחום האבזור, במהירויות גבוהות הביצועים שלה עדיפים, תא הנוסעים שלה נראה ומרגיש מעולה והיא הרבה יותר מהנה לנהיגה. אם אתה מעדיף תא מטען שימושי יותר אז אתה יכול לבחור בדגם ההאצ'בק שגם נראה יותר טוב מהסדאן לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק המזדה. רק בגלל הגיר שיש בסקודה. בתור אדם פרטי לא הייתי לוקח סיכון ורוכש רכבים מתוצרת VW ( וזה נכתב מפי אדם שמחזיק רק צרפתיות... )

עריכה אחרונה על ידי daniel.gri
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם הפרש של שנה באחריות המלאה לטובת מזדה. אתה רגיל לשקט נפשי בעניין האמינות ברכב הנוכחי שלך. אם זה חשוב מבחינתך, תמשיך עם אותו היצרן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה MIKE808

אני לא ממש בקיא במה שאתה אומר לגבי המנוע 1 ליטר. אבל מה שבטוח שבמידה ואני מזמין עכשיו במסגרת מבצע דצמבר אז הרכב שאקבל בינואר 2017 הוא בגירסת ה1.2 ליטר ברמת גימור STYLE

לגבי המאזדה אכן דיברתי על מנוע ה 2 ליטר. וגם אני כמוך חושב שההאצ'בק נראה יותר טוב. אבל מביחינת גודל מטען, דווקא הסדן יש בה קצת יותר נפח.

בעיקרון בחרת שני רכבים שעברו מתיחות פנים קלות שאמורות להגיע לארץ מתישהו בתחילת השנה הבאה.

האוקטביה כנראה תקבל מנוע 1 ליטר חדש במקום ה-1.2 או שתזנח אותו לחלוטין ותהפוך את ה-1.4 לבסיסי בהיצע.

ב-3 מבחינת היצע המנועים כבר שינו את המבחר והתמקדו ב-2 ליטר.

לגבי ההתלבטות שלך, לא ציינת מה חשוב לך ברכב אבל שמתי לב שאתה מדבר הרבה על תא המטען ונוחות השימוש בו.

אם חשוב לך יותר התחום הפונקציונאלי האוקטביה מובילה, היא מרווחת יותר גם בתא הנוסעים וגם בתא המטען, אפשר לקפל את הכסאות בקלות ולהפוך אותה לחצי רכב מסחרי.

ה-3 עדיפה בתחום האבזור, במהירויות גבוהות הביצועים שלה עדיפים, תא הנוסעים שלה נראה ומרגיש מעולה והיא הרבה יותר מהנה לנהיגה. אם אתה מעדיף תא מטען שימושי יותר אז אתה יכול לבחור בדגם ההאצ'בק שגם נראה יותר טוב מהסדאן לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגם הסדאן של ה-3 מרגישים שיש יותר מקום , כנראה זה משהו שמתרחש בתת המודע כי לפי המספרים על הנייר , אין הבדל במידות הרכב בין אם זהו סדאן או האצ'בק למעט תא מטען טיפה יותר גדול בסדאן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה דניאל

זה קצת מפתיע אותי. למה, האם הגיר הזה ידוע כבעייתי? ואם כן אז מה בדיוק? האם הוא לא אמין? ולגבי VW עד היום חשבתי שמדובר ביצרן אמין. האם לא כך?!

מה שכן, ידוע ש VW יקרים יותר ממאזדה בטיפול וחלקים. נכון או שאני טועה?

תודה מראש

ללא ספק המזדה. רק בגלל הגיר שיש בסקודה. בתור אדם פרטי לא הייתי לוקח סיכון ורוכש רכבים מתוצרת VW ( וזה נכתב מפי אדם שמחזיק רק צרפתיות... )
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדאן יש יותר נפל אבל הוא לא שימושי, קשה להגיע אל מה שמתגלגל לעומק תא המטען, גובה התא נמוך יותר משל ההאצ'בק.

לגבי מנוע ה-1 ליטר, הוא לא רע אלא חזק וחסכוני יותר מה-1.2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה דניאל

זה קצת מפתיע אותי. למה, האם הגיר הזה ידוע כבעייתי? ואם כן אז מה בדיוק? האם הוא לא אמין? ולגבי VW עד היום חשבתי שמדובר ביצרן אמין. האם לא כך?!

מה שכן, ידוע ש VW יקרים יותר ממאזדה בטיפול וחלקים. נכון או שאני טועה?

תודה מראש

לגבי הטיפולים - לא בהכרח. לגבי האמינות, תעשה חיפוש קצר על תקלות בגיר DSG ותבין על מה מדובר. שומר נפשו ירחק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה בעיה בגיר בשנתונים קודמים גם

VW

נתנו אחריות 5 שנים

נוספות.

מאז 2013 אני בקושי שומע על בעיה בגיר הזה,אני נוסע על סקודה

2015 ומאד נעים וחסכוני,

יש לך שנתיים אחריות ועוד שנתיים רצון טוב של יצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודשיים משתמש בפורום דיווח שהגיר אצלי באוקטביה קרס אחרי 13 אלף ק"מ. אני לא קונה את ההצהרות של החברה. לא סתם אאודי הכריזו שהם מפסיקים להשתמש ב DGS...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה בעיה בגיר בשנתונים קודמים גם

VW

נתנו אחריות 5 שנים

נוספות.

מאז 2013 אני בקושי שומע על בעיה בגיר הזה,אני נוסע על סקודה

2015 ומאד נעים וחסכוני,

יש לך שנתיים אחריות ועוד שנתיים רצון טוב של יצרן.

הייתה לי בליסינג איביזה 2014 שהגיר התחיל לרעוד ולהחליק אחרי 37 אלף(קיבלתי את הרכב עם גיר בעייתי משומש מהקצין רכב) - ב40 אלף הכנסתי לתיקון החזרתי את הרכב לחברה עם 60 אלף וחוץ מקפיצות ומכות בהילוכים השני והשלישי בפקקים(שהבנתי שזה סטנדרטי בDSG) הרכב היה רגוע.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור שלך בהודעת הפתיחה קיבלתי את הרושם של השוואה עניינית/פרקטית, כלכלית לבחירת רכב, גם צימצמת את ההשוואה ל-2 דגמים.

ראשית, בהיבט הכלכלי, כדאי לרכוש רכב בן 4-5. אחרי ירידת הערך הגדולה שלו.

שנית, בהיבט הפרקטי, ציינת את השימושיםברכב. כרגע יש לך רכב בקטגוריית "מנהלים" או משפחתית גדולה" ואתה מעוניין לעבור לרכב בקטגוריית "משפחתית בינונית".

לעצם העניין, לדעתי, על פי השימושים שלך, כדאי לך לבחון את הטיוטה קורולה, הן מבחינת תא המטען והן מבחינת המרווח במושב

האחורי.

לגבי האוקטביה, ציינת שאתה מעוניין בריפוד בהיר - זה מאוד יפה, אבל לא פרקטי עם ילדים.

כמו כן, ציינו למעלה את נושא סוג הגיר. יש מחלוקת לגבי אמינות. ככל שידוע לי הגירים החדשים אמורים להיות הרבה יותר אמינים. עם זאת, אתה לבטח לא רוצה להיות זה שיפול עם גיר בעייתי. בנוסף, הגיר הזה לא אוהב לנסוע בפקקים, הבלאי שלו גדול יותר.

ממבחני השוואה שביצעו בין השתיים שציינתה, ההמלצה היתה על האוקטביה, בדיוק מההבטים שציינת בתיאור שלך/דרישות.

לגבי המזדה, רכב מאוד אטרקטבי חזותית, השתפר טכנולוגית, אולם מהבחינה פרקטית, תא מטען קטן ומושב אחורי צפוף.

להלן קישור לכתבה שציינתי:

http://m.ynet.co.il/Articles/4798346

העצה הטובה ביותר היא ללכת להתרשם פיזית מהרכבים ולבצע נסיעות מבחן.

עריכה אחרונה על ידי shai_ka
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודשיים משתמש בפורום דיווח שהגיר אצלי באוקטביה קרס אחרי 13 אלף ק"מ. אני לא קונה את ההצהרות של החברה. לא סתם אאודי הכריזו שהם מפסיקים להשתמש ב DGS...

יש לך קישור לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיסי ממש לא מזמן התלבט בין שתי האופציות שלך (חדשות) לבין מאזדה 6 משומשת. הלכנו יחד לראות רכבים ולהרגיש אותם בפועל,

הייתה מנצחת ברורה מבחינתנו (הוא נוסע בערך 50K בשנה, חלק קטן מזה עם 3 ילדים) - מאזדה 6 סטיישן משנתונים 2013-2014.

לפני שבועיים "נחת עליו" מבצע בבאדג'ט שמכרו שם מאזדות 6 סטיישן משנתון 2013 עם קילומטרז' ממש נמוך ובוצעה קנייה בקצת יותר מ-80 אלף.

לדעתי, בהתחשב בנתונים שהצגת, לך לבאדג'ט, תתחדש ותחסוך 40 אלף מימון :)

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...