Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה נירו או יונדאי איוניק

green
שימו לב! השרשור הזה בן 2690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב אולי לרכוש את אחד מהרכבים הללו.

אגיע ישר לתכלס, האיוניק בתמונה אך ורק בגלל האבזור העודף ואם לנירו היה את אותה רמת אבזור הייתי בוחר בו בלי היסוס.

מבדיקה של הרכבים באולמות התצוגה הגעתי למסקנות הבאות:

ההבדלים הבסיסיים נובעים מהבדלי התצורה הרגילים בין ״גיפונים״ לבין רכבים משפחתיים קומפקטיים רגילים:

הנירו מרווח יותר בכל פרמטר ובכלל מרווח מאד, יותר מכל רכב משפחתי רגיל ולמעשה המרווח דומה לזה של הגיפונים הקומפקטיים כגון הקיה ספורטאג/ יונדאי טוסון ונראה שמרווח הרגליים אפילו גדול במקצת, תנוחת הישיבה גבוהה ונוחה ונוחות הכניסה והיציאה טובים.

האיוניק מרווח כמו רכב משפחתי ממוצע, לרבות תנוחת הישיבה הנמוכה והפחות נוחה ולרבות החסרונות הרגילים של הסגמנט של מרווח ראש נמוך ליושבי המושב האחורי, חוסר במרווח לכפות הרגליים ליושבי המושב האחורי מתחת למושבים הקדמיים, וחלון אחורי משופע שמאפשר חדירת שמש על יושבי המושב האחורי.

עד כאן הסיבות שגורמות לי להעדיף את הנירו.

הסיבה שהאיוניק עדיין כאן היא רמת האבזור העודפת על פני הנירו ובכלל רמת אבזור יוצאת דופן שלא קיימת גם בסגמנטים יקרים בהרבה.

לשני הרכבים רמת אבזור מצויינת, בקרת שיוט אדפטיבית ובקרת עצירה או איך שקוראים לזה וכן בקרת סטייה מנתיב ולשניהם מערכת מולטימדיה.

מכאן לאיוניק ברמת הגימור הגבוהה יש תוספות אבזור שמאד מושכות אותי ואין אותן בנירו:

לאיוניק יש כפתור הנעה וגם כניסה והנה ללא מפתח. לנירו לעומת זאת אין את שתי התוספות הללו וצריך להשתמש במפתח (ברכב חדש ועוד בהיברידי, מה עבר לקיה בראש???) ואני שונא במיוחד לחפש ולהוציא את המפתח ועוד יותר שונא שהמפתח תלוי ומטלטל ופוגע ברגל ימין בזמן נסיעה.

לאיוניק יש גם בקרת נסיעה חוצה ביציאה אחורה מחניה במקביל וגם מערכת לזיהוי שטחים מתים.

כמו כן מסך מערכת המולטימדיה של האיוניק גדול בהרבה וכן מכיל וייז, שזה משהו שאני מאד רוצה.

אני מעריך שהנירו ישמור טוב יותר על מחיר, כמו שקורה לגבי שאר הגיפונים ולעומת זאת האיוניק קצת יותר חסכוני, נכריז תיקו בנושא זה עם עדיפות קלה לנירו במקרה שלי לאור כך שהנסועה שלי ממוצעת והחיסכון העודף בדלק של האיוניק לא יהיה מהותי מספיק.

לאחר ההסבר ״המלומד״ הזה, אשמח לשמוע מה אתם חושבים?

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממליץ לך לתאם נסיעות מבחן בשני הרכבים המקבילים.

לאחר נסיעות המבחן תוכל להזמין את הרכב

שירשים אותך ויתאים לדרשותיך.

מה שחברי הפורום חושבים אינו משתווה להרגשתך האישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי מבחינת מרווח, הנירו והאיוניק מבחינת הרוחב זהים. גם בסיס הגלגלים זהה, אבל בגלל הישיבה הגבוהה מעט יותר בנירו, כיסא הנהג יושב קדימה יותר ויש מעט יותר מרווח מאחור לרגליים. לאיוניק גם תא מטען גדול יותר וכיוון כסא נהג חשמלי (מה עם זכרונות יא קמצנים!) ריפוד בנירו טוב משמעותית לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי מבחינת מרווח, הנירו והאיוניק מבחינת הרוחב זהים. גם בסיס הגלגלים זהה, אבל בגלל הישיבה הגבוהה מעט יותר בנירו, כיסא הנהג יושב קדימה יותר ויש מעט יותר מרווח מאחור לרגליים. לאיוניק גם תא מטען גדול יותר וכיוון כסא נהג חשמלי (מה עם זכרונות יא קמצנים!) ריפוד בנירו טוב משמעותית לדעתי.

החלטתי לבדוק את המפרטים הרשמיים, קצת חפירות:

http://www.hyundaimotors.co.il/models/ioniq/#gref

http://lp.kia-israel.co.il/wp-content/uploads/2016/11/55048_catalog_niro_sg_Web1.pdf

מרווח הרגליים של האיוניק:

בגירסת פרימיום (הגירסה הנמוכה): מרווח קדמי: 1.073 מטר, מרווח אחורי: 0.906 מטר= 1.979 מטר.

בגירסת סופרים (הגירסה הגבוהה): מרווח קדמי: 1.136 מטר, מרווח אחורי: 0.8 מטר= 1.936 מטר.

בגירסת הפרימיום יש כסא רגיל ובגירסת הסופרים יש כסא חשמלי ומכאן ההבדל בטווח ההזזה של הכסא הקדמי אחורה, שהוא טווח ארוך יותר עם הכסא החשמלי ואולם סך הכל במרווח הרגליים הקדמי והאחורי ביחד לא היו אמורים להיות הבדלים ובכל זאת ניתן לראות שבגירסת הפרימיום יש מרווח רגליים כולל גדול ב- 4.3 ס״מ מגירסת הסופרים. ההסבר לדעתי הוא שהמושבים הקדמיים בגירסת הפרימיום פשוט צרים יותר בעומקם ב- 4.3 ס״מ, אם בגלל שהם פחות מרופדים כדי לחסוך בכסף ואם בגלל שהמנגנון החשמלי גוזל רוחב בגירסת הסופרים. בכל אופן זה הבדל לרעה דווקא לגירסת הסופרים שהיא כאמור הגירסה המאובזרת בפרמטר של מרווח רגליים.

בקיה נירו מרווח הרגליים הקדמי: 1.059 מטר, מרווח הרגליים האחורי: 0.95 מטר סה״כ: 2.009 מטר.

כלומר אכן לנירו מרווח רגליים כולל גדול יותר משל האיוניק בין כ- 3 ס״מ ל- 6.3 ס״מ (אם רוצים להשוות את הבדלי המרווח הנובעים אך ורק מהבדלי התצורה בין הסגמנטים, ההשוואה ההנכונה כנראה היא לגירסת הפרימיום מאחר ובשניהם יש כסא רגיל ובהנחה שעומקם זהה, ההבדל כאמור הוא כ- 3 ס״מ לטובת הנירו, הבדל לא גדול במיוחד, אבל באיוניק אני לא רואה טעם לרכוש את גירסת הפרימיום לאור הבדלי המחיר הנמוכים לעומת גירסת הסופרים ולכן ההבדל בפועל עומד כאמור על 6.3 ס״מ, הבדל די גדול.

מרווחי הכתפיים הקדמיים זהים ומרווח הכתפיים האחורי גדול בנירו ב- 0.8 ס״מ זניחים.

מרווח הראש הקדמי גדול בנירו ב- 2.4 ס״מ ובאחורי גדול ב- 4.3 ס״מ ואולם צריך לזכור שהמושב בנירו גם ממוקם גבוה יותר מהריצפה ולכן תנוחת הישיבה נוחה יותר וגם המרווח לכפות הרגליים מתחת למושבים הקדמיים למעשה לא מוגבל בעוד באיוניק הוא לא קיים כמעט למעשה (לא ניתן להשחיל את כפות הרגליים) ולכן תנוחת הישיבה במושב האחורי בנירו מאפשרת לשלוח את הרגליים קדימה בערך כ- 20 ס״מ קדימה יותר פשוט מפני שניתן להכניס את כפות הרגליים מתחת למושבים הקדמיים.

דרך אגב למרות שהנירו כבד יותר ב- 80 ק״ג, צריכת הדלק שלו זהה לזו של האיוניק (למעשה בעיר היא אפילו טיפה חסכונית יותר: 3.8 ליטר לק״מ לעומת 3.9 ליטר לק״מ) כנראה בגלל שלנירו חישוקי גלגלים ברדיוס 16 ולאיוניק ברדיוס 17.

דרך אגב באיוניק המידות הן 225/45/17 ובנירו הן 205/60/16, כלומר הצמיג הרבה יותר ״שפוי״ בנירו הן מבחינת רוחב הצמיג והן מבחינת החתך שלו והדבר אמור לתרום לנוחות טובה יותר שלו מהאיוניק (בהנחה שכיול המתלים שלהם זהה).

דרך אגב שכחתי לציין חסרון מעצבן במיוחד לגבי שני הרכבים, בשניהם יש בלם רגל, כך כשהוא נמצא במצב פתוח בזמן נסיעה, כף הרגל נמצאת מתחתיו והשוק של הרגל צמודה אליו, מרגיש קרוב מדי ונראה לא בטיחותי בתאונה, לא יכלו להשקיע בבלם יד חשמלי, השקיעו כל כך הרבה בשאר הדברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת את הצריכה או שאלו הנתוני מעבדה ?

בנסיעת מבחן הגיעו בנירו ל 16 ק"מ\ל.

לדעתי אם אתה מחפש רכב חסכוני מפנק ונחמד לך על האיוניק בדומה לפריוס- סוג אנשים.

ואם אתה רוצה דווקא "גיפון" ואין לך אפשרות לחכות ל CHR של טויוטה אז נירו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אכן כפי שכתוב, ההבדלים המעשיים נראים קטנים, אולם ההבדלים בתנוחת הנהיגה / ישיבה יוצרים הבדל גדול יותר בצורה משמעותית בריווח.

מרווח הראש מאחור באיוניק אכן קטן למדי, אפילו אני עם כל ה- 1.75 שלי שמתי לב. מצד שני דווקא החלון האחורי בנירו קטן יותר והיכולת לראות את התנועה מאחור פחותה. המערכת המותקנת מקומית באיוניק נראית סבירה למדי ב-5 דקות ששיחקתי איתה. מגיבה היטב, שומעים לא רע.

התחושה הכללית שלי היא מעט של החמצה, בשני הרכבים. הנירו נראית קצת יותר מגובשת, אבל המחסור במולטימדיה בולט, תא המטען קטן יחסית וברגע שמורידים מעט את המבט לגובה הרגליים קשה שלא לשים לב לחסכון. תא אחסון אהוב עלי ליד רגל שמאל לא קיים, תאי האחסון בדלתות מגוחכים ולא מרופדים, ריפודים מהצד האחורי של מושבי הנהג והנוסע זולים במיוחד. אה, משענת יד ימין לא ניתנת לכיוונון.

האיוניק סובלת מרוב הפגמים האלה, מפצה מעט עם מולטימדיה, בגאז' נורמלי, זיהוי שטחים מתים ומושבים חשמליים (זכרונות !!!!!!). לחסרון מרחב פחות שימושי במעט, יותר פלסטיקים בתא הנוסעים. (ריפוד גג מפלסטיק?!).

דבר נוסף שמציק לי בשניהם, משענות ראש אחוריות בשני הצדדים לא ניתנות להורדה עד למטה. למה?

צריך להחליף רכב ליסינג בקרוב ובוחן את שתיהן בשל הטבת המס, אבל אני מרגיש מעט מבואס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההחמצה גם לי יש תחושה כזאת, עיקר ההחמצה מבחינתי היא לגבי הנירו, אם היו מביאים אותו בגירסה מאובזרת כמו האיוניק, אפילו במחיר יקר יותר, הוא פשוט היה חבילה פשוט מצויינת, אם בנוסף היו מביאים את שני הרכבים הללו עם בלם יד חשמלי וכסא חשמלי עם זכרונות כולל זכרונות למראות, החבילה היתה כמעט מושלמת, כל אחת בסגמנט שלה.

דרך אגב בשני הרכבים משענת יד ימין נמוכה מדי וממוקמת אחורה מדי ולמעשה לא ניתן להניח עליה את היד ובשניהם למיטב זכרוני (באיוניק בטוח) גם משענת יד שמאל פשוט רחוקה מדי שמאלה, כך שאין תמיכה לידיים, חסרון מהותי.

מצד שני תנוחת הנהיגה אליה ניתן להגיע בשני הרכבים מבחינת יחס רגליים דוושות, ידיים הגה, היא פשוט מושלמת ובדיוק לפי הספר למעשה אלו הרכבים היחידים בהם נתקלתי בשלמות כזאת.

כלומר ניתן להגיע לתנוחת נכונה (להבדיל מתנוחת הנהיגה ״הספורטיבית״ האהובה על הערס המצוי והיא שכיבה על הגב כשרק אצבע אחת נוגעת בהגה) כלומר ניתן למשוך את ההגה החוצה למצבו הרחוק ביותר, לכוון את המושב הקדמי למצב שהרגליים נמצאות בזויות נכונה עם הדוושות ושורש כף היד נמצא בדיוק בראש ההגה ועדיין יש מלא מרחק לברכיים מהדשבורד.

בכל רכב אחר בו נהגתי, תנוחת נהיגה כנ״ל הצריכה ישיבה קרובה מדי עם הברכיים לדשבורד כך שנאלצתי להרחיק את הכסא אחורה ולפגוע בתנוחת הנהיגה הנכונה.

בקטע הזה שאפו גדול לקוריאנים.

דרך אגב גם הפלסטיקה בחלק התחתון בנירו לא מלבבת, מגורענות ופשוטה, לפחות בחלק העליון היא טובה.

למען הסדר הטוב, אציין שהמידה שציינתי בהודעה הקודמת לפיה מרווח הרגליים בנירו גדול ב- 6.3 ס״מ, היא למעשה 7.3 ס״מ, מי כמונו יודע את החשיבות של כל ס״מ :-)

וכפי שציינתי אם ניקח את ה- 7.3 ס״מ ועוד כ- 20 ס״מ אורך של כף הרגל אותה ניתן להשחיל מתחת למושב הקדמי בנירו ועוד מרווח נוסף גדול יותר לרגלים בציר הגובה מהמושב האחורי עד לריצפה עקב מושב אחורי גבוה יותר בנירו, אכן מתקבל מרווח גדול יותר משמעותית ותנוחת ישיבה נוחה יותר משמעותית בנירו לעומת האיוניק.

דרך אגב חסרון נוסף שישנו באיוניק לעומת הנירו, הוא החלון האחורי המפוצל שמפריע במידה מסוימת לשדה הראיה האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת את הצריכה או שאלו הנתוני מעבדה ?

בנסיעת מבחן הגיעו בנירו ל 16 ק"מ\ל.

לדעתי אם אתה מחפש רכב חסכוני מפנק ונחמד לך על האיוניק בדומה לפריוס- סוג אנשים.

ואם אתה רוצה דווקא "גיפון" ואין לך אפשרות לחכות ל CHR של טויוטה אז נירו..

נתוני הצריכה הם רשמיים לא בדקתי אותם, בפועל הם כמובן משתנים בטופוגרפיה, אופי הנהיגה וצפיפות הכביש, קראתי גם שהגיעו ל- 20 ו- 21 ק״מ לליטר.

ג׳יפון יש לי כרגע, מאזדה cx5, שנת 2012 וחשבתי אולי להחליפו, הנירו הוא לא ממש ג׳יפון מבחינת המראה, הוא נמוך מדי וקטן מדי ומעוצב פשוט מדי ודומה מדי להאצ׳בק, אני רואה אותו יותר כמו מיקרווואן.

אבל בכל מקרה כרגע השיקולים שלי הם ״נטו״ מה הרכב נותן לי ולא לפי השתייכות לקטגוריה זו או אחרת וכאן כאמור כל רכב נותן דברים אחרים.

הטיוטה chr נראה על פניו צפוף מדי ועם חלון צד אחורי שהוא למעשה חריך ירי.

מענין אם בהמשך יגיע נירו מאובזר יותר? במקרה כזה אני אחכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טור ממגזין ״אוטו״ לגבי מי תכבוש את השוק:

http://www.auto.co.il/כתבה-34221-איוניק-מול-נירו-מי-תכבוש-את-השו.aspx

לא נשאיר אותכם במתח- המסקנה בטור היא שהנירו ימכור יותר בין היתר מאחר וסגמנט הרכבים המשפחתיים מצטמצם, אני חושב שהמסקנה נכונה, גם במקרים אחרים בהם אבזור ג׳יפונים היה נמוך יותר מרכב המנהלים המקביל, הם עדיין נמכרו במספרים גדולים בהרבה (למשל מאזדה cx5 מול מאזדה 6).

שימו לב כי בתמונה של הנירו בכתבה יש כפתור הנעה, בניגוד להנעה עם מפתח בדגם המיובא לישראל, מסך מערכת המולטימדיה גדול משמעותית ויש גם מערכת זיהוי שטחים מתים (יש ציור של רכבים במראות, כאשר הם נדלקים כשעובר רכב בשטח מת ליד) ושוב חבל שטלקאר לא מביאים גירסה מאובזרת יותר.

וראו גם מבחן וידאו:

http://www.mako.co.il/tv-live-at-night/night-car-test-articles/Article-e85da99262c8851006.htm

למעשה הנירו עושה לי יותר חשק מהאיוניק, אבל בגירסת האבזור המגיעה לישראל החשק קצת יורד.

בינתיים החלטתי לא להחליט :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה מעניין לראות מבחן ביון האיוניק לפריוס שהיא מלכת ההיבריד. האיוניק מאובזרת באופן מרשים ונותנת תחושה של רכב מרווח. לא נהגתי עדיין, אבל את מבחן אולם התצוגה עברה אצלי בהצלחה. מול הנירו, אני הייתי בוחר באיוניק בגלל איבזור ואחריות עדיפה, מה גם שאינני מתלהב מג'יפונים אלא יותר מהאצבקים.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון אתה חופר,חופר יסודי יש לומר.

יש מלא מתחרות בשוק,וכאחד שנוסע היום בCX5 (איזה דגם ותוספות?)...

יש לך למה להשוות,שכן הוא אחד הטובים...אני פחות אהבתי את הCX5

ואוכל לתת דוגמאות בפרטי בלבד,אבל היות ואתה מחליף או מתכוון להחליף.

הנירו הוא דגם מוזל יחסית ואין סיבה לראותו עם תוספות רבות ומגיע די

מוגבל ובתצורה אחת בלבד. את האיוניק לא ראיתי אפילו במציאות.

אם הברידי הוא כן רצונך,אז 2 אלה הם הזולים של הסקאלה בסיגמנט הנ"ל.

(אתה מחפש היברידי? בלבד?).

בקיצור,לא ירדתי לסוף דעתך ולא הבנתי כל כך מהיא העדפתך לרכישה הבאה.

היברידי או לא היברידי? גיפון רגיל? או גיפון היברידי? או גיפון מפואר היברידי?

או רק רכב הברידי ולא גיפון. הכל ברוח טובה ושלא ישתמע שאני צוחק או מלגלג

חלילה:-D

ובסוף בסוף מה תקציבך הכללי?

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אתם צודקים (לא אתה bigmak, המגיבים מעליך, פשוט כתבתי את ההודעה לפני שאתה הגבת ועד הפרסום של ההודעה שלך עדיין ערכתי אותה:-)), האחריות הארוכה יותר והאבזור העדיף הם באמת יתרונות משמעותיים של האיוניק.

אין ספק שהאיוניק הוא חבילה יוצאת דופן בתמורה שהוא נותן למחיר, לדעתי זה הרכב המשפחתי המשתלם ביותר בישראל היום (זאת עוד מבלי לנהוג בו, מי צריך לנהוג היום ברכבים כדי להגיע למסקנות :shock::-)), המחירים של שאר הרכבים המשפחתיים התייקרו עקב שינוי מיסוי הירוק ומחירם כמעט זהה לזה של האיוניק, הם הרבה פחות מאובזרים והרבה פחות חסכוניים בדלק.

האיוניק מרווח מאד (תוך לקיחה בחשבון שהמושבים נמוכים כמו בשאר הרכבים המשפחתיים- יש כאמור אנשים שמעדיפים זאת אפילו), בעלת תא מטען גדול ושימושי (דלת חמישית), פנים מעוצב ואיכות טובה מאד בסך הכל, תנוחת נהיגה מעולה, אבזור נוחות ובטיחות נדיב במיוחד שאין ברכבים יקרים בהרבה, הביצועים על הנייר טובים (ובפועל כנראה טובים יותר ממרבית המשפחתיות- 27 קג״מ!!), אחריות ארוכה במיוחד, אני לא מצליח לחשוב על רכב שנותן תמורה טובה יותר ברמת המחיר הזאת, אפילו לא רכב שמתקרב לכך.

אבל לנירו כאמור יתרונות מבניים הנובעים מתוצרת המרכב שלו, של תנוחת ישיבה גבוהה יותר ומרווח שימושי יותר, כאמור לא לכולם זה איכפת וחלק אפילו מעדיפים את תנוחת הנהיגה המשפחתית הרגילה, אבל לרוב האנשים זה כנראה כן חשוב ומכירות הג׳יפונים צוברים תאוצה גדולה ועוברים אפילו את הרכבים המשפחתיים (ולדעתי האישית ברוב המקרים זה לא קשור כלל לפוזה של הגיפונים, כמו שמרבים להגיד, אלא ליתרונות המבניים שלהם שציינתי לגבי הנירו).

אני חושב שעקב כך האיוניק יפסיד גם יותר מערכו מהנירו, כמו שכל רכב משפחתי כמעט יפסיד יותר מג׳יפון מקביל, אבל ההבדלים כנראה לא יהיו גדולים וגם האיוניק ישמור מצויין על ערכו עקב היתרונות הנ״ל שלו.

דרך אגב ראיתי עכשיו סרטון ביוטיוב לגבי הקיה נירו שנמכרת באנגליה, היא נמכרת שם גם עם כסא חשמלי עם זכרונות. זה פיצ׳ר שמאד מושך אותי, במיוחד כאשר גם אישתי נוהגת ברכב וצריך בכל פעם לכוון את המושב והמראות. כשבוחן הרכב נכנס לרכב, המושב היה במצבו הרחוק ביותר אחורה ולאחר הישיבה במושב, המושב זז למצב השמור בזכרון. אני מניח שגם לאיוניק יש אפשרות לזכרונות למושבים, למה לא מאפשרים אופציה כזאת בישראל עם תוספת מחיר? למה בכלל היבואנים בישראל מגבילים את אפשרויות האבזור? גם בתשלום נוסף, זה לא ברור לי?

אם טלקאר היו מביאים גירסה מאובזרת יותר של הנירו, הם היו מושכים אליהם עוד הרבה לקוחות. אולי בהמשך הם עוד יביאו, אני אברר בטלקאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון אתה חופר,חופר יסודי יש לומר.

יש מלא מתחרות בשוק,וכאחד שנוסע היום בCX5 (איזה דגם ותוספות?)...

יש לך למה להשוות,שכן הוא אחד הטובים...אני פחות אהבתי את הCX5

ואוכל לתת דוגמאות בפרטי בלבד,אבל היות ואתה מחליף או מתכוון להחליף.

הנירו הוא דגם מוזל יחסית ואין סיבה לראותו עם תוספות רבות ומגיע די

מוגבל ובתצורה אחת בלבד. את האיוניק לא ראיתי אפילו במציאות.

אם הברידי הוא כן רצונך,אז 2 אלה הם הזולים של הסקאלה בסיגמנט הנ"ל.

(אתה מחפש היברידי? בלבד?).

בקיצור,לא ירדתי לסוף דעתך ולא הבנתי כל כך מהיא העדפתך לרכישה הבאה.

היברידי או לא היברידי? גיפון רגיל? או גיפון היברידי? או גיפון מפואר היברידי?

או רק רכב הברידי ולא גיפון. הכל ברוח טובה ושלא ישתמע שאני צוחק או מלגלג

חלילה:-D

ובסוף בסוף מה תקציבך הכללי?

כן אני חפרן יסודי אני מודה באמת ובכל האמת :-)

בעקרון אני מעדיף ג׳יפון על פני רכב משפחתי או מנהלים, בגלל היתרונות המבניים שציינתי (ואין קשר לפוזה- היא לא מעניינת אותי, אולי קצת, אני רק בן אדם :shock:, אבל אם אני מתעניין בנירו ובאיוניק ניתן להבין שהפוזה היא בתחתית הרשימה).

כשקניתי את המאזדה cx5, לא היו מתחרים מוזלים בסגמנט הג׳יפונים, מאז נכנסו מתחרים חדשים מוזלים לסגמנט וההעדפה שלי היא לתקציב נמוך יותר, עד 150,000 ₪ בערך. אבל אני בהחלט מעוניין ברכב היברידי לטובת חסכון בדלק (ופחות זיהום אויר, האג׳נדה הכללית שלי ירוקה, למעשה לפני רכישת ה- cx5 הזמנתי פריוס ואחר כך ביטלתי את ההזמנה) וכן אני מעוניין בכל תוספות האבזור שקיימות כמעט למעשה :shock: וכאמור זה אפשרי תיאורטית גם בתקציב הזה, מבחינת התוספות האיוניק מאד מתקרב לכך וזה גם היה אפשרי לגבי הנירו אם רק טלקאר היו מיבאים אותו ברמת אבזור גבוהה יותר.

המאזדה שלי היא מרמת אבזור אקזקיוטיב, אבל יש לה כפתור הנעה ולא הנעה עם מפתח ומאד התרגלתי לכך, יש לה בקרת שיוט רגילה שאני משתמש בה בכל נסיעה בינעירונית, יש לה מערכת המולטימדיה הקודמת של מאזדה ולא החדשה, מסך קטן יחסית וללא וייז, יש לה בלם יד רגיל ולא חשמלי כמו לאחר מתיחת הפנים, אבל עדיין זה יותר נוח מבלם רגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...