Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסאבים נשמעים ככה (סרטון מצורף)

sjerby
שימו לב! השרשור הזה בן 2706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני באמצע פרוייקט של הרכבת מערכת ברכב, הציוד שמותקן הוא HU מסוג DEH 80 PRS,

קומפוננט מורל הייבריד אוביישן

מגבר מסוג gladen audio rc70 c4

וגולת הכותרת, 2 סאבים קטנים מסוג SWS EARTHQUAKE 6.5"

המגבר יושב מתחת למושב הנהג והסאבים באיזור ה"קופה" מאחורה ברכב.

כל ערוץ במגבר מוציא 70 RMS, שתי ערוצים כמובן בשימוש המורל הייבריד, ו2 ערוצים מחולקים אחד לכל סאב.

לפי נתונים יבשים הסאבים אמורים לעבוד עד 100 RMS.

הסאבים משתמשים ביציאות RCA של סאב דרך הרדיו, והגברה של 70 RMS לכל ערוץ, אבל הם נשמעים פשוט גרוע, חיברתי אותם למערכת הביתית כדי לבדוק אם ישנה בעיה ברכיבים אבל לא, הם נשמעים מעולה (אני יודע שזאת לא השוואה נכונה אבל רק כדי לבדוק את תקינות הסאבים)

חשבתי שאולי הם לא מקבלים מספיק כוח אז חיברתי את אחד הסאבים בגישור שנותן 210 RMS, לא הגברתי הרבה כדי לא לשרוף משהו אבל עדיין נשמע פשוט גרוע, לא נקי ומחוספס.

בכיוונים הסאבים עובדים על LOW PASS FILTER וחתוכים ברדיו ב125 עם סלופ 18\12.

בסרטון רואים ושומעים שיש באס, אבל הסאב מגיע לעיוות ממש מוקדם לא משנה בווליום, תבינו מהסרטון.

אשמח לעצות איך אני יכול להוציא מהם את המיטב, תודה מראש!

• אהבתי 1

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם בסרטון חיברת רק את הסאבים, אז הם משמיעים צלילים גבוהים שהם לא אמורים בכלל להשמיע (שירה של הזמר).

לגבי הסוף מהלך -

איזה פילטרים ישלך במגבר? תחום hpf lpf ? אולי יש סאבסוניק?

האם הראש יודע לחתוך את הסאב מלמטה ולא רק מלמעלה?

תנסה לתחום את התדרים של הסאב מ 25 עד 80 ... אולי אפילו מאיזור 35 (כי הם קטנים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הם יועדו לשבת במקום הרמקולים האחורי ("דלת אחורית"), ללא תיבה, אבל נראה שעם כל הבידוד ששמתי עדיין כל הבאס נבלע בפח ואני שוקל לשים אותם על המגש האחורי.

הדגם הוא EARTHQUAKE SWS 6.5

ReZ0, מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה ?

מצורף סרטון של הRATTLE החולני שהם עושים כשהם מותקנים מאחורה.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן השתקתי את הקדמיים כדי להאזין רק לצליל מהסאב, במגבר יש HPF, FULL RANGE, LPF, אין סאבסוניק (אני גם לא יודע מה זה האמת)

בראש יש לי אופציה של חיתוך, אני לא בטוח אם זה מלמעלה או למטה, אופציה של סלופ, וכיבוי/הדלקה, מחר בבוקר אוכל לבדוק אם זה חיתוך מלמעלה או למטה.

אלה ההגדרות שקיימות במגבר:

gladeen.jpg

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה במגבר שהם חתוכים בFULL RANGE נסה לשנות לLPF לפי החיבורים ותשחק עם התדרים עד שישב לך באוזן

הייתי מבטל את החיתוך מהרדיו וחותך מהמגבר בשביל לשלול בעיה בקרוס של הרדיו

Seat Ibiza - שרשור התקנה ~ Hu: Pioneer Avh-x5850

Comp: Rainbow GL-C6.2 4Ch: GroundZero gzua 4.150SQ

Sub: JBL W12GTI MKII @ Sealed box Mono: Rockford1001BD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אלה ההגדרות כרגע, וכך זה נשמע, הבאס קיים אבל יש רשרוש מעצבן, אני לא מצליח להבין ממה הוא נובע, הגיוני שכמו REZ0 רשם הסאב מגיע לסוף מהלך וזה הצליל של הסליל פוגע בפלטה? אם כך מה לעשות, להוריד GAIN?

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בנתון Fs של כ-39 הרץ, דווקא הייתי מעביר במגבר את הקרוס ל-HPF ומוריד את התדר למינימום (עד הסוף נגד כיוון השעון), להלן 45 הרץ (למעשה פעולה דומה לפילטר סאבסוניק שהוא בדיוק כמו HPF רק בתדרים נמוכים מאוד שרלוונטים לסאב).

החיתוך LPF יכול להמשיך להיות דרך ה-HU, ב-80, 100 או 125. לפי איך שנשמע לך.

מצרף גרף SPL (אני מניח שזה ה-6.5X):

http://www.earthquakeeurope.com/Products/Car-Audio/Subwoofers/SWS/SWS-6.5X/Pdf/EU/SWS-6.5X%20_Freq_vs_Imp.pdf

הגיין על מקסימום או קצת מתחת לחצי?

כמו כן, הייתי מנסה לסגור את הפתח/ים בדלת/דופן לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tom, הגיין אכן על מקסימום, אני אנסה את מה שרשמת מחר ונראה איך התוצאה, לגבי הפתחים אין ספק שהם יסגרו ברגע שאתקין את הסאבים סופית, אבל אם ראית את הסרטון השני יש יותר מידי RATTLE מפח הרכב ואני שוקל להעביר אותם למגש האחורי ובעצם הבגאז יהווה סוג של תיבה, מה אתה אומר? אני מכוון לצליל פאנצ'י ונקי

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו...אז פלא שיש לך עיוותים?! תוריד את הגיין לאזור החצי (הנקודה השחורה באמצע).

טווח האינפוט של המגבר לפי המפרט שלו 0.2V-10V (כאשר 10V זה Min וה-0.2V זה ה-Max).

אות מוצא מקסימלי של הפיוניר - 5V.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, ביצעתי את הכיוונים כמו שהמלצתם, כשכל הרמקולים פועלים פחות מרגישים את העיוות אבל כשאני משאיר רק את הסאבים, אפילו בווליום נמוך יש רשרוש קטן ומעצבן.

אני מודע לזה שהסט הזה לא אמור לתת לי תוצר של סאב רגיל אבל עדיין אני לא חושב שגם בווליום נמוך אמור להיות הרשרוש הזה.

הפכתי את הRCA של הקדמיים עם הסאבים והבאס נשמע הרבה יותר נקי, יתכן שהרשרוש "מוסתר" ע"י הצלילים האחרים שהסאבים ניגנו אז זה לא אינדיקציה.

וידאו של הרשרוש בהגדרות החדשות בווליום נמוך:

יותר קל לשים לב לזה עם אוזניות

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...