Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס S600 קופה 1:18 דגם וינטג'

שימו לב! השרשור הזה בן 2673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמנו חברת MAJORETTE יצרו גם דגמים בקנ"מ 1:18. הדגם הספציפי הזה הוא כניראה אחד הדגמים הפחות איכותיים שיש בקנ"מ זה. רמת פירוט נמוכה, התאמת חלקים לא טובה. אי דיוקים בדגם.

אבל, זה דגם היחיד שקיים כיום למרצדס C140 - דגם קופה.

בשיטוט איביי פתאום ראיתי מישהו מוכר את הדגם הזה. אני מכיר את הדגם ויודע מה רמת איכות שלו, אבל הדגם היחיד מסוגו בקנ"מ הזה ועוד בצבע כמו שהיה לי רכב כזה (כמעט - הדגם עם מנוע V12 ולי היה מנוע קטן, רק V8 ) - אני חייב שיהיה לי אותו.

קשה לדעת מתי בדיוק יוצר הדגם, כניראה אי שם בתחילת שנות ה90'. באותה תקופה שחברת MAJORETTE הייתה בקשיים ורוב הייצור עבר לתילנד. האקזמפלר שלי ניראה כמו דגם משופר, ייתכן מאוד מישהו באופן פרטי שיפר את הדגם הזה והביא אותו לרמות איכות יותר סבירות. איכות הצבע טובה מאוד סך הכל, סאלון שני צבעים (כמו ברכב האמיתי), אפילו הכפתורים על הדלתות צבועים. חבל כמובן שהעץ בסאלון לא צבוע. וגם חבל מאוד שלוח השעונים לחלוטין לא מדוייק (חסר מד סל"ד, וגם השעונים של לחץ שמן, חום מנוע וכמות דלק נמצאים בצד הלא נכון). אני יודע כי היה לי את הרכב האמיתי. ידית הילוכים בצבע כסוף? נו באמת! אבל, הכי גרוע - על מה ולמה פנסי ערפל בצבע אדום בדגם הזה?

וגם הפנסים הקדמיים נראים לא כל כך פרופורציונליים, הפין הזה באמצע שמחזיק אותם נורא מכוער.

מעבר לזה, אין חגורות בטיחות, וגם אין את המקומות שהחגורות אמורות לצאת. מראה פנימית פשוט ענקית, ברכב האמיתי היא הייתה לחלוטין בגודל נורמאלי.

מעבר לזה, על פניו הסאלון ניראה בסדר, מבחוץ מעבר לאי דיוקים בפגוש הקדמי השאר נסבל.

רמת הפירוט של המנוע סבירה למדי, כמו בדגם סיני זול, הצבעים לא נכונים, השמיטו הרבה מאוד פרטים, אבל זה ניראה סביר (פחות או יותר).

הדגם אומנם 1:18, אבל לפי רמת הפירוט והגימור שלו יותר קרובים ל1:24 בדגמים הפחות מפורטים. אבל בגדול, הדגם בסדר כי אין לו אלטרנטיבות.

לא יודע אם השיפורים הם פרי יצירתיות של אספן כלשהו, או שהם ניסו לייצר את הגירסא המשופרת של הדגם הזה.

בכל אופן, הדגם נשלח באריזה מרושלת (או נפתח בארץ לביקורת ולא נארז כראוי), הדגם נתלש מהבורג בויטרינה שלו, השתפשף מעט, אבל הכי גרוע: נתלש לו גלגל (הציר נשבר). נאלצתי לתקן את זה, המזל הוא שבדגם הזה הג'נטים מחוררים ולכן היה אפשר להעביר בורג קטן, לקדוח חור חדש בנאבה ולהלביש את הגלגל.

סך הכל, בהיעדר מוחלט של אלטרנטיבות, הדגם הזה אומנם לא איכותי וגרוע למדי, אבל הוא לא עד כדי כך גרוע באופן כללי. כאשר לא מסתכלים אליו במיקרוסקופ, הוא אפילו די סביר.

בהזדמנות אפרסם תמונות יותר איכותיות. לבינתיים שני תמונות להתרשמות.

m2.JPG

m4.JPG

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. היה לי את הדגם הזה בשנות האספנות העליזות, נקנה חדש בחנות בישראל. היה שיווק סדיר ברמה כזו או אחרת. לא זוכר מתי קניתי אבל בטח לפני שנת 2000.

לעניין - לא נראה שהוא "משופר", גם אצלי בדגם היו פנסי ערפל אדומים וידית הילוכים כסופה. מז'ורט הציעה אותו במגוון צבעים (לישראל לדעתי הגיע רק בירוק בקבוק, אבל לא בטוח) ועם כמה צבעי תא נוסעים כולל קרם, קאמל ושחור בין היתר. וכן, הוא רחוק מאוד מאיכות טובה, אפילו דאז אני זוכר אותו כבינוני.

600.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

היה לי גם את הדגם הזה כמו של רועי בצבע ירוק עם הפנסי ערפל אדומים.

זה היה ממש מזמן שהייתי ילד ונקנה בארץ.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים.

רועי, לדעתי השיפור בא בצביעה בעיקר (שהיא משום מה איכותית למדי). כמה שאני מבין בדגם הרגיל, הפלסטיקים מסביב לרכב לא צבועים בצבע (כמו ברכב האמיתי), למשל רואים אצלך בתמונה הצבע שונה לפגושים.

אצלי מישהו צבע בצבע אחיד את הכל (צבע שחור מטאלי עם שכבת לכה נפרדת, אני ראיתי רק שחור לא מטאלי). זה הדגם היחיד שראיתי בצבע כזה. אותו מוכר הציע עוד דגמים מסוג הזה בצבעים לא רגילים באותה שיטת צביעה - כסוף מטאלי ובורדו.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, אצלי הפגושים היו ירוקים עם הבדל גוונים די בולט (יותר בולט במציאות משרואים בתמונה). האמת שלא כ"כ שמתי לב שאצלך היא שחורה, חשבתי שזה איכות הצילום או שהראייה שלי מתדרדרת... :lol:

בכל מקרה, די מפתיע שמישהו משקיע בלשפר את הדגם הזה בהתחשב באיכות, למרות שאישית חיבבתי אותו דאז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m1.jpgm2.jpgm4.jpgm5.jpgm6.jpg

מספר תמונות משופרות, עם השוואה למרצדס של NOREV. עכשיו יש לי גם סדאן וגם קופה מאותה סדרה :p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

הדגם בהחלט לא באיכות הכי גבוהה אבל בגלל שהוא נדיר ומשופר ע"י צביעה הוא בהחלט מיוחד.

לא ידעתי שמג'ורט יצרו 1:18. אני חושב שבשלב מסוים היה שת"פ או מיזוג עם סולידו

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

מז'ורט קנו את סולידו ב1980. במקור הם היו יצרן צרפתי, עכשיו הם מתבססים בתילנד.

החברה הוקמה על ידי משפחת Veron, אותה משפחה שהקימה את חברת Norev (בקריאה הפוכה veron).

יוצא ששני דגמי המרצדס שלי שהם מאותה משפחה, גם היצרנים של הדגמים האלו הם מאותה משפחה. שילוב משעשע.

בשנות ה70 חברה בברזיל יצרה דגמים של מז'ורט ברישיון. בתחילת שנות ה90 מז'ורט היו בצרות כלכליות. הם פשטו רגל, השתלטה עליהם חברה אחרת והייצור עבר לתילנד. כלומר הדגם שלי ככל הניראה תוצרת תיילנד (לא כתוב אליו היכן מיוצר). באותם זמנים האיכות ירדה דרסטית, הדגמים היו הרבה יותר קלים וחסכו עליהם כמה שיכלו בעלויות ייצור.

יש להם דגמים מענינים (אם כי, לא באיכות מדהימה) בקנ"מ 1:18 מאותה תקופה. באיביי מצעים אותם למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...