Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וויסקי לחובב ג'וני בלו מושבע

kramerica
שימו לב! השרשור הזה בן 1656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקצרה - מחפש וויסקי מתנה עבור חבר שיהיה הכי חלק שאפשר.

בארוכה - מבחינתו ג'וני בלו זה הוויסקי המושלם, גם אחרי שנתתי לו לטעום Ardbeg Uigeadail, Balvenie 21, Port Charlotte ועוד רבים וטובים, מבחינתו הם לא קרובים אפילו.

במידה מסויימת אני מבין אותו, למרות שהוא משעמם לטעמי, יש בו רכות וחלקות (בהעדר הגדרות טובות יותר) שאין בשום סינגל מאלט, טוב ככל שיהיה. הקיים וויסקי אפילו חלק יותר מזה? אולי אותה רמה בפחות כסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

Balvenie 21 פשוט נפלא. הבן שלי הביא לי ממקסיקו לפני כמה חודשים.

נשאר רבע בקבוק-לא רוצה שיגמר. גם ה Ballantine's 12 שהוא הביא לי מקולומביה

ממש הפתיע לטובה,עובר חלק עם ניחוח טוב.

צריך לחדש מלאים דחוף.

20161129_101744.jpg

בכל אופן נסה את:

* ג'יימסון סלקט רזרב.

* גלנפידיך 18 אחד המשקאות מהיותר טובים שאני מכיר.

* מקאלן 12,פיין אוק. לפי מה שאני זוכר הוא היה בעל טעמים טובים.(שתיתי אותו בארצות הברית לפני 15 שנים באיזה בר אפלולי בניו יורק )

* כמובן גלנליווט על כל סוגיו.

* מאוד אוהב את ג'וני ווקר דאבל בלאק. הבעיה זה מחיר.

אני אגב לא הייתי שולל בורבון אמריקאי למרות שהם כבדים יחסית.

חשוב לשתות בטעם בלי להפריז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם מתעלק ועוקב כי אני רואה שיש כאן חובבי וויסקי ומביני עניין.

בגדול גיליתי את הוויסקי רק לאחרונה, טעמתי בורבונים של Jeam Beam והם היו מאד נחמדים מבחינתי.

ניסיתי שיבאס (זה וויסקי בכלל?) ולא כל כך אהבתי, יכול להיות שהוא יחסית מריר וכבד?

לאחרונה אני מאד רוצה לנסות את הג'ק דניאלס דבש אך חושש לקנות בקבוק שלם ואז הוא לא יהיה לי טעים.

מה ההבדל המהותי והעיקרי בין המותגים השונים? ג'ק דניאלס מול ג'וני ווקר מול ג'ים בים?

מה מומלץ לחובב וויסקי מתחיל שדווקא לא חובב את הכבדים ומבחינתו וויסקי עם קולה (רחמנא ליצלן) זה ממש טעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלנליוט 15 אם תצליח למצוא, כבר לא מיוצר

אגב אם הוא אוהב רק ג'וני ווקר - מה שאני ממליץ לכל לקוח בחנות שבא לקנות מתנה לחבר כזה, זה לקחת לו משהו מהסדרה של ג'וני, לפי התקציב, כי הוא גם ככה לא ידע להעריך שום דבר אחר..

אגב - מצטרף להמלצה של ג'יימסון סלקט רזרב - עדין, אבל עדין עשיר בטעמים והמחיר שלו הוא בסביבות ה140 ש"ח בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וויסקי אמריקאי יותר כבד, כי ככה הם אוהבים לשתות (שתראה בחורות אמריקאיות בפלורידה תבין...)

זה לא מתאים לכל אחד. לכן תוותר על ג'ק דניאל כי זה לא מה שאתה צריך/מחפש.

אני למשל "מאומן" בשתיית אלכוהול והמשקאות האלו מכבידות עלי גם למחרת בבוקר

מה שלא קורה לי עם וויסקי סקוטי למשל.

לך על מה שהמלצתי למעלה -זה בדיוק מה שאתה צריך. משקה לא כבד שמחליק יופי.

אגב זה לא בושה לשתות עם קולה -גם אני נוהג ככה. (נקי גורם לי למיגרנות)

* כמובן שזה תשובה ל Kreios.

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם מתעלק ועוקב כי אני רואה שיש כאן חובבי וויסקי ומביני עניין.

בגדול גיליתי את הוויסקי רק לאחרונה, טעמתי בורבונים של Jeam Beam והם היו מאד נחמדים מבחינתי.

ניסיתי שיבאס (זה וויסקי בכלל?) ולא כל כך אהבתי, יכול להיות שהוא יחסית מריר וכבד?

לאחרונה אני מאד רוצה לנסות את הג'ק דניאלס דבש אך חושש לקנות בקבוק שלם ואז הוא לא יהיה לי טעים.

מה ההבדל המהותי והעיקרי בין המותגים השונים? ג'ק דניאלס מול ג'וני ווקר מול ג'ים בים?

מה מומלץ לחובב וויסקי מתחיל שדווקא לא חובב את הכבדים ומבחינתו וויסקי עם קולה (רחמנא ליצלן) זה ממש טעים?

קודם כל, Jim Beam ולא Jeam :)

שיבאס ידוע בחריפות שלו, אבל בסופו של דבר הכל עניין של טעם.

לגבי ג'ק דבש - תנסה ליפול על חנות שיש בה טעימות מגוונות ולטעום משהו שיבוא לך בטוב, אצלנו בחנות למשל יש ג'ק דבש פתוח.. אם אתה מאיזור צפון אתה מוזמן לאחד הסניפים של הרמיטאז'

ההבדלים המהותיים בין וויסקי הם איזורי היצור, השיטות וחומרי הגלם

וויסקי אמריקאי יהיה בד"כ מורכב מתירס כבסיס, ובורבון חייב להיות 51% תירס ומעלה.

וויסקי סקוטים סינגל מאלט כשמם הם - מאלט, לתת

וויסקי בלנדד מיוצרים ממגוון של וויסקי (ערבוב) ולכן יהיו בהם גם מספר סוגי דגנים.

מה מומלץ? מבחינתי אם אתה רוצה להתחיל עם סינגל מאלטים תלך על הGlenmorangie 10, הוא מאוד בסיסי, ללא יותר מדי משחקים, תבדוק אם הטעם הזה הולך לך (בלי קולה בהתחלה)

אם תרצה משהו מעט יותר פירותי, לטעמתי הGlengoyne 10 עושה את העבודה ובמחיר לא יקר מדי (סביבות ה180 ש"ח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם על התשובות המפורטות.

אם כך אני לא מדמיין, השיבאס קצת הרתיע אותי וגרם לי לחשוב שאולי אני "לא בנוי" לוויסקי.

אך אם הוא ידוע בחריפות והחוזק שלו, כנראה שאנסה משהו אחר בכל זאת.

ממה שהבנתי מכם הוויסקים הסקוטים יהיו קלים יותר?

מה ההבדל בין כל הליין של הג'וני ווקר? אני יודע שהאדום הוא הכי פשוט והכחול הוא הכי טוב אך מה עם כל מה שבאמצע?

ראיתי שיש להם גולד, פלטינום, ירוק, שחור ודאבל שחור, האם באמת ישנם הבדלים מוחשיים ביניהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. וויסקי אירי יותר קליל לכן מתאים לי. (גם לך לפי התיאור)

כן יש הבדלים במרקם טעמים. את דאבל שחור אני ממש אוהב -טעם עדין שמחליק יופי בגרון ללא צריבות. גולד גם נחמד. כנ"ל השאר. אבל חייבים להתנסות במגוון סוגים עד שמגעים לטעם עדיף עבורך. (ככה נהגתי)

אני מבין אותך בדיוק מה אתה מחפש, משקאות "ללא תופעות לוואי" (מיגרנות,כובד בבוקר וכד')

את זה תקבל רק ממשקאות קלילים. אני למשל מאוד רגיש למשקאות כבדים.

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם על התשובות המפורטות.

אם כך אני לא מדמיין, השיבאס קצת הרתיע אותי וגרם לי לחשוב שאולי אני "לא בנוי" לוויסקי.

אך אם הוא ידוע בחריפות והחוזק שלו, כנראה שאנסה משהו אחר בכל זאת.

ממה שהבנתי מכם הוויסקים הסקוטים יהיו קלים יותר?

מה ההבדל בין כל הליין של הג'וני ווקר? אני יודע שהאדום הוא הכי פשוט והכחול הוא הכי טוב אך מה עם כל מה שבאמצע?

ראיתי שיש להם גולד, פלטינום, ירוק, שחור ודאבל שחור, האם באמת ישנם הבדלים מוחשיים ביניהם?

הסקוטים דווקא לא הכי קלילים, הכי קלילים הם האירים, שבדרך כלל עוברים שלושה זיקוקים (Triple distilled מה שנקרא, וכתוב על הבקבוקים בד"כ) - מה שזה עושה זה מרחיק אותם קצת מהטעמים מה שהופך רבים מהם לדלילים יחסית, אבל מחליקים מאוד בגרון.

בגלל זה מגיעה ההמלצה הג'יימסון סלקט רזרב (או בלאק בארל) - חביות חרוכות מוסיפות לו המון טעם, אבל הוא עדין מחליק.

הבבדלים בג'וני ווקרים נובע בעיקר מתרכובת הוויסקים שנכנסים לתוכם - למשל הבסיס של הג'וני הכחול הוא סינגל מאלט שנקרא ROYAL LOCHNAGAR - מעבר לזה קשה להגיד כי זה מתכון "סודי"

חשוב לזכור - כשמצוין מספר שנים על וויסקי שהוא בלנדד, השנים מייצגות את הוויסקי הצעיר ביותר שנכנס לבלנד, ז"א שבג'וני בלק, שרשום עליו 12 שנים, הוויסקי הצעיר ביותר שנכנס לתערובת הוא בן 12, ויכול להיות שיש שם גם טיפות מוויסקי בני 15 18 ומעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי במשקה ממש טוב (הקופסה עדיין קיימת) שקיבלתי מתנה -וויסקי Glenmorangie Original12

ניחוח מדהים היה לו. (חוסל תוך תקופה קצרה)

0001402_-12-700-_400.png

כמובן כוונתי וויסקי אירי. (תוקן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי במשקה ממש טוב (הקופסה עדיין קיימת) שקיבלתי מתנה -וויסקי Glenmorangie Original12

ניחוח מדהים היה לו. (חוסל תוך תקופה קצרה)

[ATTACH=CONFIG]477328[/ATTACH]

כמובן כוונתי וויסקי אירי. (תוקן)

האוריג'ינל מגיע בגרסאת 10 שנים בקרטון צהוב/כתום (לזה התכוונת?)

מה שצירפת בתמונה זה ה12 שנה QUINTA RUBAN שזה בעצם סיומת של חביות יין PORT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...