Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וויסקי לחובב ג'וני בלו מושבע

kramerica
שימו לב! השרשור הזה בן 1663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אל תתבלבל, אלה סתם חפירות של פיינשמעקער, תטעם מכל המגוון ותיהנה מהעולם המופלא הזה בלי דעות קדומות עד כמה שניתן. ;-)

ברור לי שיש המון חפירות ופלצנות בתחום אבל זה בערך כמו בכל תחום אבסטרקטי כמו מוסיקה, אמנות וכו'.

אני מגיע בלי אף דעה מוקדמת ומנסה לבד כשיש לי את האופציה.

ואתה מתחיל די גבוה, וזה מראה על אנינות טעם.

תודה!

אבל בינתיים לא טעמתי אף וויסקי שעולה יותר מ-200 ש"ח לבקבוק אז כנראה שאני עדיין ברמת מתחילים. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני אישית מעדיף את הבלק מאשר את הדאבל, אבל שתיהם פחות טעימים לי (שפעם הם היו ממש טובים לי).

hans

אם אתה שואל אותי זה לא הויסקי משתנה, אלא אנינות הטעם שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל אותי זה לא הויסקי משתנה, אלא אנינות הטעם שלנו.

זה גם נכון.

אבל אסור לשכוח שוויסקי זה לא מוצר מדף תעשייתי פשוט - מבדיקות שאני וטובים ממני ערכנו עם אוצוות שונות (תאריכי ייצור) של אותו ויסקי התגלו הבדלים גדולים.

יש מזקקות כגון באומור שידועות בשנים הטובות והגרועות שלהן, בין השאר עקב חילופי מנהלים במזקקה (לא יודע איך לכתוב master distiller).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארדבג מעולה, גם בגרסתו ה״פשוטה״, של 10 שנים.

טליסקר לטעמי נותן את התמורה הכי גבוהה לכסף בקטגוריה. שניהם מאוד מאוד מעושנים.

משם אפשר לעלות הרבה במחיר ולא מעט בטעם. הפייבוריטים שלי:

לאגאוולין

ארדבג אוגדייל

פורט שארלוט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוגדייל חזק יותר מבחינת אחוזי אלכוהול, אך עדין ו״עגול״ יותר מה-10 לטעמי האישי.

לגוולין זאת המלצה קבועה לוויסקי שלא השתנה בכלל כבר מיליון שנה ושומר על רמה מאוד גבוהה.

אם רוצים מעושנים + חוזק חבית, יש להשיג היום את הפינלאגן והאילאך Ileach בחוזק של בערך 55%.

האילאך צעיר אך מוצלח.

מישהו רוצה ממש מעושן?

איך שכחתי - קול אילה Caol Ila - בניגוד למה שכוווולם כותבים,

לא עדין בכלל. מעושן מאוד עם מין מליחות ״מלוכלכת״ כזאת, מומלץ.

עוד מעושן-מלוח-מלוכלך חביב עליי - לדצ׳יג 10 Ledaig שנותן עודף מ-200.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעלה את השרשור הזה מהאוב ומעדכן.

לאחר טעימה אצל "בנא", רכשתי את הגלנמורנג'י 10 כפי שהמליצו כאן - תודה רבה לכם, אכן וויסקי מצויין למתחיל כמוני.

בנוסף, מכיוון שציינו כאן שוויסקי אירי אמור להיות קליל יותר, ממש היום הזמנתי בפאנקו "על עיוור" בושמילס בלאק בוש שקיבל הרבה מחמאות.

האם עשיתי טעות? איך הוויסקי הזה עבור מתחיל? רכשתי גם מיניאטורה של ג'וני ווקר בלאק כדי להבין מה זה וויסקי מעושן.

אגב, בטעימות בבנא, טעמתי גם וויסקי בורבון שנקרא Buffalo Trace - אחד הטובים! אין ספק שהוא ברשימה ההולכת ומתהוות שלי.

בקיצור, השרשור הזה עוזר לי מאד. :)

בלאק בוש וויסקי נהדר. בכלל, אני אוהב את כל הגרסאות של בושמילס.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם נכון.

אבל אסור לשכוח שוויסקי זה לא מוצר מדף תעשייתי פשוט - מבדיקות שאני וטובים ממני ערכנו עם אוצוות שונות (תאריכי ייצור) של אותו ויסקי התגלו הבדלים גדולים.

יש מזקקות כגון באומור שידועות בשנים הטובות והגרועות שלהן, בין השאר עקב חילופי מנהלים במזקקה (לא יודע איך לכתוב master distiller).

כ

אני מאמין שיש הבדלים בין באצ'ים שונים, אבל לרוב הם מאוד קטנים (לא?!), בטוח הם שואפים לטעם זהה (בכל זאת מותג של המון שנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב כן, אתה צודק לגמרי, אבל לפעמים יש הפתעות עד כדי הפיכת ויסקי מוצלח ללא מוצלח.

לדעתי האישית והבלתי מחייבת בעליל, השינוי שבוצע לבלאק הפך אותו לסתם עוד בלנד סביר ונעים לשתייה אך חסר כל ייחוד או עניין, יש עוד עשרות כמוהו. באותו מחיר יש כבר סינגל מאלט(ים) עם אופי הרבה יותר מעניין.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
  • 11 חודשים מאוחר יותר...

מעלה מהאוב.

רוצה לקנות וויסקי, מתחשק לי עכשיו לנסות יפני ומתלבט בין 2 סוגים- ניקה מהחבית או היביקי הרמוניה יפנית.

אוהב יותר את הוויסקי שמחליקים בגרון- מעושנים מאוד וכו' פחות לטעמי, רפרנס לטעם- אוהב את רויאל סאלוט של שיבס שאוהבים להשמיץ.

כרגע עם בלנד של מילק&האני- חביב אבל מאוד צעיר והאמת שקניתי יותר בגלל התמיכה בתוצרת הארץ ופחות בגלל הטעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היביקי הרמוניה זה אחד מסוגי הוויסקי הטובים שיש, אך עולה בהתאם.

איכותי,ניחוח מעולה ומחליק בגרון ללא צריבות/בבוקר תחשוב שלא שתית כלום. (מאפיין וויסקי איכותי)

ניקה לא משתווה בשום מאפיין להיביקי. פחות איכותי,צורם מעט בגרון, ומרגיש זול יחסית.

נסה מקאלן 12 שנים פיין אוק, וויסקי איכותי ולא יקר במיוחד. או אוכנטושן טרי ווד, משובח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יוגב, הרבה פחות מהנה עבורי לשתות וויסקי שצורם בגרון ואם כבר העלת את המקאלן אז ההתלבטות היא לקחת את ה12 שרי ווד או ההיביקי, אבל בא לי כרגע לנסות את היפני אז ככל הנראה נלך על ההיביקי. ושוב, תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...