Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שחזור תמונות לאייפון מגיבוי בגוגל פוטוס

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 2704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה לי אייפון שכל התמונות שבו גובו לגוגל פוטוס, הוא טבע בים ואין לי גיבוי עדכני על המחשב (יש מלפני כמעט שנה רק).

קניתי אייפון חדש ורציתי לקבל חזרה את התמונות המגובות שיישבו לי על המכשיר לשימוש אופליין ודפדוף מהיר יותר.

הופתעתי לגלות שאין ממש דרך לעשות את זה..

אז מה שווה כל הגיבוי הזה?

למישהו יש רעיון, או עדיף, ניסיון מוצלח עם זה?

כמובן שאני רוצה שכל המטא דאטה יישמר - תאריך צילום, מיקום וכו׳.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על-מנת שהתמונות יחזרו פיזית למכשיר תצטרך להוריד אותם מגוגל תמונות למחשב ולאחר מכן להעתיק אותם לטלפון. כול המידע כולל

המטא דאטה נשמר.

שים לב! במצב כזה עלול לגרום לכפילות אלא אם תבטל את הגיבוי לתמונות שהורדת והעתקת לטלפון.

אולי קיימת דרך יותר מצ'וכללת שאינני מכיר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, התקדמתי. מסתבר שאין דרך ישירה להוריד את כל התמונות מהאתר של גוגל פוטוס, אבל - אפשר לעשות את זה בGOOGLE TAKEOUT, שם בעצם אפשר להוריד בצורה מרוכזת כל סוג של דאטה שגוגל שומרת עליך.

אז שם התמונות מחולקות לאלבומים, שהשם של כל אלבום זה התאריך, ברזולוציה של יום.

אז הייתי צריך לסמן ידנית 180 אלבומים בערך מהתקופה החסרה לי, כי אין דרך לבחור בקלות יותר מאחד.. נו מילא.

הורדתי את התמונות למחשב, ולהפתעתי - התמונות ירדו באיכות המקורית שלהן (למרות שבחרתי בגיבוי חינמי בגודל מוקטן באפליקציה של גוגל). כמו כן כל המטא דאטה קיים והשמות של התמונות ללא שינוי.

מה שמקבלים זה סט קבצי זיפ בגודל של 2GB כל אחד, שבתוכו התמונות מחולקות לספריות לפי תאריך אלבום, ולכל תמונה יש גם קובץ JSON עם השם שלה שלא ברור לי למה הוא קיים.

עכשיו השאלה באמת אם אני מעתיק את התמונות חזרה לטלפון - האם יווצרו עותקים כפולים בגיבוי או שהוא מספיק חכם לזהות כפילויות לבד?..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והשאלה היותר חשובה - איך לעזאזל מעבירים תמונות מהמחשב לאייפון ? הוא מופיע כהתקן זיכרון ואני יכול לראות את התמונות שכבר יש עליו, אבל הוא לקריאה בלבד, אי אפשר להעתיק אליו קבצים בצורה פשוטה.

בינתיים האופציות שמצאתי זה או שימוש באיטיונס אבל אז צריך לעשות סינכרון מלא בין המחשב לאייפון (כלומר כל התוכן של האייפון צריך להיות על המחשב קודם), או שימוש בתוכנות צד שלישי כמו ANYTRANS שעולות כסף. רעיונות?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הפיתרון הוא סינכרון. אתה יכול לבחור מה לסנכרן כלומר איך חייב לסנכרן את כול תכולת האייפון אלא רק מה שתבחר.

במקרים כאלה נהגתי לבצע תחילה גיבוי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מק.. אין דרך שלא דורשת סינכרון באיטיונס ?

ואם אין - זה אומר שאני צריך קודם להוריד ידנית את התמונות שכבר יש לי על המכשיר למחשב, להוסיף את התמונות שהורדתי מגוגל, ואז לסנכרן חזרה, נכון ?

איך אני מוריד במכה את כל התמונות מהאייפון ? הן מפוזרות בתתי תיקיות מרובות.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי - עדכון קליל - אם אתה עובד דרך הiCloud - אז דרך האתר אתה יכול להוריד הכל במכה ולהעלות הרבה קבצים במכה.

נראה פתרון סביר (בתנאי שאתה עובד עם השירות שלהם).

ואם אין לך מק - יש תוסף לחלונות שמאפשר לעשות את זה לא דרך האתר:

https://support.apple.com/en-us/HT205323

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי עם ITOOLS בעבר, ניסיתי גם עכשיו, אבל היא הפכה לתוכנה בתשלום, ומה שמצאתי בחינם לא ממש עובד, דיאלוגים קופצים בסינית ולא ממש פשוט כמו פעם (היא דורשת להתקין אפליקציה על הטלפון כדי לעבוד, וההתקנה נכשלת).

אז בינתיים עברתי דרך ייסורים אבל הצלחתי חלקית. הורדתי את כל התמונות מטווח התאריכים החסר מהגוגל טייקאאוט.

העתקתי את כל התמונות הקיימות מהאייפון באמצעות הוינדוס (עשיתי חיפוש בוינדוס בספרייה העליונה לIMG* וככה התגברתי על בעיית הספריות המחולקות). ואז ניסיתי לעשות ספריה אחת של כל התמונות ונתקלתי בבעיה - יש תמונות שונות עם שם זהה.

מכיוון שהתמונות שלי מגיעות מכמה מכשירי אייפון שונים, וכל מכשיר מריץ את הספירה שלו מחדש של IMG_XXXX - יש כפילויות.

המערכת שלו מסדרת אותן בספריות נפרדות אז במצב הזה אין בעיה, אבל כשמנסים לשים הכל בספריה אחת - בלגאן.

בנוסף היו גם תמונות עם אותו שם שהיו באמת כפולות שבאו מגוגל. אז הרצתי כמה תוכנות למציאת כפילויות, והשתמשתי בדיאלוג של וינדוס לפתרון העתקת קבצים כפולים - והתגברתי גם על זה בסוף.

אז יש לי ספרייה בשם Camera Roll על המחשב, תחת ספריית Pictures, בחרתי את Pictures כספריה לסנכרון באיטיונס, וסינכרנתי (עשיתי גיבוי מלא לפני זה). לתומי חשבתי שזה אמור לדרוס את הCamera Roll הקיים באייפון, אבל מה שקרה זה שהCamera Roll באיפון נשארה ללא שינוי. כשאני נכנס לגלריה בטאב של אלבומים אני לא רואה שום אלבום חדש, בטאב של תמונות אני רואה את כל התמונות, הישנות והחדשות, עם כפילות.

בSTORAGE אני רואה PHOTO LIBRARY = 9.7GB,

SYNCED FROM ITUNES LIBRARY = 7.32GB.

איך אני עושה שכל התמונות יופיעו לי פעם אחת ויהיו בCamera Roll ?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...