Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סווירלים אחרי ביצוע קומפאונד פוליש ווקס ואוטם

שימו לב! השרשור הזה בן 2699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר על מכסה מנוע שנצבע לפני שבועיים אבל בגלל "תיקונים" שהפחח עשה הצבע נהיה דהוי ועם שריטות מכיוון וכבר אין לי כח לחזור אליו החלטתי לתקן זאת בעצמי.

לא עשיתי פלסטלינה כי הצבע חדש וחלק .

השלבים שביצעתי הם :

1. שטיפה עם מכונת שטיפה חדשה ונוצצת שרכשתי ומיכל סבון של בוש 45-14ס ( מומלצת בחום ) עם סבון CG Honeydew .עוד שטיפה עם המכונה והסבון ןהפעם שפשוף עם כפפה של מגווירס וניגוב עם מגבת מיקרופייבר.

כל עבודות ה הקומפאונד והפוליש בוצעו עם Meguiars DA Power System ופדים של compound כאלו

2.בוצע 3 פעמים קומפאונד עם meguires ultimate compound עד לקבלת תוצאה משביעת רצון של טישטוש הפגם, כשכל מחזור כלל ביצוע הקומפאונד וניגוב פעם אחת של הסרת החומר ועוד באפינג עם הצד השני של המטלית.

3.ביצוע פוליש עם meguires deep crystal polish וניגוב פעם אחת של הסרת החומר ועוד באפינג עם הצד השני של המטלית.

4.ביצוע ווקס עם meguires cleaner wax , הווקס יוסם בעזרת אפליקטור CHEMICAL GUYS - PREMIUM GRADE MICROFIBER APPLICATORוניגוב פעם אחת של הסרת החומר ועוד באפינג עם הצד השני של המטלית.

5.יושם אוטם שלFusso Coat 12 Months Wax עם האפליקטור המקורי וניגוב פעם אחת של הסרת החומר ועוד באפינג עם הצד השני של המטלית.

התוצאה הסופית הייתה מאוד משביעת רצון באור יום - לא נראו שום swirls .

אך בלילה תחת תאורת הרחוב נראו סווירלים קטנים .

איך מתקנים זאת וכתוצאה ממה נוצרו ה swirls.

מצורםת תמונה הממחישה זאת

IMG_20161119_193144.jpg

עריכה אחרונה על ידי NIMRODVA

רכבים נוכחיים :Geely 350 Pro   , Tesla Model 3 SR

רכבי עבר:Alfa romeo Guilia 1.3 TI 1970,Lancia Beta 1.6 1982

Lancia Beta coupe 2.0 1984,Lancia Thema Turbo 2.0 16v 1994

Citroen Xsara picaso 2.0 2009,Fiat Punto 1.4 auto 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תצפה מהתקן מברגה להגיע לתוצאה של מכונת DA יעודית בסיסית אפילו, כמו כן הפולישים+כלים שהשתמשת כדי להגיע לתוצאה של מיסוך סוירלים מלא מעברים בודדים לא מספיק(גם בפולישים יותר מקצועיים צריך כמה מעברים עם רמות חיתוך שונות).

כמו כן באיזה רכב מדובר(יש פעמים שהרכב עם צבע יותר קשה ויש כאלה עם צבע רך, בהתאם לזה גם התוצאה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תצפה מהתקן מברגה להגיע לתוצאה של מכונת DA יעודית בסיסית אפילו, כמו כן הפולישים+כלים שהשתמשת כדי להגיע לתוצאה של מיסוך סוירלים מלא מעברים בודדים לא מספיק(גם בפולישים יותר מקצועיים צריך כמה מעברים עם רמות חיתוך שונות).

כמו כן באיזה רכב מדובר(יש פעמים שהרכב עם צבע יותר קשה ויש כאלה עם צבע רך, בהתאם לזה גם התוצאה)

מדובר על יונדאי i30 צבע אפור כהה מטאלי.

העניין הוא שיש מקומות במעסה איפה שהפחח לא "תיקן" לא היו סווירלס או שריטות .

ועכשיו נראה שכן יש שם.

אם כן מה מומלץ לעשות עכשיו?

אני מאילו שמעדיפים לעשות לבד - אין לי כבר אמונה בבעלי מקצוע במדינה הזו , רמת האמינות פה והמקצועיות מאוד נמוכה ( מזל שיש לי חבר טוב שיש לו מוסך :lol: ) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחבל שככה, כי יש לנו כאן בפורום כמה אנשים שיש להם ידי זהב, ונתקלתי כבר בפרוייקט שעשה לאלנטרה שטענו שהצבע שלה ממש קשה ברמה של גרמניות, ולגבי סווירלים שיצרת עם ההתקן, לגיטימי...

פיתרון, לנסות להשיג פוליש פיניש סופי של שולס/מנזרנה ולעשות כמה מעברים על שטח קטן ולראות אם זה עושה את ההבדל.

פיתרון זמני אחר זה ישום גלייז טוב שימסך הכל(למרות שלפוסו יש גם יכולות מיסוך לא רעות בכלל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוניין כרגע לעשות את העבודה בעצמי .

אשמח אם תוכל לתת לי רשימת קניות עבור התיקון , אני לא מעוניין במיסוך של הבעיה אלא תיקון (לא מאמין בכיבוי שריפות ).

כלי עבודה ומקום לעבוד יש לי (לא שטח מקורה אבל לפחות חניה פרטית בבית פרטי )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההמלצות כאן לא רלוונטיות. לא עושים פוליש על צבע חדש -עדיין הצבע לא התאחה לחלוטין

זו הסיבה לסווירלים.

מציע לעצור כאן, ולהמתין כמה חודשים - לפני שתגרום נזק גדול יותר. (שכבר נגרם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם זה סוורלים או שהפחח לא שייף כמו שצריך את החומר מילוי?.

מדובר על החלפה של מכסה מנוע - כך שלא חושב שהיה חומר מילוי.

לאחר קבלת הרכב ראיתי שיש בליטות קטנות בצבע - בקשתי ממנו לתקן את זה אז הוא ביצע שיוף של זה .

השיוף יצר סוג של דהייה.לכן ביצעתי קומפאונד מה שהעלים לאחר 3 פעמים את הדהיה ואז פוליש.

האמת היא שאתמול אחרי שסיימתי את כל התהליך אני רואה שיש גפ שקעים בצבע כך שאני שוקל עכשיו בכלל להחזיר לו את הרכב שיעשה צביעה חדשה - זו תהיה רק הפעם הרביעית שאני חוזר אליו!!!!:bad-word:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך להשכיר מכונה איכותית ולעבוד עם פולישים איכותיים כמו שול או מנזרנה.

ממה שקראתי וראיתי ברשת ההתקן של מגווירס מספיק איכותי .יש לי מברגה חזקה של dewalt כך שכח לא חסר .

מה שנחוץ לי אני חושב זה שילוב נכון של פד עם פוליש נכון, השאלה איזה בהתחשב בכך שמדובר בצבע טרי יחסית?

כמו כן כיצד אני מסיר את ההגנה של ה fusso לפני ביצוע התיקון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיספסתי את מה שכתבת לגבי צבע טרי, תן לצבע לשבת על הרכב שלושה שבועות עד חודש לאחר מכן תוכל לעשות פוליש נורמלי.

לגבי הסרה של פוסו, לך לביוטיקט ותרכוש משם אלהוכול(חצי ליטר משהו כמו 10-15 שקל) תדלל אותו ל15-20% עם מים(עדיף מזוקקים/מזגן) ותעבור על האיזור שאתה רוצה להסיר ממנו הגנה, אופציה נוספת זה לקנות WIPEPANEL ולעשות מעבר או שניים, אחרי זה שטיפה רגילה ותתחיל בפוליש, התקן מברגה לא יביא אותך לתוצאה של מכונת DA בסיסית(נורמלית, לא זבל סיני), אבל אפשר עם הרבה זיעה להגיע לתוצאה נחמדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בלילה כשלזרתי הבייתה באור של החניה פתאום נגלה לי שיש כ 5 - 6 נקודות שהצבע שם שקוע ,זאת אומרת שלא התמלא בצבע.

אני חושב שאחזור לפחח שיצבע מחדש את כל המכסה,אמנם כבר פעם רביעית או חמישית אבל אולי הפעם יפנים לעשות עבודה כמו שצריך

Sent from my A0001 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מחזק את עניין הצבע הטרי, התחלת לעבוד מוקדם מדי.

אמנם בעל מקצוע צריך לקחת אחריות על עבודה לא טובה, אבל אולי אתה מצפה ליותר מדי? אולי הוא לא מסוגל ליותר?

אחרי 4-5 תיקונים הייתי מסיים את ההתקשרות עם בעל מקצוע כזה (עפ"י תיאורך כמובן).

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שב לו על הוריד שיעשה שיוף מלא למכסה מנוע ויעשה מילואי במקומות שיש מכות(השקעים של הצבע לא הופיעו באופן פלא נכון?!).

בכל אופן מוכר לי הסיפור עם עבודות חאפריות, במיוחד אם זה נעשה נגיד במוסך הסדר של הביטוח.

קיצור כמו שאמרתי שב לו על הוריד כמו עלוקה, שיעשה שיוף מלאה,מילואי,בסיס והצבע הדרוש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...