Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת מולטימדיה + רמקולים לקיה פיקנטו - תקציב כ-4000 ש"ח + מספר שאלות.

drsubaru
שימו לב! השרשור הזה בן 2719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברים כאן,

רכשתי ביום שישי האחרון קיה פיקנטו ומאז האוזניים שלי מדממות.

ברור לי שחובה להחליף את הכל. התקציב הוא סביבות 4000 ש"ח ויש לי כמה דברים שמעניינים אותי.

א. אין פקדי שליטה מההגה ברכב. ראיתי שכן ניתן לרכוש כאלה במחיר די נמוך (סביבות 250 ש"ח) באיביי.

האם ניתן לרכוש פקדים כאלה, ולחבר אותם למערכת אנדרואיד שארכוש בהמשך?

ב. מאוד חשוב לי שיהיה WAZE במערכת המולטימדיה וגם YOUTUBE. מה עלי לרכוש כדי שאוכל ליהנות מהאינטרנט ברכב?

ג. איזה סט קומפוננט שווה לרכוש, כדי שאוכל לשמוע בכיף? האם התקציב יספיק גם עבור רמקולים אחוריים?

לעזרתכם אודה,

דודו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אם מדובר בפקדים המקוריים, אז בעיקרון כל מערכת שיש לה מתאם מובנה מבוסס התנגדויות תעבוד איתם. אחרת ידרש מתאם.

ב. מציע לעשות "חישוב מחדש" בענין. ווייז יכול להיות מספק גם דרך הטלפון (ורק להשמיע פקודות למשל דרך ה-BT) ויוטיוב - שים לב שזה בניגוד לחוק להקרין סרטים במסך שגלוי לנהג (זימון לדין). בנוסף, מערכות אנדרואיד למיניהן עדין לא נמצאות במקום של סאונד איכותי. ולכן, אמליץ לך לחפש מכשיר מחברה מוכרת (למשל פיוניר/קנווד) שמציע גם שיקוף ברמה כלשהי לטלפון שברשותך (רמת תאימות פרטנית).

ג. אלא אם השתנה משהו, בפיקנטו יש לך מקום רק ל-"4 בדשבורד. מה שדי מגביל את האפשרויות. בצע חיפוש בפורום ספציפית לגבי הפיקנטו שנידונה מספר רב של פעמים כמו גם רכבים אחרים שתצורה דומה (כמדומני ספארק למשל ועוד איזשהו דגם שאיני זוכר כרגע). סט 6X9 בסיסי לא צריך לעלות יותר מדי (אפשר סביב 200-300 ש"ח למצוא משהו נורמלי), אבל צריך לקחת בחשבון שאולי המגש לא יחזיק אותם באופן מוצלח ואז רצוי לבנות מגש (מ-MDF) או לחזק את הקיים מה שעשוי להוסיף לעלויות ההתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה,

א. הפקדים הם המקוריים, הם נמכרים באיביי. כרגע אין שם כלום. מה שמעניין זה האם אפשר לחווט בין מערכת אנדרואיד לבין הפקדים הללו, במידה ורכשתי אותם.

ב. הוויז נחמד מאוד בטלפון אבל יהיה יותר נוח משמעותית כשהוא על המסך שלי מול העיניים.

ג. ברמקולים אחוריים אני מעדיף לשמור על המיקום המקורי, בתוך הדלתות.

הלכתי לכלבו אילן בקרית חיים, והוא הציע לי מערכת אנדרואיד של בלאופונקט ב-3800 ש"ח. ביחד עם הרמקולים זה כבר חורג מהתקציב שלי - השאלה האם יש לפיוניר משהו להציע לי שכן יתן לי שיקוף של הטלפון, כך שאוכל ליהנות מהוויז וגם מאפליקציות של מוזיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, גם הציעו לי מערכת מולטימדיה מקורית של קיה (מה זה אומר בכלל) - ב-3500 שקל. נאמר לי שזו התאמה מושלמת.

האם זה יותר משתלם לי מהבלאופונקט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. מערכות סיניות למיניהן מגיעות לרוב עם 3 חוטים (GND, KEY1, KEY2 או תצורה דומה אחרת). באופן דומה מערכות למשל של פיוניר מגיעות עם מקום למיניפלאג שמיועד או לחיבור ישיר (עם צמה שמגיעה בערכה) או לחיבור מתאם חיצוני. יהיה צורך לאתר את החיווט הרלוונטי שמגיע מההגה למערכת המקורית או סביבתה.

ב. תלוי איפה אתה ממקם את הטלפון :wink:. כאמור, בדוק תאימות של מערכות למיניהן עבור הטלפון שלך (פיוניר מציעים תצורה מסויימת וכן חברות כמו קנווד ואחרות והמערכות שלהן מתחילות סביב 1300 ש"ח). אפשרות נוספת תהיה לרדת מענין המולטימדיה, ולרכוש מכשיר סינגל דין בסיסי טוב ולהמשיך להשתמש בטלפון לשאר המטרות, כאשר תוכל להזרים סאונד דרך חיבור AUX, בעזרת ה-BT או כתלות בתאימות שוב דרך ה-USB (ולשלוט על הטלפון דרך הר"ד).

ג. הייתי נמנע מביצוע כזה. מיקום הרמקולים בדלתות האחוריות אינו מוצלח מבחינה אקוסטית ואתה גם לא תקבל מענה מזהיר מבחינת באסים בהשוואה ל-6X9 במגש (וכמובן בהשוואה לסאב והגברה).

לגבי הבלאופונקט, אולי מדובר במכשיר טוב, אבל כאמור יקר. לדעתי התחליפים שהזכרתי לעיל יהיו עדיפים, בטח במסגרת התקציב.

לא חושב שהציעו לך מערכת מקורית כי אם תואמת מקור - ראה הערותי לגבי מערכות סיניות/מבוססות אנדרואיד (להוציא את הבלאופונקט).

הטמפו יכול להיות אפשרות טובה במידה ואכן הולך על רמקולים קואקסלים ולא נגיד קומפוננט (אם כי אז כמעט בטוח ומומלץ יהיה להגביר אותם).

ביצעת את החיפוש שהצעתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הסתכלתי.

בינתיים יש רמקולים קואקסלים שמעניינים אותי, MOREL TEMPO. הם מגיעים במידות המקוריות.

יש עוד משהו שצריך לקנות כדי להתאים אותם במקום הרמקולים המקוריים?

ביררתי במוסך של קיה, הם מבצעים התקנה של מערכת תואמת מקור - ועל הדרך הם מוכנים גם לחבר את הפקדים של השליטה מההגה. אין בארץ את החלק הזה בנפרד, אז הזמנתי מהאיביי.

אני באמת בדילמה לגבי הרמקולים 6X9, אני אישית פחות מתחבר כבר לחורים במגש - בין היתר כי בד"כ הוא חלש מאוד וצריך לבנות אחד אחר מעץ וזה כבר מכוער ולא בשבילי.

עכשיו נשאלת השאלה, מהי האיכות של אותה מערכת תואמת מקור. סה"כ מבחינת הצרכים היא עונה על הצרכים הבסיסיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא רמקולים מעל 8 אינץ, יהיו חסרים לך תדרים נמוכים בע/סים :wink:, ותתאכזב.

בהתחשב בתקציב ורצון למקסם איכות מהמערכת.

רמקולים 6/9 על המדף האחורי, אשר הציעו בתגובות הקודמות, הם פשרה טובה והגיונית.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המערכות תואמות מקור/מערכות סיניות עלומות שם אינן נודעות לטובה בכל הקשור לאיכות הסאונד.

התמחור שלהן בארץ (לפחות של התואמות) לרוב די גבוה וישרוף לך חלק ארי מהתקציב.

לכן אני שוב חוזר על ההמלצה לבחון תאימות לצרכיך של מערכות אפטרמרקט מבתים טובים.

בכל הנוגע לרמקולים, צריך בעיקר לוודא שנכנסים מבחינת העומק, אבל מאמין שאפשרי לנוכח פרויקטים אחרים בהם נכנסו קומפוננטים של מורל (וירטוס, היבריד). יכול להיות שהמגש האחורי מספיק חזק בשל גודלו הצנוע או שניתן רק לחזק אותו בצורה נסתרת יחסית מבלי לבנות אחד חדש לחלוטין. אפשר לעשות ניסויים על מגש מפירוק.

האם מערכת מוגברת באה בחשבון מבחינתך (כולל סאב צנוע, כתחליף לענין ה-6X9)?

בסה"כ אפשר למשל לחלק את התקציב כך: מולטימדיה - 1500, רמקולים קדמיים - 700, מגבר - 800, סאב - 400-500, השאר התקנה. עשוי לחרוג קצת מהתקציב בשל עלויות נספחות של מסגרת לרדיו ושאר עלויות התקנה.

אפשר לצמצם אולי קצת עלויות אם הולכים על מוצרי יד שניה.

מגבר זו אפשרות שרירה. מולטימדיה אולי גם. ואפילו סאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2719 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...