Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפלאות וויז, או איך וויז החליטה לשגע אותי

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 2692 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול יצאתי בשעה 13:00 בערך מפ"ת לראשון מערב, waze לקחה אותי לכביש 5 ומשם לכביש 20.

קצת לפני האוניברסיטה וויז מודיעה לי על מסלול חדש שיחסוך לי זמן ומוציאה אותי ביציאה של האוניברסיטה מתוך מטרה להמשיך אחרי זה בדרך נמיר והלאה לרחוב המסגר (מי שלא מכיר, זה רחובות שמקבילים פחות או יותר לכביש 20 אך מכיון שהם בתוך העיר מהירות הנסיעה מוגבלת בהם).

בדרך כלל אני מסרב להצעות של וויז, הפעם משום מה הסכמתי.

אחרי שאני מתענה ברמזורים ומגיע לנמיר, אופלה עוד הודעה מוייז חישוב מסלול חדש... חסכנו לך 6 דקות (אשכרה 6 דקות שלמות) תצא ביציאה הקרובה ל... ניחשתם נכונה לכביש 20.

בטח, אחרי שכל הפתאים יצאו מכביש 20 לדרך נמיר, 20 התפנה ונמיר נפקק, נא בעין... נשארתי בנמיר.

אה, אלה מה כנראה שוייז החליטה להעניש אותי והתחילה לתת לי הודעות שיש בעיות תקשורת וסירבה בתוקף לתת לי הנחיות נסיעה.

מזל שיש igo.

לסיכום, וויז גם נתנה לי מסלולים ותיקוני מסלולים שגויים ויותר חשוב ברגע שאין תקשורת הפסיקה לתת הנחיות.

מסקנה לכו על igo.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי כבר פעמיים בשבועיים האחרונים שהאפליקציה החליטה להוציא אותי מהדרך הרגילה(חישוב מסלול חדש), לא הקשבתי וחסכתי 10 דק של טרטורים(שני המקרים באותו איזור).

משהו לא טוב עובר על השרת כניראה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה לי שםשוט האלגוריתמים שלה מתאימים לתקופה שהיו לה מאות או אלפי משתמשים ולא מאות אלפים (רק בארץ)

עכשיו אם היא מנסה לתקן מסלול לרוב היא יוצרת פקק חדש (במיוחד אם היא מסיטה את התנועה מכביש ראשי לרחוב צדדי עם רמזור שמשחרר 2 מכוניות בכל מחזור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לפתוח שירשור על שטויות מדהימות שעושה וויז.

הייתי צריך לצלם את המסך של הסלולרי שלי כשוייז מציגה במסלול על המפה שאני צריך לפנות שמאלה ברמזור הקרוב, אבל בקול האנושי היא אומרת לפנות ימינה ומחזקת את זה עם האייקון של הפנייה ימינה בעוד20 מטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי גם כל מיני דברים מוזרים.

אתמול הייתי צריך לנסוע לכפר יונה , נסעתי דרך כביש 4 אבל היא כיוונה אותי דרך כל הקביצוים והמושבים , חשבתי שאני הולך ליפן כבר.

היא הרבה פעמים גם מתבלבלת קצת וזה מתעדכן ממש בנקודה שצריך להמשיך\לנסוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושר, התקן מכשיר הקלטה עם הוראות בג'בריש במקום וויז.

כאשר אתה ברכב עם בחורה מעניינת, הפעל ת'מכשיר ובמקום הגעה ליעד.

ההוראות ישלחו אותכם לסיבובים.

:wink: כך הבחורה תישאר בטויוטה כל החיים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלגוריתמיקה של ניווט היא מורכבת ביותר.

נתקלתי בבעיה דומה בבלגיה, במכשיר ניווט של סקודה עם TMC - שכמעט גרם לי להפסיד טיסה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהכול חלק מניסוי כל שהוא. הם אוספים עליכם מידע בדרך, ייתכן ויש אינטרס מאחורי כל זה.

מעניין אם למשל חיפשת בגוגל משהו מסוים, והוויז ייקח אותך בדרך שקרובה לחנות שמוכרת אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אם היא מנסה לתקן מסלול לרוב היא יוצרת פקק חדש

בדיוק! כשאחוז גבוה כ"כ של משתמשי הכביש משתמשים בוויז, וויז לא מאפשרת לעקוף פקק כי היא משנה בעצמה את מפת הפקקים, ויוצרת חדשים.

כשוויז ממליצה לי מסלול אחר מזה שאני מעוניין בו, אני לוחץ "מסלולים" ומשווה בין האלטרנטיבות. רק עבור חסכון זמן משמעותי אקשיב לוויז (שיודעת על פקק במסלול שלי).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק! כשאחוז גבוה כ"כ של משתמשי הכביש משתמשים בוויז, וויז לא מאפשרת לעקוף פקק כי היא משנה בעצמה את מפת הפקקים, ויוצרת חדשים.

כשוויז ממליצה לי מסלול אחר מזה שאני מעוניין בו, אני לוחץ "מסלולים" ומשווה בין האלטרנטיבות. רק עבור חסכון זמן משמעותי אקשיב לוויז (שיודעת על פקק במסלול שלי).

אם האלגוריתם מספיק מתוחכם, הוא יכול לבדוק את מספר המשתמשים שאמורים היו לעבור בפקק המקורי וקיבלו המלצה לשנות מסלול ואכן שינו מסלול , ואם מספר המשתמשים הזה גדול מספיק כדי ליצור פקק חדש, הוא יכול להפסיק להמליץ על שינוי המסלול, ואולי למצא מסלול שלישי רביעי וכו, או להמשיך להמליץ על המסלול המקורי כדי לפזר את מספר המשתמשים על מספר מסלולים גדול ככל האפשר כדי להקטין עד כמה שאפשר את הפקקים ולא ליצור חדשים.

מקווה שמישהו מסוגל להבין מה שרשמתי כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסעת פחות או יותר במסלולים קבועים, כך שלרוב אין לווייז איך לשגע אותי (חוץ מהערכת זמן הגעה שנוטה לנדיבות יתר).

עם זאת, שמתי לב לאחרונה באמת לכל מיני שינויי מסלול תמוהים ממש שלא עלו בדעתה בעבר, ללא שום הגיון מאחוריהם, שלא חסכו זמן נסיעה ולעיתים אף האריכו אותה.

אבל לא באתי להוסיף אש למדורה. רציתי בעיקר לשאול האם יש כאן אנשים שעברו ל- או התנסו בניווט עם גוגל-מפות *לאחרונה* ויכולים לתת את השנקל שלהם על ההבדלים?

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני ניווטתי בארה"ב עם גוגל מאפס, גם לה יש את השטיקים שלה אבל סך הכל הייתה נוחה,

היא מעדכנת זמנים כל הזמן וטיפה פחות מדוייקת מווייז, כמוכן היא לפעמים מאבדת מסלול (מחליטה שאני פתאום בנתיב הנגדי וכולי) מה שלא קורה כמעט בווייז (בווייז הבעיה הפוכה- אם באמת טעיתי במסלול ייקח זמן עד שהוא יבין שירדתי מהמסלול)

מצד שני ייתרון מוחץ שהיה לה- מראה בדיוק איזה נתיבים לקחת בפניה הבאה.

אין לי שמץ איך האלגורתמיקה שלה בהשוואה לווייז שכן נהגתי רק איתה, כמוכן לא נתקלתי כמעט בפקקים (אמריקה, ורסאנו :-) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, אני שואלת אחרי ביקור אצל חברים בארה"ב שמנווטים בעיקר איתה (ולעיתים רחוקות יותר עם ווייז).

אני השתמשתי שם בגוגל מפות בצורה אינטנסיבית, אבל עבור תח"צ וניווט רגלי, והיה מעולה. עדיין לא הצלחתי לעבור את המחסום של לנסות את זה בארץ ברכב (כוחו של הרגל).

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לפעמים מעדיף את מאפס בארץ. אחלה תכנה ולרוב לא מתבלבלת.

בארה"ב המאפס היה יותר מהיר בקליטה והבנה איפה אני נמצא, אבל לא ממש ידע לכוון במסלול הכי קצר כשיש פקקים.

Bazinga

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...