Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איום למשפט מאזרח, בגין עבירת תנועה כביכול - אפשרי או לא אפשרי?

unplugged
שימו לב! השרשור הזה בן 7010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי - המקרה הוא כזה.

כרגע הקפצתי ידידה לביתה, ולא ממש זכרתי היכן היא גרה...

בכל מקרה, נסעתי במהירות החוקית מינוס (באזור ה40-30 קמ"ש - מאותה סיבה שפשוט לא הייתי בטוח היכן הפניה לרחוב שלה). רגע לפני הפניה לרחוב שלה, הפוסטמה נזכרה להגיד לי ליפנות. בלמתי עד כמה שיכולתי, ופניתי. הפניה הייתה לרחוב חד סיטרי אגב, עם שדה ראייה וללא מעבר חצייה, במידה וזה משנה.

המצב יצא שאת הפניה ביצעתי עם שריקת צמיגים שכנראה הבהילה איזה אדון שכרגע חזר מהעבודה ושהה במכוניתו בתוך החניה, שנמצאת בצמוד לכביש (במאונך לו).

הורדתי את הידידה בביתה, כמה מטרים משם, והתכוננתי להתחלת נסיעה: מאותת, בודק במראות, מזיז את ראשי שמאלה ופתאום רואה מישהו טס משמאלי וחותך לתוך הנתיב שבו עמדתי - ושם עוצר (מזל שבכלל ראיתי אותו בטיסה שהוא נסע).

האדון ה"נכבד" יוצא מרכבו, רושם את מספר הרכב שלי, כאשר אני חסר אונים לא יודע איך לאכול את זה.

פתחתי את החלון, ואמרתי לו "אדוני, אפשר לדעת מה אתה עושה?"

בתגובה הוא החזיר לי "אתה תשמע מה עשית - בבית משפט!" (בחוצפה ובגסות).

שוב חזרתי על דבריי "אדוני, אפשר לדעת בבקשה מה אתה עושה?"

ובתגובה האדון השיב "על תאונות דרכים שמעת?"

לא וויתרתי, ושוב שאלתי אותו, בתקווה לקבל תשובה מפורטת "אדוני, אפשר לדעת בבקשה מה אתה עושה?

והפעם האדון החליט לשתוק ולא להגיב... פשוט רשם את המספר, בעודי מנסה לברר איתו בגין מה העיניין.

סיים לרשום את המספר, נכנס לרכבו, וטס במהרה חזרה לביתו.

אגב, אני יודע כי חיפש אותי עקב הפנייה ה"רועשת", כיוון שאני זוכר היטב את הרכב שלו עומד בחניה כאשר הוא ליידו, ככה שאין ספק שזאת הסיבה שבגללה רשם את המספר... אך בכל זאת מאוד רציתי לשמוע זאת ממנו, וגם להסביר לו בנימוס את המצב. הוא פשוט לא נתן לי צ'אנס, וטען כי "תשמע מה עשית - במשפט".

מה אני אמור לעשות?

יש לאותו "אדון נכבד" קייס? או שהוא סתם מנסה להרשים את עצמו?

דבר אשר לא לטובתי, זה העיניין שאני נהג חדש...

אך אצלי ברכב היו שתי עדות ראייה.

אשמח לחוות דעתכם..

תודה רבה רבה,

מור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לאותו "אדון נכבד" קייס? או שהוא סתם מנסה להרשים את עצמו?
ענית לעצמך. הוא עושה רוח ולך אין הרבה מה לדאוג.

ניתן להגיש תלונה אזרחית בגין עבירה שראית נהג אחר מבצע, אך מדובר בתהליך ארוך ומייעג -

וכזה שדורש הוכחות מוצקות מאד לביצוע עבירה לכאורה.

במקרה שלך, מתיאור ה"עבירה" וההתנהלות, לא נשמע שיש לך כלל מה לדאוג -

יהיה לו קשה מאד לעניין בזה את המשטרה, שלא לדבר על להוכיח ביצוע עבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מנסה להפחיד אותך. הוא לא יכול להפיל אותך על שום עבירת תנועה. היה רגוע.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת.

שילך לאן שהוא רוצה זה לא ממש יעזור לו גם אם לא ציתת לתמרור עצור ולא אותת ולא עשית מה שבראש שלו . למה מי הוא האדון הנ"ל ? במשטרה יתיחסו אליו יפה מאוד ויגידו לו שלום שלום ואל תבוא לי בחלום .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן עקרוני ניתן גם לכתוב דו"ח תנועה לפי עדות של אזרח תמים, ובמיוחד עם אותו אזרח מתנדב במשטרת התנועה בזמנו החופשי.

אבל מתיאור המקרה אין לך מה לחשוש, כי קשה יהיה לטפול עליך אשמת שווא כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו קודמיי- אין לך מה לדאוג!

גם אם הוא מתנדב שלא בתפקיד...

ילך ידבר יכתוב יעשה מה שבא לו- מקסימום במקרה הכי גרוע אם הוא ממש ישקיע,

יזמנו אותך למפשט- וחובת ההוכחה עליו....

(וזה לא קל לומר לשופט: " ישבתי בחניה ושמעתי חריקות של גלגלים- ניראה לי שזה הוא וניראה לי שהוא נסע מהר....")

בקיצור- תהיה רגוע! - כלום לא יקרה, האדון עלה הביתה אל חוסר החיים שלו ולא זוכר אותך היום.

ולהבא פשוט אל תשתגע בכביש- בטח לא בשביל בחורה!!!!:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר את שיעורי התושב"ע ואת המשפט:"הדן את חברו-עליו הראיה".

כלומר אדם התובע לדין עליו החובה לספק את ההוכחות לפשע שהתבצע,ואין זה מתגלגל לידי הנתבע(שעליו להוכיח שאיננו אשם). הוא נחשב חף מפשע כל עוד לא הוכיחה זאת התביעה.

כמו שנאמר,עזוב את הבנאדם כנראה הוא ממורמר בגלל שאשתו לא סיפקה לו "את הסחורה" בחג האהבה,בגלל הטייני שלו והוא רצה להוציא את זה על מישהו.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אין לך ממש מה לדאוג...

יכולים אומנם לזמן אותך למשפט, אך זאת מילה שלו מול מילה שלך, לפי דעתי אם תקבל בכלל זימון תחשוב על תירוץ טוב, או תכחיש הכל ותכין את החברות שלך...

דרך אגב כשהורדת את החברה ורצית להתחיל לנסוע, האם הוא חסם אותך או שסתם עצר לפניך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד זה לא מפר את תקנה 21 אין לך מה לדאוג,היית במהירות החוקית ,פנית פנייה חדה בסיבוב עם ראות מלאה וכתוצאה מכך איבדת קצת אחיזה והבהלת אותו ,הוא בטח ניסה להבהיל אותך בחזרה

שכח מהדביל ותעבור לסדר יומך

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחשוש,

בני הפשוש.

אנשים רעים מסתובבים כיום ברחובות,

מפחידים "ילדים" ושאר ירקות,

עם פוזה של אל קאפונה או לפחות מנכל משטרה,

מנסים להפחידך באיומי גזרה רעה!

אך אל תירא ידידי היקר,

גם לי בעבר, קרה הדבר,

את היום תשכח ומזכרונך תמחק,

כי הלוא דבריו לשווא- סתם פטפוטי סרק...

אךך כשאתה מאושר, החרוזים יוצאים לך לבד...

דברי הבלים אינם מזיקים כאשר אין אוזניים לשמעם...

הדבר הכי מעצבן בעולם זה שאחותי הקטנה פורסת את הלחם עקום! צריך ללמד את זה בביה"ס!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסדר הטוב,

הסבירו לך שאותו אזרח רשאי להגיש נגדך תלונה במשטרה.

בוא נצצא לרגע מנק' ההנחה שהוא אכן יטרח ויילך למשטרה. השוטרים מחוייבים לקבל ממנו את התלונה , ובהנחה שהוא יצליח להנפיק עדות שמתאימה להפקת דו"ח , ייצא אחד כזה על הרכב האמור (שלך בכלל?) , ויעבור אל היועץ המשפטי של התחנה.

לפי תיאורך - אני מניח שהסיכויים שהיועץ המשפטי יסכים לקבל את הגרסה של המתלונן וללכת איתה לבית משפט , הינו אפסי למדי.

בכל מקרה - אם אי פעם יגיעו אליך ,עליך לכפור בכל האשמה בה תואשם ולטעון שאין לך מושג על מה מדובר ושנסעת על פי החוק.

המלצה : רשום לך על פתק את כל פרטי המקרה - יום ,שעה ,תאריך , מזג אוויר , כתובת ,פרטי המקרה ,עדים וכתובותיהם/טלפונים , ובמיוחד את כל מה שאירע שם . רשום את כיוון הגעתך , מצבך בעת הפנייה , מיקומו של המתלונן , סוג רכבו וכל פרט שתוכל לחשוב עליו , במיוחד כאלה שיכולים לערער את גרסת המתלונן.

אם וכאשר תגיע לבית משפט (לא מאמין שזה יקרה ,אבל אם) - יהיו לך כל הפרטים הקטנים אותם המתלונן ודאי לא יזכור , ותוכל להפיל אותו בחקירה נגדית .

שוב - לא הייתי נכנס לחרדות - רוב הסיכויים הם שהוא סתם עשה רוח , אבל עלות של דף ומעט דיו היא אפסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, כעת אני באמת רגוע הרבה יותר...

יש אנשים שפשוט אין להם מה לעשות בחיים, אך זה כבר לדיון אחר .... :roll:

שמר, שאלה קטנה לי אלייך - האם במידה ואני כותב את כל פרטי האירוע, זה לא כאילו אני מודה באשמה?

מצד אחד להגיד "אני לא יודע על מה מדובר! נהגתי כחוק", ומצד שני לרשום את כל פרטי האירוע, זה מעין פעולה מפלילה.. או שמה אני לא רואה את הדברים כפי שהם?

תודה לכל רושמי התגובות בת'רד.

מור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו אזרחים מגישים תלונות:

אתמול בבוקר, אני יוצא מהבית, נכנס לאוטו, מניע, הייתי לחוץ להגיע לעבודה.

יוצא מהחניה, ונוסע אל היציאה מהשכונה, רחוב חד סיטרי, חד נתיבי, בצד ימין בנק, גברת עוצרת את האוטו באמצע הכביש, וזהו, היא מבחינתה חנתה לה כשהיא חוסמת מעבר של רכב, אני חיכיתי דקה עד שהבנתי את פשר העניין, צפרתי לה, פתאום יצאה אלי גברת מהרכב, ועושה לי עם תנועות ידיים וגסות "מה הבעיה ?" החזרתי בתנועות ידיים "תזוזו" (תוך שאני ממלמל לעצמי, ישראלים) ומתקדם עם האוטו, כמו תמיד, שומע מוזיקה בכיף של הבוקר, ראיתי שאין תזוזה, מתקדם עוד, וצופר קצת בעצבים, האישה החמודה, רשמה לעצמה את מספר הרכב שלי, אני בנחמדותי, ניגשתי ושאלתי אותה אם היא מעוניינת לראות רשיונות :)

ואז הם נסעו.

בקיצר:

ישראלים לוקחים את החוק לידיים.

גם איש חמוד היום אמר לי שזה לא בסדר שהרגלית בטוסטוס של העבודה שבורה ונגררת על הרצפה.

אני בתמימות (כן בטח), שאלתי "אהה באמת ? אז אני אדבר עם הבוס ואתקן את זה"...

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה מתייחס יותר ברצינות למערכות בטיחותיות ב"טוסטוס של העבודה".

כבר הערתי לשליח על טוסטוס על אור אחורי שרוף (בלילה) - והתשובה שלו היתה "זה קטנוע של פיצה". לנסוע על דו"ג (ועוד מדובר בכזה שהוא יותר איטי מהתנועה - לא איזה RRR) על כביש בינעירוני בלילה עם אור אחורי שרוף זה בסדר גמור אם זה קטנוע של פיצה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני מתייחס להכל ברצינות, האופנוע עובר בדיקת אורות בתחילת משמרת, בדיקת בלמים, וכיוב', אבל רגלית ? אין אצלינו אופנוע אחד שהרגלית שלו חוזרת למקום כמו שצריך, ככה זה כשיש שליחים חיות שמתניעים את האופנוע, שמים גז, וקופצים עם הג'ק, עוד דבר שלא תורם במיוחד לחייו זה שהוא מוצא את עצמו הרבה בתנועה, ולכן הקפיץ הולך.

אגב, המטרה בדברי הייתה לספר על זה שהבנאדם מעיר לי על דבר שדי בטוח שמתי לב, כאילו דה, שומעים ברזל מתחכח בריצפה, זה כל טמבל יכול לדעת.

וזה על אותו משקל שמבית הווריאטור נשמעים רעשים של משקולות מפוררות בשילוב עם רצועה מתה (שריקה ותקתוקי מתכת), אבל, למי אכפת ?

זה בסדר, אם תקרע הרצועה יבואו לאסוף אותי...

(מקווה שהבנת את הכוונה)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...