Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתי – לנצ'יה דלתא 2012 גולד

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאחר והמידע על הרכב לא נפוץ במיוחד חשבתי שכדאי לשתף את המעט שיש ברשותי. זהירות, חפירה.

איך קניתי עוד לנצ'יה ? מאחר וזו הלנצ'יה השלישית שלי (תמה 1992, קאפה 1997, דלתא 2012 – כולן טורבו) אפשר היה לחשוב שאני אוהד של המותג, אני לא. אני אוהב את הרכבים שלי גדולים וחזקים יחסית עם פוטנציאל שיפורים שלצערי לא מומש עקב סדרי עדיפויות כאלה ואחרים כמו סגירת משכנתה בהקדם האפשרי. החלטתי שאני מוכר את הקאפה בעקבות הצורך להשקיע בה כמה עשרות אלפי שקלים (קוסמטיקה, המכני היה מצוין) שלא היה בא לי להוציא ועדיין להישאר עם רכב ישן שבו כריות האוויר התפוצצו לי סתם כך בעמידה ברמזור ללא תאונה. ניגשתי לקניית הרכב הבא עם הראש הכי פתוח שהצלחתי לגייס ועברתי על כל המותגים הקיימים בהתאם לתקציב שהיה כ-K50 ובסוף נמתח כלפי מעלה. חיפשתי רכב עם לפחות 200 כ"ס וגיר פלנטרי ולא מצאתי רכב אחר שעונה לדרישות אלה, אז קניתי עוד לנצ'יה.

כשהבנתי שאני נעול על רכב מהסוג הזה התחלתי לחפור באינטרנט. בשנים 2008-2011 הגריל הקדמי מגיע עם פסים לאורך והדשבורד מגיע ללא תפירה. מ-2011 והלאה הפסים בגריל הקדמי לרוחב והדשבורד מגיע עם פס תפירה כפול. מאחר ובעיניי מתיחת הפנים עשתה טוב לרכב החלטתי לקנות רכב משנה מתקדמת יותר (זו הסיבה שהתקציב נמתח כלפי מעלה).

כשמצאתי את הרכב שרציתי לקחת לבדיקה ניגשתי למוסך המרכזי לברר היסטוריה של הרכב - טעות. פניתי ליועץ וביקשתי שיוציא את היסטוריית הטיפולים, הוא טען שהם לא עושים את זה אבל לאחר מכן פתח את היסטוריית הטיפולים במחשב והתחיל להקריא לי מה עשו ברכב, לא ראיתי את המידע על המסך. יועץ השירות הסתיר ממני את העובדה שהחליפו ברכב דשבורד ועשו תיקון של ראש מנוע כ-2,000 קילומטר לפני שקניתי את הרכב !!! חוויה רעה ראשונה מול המוסך המרכזי, יש עוד בהמשך. את המידע הזה גיליתי רק לאחר שהרכב היה בבעלותי ושירות הלקוחות שלחו לי היסטוריית טיפולים.

הרכב נקנה באוקטובר 2015 כשנותרה לו עוד כחצי שנה אחריות יבואן. בדיקת קנייה בוצעה במבדק פתח תקווה, לטעמי לא קיבלתי מספיק מידע על הרכב כמו שקיבלתי בקומפיוטסט בראשון בקניית רכב אחר.

אגב, ברוב הרכבים שראיתי היד הראשונה (הקונה הפרטי) היה בעצם היד השנייה. הסיבה אם אני זוכר נכון הייתה שהיבואן העביר אותם על שמו מאחר ולא הצליח למכור אותם בשנה הראשונה להגעתם לארץ.

כצפוי, העלות העיקרית של אחזקת הרכב בשנה זו היא ירידת ערך (כ- k22 לשנה זו), ביטוח (תלוי במבוטח כמובן, אצלי כ-k5 לחובה ומקיף) ואגרת רישוי שנתית (כ-k2). ירידת הערך צפויה כמובן להתמתן ככל שמחירו הרשמי של הרכב ירד. זו פעם ראשונה שאני מחזיק רכב חדש יחסית והסכום של ירידת הערך (למרות שהיה ידוע לי שרכב חדש סופג ) קצת זעזע אותי.

כללי:

צריכת דלק - כ-7 קילומטר לליטר בנסיעה משולבת עם רגל לא קלה כלל על דוושת הגז ומזגן שדולק ב-95% מהזמן. בנסיעה בין עירונית בלבד ובמידה ואתם ממש עדינים עם דוושת הגז ניתן לגמוע 14 ק"מ על כל ליטר. הרכב לא חסכוני אבל מאחר שאני נוסע פחות מ-10,000 קילומטר בשנה ההוצאות על הדלק לא ממש משמעותיות באחזקה הכוללת. מיכל הדלק קטן, אם אני זוכר נכון, הוא מכיל 50 ליטר בעוד זה שבקאפה וגם בתמה הכיל 70 ליטר.

בלמים – הבלימה הרבה יותר טובה מהבלימה בקאפה. תגבור הבלימה ברכב מאוד רגיש.

הגה – חשמלי כמובן אבל אני אוהב את רמת הקושי (ההתנגדות) שלו.

מזגן – מקרר מצוין, אין תלונות.

קרקושים – לאחר הטיפול בתושבות מנוע, אין (ראו פירוט בהמשך).

איכות נסיעה – הרכב מהיר, נוח, שקט במהירויות חוקיות.

ספסל אחורי – בעיניי, כשמו כן הוא, ספסל, לא נוח לישיבה. אנשים שישבו מאחור (אירוע די נדיר ברכב שלי) טענו שהוא סביר לגמרי. הכיסאות בקאפה היו כורסאות לעומת הכיסאות בדלתא. לזכותו של הספסל האחורי ייאמר שהוא מתכוונן, זז קדימה ואחורה.

עור ברכב – בדגם שאני מחזיק הכיסאות מגיעים עם שילוב של עור ואלקנטרה. חלקי העור רגישים לציפורניים ארוכות ונשרטים בקלות רבה מדי. בקיץ העור חם מדי ובחורף הוא קר מדי. עור דורש תחזוקה. ההגה מצופה עור וגם חלק מהדשבורד.

מערכת שמע – סבירה, לא קיים USB. לרוב האנשים היא בהחלט תספיק, לי היא לא מספיקה אבל בינתיים לא מתוכננת החלפה, אולי בעוד שנה.

עיצוב ומראה הרכב – עיצוב הרכב הוא בהחלט נקודה ששנויה במחלוקת. חלק מתקשים לעכל וחלק אוהבים. כשהרכב יצא לשוק אני זוכר שאמרתי לעצמי שאין שום סיכוי שאני קונה אותו, הרכב היה ממש מכוער בעיניי. לאחר החלטתי שאני מוכר את הקאפה ולא מצאתי שום אפשרות אחרת לרכישה התעמקתי שוב בעיצוב של הדלתא ופתאום הוא הפך לסביר. לפני כחודש פתאום קלטתי שאני אוהב את העיצוב של הרכב. בקיצור, עיצוב הוא עניין של טעם ומסתבר שהטעם אצלי גמיש.

זוויות גלגול – לאנשים שהרכב משמש להם ככלי להגיע מ-A ל-B לא תהיה בעיה עם זוויות הגלגול של הרכב. נכון להיום הדבר היחיד שמפריע לי ברכב הוא זוויות הגלגול. עם הקאפה הייתי נוסע 10-15 קמ"ש יותר באותו סיבוב עם צמיגים פחות אוחזים. ראיתי באינטרנט קוילאוברים של בילשטיין דגם 14B מתכווננים לגובה אבל לא מבחינת דרגות קושי. לא יודע אם לקנות ואם זה אכן הפתרון "לבעיה", לא מוצא מידע על סט כזה שמורכב על רכב זהה. גם אם אחליט לקנות כנראה שזה יתבצע רק בעוד כחצי שנה.

טיפולים - תיקונים:

צמיגים חדשים – הוחלפו ארבעה צמיגים שלGoodyear , דגם Eagle F1 Asymmetric 2.

טיפול שנתי – בטיפול השנתי היה צריך להחליף רק שמן ופילטר שמן. כשרוקן השמן שהיה במנוע הוא יצא דליל מאוד (הרבה יותר מהצפוי) עד כדי כך שעלה הספק האם הוא אכן הוחלף בטיפול 60,000. בעצתו של המכונאי הוחלט על Mobil 1 ופילטר שמן מקורי כמובן. הטיפול בוצע באפריל ומאז לא ירד מפלס השמן.

החלפת שמן גיר יזומה – קראתי שרשורים בעבר שנוגעים להחלפת שמן גיר ברכב אוטומטי, ההמלצה ברובם היא שלא כדאי לבצע החלפת שמן גיר מכיוון שיש סיכוי שהגיר לא יעבוד תקין לאחר החלפת השמן. מאחר ולא רציתי לחיות בספק האם הגיר תקין או לא ביקשתי מהמוסך המרכזי לבצע החלפת שמן גיר באופן יזום עוד בתקופת האחריות כך שאם יצוצו בעיות עדיף שיהיו עוד בזמן האחריות. אמרו שההחלפה תעלה כ-1,000 ₪, הסכמתי. הגיר עובד מצוין.

תושבת אגזוז אחורית – במקומות מאוד ספציפיים בכביש נשמעו נקישות בחלק האחורי של הרכב בצד שמאל. ניגשתי למוסך היבואן ואמרתי שאני חושש שמדובר במתלה שמאלי. כדבר ראשון נאמר לי שמתלים אינם באחריות (כן, זה בדיוק מה שהלקוח רוצה לשמוע). הצעתי שימצאו קודם את התקלה ואחר כך נדבר על אחריות ועלויות. עשו סיבוב, שמעו את הרעש, העלו את הרכב על הליפט ודחפו לום לאגזוז על מנת לעקם אותו כדי לנסות להרחיק אותו מגוף הרכב L. יצא שצילמתי את האירוע, ראו תמונה מצורפת. אמרו שכנראה מדובר בתושבת אגזוז אחורית עייפה שגם היא כמובן לא באחריות. עלות התושבת במוסך המרכזי ? יפה ששאלתם, 650 ₪ L. התושבת נקנתה מאתר באסטוניה ב-6 יורו והמשלוח עלה 25 יורו. הבעיה נפתרה חלקית ונותרה כיכר ספציפית אחת בה עדיין נשמעות הנקישות הללו. אני חי עם זה בשלום.

תושבות מנוע – הרכב סבל מרעידות בעמידה במקום ובפקקים ולמעשה בכל הגעה למצב עצירה. במוסך המרכזי בדקו, החליפו תושבת אחת באחריות (בצד של הטיימינג) וטענו שהרעידות שנותרו תקינות. עשיתי סיבוב עם מכונאי גם הוא אמר שזה תקין, הבנתי שאין עם מי לדבר. לאחר תום האחריות החלפתי שלוש תושבות מנוע (גיר ושתיים תחתונות שנקראות מטקות כי הן בצורה של מטקה) וראו איזה פלא נעלמו הרעידות שנותרו. למפרע, הבעיה העיקרית הייתה בתושבת גיר שהייתה קרועה לגמרי ואולי היה ניתן לחסוך החלפה של תושבת מטקה אחת שלא הייתה במצב קשה, אבל כבר החלפנו אז שיהיה. ראו תמונה מצורפת.

תגובת מנהלת שירות לקוחות – לאחר שהוחלפו התושבות ובעיית הרעידות נפתרה כעסתי מאוד על "השירות" שקיבלתי. שטחתי את טענותיי בפני מנהלת שירות הלקוחות והיא אמרה שהיא מאוד מצטערת (לא עוזר לי) ושאם אגיע אליהם בטיפול הבא אני יפוצה (לא תודה). סמל"ת חסכו עליי שלוש תושבות מנוע שעולות ללקוח הסופי 3,000 שקלים כולל התקנה ו"הרוויחו" לקוח ממורמר.

המסקנה שלי היא שיושרה, שירות, אחריות ומקצועיות – לא במוסך המרכזי.

שימו לב שכל התלונות שלי לא נוגעות בכלל לרכב עצמו אלא להתנהלות אנשי המוסך המרכזי מולי.

מנוע וגיר – כשחיפשתי מידע על הרכב קראתי ש"יחידת מנוע וגיר" עובדות נפלא. לאחר שהתחלתי לנסוע ברכב יום יום גיליתי תופעה שהפריעה לי. הורדה משני לראשון לוותה בתחושה לא נעימה של מכה. לאחר החלפת תושבת הגיר תופעת המכה נעלמה והיא מהווה את אחד מהסימנים לכך שתושבת גיר דורשת החלפה. סממן שני הוא רעידות בכיסא הרכב. סממן שלישי הוא רעידות במראה שמאלית יותר מאשר במראה הימנית. כל התופעות נעלמו ברגע שהוחלפה תושבת גיר. וכן, המנוע והגיר עובדים נהדר, הכוח זמין בסל"ד נמוך יותר מאשר בקאפה והאוטו מרגיש יותר מהיר.

עתיד:

בשורה בתחתונה הרכב כיפי לנהיגה ואני נהנה ממנו כך שבינתיים אין תכנון למכור.

אם לא יהיו הפתעות והכול ילך לפי התוכניות בעוד כחצי שנה תצטרף לדלתא 1/9X ואז יהיה אוטומט ליום יום וגיר רגיל לפאן.

0 (1).jpg

0.jpg

עריכה אחרונה על ידי amir74

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת הדשבורד ברכב הזה הוא משהו די נפוץ לאור כשל תכנוני או יישומי שגרם לכך שהציפוי דמו העור משתחרר.

הרבה אוטו תמורת מעט כסף - תא הנוסעים שלו לא עומד בכבוד מול המתחרות, אך הוא נוסע סבבה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לשמוע מה התיקון שבוצע בראש המנוע ומה גרם לו. שמעתי על מספר מקרים כאלו בדלתות, גם בק"מ נמוך יחסית.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על חתיכת גומי מסכנה(תושבת אגזוז) רצו ממך 650 שקל? פשוט בושה.

בלי קשר נשמע שיש יותר מדי עייני עייפות ברכב שנת 2012. כמה קיולמטרים הוא עבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לשמוע מה התיקון שבוצע בראש המנוע ומה גרם לו. שמעתי על מספר מקרים כאלו בדלתות, גם בק"מ נמוך יחסית.

שי

למיטב ידיעתי היה מדובר במשאבת מים שכשלה וגרמה לקפיצה של הטיימינג. היו מכוניות שזה קרה להם לאחר 15,000 קילומטר. מקווה שטיפלו בתקלה והוציאו משאבה משודרגת.

על חתיכת גומי מסכנה(תושבת אגזוז) רצו ממך 650 שקל? פשוט בושה.

בלי קשר נשמע שיש יותר מדי עייני עייפות ברכב שנת 2012. כמה קיולמטרים הוא עבר?

הרכב שלי מתקרב ל-80,000 ק"מ.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תודה על השיתוף.

היתה לי סימפטיה רבה לרכב הזה כשהיה חדש, אך ממה ששמעתי מכמה מקורות, הוא לא מזדקן בכבוד ותחזוקתו די יקרה.

תושבות מנוע - מחלה גם באלפא ג'ולייטה. עד ימינו, אגב.

לעניין המוסך המרכזי, כנראה נושא בפני עצמו. מה שמביא אותי למחשבה על הג'וליה, רכב חדש לחלוטין, אשר משלוח ראשון שלו צפוי החודש או בתחילת החודש הבא; האם מחלקת השירות של סמל"ת נערכה לקראתו כראוי? האם בוצעו הדרכות למכונאים? למוסכי הרשת?

ממליץ לכל רוכש פוטנציאלי לבדוק את הנקודה :roll:.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהב מאד את הרכב, מצטער לגלות שהוא לא מזדקן יפה.

אין ספק שהמוסך המרכזי של סמל"ת בעייתי. תודעת השירות שם מוגבלת לפינת ישיבה נוחה ותו לא.

יש שם בעיית כ"א קשה - עדכניות ידע, יכולות אבחון גרועות ובקרת איכות גרועה על הרכבים שיוצאים מעבודה ללקוח. שילוב של חוסר מקצועיות עם הגינות שאינה מירבית.

גם אם בוצעו הדרכות למכונאים, מה שאני מאמין שקורה, לא הייתי שם שם רכב מתוחכם חדש ויקר בגלל הבעיות שמניתי.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שלדעתי יכול להיות להיט בשוק המשומשות,מנוע טורבו חזק וזמין.

מאובזר,מחיר נמוך לקניה כיד 2 ולא מוערך מספיק כרכב.

65-75 אלף כיד 2.

הנה להיט סטייל פיאט בראבו הגודשת המיתולוגית של הפורום.

(סתם דוגמה ,לא לקפוץ עלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של סיכום. גם לנו יש אחת במשפחת, גולד 2012, ואני מזדהה לגמרי כמעט עם הכל. לאחרונה ממש החלפנו תושבות בעקבות הרעידות המטורפות בעצירות ובמקרה שלנו זה היה הפוך, מוסך מורשה אחר החליף תושבת אחת בלבד בעבר, והמרכזי המליץ להחליף את כולן ופתר את הבעיה - וגם הצליח להתקזז מול המוסך המורשה במסגרת אחריות. הרכב באמת חזק ויש משהו מהנה בשילוב של מנוע חזק עם גיר אוטומטי פלנטרי, אבל בסיבובים הוא לא מרגיש לי בטוח כל כך ואני אישית לא מחבב את ההיגוי ברכב. מבחינה קוסמטית, כשקנינו את הרכב נדרש ניקוי רציני לעור בתא הנוסעים וכך עשינו, וגם יש תפר בדש בורד למעלה שדורש תיקון.

לגבי המערכת, דווקא שומעים טוב אבל המערכת עצמה לא מתקדמת ואפילו blue and me אין, אז מצאתי חברה באיטליה שמוכרת מערכת ממש ממש טובה בהתאמה אישית לדלתא. הפרוצדורה לייבא לארץ לא היתה פשוטה אבל ממש לאחרונה התקנו אותה ברכב וזה פשוט עולם אחר. כמי שלא מחבב התקנות מקומיות ואבזור שאינו מקורי, מאוד הופתעתי, בעיקר כי אותה חברה בצעה התאמות מעולות לרכב ברמת הסנכרון למערכות (המסך כולל gps, מירור לינק, ומציע את רוב נתוני הרכב על הצג). כמובן שהמערכת מחוברת לפקדי השליטה על ההגה. בקיצור - אם תרצה פרטים, דבר איתי. תהנה מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שלדעתי יכול להיות להיט בשוק המשומשות,מנוע טורבו חזק וזמין.

מאובזר,מחיר נמוך לקניה כיד 2 ולא מוערך מספיק כרכב.

עצם המחיר הנמוך לקניה כיד2 אומר שהוא לא כזה להיט.

אבל רכב כזה לא יהיה להיט. כדי שרכב יהיה להיט בשוק המשומשות, צריכים להתקיים כמה תנאים:

א) שרידות לאורך זמן.

ב) חלפים זולים בשפע.

ג) פשטות תיקון, מכלולים ותיקים ומוכרים, ככה שכל מכונאי יידע לטפל בו.

ד) אמין, עם מוניטין אמינות של כמה דורות אחורה.

ה) נפוץ בשוק (כזה שנמכר בכמויות כחדש).

ו) ערך מוסף כלשהו, לדוגמא חזק, חסכוני, 7 מקומות או יכולת שטח (לא חובה).

חייבים להתקיים כל התנאים, כדי שהרכב יהיה להיט יד2.

הלאנצ'יה המדוברת עונה רק על הפרמטר האחרון, שגם הוא לא מחייב, לכן להיט משומשות זה לא יהיה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להיט לתפרנים הכוונה שלי,להיט לאלה שמחפשים רכב חזק

,שילדה טובה ובהרבה פחות כסף מהג'ולייטה למשל...למה למשל,בדיוק!

שים לב ביד 2 2011 ג'ולייטה לדוגמא 1.4 בסביבות 80 אלף.

עכשיו כנס ללנציה מנוע 1.75 2011...הנה 20 אלף ש"ח פחות.

הנה מנוע 1.7 שילדה טובה ,רכב מאובזר ועוד 20 אלף ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להביא תושבות מנוע מקוריות מהאנטרנט. (זה מה שאני עושה) ברכב מאותה תוצרת. חיסכון של 60% . גם להחליף לבד לא כל כך מסובך. החלפתי ב אבארט 20 דקות כל תושבת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקאפה מצאתי חלקים די בקלות, לדלתא הרבה יותר קשה לי למצוא חלקים.

באיביי יש חלקים לרכב אבל הם לא מתאימים לרכבים שמגיעים עם מנוע 1.8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לחפש לא רק דרך האיבי . ולא בשפה רק באנגלית . צריך לחפש באיטלקית ובפולנית ,לדוגמה . ואז יתגלו אתרים עם מחירים מפתיעים אפילו בחס לאינטרנט. צריך לקח בחשבון שבארצות האילו רובם לא עובדים עם כרטיס אשראי או פייפאל , בדרך כלל בהעברה בנקאית .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...