Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט לגביי הוצאת רישיון ורכישת אופנוע/קטנוע

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 2704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

התחלתי את שנת הלימודים האקדמאית, כרגע אני מתנייד ברכב.

ממה ששמתי לב יש מצוקת חניה לא קטנה באוניברסיטה ונראה שאופנוע או קטנוע יפתרו היטב את הבעיה.

הבעיה שלי: נושא הבטיחות באופנוע או קטנוע, כלי די מסוכן, לא ממוגן, ובשילוב עם הנהג הישראלי המצוי שעושה מה שבא לו, די מפחיד.

ההתלבטות שלי כרגע זה אם להתעסק בכלל בהוצאת רישיון A1 או A2 ולרכוש במקום הרכב איזה קטנוע סביר כדי להתנייד איתו בעיר. אם אצטרך רכב לנסיעות אוכל לקחת את הרכב של ההורים כך שזה לא שיקול כרגע.

מה שכן אולי צריך להוות שיקול זה שבעוד שנתיים בערך תהיה לי משרת סטודנט ואף אחד לא מבטיח שהיא תהיה קרובה לאיזור המגורים שלי.

שיקול נוסף זה שאני גר בבניין ואין באפשרותי להעלות את הכלי הביתה.

הבנתי שלהונדה יש קטנוע בעל 3 גלגלים, מה היתרונות והחסרונות שלו? האם הוא יציב יותר?

תודה לעוזרים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אופנוע זה מסוכן, אף אחד לא טוען אחרת. אבל בוא לא נשכח שגם ברכב אתה לא חסין 100%.

אם אתה רוצה לקנות אופנוע בשביל נסיעות מA לB ותר על העניין, קטנוע יהיה לך יעיל ועדיף בהרבה.

לגבי החשש מגניבות, תמיד תוכל להתקין איתוראן, הזעקה האחרונה ולהיות קצת יותר רגוע.

לקטנוע בעל 3 גלגלים יש הנחה של 12% בביטוח החובה.

לדעתי תקח כמה שיעורי נהיגה, ותהיה לך דעה יותר מגובשת לגבי כלי דו גלגלי.

תן חיוך, עוד יבוא היום שגם על זה יטילו מס :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממליץ לי לעשות A1 או A2 במידה ואחליט לעשות את זה?

(אני פטור מתיאוריה ומחובת שיעורים על A2, ופטור מתיאוריה על A1)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לעשות A1, כי אם תחשוק בכלי לא מוגבל תוכל להגיד לרשיון A כעבור שנה. יהיה לך גם מגוון רחב יותר של כלים לרשיון A1 מאשר A2

אגב יש רשיון A1 אוטומטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך על A1.

אם אין לך ניסיון ברכיבה על אופנוע אתה תיהיה חייב לעשות שיעורים גם בשביל A2, אין לך סיכוי לעבור את מבחן השליטה בלי ניסיון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפיר, עד כמה קשה לנהוג בקטנוע או אופנוע ידני? הרקע מהרכב יעזור פה או שזה לא קשור?

פיש - אין ניסיון בנהיגה, ולא תכננתי לגשת לטסט בשביל הכיף כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה לך קצת סדר:

אין קטנועים ידניים וכמעט ואין אופנועים אוטומטיים.

תפעול ההילוכים באופנוע הוא (לדעתי) קל בהרבה מתפעול הילוכים ברכב.

רקע ברכב אולי יעזור לך בטסט החיצוני, כי יהיה לך יותר קל "לקרוא" את הכביש.

קטנוע יהיה יותר נוח לתמרון במהירות נמוכה, ובכלל בנסיעה אורבנית.

לאופנוע יש ערך מוסף שלקטנוע אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהתחלה:

נכון, הרבה יותר קל להכנס לבן גוריון ע"ג אופנוע. נתנו לי להכנס ואני אפילו לא סטודנט.

אבל, לדו"ג יש לא מעט חסרונות, במיוחד אם אתה לא מתכוון להחזיק רכב במקביל.

ראשית, סיכון. קטנועי תלת יהיו בסיכון נמוך יותר להחלקות, אבל הסיכון מפגיעת רכב זהה, וזו הסיבה לרוב הפציעות החמורות בתאונות אופנוע.

שנית, מזג אוויר. בחורף - ובבאר שבע, גם בקיץ - דו"ג הוא לא בדיוק להיט. בקיץ תתבשל במהירויות עירוניות (במהירויות גבוהות הרוח משפרת את המצב), בחורף תקפא ותרטב בכל מצב.

פרקטיות. אתה מוגבל לנשיאה של תכולת תיק גב, בערך. ישנם כל מינ פתרונות, אבל אלא אם כן תרכב ע"ג אופנוע אדוונצ'ר עצום, נפח האכסון לא יגדל משמעותית.

עלויות. בניגדול למקובל לחשוב, אין חסכון במעבר לדו"ג. נכון, הוצאות הדלק ואגרת הרישוי יקטנו משמעותית, אבל כל השאר יקר יותר מרכב סטנדרטי.

ביטוח חובה לנפחים הרלוונטים עבורך (125-250) לרוכב בגיל ובוותק שלך יעלה 4,100 ש"ח, לא כולל צד ג', גרירה ואם תרצה גם מקיף. טיפולים - לרוב יקרים יותר מרכב, בקטנוע תדירות הטיפולים לרוב עומדת על 3,000 ק"מ, באופנועים קטנים בין 5,000 ל12,000. חלפים יקרים משמעותית, כולל צמיגים ושמנים למינהם.

ציוד מיגון. מעבר לעלותו הלא נמוכה, תצטרך לסחוב איתך את הציוד לכל מקום. גם אם תבחר בקטנוע, לרוב יהיה בו מקום אחסון לקסדה בלבד. ציוד מיגון לאופנוע עצמו - בהנחה ואתה רוצה גם לחזור איתו הביתה ע יגבילו עוד יותר את נפח האכסון והגמישות שלך בבחירת מקום חנייה.

חסכון בזמן. דו"ג אמנם עביר בהרבה מרכב, אבל אלא אם כן אתה מתכוון לפגוש מקרוב דלת של איזו מאזדה, פקקים ועומסים יאטו אותך משמעותית, אם כי לא תעצור לחלוטין.

יתרונות? תקבל בעיקר תשובות מעורפלות עם חזרה נרחבת על המילים 'חופש', 'טוב לנשמה' ושאר מונחים בסגנון. יש גם כמה שיקולים פרקטיים יותר, אבל הם לא מעניינים אף אחד.

המלצתי - קח שיעור אחד, אפשרי אפילו על קטנוע 125. התחושות שברכיבה עצמה שונות לחלוטין ממה שנראה לצופה מהצד. חלק לא יסכימו לרדת מדו"ג, חלק אחר ישבעו לעולם לא לעלות שוב על אחד. בדוק לאיזו קבוצה אתה משתייך לפני שאתה מתקדם לאנשהו.

אגב, אין שום קשר בין נהיגה ברכב לרכיבה. אם תנסה לרכוב על בסיס הנסיון שלך בנהיגה תיהרג בפניה הראשונה. וכאן אני מדגיש שוב את נושא מורה הנהיגה שסיפרתי לך עליו אתמול.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני לא נוסע הרבה אז לא יודע עד כמה עלויות התחזוקה יהיו קריטיות עבורי, כרגע אני צופה נסועה שנתית סביב ה4000-5000 ק"מ, שכן רוב הסיכויים שהכלי הזה לא ייצא כמעט מחוץ לעיר, בייחוד אם מדובר בכלי עם מנוע בנפח 125 סמ"ק.

מה עשוי להיות מחיר ביטוח חובה ומקיף לנהג בן 24 (מן הסתם אפס וותק בנהיגה על אופנוע או קטנוע, וותק של 7 שנים על רכב)?

כרגע הצעד הזה נשקל רק עקב החניה, זמן ההגעה שלי לאוניברסיטה ברכב הוא לא ארוך במיוחד, אבל מציאת חניה בשעות מסוימות היא קשה עד בלתי אפשרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני צפיתי נסועה נמוכה, בלי לשים לב רכבתי 10K בשבעה חודשים. אם כי לאופנוע שלי מרווח טיפולים של 12K.

חובה - אין שום מקום להתמקחות. אף חברת ביטוח לא מוכנה לבטח רוכבים וכתוצאה כולם מבוטחים בפול בתעריף מקסימלי. אין שום התייחסות לוותק על רכב.

חובה בלבד 4,390 ש"ח. בהנחה ותקנה תלת גלגלי העלות תרד ל3,864.

יש אפשרות להנחה של כמה מאות שקלים בתמורה להשתתפות עצמית ע"ס 25K ש"ח במקרה פגיעה. מאוד לא ממליץ.

מקיף - בדר"כ 5%-10% מעלות הכלי בהנחה ויסכימו לבטח. לרוב לא יסכימו לבטח רוכב חדש.

צד ג' - בערך 500 ש"ח בשנה. גרירה (מומלץ מאוד בדו"ג, כאשר כל פנצ'ר מחייב גרירה) בסביבות 150 לכלי משנתון מתקדם יחסית.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע די בעייתי, כי בלי מקיף אני לא מכוסה בגניבה, ואחרי הכול זה לשים 20-25 אלף ש"ח זרוקים מחוץ לבית מבחינתי.

וסביר להניח שאקנה כלי חדש בסיסי כלשהו וללא משומש.

ההתלבטות העיקרית שלי בהחלט נובעת מהבטיחות של הכלי, כי ברור שיש יתרון במציאת החניה שזה דבר מאוד קריטי עבורי כרגע, אבל אני מאמין שבעתיד אצטרך לחזור לרכב, וזה פתרון שאבחר בו רק בלית ברירה, אני לא ממש מתלהב מהרעיון הזה.

ולגביי הנסועה, סביר להניח שלא אשנה אותה, שכן לא יהיה לי יותר מדי זמן לנסיעות, לכל היותר הכלי ייסע בבאר שבע וקצת באיזור, זה לא שאני מתכוון לחרוש איתו את כל הארץ, בטח לא עם מנוע 125 סמ"ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל הנסיעה הנדרשת היא עירונית בתוך ב"ש, אולי אופניים חשמליות + רכב יהיו פיתרון נח יותר? כשלא נעים לרכב תמיד תוכל להשתמש ברכב, וכשתרצה לרכב זה כמעט בחינם. גם הרבה יותר קל לאחסן בבית, ופחות מסוכן (אם אתה יכול לרכב על מדרכות בלי לסכן הולכי רגל ובלי לחטוף דו"חות).

מה שכן, אופנוע זה מוי כיף, אבל יותר כתחביב מאשר ככלי תחבורה. וזה באמת הרבה יותר מסוכן מרכב - כל תאונה קטנה שברכב תיגמר בקצת פחחות יכולה להיגמר הרבה (הרבה) פחות נעים בדו גלגלי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכל'ס, הסתדרתי כמה חודשים בבאר שבע עם זוג אופניים (אפילו לא חשמליים). רכבתי גם לחצרים כשנחה עלי הרוח, אז עד האוניברסיטה לא אמורה להיות בעיה מיוחדת עבורך.

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...