Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת רישיון אופנוע למי שיש כבר רישיון לרכב..

Tomas1
שימו לב! השרשור הזה בן 2706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתי לקבל מידע אבל כל אחד אומר משהו אחר אז אני אשמח לתשובה ממומחים :)

יש לי רישיון רכב כבר 6 שנים מאז שאני בן 17 (היום 23).

ואני רוצה לעבור לאופנוע מטעמי חיסכון.

מה המסלול שאני צריך לעבור? טסט במגרש? טסט בכביש? תיאוריה חדשה?

תודה מראש ושבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במצבך לפני כחצי שנה. התהליך הוא כזה:

א. תוציא טופס ירוק, תחתים רופא ואופטומטריסט.

ב. לגשת למשרד הרישוי ולקבל פטור מתאוריה.

ג. 15 שיעורים מינימום לרשיון A1 (עד 47 כח סוס)

ד. טסט פנימי ואם עברת אותו טסט חיצוני

אופנוע לא בהכרח יהיה זול בתחזוקה מרכב. למעט דלק.

תן חיוך, עוד יבוא היום שגם על זה יטילו מס :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור, מצטער לנפץ לך את החלום אבל מלבד לדלק וזמן לא ממש תחסוך כאן.

דבר ראשון זה הביטוח, יקר מאוד ביחס לאוטו, לפי המחשבון של הפול אתה תיאלץ לשלם 5751 שקלים לשנה (לא כולל צד ג) על כלי שהוא בנפח 300 סמ"ק ומעלה. טיפולים, צמיגים, שמנים וכיוצא בזה יקרים יותר מאשר ברכב.

על כלי שהוא 250 סמ"ק ומטה תיאלץ לשלם 4087 שקלים לשנה. לא כולל צד ג.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור, מצטער לנפץ לך את החלום אבל מלבד לדלק וזמן לא ממש תחסוך כאן.

דבר ראשון זה הביטוח, יקר מאוד ביחס לאוטו, לפי המחשבון של הפול אתה תיאלץ לשלם 5751 שקלים לשנה (לא כולל צד ג) על כלי שהוא בנפח 300 סמ"ק ומעלה. טיפולים, צמיגים, שמנים וכיוצא בזה יקרים יותר מאשר ברכב.

על כלי שהוא 250 סמ"ק ומטה תיאלץ לשלם 4087 שקלים לשנה. לא כולל צד ג.

4087 רק לביטוח חובה?

טיפולים יש גם לרכב שלי אני לא דואג מזה.

מה שחשוב לי שזה פחות דלק וחניה חינם בכל מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות דלק? אולי. חניה חינם? תלוי בעיר שאתה נמצא בה.

לגבי כל השאר, הטיפולים בדו גלגלי לא ממש זולים. רק בכדי לסבר לך את האוזן, 4 ליטר שמן מנוע איכותי לאופנוע יכול לעלות פי שניים ואפילו יותר מאשר שמן מנוע לרכב. שני צמיגים לאופנוע יכולים לעלות כמו 4 צמיגים של רכב. דיסק בלימה אחד לאופנוע יכול לעלות כמו 4 דיסקים לרכב ועוד ועוד. אם אתה מתכוון לעבור לדו גלגלי רק בגלל חיסכון בכסף אתה עלול להתאכזב במהרה.

אם אתה באמת מחפש לצמצם הוזלות ולהתנייד בעיר ממקום למקום לך על 50 סמ"ק. בדרך כלל זה מנועי 2 פעימות. צורכים רק שמן ודלק והם זולים מאוד לאחזקה. הביטוח זול, הצמיגים קטנים וזולים והכל שם זול. אחרת, הייתי ממליץ לך על רכב בנפוח מנוע קטן לצימצום הוצאות.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות דלק? אולי. חניה חינם? תלוי בעיר שאתה נמצא בה.

לגבי כל השאר, הטיפולים בדו גלגלי לא ממש זולים. רק בכדי לסבר לך את האוזן, 4 ליטר שמן מנוע איכותי לאופנוע יכול לעלות פי שניים ואפילו יותר מאשר שמן מנוע לרכב. שני צמיגים לאופנוע יכולים לעלות כמו 4 צמיגים של רכב. דיסק בלימה אחד לאופנוע יכול לעלות כמו 4 דיסקים לרכב ועוד ועוד. אם אתה מתכוון לעבור לדו גלגלי רק בגלל חיסכון בכסף אתה עלול להתאכזב במהרה.

אם אתה באמת מחפש לצמצם הוזלות ולהתנייד בעיר ממקום למקום לך על 50 סמ"ק. בדרך כלל זה מנועי 2 פעימות. צורכים רק שמן ודלק והם זולים מאוד לאחזקה. הביטוח זול, הצמיגים קטנים וזולים והכל שם זול. אחרת, הייתי ממליץ לך על רכב בנפוח מנוע קטן לצימצום הוצאות.

אתה יכול לתת לי כמה דוגמאות לאופנועים חסכוניים כמו שאמרת?

אני מחפש אופנוע רק לנסיעות בעיר, לימודים ועבודה במרחק של פחות מ 20 קמ ביום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רישיון A2 - עד 14.6 כ"ס בעל רישיון נהיגה לרכב פרטי עם וותק מעל 3 שנים יכול להוציא ללא מינימום שיעורים, צריך לעבור רק מבחן שליטה במגרש.

מתחיל בסעיפים א+ב מהתשובה הראשונה שקיבלת.

מבחן שליטה כולל נסיעה בשמיניות בתוך שטח מוגדר, סלאלום, נסיעה איטית בקו ישר בלי להוריד רגליים ובלי לצאת התחום המוגדר ברחוב של כחצי מטר (נסיעה כ 50 מטר), בלימה תוך שימוש בבלם קידמי ואחורי. כמובן שאם אין לך שום ניסיון על דו גלגלי, לא תעבור את המבחן ללא שיעורים. תצטרך לקחת 2-3-4 שיעורים.

קטנוע 50 סמ"ק 2 פעימות זה משהו שדי עבר זמנו, אין כלים חדשים כאלה כבר קרוב ל 10 שנים.

הם הוחלפו בקטנועי 125 סמ"ק 4 פעימות שיותר חזקים, יותר אמינים ויותר נקיים.

טסט על A1 כולל את אותו מבחן שליטה + נסיעה על כביש רגיל בדומה לטסט שעושים על מכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לתת לי כמה דוגמאות לאופנועים חסכוניים כמו שאמרת?

אני מחפש אופנוע רק לנסיעות בעיר, לימודים ועבודה במרחק של פחות מ 20 קמ ביום.

נסה לבדוק אופציה לאופנוע חשמלי. זול מאוד בתחזוקה

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לבדוק אופציה לאופנוע חשמלי. זול מאוד בתחזוקה

אכן, נשמע שתפור עליך אופנוע חשמלי.

יש את זירו שהם אופנועים מאוד חזקים ויש חברה ששכחתי את שמה אשר לה קטנועים זולים יותר אבל אינני מכיר אותה.

הזירו כלים מדהימים לנהיגה וזולים מאוד לתחזוקה (ביטוח חובה בסביבות ה1600 ש"ח אבל יקרים לקניה ואתה חייב שיהיה לך איפה לטעון אותו.)

המבחן שליטה לא פשוט כמו שזה נשמע, ואני לא מכיר אף אחד ללא ניסיון ברכיבה אשר יעבור אותו ללא אימון קודם.

תתכונן ל3-6 שיעורים לפני שתרגיש מוכן למבחן השליטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ו90% מנהגי הדוגי לא עלו מימיהם על אופנוע ידני חוץ מאשר אצל המורה (אם לא יותר),

תשקול לעשות רישיון a1 אוטומטי שייתן לך לרכב על רב הקטנועים.

אותו מסלול כמו a1 ידני, אבל הרבה יותר קל בלי הילוכים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה ידני, פעם ראשונה עליתי על אופנוע לפני חודשיים, בלי נסיון קודם,קליל.

השליטה בכלי עצמו לא פשוטה בהתחלה, אבל ההילוכים זה שטויות לגמרי.

חבל להגביל את עצמך.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ו90% מנהגי הדוגי לא עלו מימיהם על אופנוע ידני חוץ מאשר אצל המורה (אם לא יותר),

תשקול לעשות רישיון a1 אוטומטי שייתן לך לרכב על רב הקטנועים.

אותו מסלול כמו a1 ידני, אבל הרבה יותר קל בלי הילוכים

זה בדיוק כמו להמליץ לעשות רישיון על רכב אוטומטי.

קצת יותר קל ללמוד ולעבור, אחרי זה, זה יגביל ויבאס אותך.

אבל מתוך עצלנות וההוצאות הכרוכות רוב האנשים לא משדרגים רישיון אוטומטי שיש להם לידני גם כשרוצים.

אז כבר תשקיע עוד קצת על ההתחלה ותקבל רישיון ללא הגבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את זה, זה יעשה לך סדר בתהליך הוצאת הרישיון:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?605797-%D7%94%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%9C%D7%9B%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%93%D7%95-%D7%92%D7%9C%D7%92%D7%9C%D7%99-%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C-%D7%94%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%AA-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%9F

אין אפשרות לגשת למבחן על A1 מבלי לעשות מינימום של 15 שיעורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...