Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

שימכרו לו אי, מה הוא, ערבי?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי, מה הסיפור עם גרינלנד?
גרינלנד שייכת לדנמרק, טרומן ניסה לרכוש את גרינלנד בעבר אך לבסוף הגיע עימם להסכם בו ארצות הברית הקימו בסיס צבאי שנמצא בשימוש גם היום, יש חשיבות אסטרטגית למיקום ובנוסף גרינלנד מלאה במשאבים כמו אורניום, נחושת וזהב שלארצות הברית יש את היכולת למנף ונכון להרגע הסינים הם אלו שכורים שם.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, הייתי AFK במשך שבוע ויש פה איזה 100 הודעות שמתווכחות אם טראמפ טיפש ואם צריך להיות חכם בשביל להצליח כמו שהוא הצליח או להיבחר לנשיאות...

מצטער, אבל זה ויכוח מיותר לגמרי. ברור לגמרי שהוא לא טיפש, וברור לגמרי שצריך הרבה מאוד יצירתיות ומחשבה בשביל להיבחר לנשיאות, או בשביל לבנות עסקים (אפילו שאבסולוטית רבים מאוד מהעסקים שלו נכשלו באופן נחרץ).

אבל כל זה לא משנה - אלו לא תכונות שמעידות על הצלחה בניהול מדינה או הבנה בתהליכים כלכליים, מדיניים או פוליטיים.

הבן אדם שכתב לחלוטין את ה-guide book לנשיאות.

זה אגב אחד הדברים הכי בעייתיים שהוא עשה - הרס שיטתי של השיח הציבורי, הגברת השנאה והפילוג בעם.

יכולת קבלת החלטות. החוכמה שאתה מדבר עליה לא רלוונטית להנהגה. טראמפ לא צריך לכתוב קוד יצירתי, ולא צריך לגלות יסודות חדשים או נוסחאות כימיה או פיזיקה, כוכבי לכת, או לכתוב מאמרים אקדמיים. כל מה שהוא צריך זה לקבל החלטות במערכת מורכבת בעתות לחץ. זה בדיוק מה שהוא עשה ועושה. זה שזה לא מסתדר עם תפיסת העולם והסקיל-סט של המגיבים השכירים כאן שאין להם חצי מושג מה צריך בשביל זה זה עצוב, או מגוחך, תלוי מאיזה צד מסתכלים על זה, כי צריך להיות חתיכת יהיר בשביל להחליט שמאות מיליוני אנשים העמידו אידיוט בתפקיד החשוב, הנחשב והמלחיץ ביותר בעולם, במקום להסתכל במראה ולחשוב שאולי הם אלה שתפיסת העולם שלהם כה צרה, שהם לא מסוגלים לתפוס מה באמת משנה.

במה שצריך, קבלת החלטות והנהגת אנשים.

אין לך גם שום דרך למדוד את החוכמה שלו, או מה שאתה חושב שצריך, כי מעולם לא נדרשת לעמוד במקום דומה לשלו, או לאמוד בעיות דומות לשלו. לא אתה ולא יתר אלה שסבורים שהוא דביל. כמו שכתבו כאן, אף אחד מכם לא מסוגל לנהל מכולת של ממוקה בן של שליקו, שלא לדבר על מערכות מורכבות בהרבה. לכן אין לכם את הידע הנדרש והתפיסה הנדרשת להבין מה ולמה. בשפה פשוטה, אין לכם מושג. לכן ולכן בלבד אתם מרשים לעצמכם לזלזל בו, כי בעולם שלכם, שהוא די צר, הוא נתפס כטיפש. אלא שבסופו של יום אנשים כמוהו עומדים בראש השרשרת שחותמת לכם על ההעברה הבנקאית כל תשיעי לחודש ומאפשרת לכם מפינת הנוחות שלכם להעביר עליו ביקורת באינטרנט.

בוודאי שהיא מוטלת בספק - מגיע בן אדם ששובר מוסכמות שהיו בתוקף עשרות אם לא מאות שנים, ובעצם מעמיד בספק את הממסד - ברור שיתנגדו לו, גם מבית וגם מחוץ. אלא שעד היום כל תחזיות הנפל לא התרחשו, והוא עוד ייזכר בהיסטוריה כאחד הנשיאים היותר מוצלחים שהיו.

סלח לי אבל על מה אתה מדבר?

זה שבנאדם יודע לקבל החלטות, לא אומר שהוא יודע לקבל את ההחלטות הנכונות.

וזה שאנשים מבקרים את ההחלטות האלו, לא אומר שהם טועים. להפך - כשלוקחים את הזמן לחשוב, לבדוק, לחקור, ומבינים את כל התמונה - אפשר בהחלט לבקר כל החלטה ציבורית של הנשיא. גם אם אחרי זה הוא צועק שזה פייק ניוז. אני לא טוען שאני או אתה או מישהו אחר בשרשור מסוגל בהכרח לעשות את זה, אבל מספיק אנשים מסוגלים.

אז אני לא צריך למדוד את החוכמה שלו. אני צריך למדוד את המעשים שלו בראיה קצת יותר רחבה מ"בואנה איך הכניס לסינים/מקסיקנים/דנים". ואני בטח ובטח לא צריך לחגוג את העובדה שהוא שובר מוסכמות, אם הוא עושה את זה בצורה הרסנית.

מעניין מאוד איך כל מי שעמד לחשוף מידע רגיש על הזוג המלכותי מת בסיבות מסתוריות...

אחד התאבד עם יריה של שאטגאן בעורף

אחד תלה את עצמו כאשר הרגליים והידיים שלו שבורות

אחת במקרה נרצחה במהלך שוד בסטארבקס יום לפני מסירת עדות על הטרדה מינית

אחת מתה בתאונת מטוס לפני מסירת עדות

יש רשימה ארוכה מאוד של אנשים חלקם אניש אבטחה לשעבר של משפחת קלינטון שפשוט שמו קץ לחייהם או מתו בצורה מסתורית בתזמון מושלם...

אז פעם פעמיים קונספירציה, זה כבר הפך להיות מאוד מסריח כל הסיפור הזה.

ורוני, אל תפנה אלי בצורה סחבקית כשאינך מוכן לקבל את הדעה שלי, לא מבקש ממך להסכים איתי אבל ההתנשאות הזאת לא במקום.

אתה חכם, אני טיפש, נסגור את זה ככה.

אתה רואה CNN, אני רואה FOX.

בנצי, תצטרך לסלוח לי שאני לא מסכים איתך כשאתה מפיץ תיאוריות קונספירציה מגוחכות שתואמות לבית מדרשו של חברצ'ך מ-FOX שון האניטי או שלל הזויים אחרים. ואני ממש לא חושב שאתה טיפש - לכן אני עוד יותר מופתע שאתה אשכרה מאמין להבלים האלה.

אגב, מעניין שאתה לא מאמין להבלים מהכיוון השני (trump body count וכדומה). אולי, רק אולי, אתה מאמין לתיאוריות קונספירציה רק אם הן תואמות לדעות הפוליטיות שלך? הכצעקתה?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, במדדים אוביקטיביים אפשר יהיה להתחיל לבדוק את השפעת הכהונה של טראמפ עוד כמה שנים, וגם אז זה יהיה עניין של דעה.

הנה מאמר בגלובס,מתורגם, על משבר הסאב פריים המתהווה. נכתב כמה חודשים לפני הקריסה:

'בצד החיובי, בנקים עולמיים גדולים וכן חברות קנו לאחרונה חברות המלוות סאב-פריים, יש להן כיסים עמוקים, והם יכולים אף להתמודד עם מחיקות ערך של מיליארדים של דולרים. זאת בניגוד למשבר S&L של סוף שנות ה 80 כאשר מלווים רבים היו קטנים מאוד והיו פגיעים מבחינה כלכלית.'

(https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000218228)

בדיעבד, שטות מוחלטת, מה שכתוב למעלה.

הכותב היה יועץ של קלינטון, שחקיקת חוק המשכנתאות בזמנו הניחה חלק מהיסודות של המשבר.

מישהו חשב בזמנו שחקיקה לדיור בר השגה היא משגה?

שמדובר בפיגוע המוני בשכבות החלשות (ובסוף בכל הכלכלה העולמית), לא בחוק חומל ועוזר?

מי ידע?!

ולמה מדברים על הבנקאים השודדים ולא על קלינטון האידיוט (ולא שבוש שינה בחזרה)?

כי גם כשיש עובדות, מתעלמים מהן בהתאם לתפיסת העולם.

בינתיים אני רואה שני דברים. טראמפ לא גרם לקריסה של הכלכלה. הכל טוב בינתיים. ושנאה, אני לא רואה פחות בשמאל. הם פשוט מקללים בשפה צחה. זהו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים סין נכנסת בחזרה בארה"ב וטראמפ לא בטוח אם יו"ר הבנק הפדרלי הוא אויב גדול יותר של ארה"ב מנשיא סין.

סך הכל הגיוני, אם כי מה-chosen one הייתי מצפה ליותר משום מה.

אגב צמ'גיא, בזמנו אמרת שיש כלכלנים שחושבים שטראמפ פועל בתבונה מול סין, אם אני זוכר נכון. יש דוגמאות קונקרטיות?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים אני רואה שני דברים. טראמפ לא גרם לקריסה של הכלכלה. הכל טוב בינתיים. ושנאה, אני לא רואה פחות בשמאל. הם פשוט מקללים בשפה צחה. זהו.

בנוגע לשנאה - אני לא טוען שיש הרבה פחות ממנה בשמאל, אני טוען שהוא מלבה את השנאה במקום לדכא אותה. למשל, תגיד על אובמה מה שתגיד אבל הוא לפחות לא ליבה שנאה בקרב העם.

כלכלה - מה זה "הכל טוב בינתיים"?כמו שאמרת - את הפגיעה לא רואים מיד אלא לאורך שנים. כבר עכשיו יש סימנים לחולשה כלכלית ולהקטנת הגדילה. מלחמת הסחר פוגעת בכולם, לא רק בסין. סקטורים שהוא טען שיצמחו, עושים ההפך (מפעלי ייצור, ברזל, אנרגיה..). הוא תוקף את ה-FED כל הזמן שיורידו ריביות - אבל אם הריביות ירדו ל-FED לא יהיה איך להלחם במיתון שעשוי להגיע. במקביל, החוב הלאומי האמריקאי ממשיך לגדול.

ובינתיים, אני תוהה כמה מהחברים והמשפחה של טראמפ מתעשרים בחודשים האחרונים. אני יודע שאפילו אני, המשקיע הקטן, הייתי יכול לעשות המון כסף אילו אפילו עשר דקות לפני כל אחד מציוצי מלחמת הסחר שלו הוא היה שולח לי סמס :-P

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טראמפ לא גרם לקריסת הכלכלה, עדיין. אבל בהחלט נראה שהוא מנסה.

אתם יכולים להמשיך ולחשוב שהוא גאון או מה שבא לכם. גם בויכוחים שלו עם יו"ר הבנק וגם בכל שאר ההתנהלות שלו, הוא עדיין לחלוטין נראה כמו מישהו שחושב שהחיים זה משחק ב-simcity עם צ'יטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא גם לא באמת מבין כלום במאקרו כלכלה. זה כמו שהוא מתלונן שארה"ב "מפסידה" מיליארדים לסין בסחר, או טוען שהסינים עושים מניפולציות מטבע ובאותה נשימה דורש מה-FED להוריד ריביות (מה שמשפיע ישירות על הדולר).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את זה:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001297807&fbclid=IwAR1xFPazI-9QGcq_Tf5g4L1v9hdlrz_IvnNx_e-wZOy-uSWh6F46bT5w58c

[h=1]מייסד וואווי: "מצב של חיים או מוות. נחתוך בשכר עובדים מיותרים"[/h][h=2]רן ז'נגפיי שלח מזכר לעובדי ענקית הטכנולוגיה הסינית, שבו הודיע כי וואווי נמצאת במצב של חיים או מוות בשל הסנקציות מצד ארה"ב • "במחצית הראשונה התוצאות שלנו נראו טוב. הכמות הגדולה של העסקאות גרמה לתזרים המזומנים להיראות טוב, אבל זה לא מייצג את המצב האמיתי"[/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה מוכיח ומה הרווח של האזרח האמריקאי הממוצע מזה?

ציניות בצד, אני באמת מנסה להבין אם יש כלכלנים אמיתיים שחושבים שמלחמתו של טראמפ בסין היא הגיונית.

אתה בעצמך כתבת בעבר שטראמפ לא יכול להחזיר את הגלגל לאחור, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מוכיח שסינים תלוים לחלוטין בטכנולוגיה אמריקאית. טכנולוגיה שיכולה להתפתח רק במדינה חופשית שמעודדת יצירתיות וסיעור מוחות.

אני חושב שהמטרה היא לגרום לסינים להפסיק להעתיק, להתחיל לכבד קניין רוחני, להפסיק לדרוש העברה כפויה של טכנולוגיה ולהפסיק עם המנהג של כפיית מיזמים משותפים עם כל חברה שרוצה לעשות עסקים בסין.

חברת טכנולוגיה אמריקאית משקיעה מיליארדים במו"פ ונלחמת על הטאלנטים הטובים ביותר. סינים באים, מעתיקים ומייצרים את אותו הדבר בשנזן בעלויות נמוכות משמעותית כי הם לא נאלצו להשקיע הון במו"פ.

אם סין רוצה להיות חלק מהקהילה הבינלאומית עליה להתחיל לשחק לפי אותם כללים. טראמפ הוא הנשיא הראשון מאז הנורמליזציה ב-1979 שמעמיד את הסינים במקום. אם מכסים זו הדרך הנכונה להשיג את המטרה אני לא יודע, אבל בגדול טראמפ צודק.

אגב הקטע אצל טראמפ שהוא בדרך כלל צודק "בגודל" אבל הדרך שלו להוציא את החזון לפועל בעייתית.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל מה שאתה כותב בסוף זה בדיוק מה שאני שואל.

כי בגדול יש כאן שלוש שאלות: עד כמה סין פוגעת בארה" בהתנהלות שלה, עד כמה טראמפ עם הצעדים שלו יכול לשנות את זה וכמה הוא יפגע בכל שאר העולם בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://youtu.be/mXOnUQrW9w0

ראיתי את זה אתמול בערב, טראמפ צודק, יהודי שבוחר לתמוך בהתנהגות של השמאל לא נאמן ליהדותו. זה מצחיק איך אותם האנשים שקוראים לטראמפ טיפש הם אלו שמעוותים את האמת לנרטיב שלהם.

ברני סנדרס הזה סמרטוט רציני.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

זה מה שאמרתי, ועדיין יכל לומר את זה בלי לשים את היהודים והנאמנות באותו משפט

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...