Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

רק הערה קטנה, הציטוט שהבאת מבנון זה בדיוק לא מה שקורה בישראל, לחתום על הסכמים (עידוד השקעון הון במקום מס חברות שטוח וכו') עם חברות גדולות שמתעדפים אותם זו מדיניות רעה, זה בדיוק הקפיטליזם המדינתי שבנון מדבר עליו, וזה בדיוק מה שהוא אומר שהוא מתנגד לו.

תמוה בעיני איך הבנת בדיוק ההיפך מהציטוט שאתה הבאת.

עריכה: יש מצב שהבנתי אותך לא נכון יבגני והטענה שלך שמה שקורה בארץ זה מה שבנון מתנגד לו, אם כן תתעלם מהפסקה לעיל...

אגב זה מעניין שאתה מזכיר תמיד את סטנדרד אויל כדוגמא שלילית (שלא הכרתי בפעם הראשונה שהזכרת), כשבעצם להבנתי הסיבה שהיא הפכה למונופול כזה עצום הייתה עקב החדשנות והיעילות שלה ולא מדובר בחברה שזכתה להגנות ממשלתיות/סובסידיות וכד', פשוט הצלחה עסקית של יזמים כשרוניים, שעל הדרך הצליחו גם להוריד מחירים בצורה די דרמטית (קצת דומה לאמזון בעיני).

מונופול כשלעצמו הוא לא בהכרח דבר רע, כל זמן שהוא נובע מהצלחה עסקית בשוק החופשי ולא מחסמי כניסה ממשלתיים למתחרים.

עריכה אחרונה על ידי netco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-pc לא קשור לזה שיותר ויותר בני אדם בעולם לא מחבבים כל כך מהגרים, ולא לזה שהם נתפסים כמי שתורם לפשע או גונב עבודות מהמקומיים.

וייקרא שמו בישראל ביום ההוא קסנופוביה.

בכלל, גלובליזציה היא תוצר של קפיטליזם או סוציאליזם?

לא זה ולא זה. אני חושב שזו ריאקציה למלחמות העולם - בעיקר מלחמת העולם השניה. זו הוכיחה לאדם כמה לאומנות יכולה להיות דבר איום ונורא (כפי שנאמר מספר פעמים בשרשור - יותר גרועה מכל סכסוך על רקע דתי בהיסטוריה האנושית).

אמנם, הרחש הלאומי של רוב האנשים היום (כולל טראמפ) אינו כזה, אבל - וגם זה נאמר כאן בעבר - הרבה מן האלמנטים הקיימים בפשיזם, קיימים גם בצורות שפירות של לאומיות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-pc לא קשור לזה שיותר ויותר בני אדם בעולם לא מחבבים כל כך מהגרים, ולא לזה שהם נתפסים כמי שתורם לפשע או גונב עבודות מהמקומיים.

לא רק קשור, גורם מרכזי, כי הוא מונע שיח ישיר וענייני על הבעיות שהגירה מביאה איתה. אבל אנשים לא מחבבים מהגרים מקדמת דנא. חשש מהזר הוא מנגנון

בכלל, גלובליזציה היא תוצר של קפיטליזם או סוציאליזם?

מי שמרוויח מגישה למשאבים גלובאלים אלו חברות קפיטליסטיות גדולות, שיכולות לשנע אמצעי ייצור ועובדים בהתאם להבדלי עלות, על כל הגלובוס.

מצד שני, יש לנו את הסוגיה של סין, שבחשיבה הכלכלית הקלאסית היא אנומליה. מדינה טוטאליטרית שמחזיקה כלכלה פסאדו-קפיטליסטית. היא משתתפת במשחק הכלכלי, אבל לא אימצה את הערכים הפוליטיים שיצרו אותו. היא שחקן גלובאלי, כלכלית, אבל לא מייצאת את האידיאולוגיה הכלכלית שלה. מה ייקרה עם זה?

לא יודע... אבל קשה לאמר שהיא שחקן קפיטליסטי או קומוניסטי.

צריך ניתוח עם יותר מימדים.

והקומוניזם הוא הרי גלובאלי באופן החשיבה שלו, אם כי באופן שונה ממה שמוגדר כלכלה גלובאלית במובן הקפיטליסטי.

ככה שגלובאליות צריך לבחון במספר מישורים, כי אין קורלציה בהכרח בין המישור הפוליטי למישור הכלכלי.

לגבי בנון, הוא נגד כלכלה ממוסדת, שלטענתו, מתעדפת אינטרסים של גופים גדולים על פני אינטרסים של אזרחים, שצריכים הגנה מדינתית מפני היכולת של גופים כלכליים גדולים לשנע משאבים וסחורות בין מדינות.

זו חשיבה קפיטליסטית או סוציאליסטית?

לא זה ולא זה.

כמו בפיסולוגיה של האדם, כל תכונה, אם היא דומיננטית מדי, הופכת לפתולוגיה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה הוא רק לקרקס של דונלד או שאפשר גם לנסות לדבר על הבעיות של אנגלה ותרזה?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי היה מאמין שאני יהיה זה שיקפיץ את השרשור הזה אבל כשקראתי את זה הייתי חייב.

אני חושב שזה אמבלמטי למתרחש בשרשור הזה (במסגרת מה שאני קראתי בעמודים האחרונים "השלכת גללים") והוא לעשות לצד השני (או השלישי) דה-לגיטימציה מוחלטת. זה קורה, למשל, כשהשמאל מאשים את הימין בהיותו פשיסטי.

אבל, ניתנה האמת להיאמר, זה קורה גם בכיוון ההפוך. בין אם זה כאשר הימין מערבב את התחומים בין שמאל לבין א-לאומיות (קרי, בין יבגני לביני :wink:) וכאשר הוא מצהיר, כפי שטראמפ עשה כאן, שזה האחרון (בתורת גלובליזציה) נמצא מחוץ לתחום השיח הלגיטימי.

יש דברים שהם מחוץ לתחום השיח הלגיטימי (פשיזם, למשל), גלובליזציה אינה אחד מהם. אתה יכול להתנגד לעמדה פוליטית אחרת מפה ועד להודעה חדשה, אבל זה לא אומר שאתה צריך לטעון שהיא אינה לגיטימית.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמה שצריך להדאיג אותנו לא פחות מזה, זה המפולת שיש בבורסאות העולם בשבועות האחרונים.

לא כלכלן, ולא מתיימר להבין בתחום יותר מדי. אשמח לשמוע הסבר מלומד מכל מי שזרק מספרים על נסדק, להבין איפה אנחנו מרוויחים עכשיו והאם זה במקרה, או גם קשור לנשיא ארה"ב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי היה מאמין שאני יהיה זה שיקפיץ את השרשור הזה אבל כשקראתי את זה הייתי חייב.

אני חושב שזה אמבלמטי למתרחש בשרשור הזה (במסגרת מה שאני קראתי בעמודים האחרונים "השלכת גללים") והוא לעשות לצד השני (או השלישי) דה-לגיטימציה מוחלטת. זה קורה, למשל, כשהשמאל מאשים את הימין בהיותו פשיסטי.

אבל, ניתנה האמת להיאמר, זה קורה גם בכיוון ההפוך. בין אם זה כאשר הימין מערבב את התחומים בין שמאל לבין א-לאומיות (קרי, בין יבגני לביני :wink:) וכאשר הוא מצהיר, כפי שטראמפ עשה כאן, שזה האחרון (בתורת גלובליזציה) נמצא מחוץ לתחום השיח הלגיטימי.

יש דברים שהם מחוץ לתחום השיח הלגיטימי (פשיזם, למשל), גלובליזציה אינה אחד מהם. אתה יכול להתנגד לעמדה פוליטית אחרת מפה ועד להודעה חדשה, אבל זה לא אומר שאתה צריך לטעון שהיא אינה לגיטימית.

זה טראמפ קלאסי. "no collusion" הופך ל"so what if collusion". ופה הוא משחק את משחק ההפוך על הפוך. קוראים לו נציונליסט אז הוא אומר "נכון, אז מה?". והאוהדים שלו, שבכלל לא מבינים מה הקטע, מוחאים כפיים.

אז לפני כן כש-white nationalists תמכו בו, הוא שתק. עכשיו הוא חושב לעצמו שלאנשים לא באמת אכפת, ושהוא יכול לכוון את השיח לאן שהוא רוצה.

כך הוא גם משקר במפגיע ש"גלובליסטים שמים את האינטרסים של אומות אחרות לפני האינטרסים של האומה שלהם" - כל דבר שיפלג ויגדיל את הפער בין בוחריו לבין הצד השני. הוא מכריח אנשים לבחור צד ולדבוק בו ויהי מה (שזה בדיוק מה שבנצי ופאלו, בין השאר, יעשו עכשיו).

נראה לי שמה שצריך להדאיג אותנו לא פחות מזה, זה המפולת שיש בבורסאות העולם בשבועות האחרונים.

לא כלכלן, ולא מתיימר להבין בתחום יותר מדי. אשמח לשמוע הסבר מלומד מכל מי שזרק מספרים על נסדק, להבין איפה אנחנו מרוויחים עכשיו והאם זה במקרה, או גם קשור לנשיא ארה"ב.

אנחנו לא מרוויחים עכשיו כמובן, וזה בעיקר בגלל מלחמת הסחר וחוסר הוודאות לקראת בחירות האמצע. מרבית האינדיקטורים הכלכליים מצביעים שהמצב בשווקים טוב (למעט מלחמת הסחר, שטראמפ כמובן גרם לה במו ידיו) ולכן אני מעריך ומקווה שזה זמני ושהמצב יירגע בקרוב. גם בגלל שיש לי כסף בבורסה...

כנראה שישאר תנודתי לפחות עד בחירות האמצע, ואז נהיה חכמים יותר (אם כי את מלחמת הסחר טראמפ יכול להמשיך בלי קשר למצב בקונגרס).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוראים לו נציונליסט אז הוא אומר "נכון, אז מה?". והאוהדים שלו, שבכלל לא מבינים מה הקטע, מוחאים כפיים. אז לפני כן כש-white nationalists תמכו בו, הוא שתק.

בוא נבהיר מונחים. Nationalist - לאומי, פטריוט. אדם ששם את טובת המדינה שלו והנאמנות לה כערך. להגיד שאתה לאומי זו לא אמירה שערורייתית: נכון להיום, כל העולם המערבי מושתת על רעיון מדינת הלאום והנאמנות לה.

מה שבעייתי זו לאומנות, גזענות (אליה משתייכים ה-White nationlists), ופשיזם. קרי, שימת הנאמנות למדינה מעל לכל ערך מוסרי אחר בכל דילמה שמתעוררת בנידון. אני לא פולח לב וכליות, אבל לא נראה לי שטראמפ שם.

אני א-לאומי, אבל אני לא חושב שצריך לעשות דמוניזציה למאמינים במדינת הלאום. לא להסכים איתם? בטח. להביע התנגדות לרעיון? ודאי. אבל אני מסוגל להבין אנשים שבחרו בטראמפ מאחר והם מרגישים שזולתם עושים גזרה שווה (שלא בצדק) בין הרחש הלאומי (השפיר) שלהם, לבין פשיזם. זה בהחלט משהו שקורה.

כך הוא גם משקר במפגיע ש"גלובליסטים שמים את האינטרסים של אומות אחרות לפני האינטרסים של האומה שלהם" - כל דבר שיפלג ויגדיל את הפער בין בוחריו לבין הצד השני. הוא מכריח אנשים לבחור צד ולדבוק בו ויהי מה.

כמו לאומיות, גלובליזם זו תופעה רחבה. רוב ה"גלובליסטים" הם אנשים לאומיים, שפשוט רוצים יותר תנועתיות ושיתוף פעולה בין האומות הקיימות - הם לא פועלים לקראת, ולא חפצים בפירוק המסגרות הלאומיות עצמן.

הבעיה עם טראמפ וחברי מרעיו היא כי, כמו שיש אנשים שמשווים כל רחש לאומי לפשיזם, כך טראמפ ממשיל כל טיעון בעד גלובליזם לאנטי-לאומיות, לקומוניזם ולאנרכיזם. במילה אחת (טוב, שניים), הוא עושה לגלובליזם דה-לגיטימציה. חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, ברור שזו הרמה להנחתה לבנצי, אבל בכל זאת - לא חושב שזה קשור ישירות לטראמפ. לדעתי גל העליות המטורף מסתיים לנו פה מול העיניים, שילוב של העלאת ריבית ומיצוי הצמיחה הכלכלית. לתקוף את יו"ר הפד בטח לא מסייע פה, אבל אני לא חושב שזו הסיבה (בטח לא העיקרית), כמו שטראמפ גם לא היה הסיבה העיקרית לעליות עד עכשיו.

הבעיה עם טראמפ וחברי מרעיו היא כי, כמו שיש אנשים שמשווים כל רחש לאומי לפשיזם, כך טראמפ ממשיל כל טיעון בעד גלובליזם לאנטי-לאומיות, לקומוניזם ולאנרכיזם. במילה אחת (טוב, שניים), הוא עושה לגלובליזם דה-לגיטימציה. חבל.

אני אגיד את זה במילים קצת פחות מסובכות, הבעיה עם טראמפ היא שכל ההתנהלות שלו מבוסס על דה-לגיטימציה. בין אם זה במסע הבחירות שלו שבו העליב את כל מתחריו, בין אם זה נגד הקלינטונים ואובמה, ובין אם זה נגד אנשים שהוא עצמו מינה, הדוגמה האחרונה מול יו"ר הפד ממחישה את זה מצויין (ויש כמובן עוד מלא דוגמאות, סתם מאוחר לי קצת להיזכר בהן).

הגישה הזו, של או שאתה איתנו או שאתה נגדינו עלולה להוביל למקומות מאוד מפחידים. וזה לדעתי החידוש העיקרי שטראמפ מביא איתו לשולחן, לא PC או לא PC.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד את זה במילים קצת פחות מסובכות.

למה להרוס את הכיף? :lol:

הבעיה עם טראמפ היא שכל ההתנהלות שלו מבוססת על דה-לגיטימציה.

כן.

אבל אז יתקוממו חלק ממשתתפי הדיון שכאן ויגידו "אבל גם בצד השני של המפה הפוליטית עשו את זה!" ואני אגיד: "בסדר, אז מה?!" שתי עוולות לא עושות צדק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נבהיר מונחים. Nationalist - לאומי, פטריוט. אדם ששם את טובת המדינה שלו והנאמנות לה כערך. להגיד שאתה לאומי זו לא אמירה שערורייתית: נכון להיום, כל העולם המערבי מושתת על רעיון מדינת הלאום והנאמנות לה.

מה שבעייתי זו לאומנות, גזענות (אליה משתייכים ה-White nationlists), ופשיזם. קרי, שימת הנאמנות למדינה מעל לכל ערך מוסרי אחר בכל דילמה שמתעוררת בנידון. אני לא פולח לב וכליות, אבל לא נראה לי שטראמפ שם.

אני א-לאומי, אבל אני לא חושב שצריך לעשות דמוניזציה למאמינים במדינת הלאום. לא להסכים איתם? בטח. להביע התנגדות לרעיון? ודאי. אבל אני מסוגל להבין אנשים שבחרו בטראמפ מאחר והם מרגישים שזולתם עושים גזרה שווה (שלא בצדק) בין הרחש הלאומי (השפיר) שלהם, לבין פשיזם. זה בהחלט משהו שקורה.

כמו לאומיות, גלובליזם זו תופעה רחבה. רוב ה"גלובליסטים" הם אנשים לאומיים, שפשוט רוצים יותר תנועתיות ושיתוף פעולה בין האומות הקיימות - הם לא פועלים לקראת, ולא חפצים בפירוק המסגרות הלאומיות עצמן.

ברור שכשטראמפ אומר נציונליסט הוא יודע בדיוק למה הוא מתכוון, וגם יודע בדיוק למה המתנגדים שלו יטענו שהוא מתכוון. הכל מכוון - לפלג כמה שאפשר.

ואתה לגמרי צודק עם הגלובליזם - זו מגמה שעשתה המון טוב להמון אנשים, כולל רבים בשרשור הזה, וגם אם הגלובליזם לא תמיד טוב, הדה-לגיטימציה שטראמפ עושה לו בהחלט מסוכנת ומפלגת שלא לצורך.

נו, ברור שזו הרמה להנחתה לבנצי, אבל בכל זאת - לא חושב שזה קשור ישירות לטראמפ. לדעתי גל העליות המטורף מסתיים לנו פה מול העיניים, שילוב של העלאת ריבית ומיצוי הצמיחה הכלכלית. לתקוף את יו"ר הפד בטח לא מסייע פה, אבל אני לא חושב שזו הסיבה (בטח לא העיקרית), כמו שטראמפ גם לא היה הסיבה העיקרית לעליות עד עכשיו.

אני אגיד את זה במילים קצת פחות מסובכות, הבעיה עם טראמפ היא שכל ההתנהלות שלו מבוסס על דה-לגיטימציה. בין אם זה במסע הבחירות שלו שבו העליב את כל מתחריו, בין אם זה נגד הקלינטונים ואובמה, ובין אם זה נגד אנשים שהוא עצמו מינה, הדוגמה האחרונה מול יו"ר הפד ממחישה את זה מצויין (ויש כמובן עוד מלא דוגמאות, סתם מאוחר לי קצת להיזכר בהן).

הגישה הזו, של או שאתה איתנו או שאתה נגדינו עלולה להוביל למקומות מאוד מפחידים. וזה לדעתי החידוש העיקרי שטראמפ מביא איתו לשולחן, לא PC או לא PC.

בנוגע לשווקים - אני דווקא כן חושב שזה קשור ישירות לטראמפ (ממרום מקומי כמישהו שמשחק בבורסה למרות שהוא לא מבין בזה כלום וכתוצאה הפסיד היום 4% על הנייר :-P). אלמלא מלחמת הסחר המצב היה שונה לגמרי. העלאת הריבית נחוצה כדי למתן אינפלציה והיא תורמת לתנודתיות קלה אבל כל עוד מצב הכלכלה טוב - היא מתייצבת מעצמה (כסף יוצא ממניות לטובת אג"ח, האג"ח יורד, הכסף חוזר למניות וחוזר חלילה). מלחמת הסחר לוקחת את כדור השלג הקטן ומנערת אותו חזק חזק וזו התוצאה עכשיו.

בנוגע לחלק השני שלך על טראמפ - מסכים לגמרי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להרוס את הכיף? :lol:

בכל זאת, יש לי חתימה לתחזק...

אבל אז יתקוממו חלק ממשתתפי הדיון שכאן ויגידו "אבל גם בצד השני של המפה הפוליטית עשו את זה!" ואני אגיד: "בסדר, אז מה?!" שתי עוולות לא עושות צדק.

לא, נשיא מכהן מהצד השני לא אמר על יו"ר הפד שהוא משוגע ועושה לו דווקא. וזה בסדר (אם כי לא מקובל) שנשיא ימתח ביקורת על יו"ר הפד, אבל הדרך שבה זה אמור להעשות צריכה להיות שונה (ועניינית, לא אישית). גם כחלון ופלוג לא הסכימו הרבה פעמים, אף אחד לא הגיע למחוזות של בעיות נפשיות.

פה בדיוק הבעיה - המעבר המיידי של כל מחלוקת לדיון אישי והדה-לגיטימציה שמגיעה בעקבותיו - ההבדל בין דיון ענייני (ולגיטימי לגמרי, גם אם לא PC) על הפיתרון הנכון לבעיה מסויימת, לבין זריקת בוץ והשמצת מי שמתנגד לך. אם זה לא היה הנשיא, הייתי אומר שזה ברמה של ילדים בגן. בגלל שזה הנשיא, ובגלל שהתומכים שלו כל כך אוהבים את זה, זה נהיה מפחיד. ממש מפחיד.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי מיהר להגיד לך תודה על ההודעה, מה שמוכיח כמובן שהוא לא קרא אותה מעבר לפסקה הראשונה, אז אתייחס שוב לאותה פסקה:

תזכורת קטנה מההיסטוריה - נשיונליסט זו לא מילה שהיא "אולד-פשיונד" כמו שטראמפ אמר. זו מילה שמקושרת לאחד המשטרים האיומים בתולדות האנושות, וזו הסיבה שלא משתמשים בה בשביל לתאר פטריוטיזם.

ולפני שעפר קופץ עם PC - זה לא עניין של PC. אנחנו לא רוצים שנשיונליזם יחזור לשיח הציבור באופן לגיטימי לא בגלל שאנחנו מפחדים לשמוע את המילה, אלא בגלל שאנחנו לא רוצים שאנשים יתחילו להגיד שזה בסדר להיות נשיונליסטים, כי הצעד הבא הוא שהם יגידו שהם סוציאליסטים... (אה, רגע, זה לא יקרה, כי טראמפ שונא סוציאליזם :-D ).

וברצינות - ההבדל בין להיות נשיונליסט לבין להיות "סתם" פטריוט הוא שפטריוט אוהב את המדינה שלו, נשיונליסט שונא את המדינות האחרות. נשיונליסט רוצה לשמר את הערכים שלו בכל מחיר כך שלכל בנאדם במדינה שלו יהיו אותם הערכים. היי! איזה קטע, זה בדיוק מה שתומכי טראמפ רוצים...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגדרה בפועל של "פוליטיקלי קורקט" היא... דה-לגיטימציה. הקביעה של מה ראוי (לגיטימי) ומה לא.

ואם בא לי לעשות דה-לגיטימציה לפוליטלי קורקט?

שועשעתי על הבוקר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דה-לגיטימציה לאמירות מסוימות (לפחות בציבור), לא לאנשים.

אתה באמת לא רואה את הדפוס? באמת לא הבנת שאצל טראמפ, אם אתה מסכים איתו אתה "טוב" ו"פטריוט", ואם אתה. לא מסכים איתו אתה "רע" ו... (רמז, ההיפך מפטריוט, מתחיל ב-ב ונגמר באלימות כלשהי נגדך).

הבעיה היא שלא מדובר כאן בחוסר הסכמה ענייני, או אפילו בדה-לגיטימציה לדעה מסויימת או אמירה מסויימת (ע"ע pc), אלא בדה-לגיטימציה לאנשים שמחזיקים בדעות האלו. וזה מדרון מאוד מאוד מסוכן, מאוד חלקלק, ונראה שתומכי טראמפ מאוד נהנים ממנו.

ראבק, אפילו אם אתה כלכלן מכובד ומינוי של טראמפ בעצמו מלפני כמה חודשים(!) ליו"ר הפד, אתה מיד הופך למשוגע, לא פחות, כי העלת את הריבית ברבע אחוז.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...