Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

או, פגעת בול - בנקודה עליה אנחנו לא מסכימים (:

למה זו השאלה ש**צריכה** להשאל...? למה ע"מ תת "ציון" למדינה מתוך פריזמה פרטנית, צריך להסתכל מתוך פריזמה גלובלית?

אנסה להמחיש בדוגמא: סקרים רבים מראים שרמת האושר במגזר החרדי גבוהה מהממוצע, ובפרט גבוהה מרמת האושר במגזר שלך - האם זה גורם לך לרצות להמיר עצמך לחרדי?

אני מניח שלא, אני מניח שזה פשוט לא רלוונטי עבורך. זה בגדר אנקדוטה ותו לא.

ולכן לא מעניין אותי האדם הממוצע כשאני נותן ציון למקום מגורים עבור התא המשפחתי שלי, מעניין אותי האדם שיש לו קורלציה גבוהה אלי. זה כי אני דן במישור הפרקטי, לא האבסטרקטי. כפי שאתה יודע אני גם אחד שעושה, ולא רק מקשקש ומחלק ציונים, ולכן עומד על חשיבות הדיונים.

אחרי כל זה, אציין שאני לא לגמרי מסכים עם הקביעה שלך שארהב כזו גרועה לאדם הממוצע - מדידת חייו של האדם הממוצע היא קשה מדי, יותר מדי פרמטרים ויותר מדי סובייקטיביות. איך אתה משקלל אושר כנגד רווחה? איך את ממשקל אושר של אישה ממנטליות פונדמנטליסטית שפשוט לא יודעת מה זה לחיות עם זכויות ולכן כל נק' המבט שלה skewed, לעומת אישה מערבית שיודעת ואז מתבאסת שאין לה מספיק שוויון?

לא יודע. קשה.

לכן מדד טוב יותר, לדעתי, הוא מדד ההגירה: לאן אנשים מנסים להגר. הגירה זה דבר קשה וכואב מאוד, המקום אליו אתה מהגר צריך להיות הרבה יותר טוב בעיניך אם אתה מוכן להמר על החיים שלך (ובהתאמה, המקום ממנו / פחות).

במדד הזה ארה"ב, על שלל מגרעותיה, היתה ועודנה אחת מהמובילות - ולא בכדי.

מקום מושלם? מה פתאום.

מקום טוב מהממוצע במערב? סבור שכן.

רגע, רגע, ממש לא טענתי שארה"ב גרועה לאדם הממוצע. הרי כמו ששוגי כתב יותר מהגרים רוצים להגיע אליה (החלום האמריקאי הוא חזק מאוד). פשוט עניתי לפאלו שטוען ש"ארה"ב היא הכי טוב שיש", באמצעות דוגמאות נגד.

וכמובן שהמקרה הפרטי שלך או של כל בנאדם אחר הוא מה שרלוונטי עבורך או עבור אותו בנאדם. אבל אני רואה את הדיון בפריזמה לא פרטית אלא חברתית. זכור שהוא התחיל מכך שפאלו (ולפניו טראמפ) התלונן שעדיף שרביעיית חברות הקונגרס ילכו לתקן את המדינות של ההורים שלהן לפני שהן מתיימרות לתקן את ארה"ב. התיקון הוא ברמה החברתית כמובן ולכן לטעון שארה"ב נהדרת זה אולי מעניין, אבל לא רלוונטי לדיון.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקום טוב מהממוצע במערב? סבור שכן.

בטוח שכן.

פשוט לא צריך להגזים בסופרלטיבים כמו ״כל בוקר תתפל לכיוון מערב כי שם הצילו אותך מהקומוניזם״.

אבל אתה לא עושה את זה גם ככה :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אחת המובילות - המובילה הראשית. במחקר הזה שנערך על ידי הפורום הכלכלי העולמי התברר שחמישית (21%) מכלל האנשים שמעוניינים להגר רוצים להגיע לארה"ב. במקום השני גרמניה עם 6% וקנדה עם 5%. חכמת ההמונים מראה בבירור שארה"ב היא היעד הנחשק ביותר.

כי הם לא יודעים שהחלום האמריקאי מת לפני 40 - 50 שנה בערך. וגם אז זה היה חלום רלוונטי בעיקר לגברים לבנים נוצרים פרוטסטנטיים עם שורשים אנגלו-סקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצאת לאן בדיוק ממתקן חולות? פתחת את המפה ובדקת איפה המתקן הזה ממוקם? עזוב שהמתקן הזה נמצא 2 ק"מ מגבול מצרים השוהים בו חייבים לחתום נוכחות 3 פעמים ביום. דמי כיס שלהם זה 500 שקל בחודש. אני בסדיר שלי קיבלתי יותר.

א. פעם אחת ביום.

ב. מה זה משנה איפה הוא נמצא? אין לאזרח זר שנכנס בניגוד לחוק שום זכות להסתובב חופשי, זו זכות ששמורה לאזרחי המדינה, לתיירים כחוק (עם ויזה כשזו נדרשת), ולאזרחים זרים שנכנסים כחוק, וגם היא מוגבלת.

ג. אני בסדיר קיבלתי 352 שקלים, אז מה? בהתחשב בעובדה שהם קיבלו שם הכל כולל הכל, 500 שקל נטו לכיס, שגם את זה לא חייב, תראה לי מדינה אחת בעולם שנותנת כסף ביד לאזרחים של מדינה אחרת.

המטרה של המתקן הזה הוא לשבור את הכלואים ולגרום להם לעזוב מרצון את ישראל.

נכון, ולגרום לזה שהם לא מסתובבים ברחובות עד שזה יקרה.

הם נמצאים בניקיון, שטיפת כלים וחיתוך ירקות כי זה העסקים שמוכנים לקחת את הסיכון בעסקתם. לכן, אגב, הם מתרכזים בעיקר בתל אביב בגלל ריכוז רב של מסעדות.

שטויות, הם נמצאים במקצועות האלה כי זה הדברים היחידים שהם יודעים לעשות, וגם את זה צריכים משגיחים לוודא שהם לא יושבים בצד אלא עובדים.

אין בעיה. מוכן לאזרח אותם. אותם ואת המשפחות שלהם. צריך שמישהו יעבוד וישרת בצבא במדינה הזאת. מגזר "פרו ורבו" נכון להיום לא מספק את הסחורה.

כמובן, הרי זה גאוני לגייס 50 אלף מוסלמים סודנים לצבא, זה לא נניח שאיראן וחמאס החזיקו במדינה הזו מחסני נשק, זה לא נניח שסודן מוגדרת כמדינת אויב.

וזה לא פחות גאוני לגייס 30 אלף או לא יודע כמה אריתראים שאם תשאל אותם למה באו מאריתראה זה בגלל השירות הצבאי.

האירוניה התאבדה.

נקודה שלי שאין לי בעיה שיעניקו לכולם אישורי עבודה פליטים או לא פליטים.

לך לא, אתה יודע כמה אחוז מהאזרחים במדינה כמוך? אולי ה-"3% האיכותיים" כפי שחלק מעידים על עצמם.

פשע מקבלים כאשר מצד אחד מונעים מבני אדם אפשרות לעבוד באופן חוקי ומצד שני לא מגרשים אותם.

ומי אמר שיש זכות מובנית לאזרח זר שנכנס בניגוד לחוק לעבוד במדינה?

אני אלך יותר רחוק, באף מדינה מערבית אין זכות כזו, בחלק מהמדינות אתה תצטרך ויזה מיוחדת כדי לעבוד חוקית.

ועם זאת, בבחירות האחרונות לעיריה, משום מה, הרשימות שמזוהות עם מאבק במהגרים (שפי פז והליכוד) נכשלו. מעניין מאוד למה.

אולי כי אותו ליכוד נכשל קטסטרופלית במאבק במהגרים?

כתבת: "משהו שאפשר לראות כבר סדר גודל של עשור או שניים, ובעוצמה גבוהה בשנים האחרונות" - מאיפה העוצמה הגבוהה? מהחדשות? או שיש לך סטטיסטיקה?

תענה לזה, ואז אפשר יהיה להגיב לאונס הקבוצתי או לעריפת הראשים (שהיא דמגוגיה זולה)

אתה חיית בעולם הזה בשנים האחרונות? פיגועי דעא"ש ושות' באירופה וארה"ב זה משהו זר לך?

בוא תחשב כמה פיגועים היו בארה"ב ובאירופה בשנים האחרונות לעומת שנות ה-90.

כל מי שיש לו עיניים בראש ולא חי על פלנטה אחרת ראה את זה. רק אתה לא. ואני הדמגוג

אין לי קריטריונים. מי שבא לעבוד, לשלם מיסים ולהפוך לאזרח פרודוקטיבי במדינה הזאת מוזמן להישאר.

כל אפריקה שואלת איפה להרשם. מדינה מערבית שתקבל מיליארד אפריקנים. ברור שזה יעבוד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: טראמפ ענה להאשמות על הגזענות ב...יותר גזענות.

הוא התחיל בקצת אולד-פאשיונד מיזוגניות ("הן מאוד לא שמחות. אני צופה בהן והן כל הזמן מתלוננות. אני רואה אותן מתלוננות, הן רק מתלוננות כל היום") והמשיך בפול-און גועל-נפש: "פשוט מאוד, אתן יכולות לעזוב. אתן יכולות לעזוב עכשיו. תחזרו אם אתן רוצות, אל תחזרו, זה גם בסדר. אבל אם אתן לא שמחות, פשוט תעזבו".

ואם נשים לרגע בצד את העובדה זה בדיוק מה שאני מצפה מהפוליטיקאים שלי - לזהות דברים שאינם בסדר ולנסות לתקן אותם - לאלו שמכם שעוקבים אחרי טראמפ אני לא צריך להזכיר מי הפוליטיקאי שהכי מתלונן על ארה"ב בשנים האחרונות...

אתה חיית בעולם הזה בשנים האחרונות? פיגועי דעא"ש ושות' באירופה וארה"ב זה משהו זר לך?

בוא תחשב כמה פיגועים היו בארה"ב ובאירופה בשנים האחרונות לעומת שנות ה-90.

כל מי שיש לו עיניים בראש ולא חי על פלנטה אחרת ראה את זה. רק אתה לא. ואני הדמגוג

בעשור האחרון מתו בפיגועי טרור באירופה הרבה פחות אנשים מבשנות ה-70 וה-80, אבל זה לא באמת משנה - הקשר בין הגירה לטרור הוא לא חד-ערכי. יותר הגירה לא מביאה ליותר טרור. אם כבר, זה הטרור והחיים הבלתי נסבלים במדינות שמהן מהגרים, שגורם לאנשים לברוח. וברור שכשנכנסים הרבה יותר אנשים למדינות מערביות, יכנסו יותר עשבים שוטים. מכאן ועד לדמיין שרבים מהמהגרים מנסים לשנות את המדינה שאליה עברו המרחק גדול.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גזעןc7d67bb1911336339037299960eea66e.jpg

אחוות הצווחניות לא מזהות דברים שהם לא בסדר. יש להן תפיסת עולם מעוותת, שמבוססת בעיקר על בורות. הן לא יותר משכילות מטראמפ, לא יותר מנוסות ולא פחות שונאות. הן רק יותר בכייניות

החברות של רוני, בפעולה:

https://www.huffpost.com/entry/alexandria-ocasio-cortez-deletes-tweets-error-gop_n_5cc2ab0ce4b0817069673bc2

לקרוא למחוקק אחר, שהיא בכלל לא שמה לב שהוא במפלגה שלה, 'לבן זקן', זה אחלה.

גזענות אצל רוני, זה רק הערות שמופנות נגד אנשים כהים.

מזלי שבקיץ אני שזוף.

הנה הרופורמטית הגדולה של ארה"ב מצביעה על בעיות בכלכלה, אבל לא מבינה כלום בכלום:

https://qz.com/1330941/alexandria-ocasio-cortez-mistake-on-unemployment-proves-politicians-need-economists/

https://amp.cnn.com/cnn/2019/01/07/politics/alexandria-ocasio-cortez-facts/index.html#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s

ארבעת המטומטמות הן בדיוק כמו טראמפ, רק בצד השני. רק שהן נשים שחורות, אז כל הערה נגדן היא 'גזענות'.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מעריץ של טראמפ וגם לא של רביעיית חברות הקונגרס.

אבל מצחיק אותי, שהשמאל הפרוגרסיבי, שהמציא את הפוליטיקה של הזהויות, שבה מנתחים כל אמירה וכל מעשה, ע"פ צבע העור והמוצא של האדם, הוא הראשון לזעוק "גזענות", על הערות מימין שמתייחסות למוצא של אדם מהשמאל.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דבר אחד, רשמת "החברות של רוני" ושלחת הודעות רק על AOC. האמת לי היא נשמעת כמו טראמפ רק מהצד השני של המפה הפוליטית

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעשור האחרון מתו בפיגועי טרור באירופה הרבה פחות אנשים מבשנות ה-70 וה-80, אבל זה לא באמת משנה - הקשר בין הגירה לטרור הוא לא חד-ערכי. יותר הגירה לא מביאה ליותר טרור. אם כבר, זה הטרור והחיים הבלתי נסבלים במדינות שמהן מהגרים, שגורם לאנשים לברוח. וברור שכשנכנסים הרבה יותר אנשים למדינות מערביות, יכנסו יותר עשבים שוטים. מכאן ועד לדמיין שרבים מהמהגרים מנסים לשנות את המדינה שאליה עברו המרחק גדול.

תמיד כיף שאומרים לך להשוות לשנות ה-90 ואתה בורח לשנות ה-70-80 לפני שידעו איך להתמודד עם חטיפות מטוסים ובטח אצלך הכנסת גם פיגועי טרור של אירופאים ילידים (כמו של ה-IRA).

דייויד, את הרביעית אני לא מכיר, אבל מבטיח לך שטליב ועומר לא פחות גרועות

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מצחיק אותי, שהשמאל הפרוגרסיבי, שהמציא את הפוליטיקה של הזהויות, שבה מנתחים כל אמירה וכל מעשה, ע"פ צבע העור והמוצא של האדם, הוא הראשון לזעוק "גזענות", על הערות מימין שמתייחסות למוצא של אדם מהשמאל.

זה לא מצחיק, זאת שיטת פעולה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למינוח, זה ממש ממש ממש לא ייחודי לשמאל.

כשטראמפ מדבר על מהגרים ועל להפוך את אמריקה לגדולה שוב, זה אותו הדבר.

כשמצביעי ליכוד מחפשים את הגרבוז התורן, והטעון ״אתה מתנשא״ הפך לטעון מנצח בחצי ויכוחי ימין שמאל, זה אותו הדבר.

כשבימים האחרונים קראתי לא מעט טענות של חבריו למחנה של הרב פרץ, שמסבירים שהחילוניים בעצם ״באים בגישה פטרונית״ בכל מה שקשור בנושא הקהילה הגאה, זה אותו הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני,

ברור לי שזה לא רק משמאל וביבי הפך את המשחק על המוטיב ה"מוצאי" לאומנות.

רק שהשמאל, אשכרה הפך את זה למדע ואידאלוגיה, האוניברסיטאות מלאות בקורסים ותארים, שעוסקים ב"פוליטיקה של הזהויות". עכשיו, ברור לי שהבסיס לזה הגיע מסיבות מוצדקות ומיחסי קיפוח\מקפח אמיתיים, אבל העיסוק בזה הפך למוגזם ומזמן עבר כל פרופורציות. ההגזמה הזו אגב, מזינה את טראמפ ודומיו, שיכולים, במידה רבה של צדק, לצאת כנגד ה"פוליטיקלי קורקט".

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[quote=falou;588

הנה הרופורמטית הגדולה של ארה"ב מצביעה על בעיות בכלכלה, אבל לא מבינה כלום בכלום:

https://qz.com/1330941/alexandria-ocasio-cortez-mistake-on-unemployment-proves-politicians-need-economists/

https://amp.cnn.com/cnn/2019/01/07/politics/alexandria-ocasio-cortez-facts/index.html#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s

ארבעת המטומטמות הן בדיוק כמו טראמפ, רק בצד השני. רק שהן נשים שחורות, אז כל הערה נגדן היא 'גזענות'.

מסכים קורטז מטומטמת.

טראמפ נבחר על ידי לבנים מבוגרים שמתגעגעים לימים של פעם.

קורטז נבחרה על ידי מילניאלס מפגרים.

אבל עדיין לא הייתי אומר לה "תחזירי מאיפה שבאת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני,

ברור לי שזה לא רק משמאל וביבי הפך את המשחק על המוטיב ה"מוצאי" לאומנות.

רק שהשמאל, אשכרה הפך את זה למדע ואידאלוגיה, האוניברסיטאות מלאות בקורסים ותארים, שעוסקים ב"פוליטיקה של הזהויות". עכשיו, ברור לי שהבסיס לזה הגיע מסיבות מוצדקות ומיחסי קיפוח\מקפח אמיתיים, אבל העיסוק בזה הפך למוגזם ומזמן עבר כל פרופורציות. ההגזמה הזו אגב, מזינה את טראמפ ודומיו, שיכולים, במידה רבה של צדק, לצאת כנגד ה"פוליטיקלי קורקט".

מסכים ולא מסכים.

שמע, כתבתי כבר בשרשור אחר כאן. אני לא יודע מה קורה בקמפוסים בארה״ב, אבל אני ביליתי כמה שנים טובות בקמפוסים בארץ ומחלקות מדעי הרוח באוניברסיטאות השונות. למדתי קורסים שונים של מרצים שונים, הייתי בכנסים, יש לי חברים שמרצים בכנסים שונים גם פה וגם בחול. אני לא יודע כמובן לספר על כל מ.א. וכל עבודת דוקטורט שהוגשו, אבל ממה שאני מכיר אף אחד לא באמת עסק בפוליטיקת זהויות. כלומר, כן. יש מיליון ואחד מחקרים, למשל, שמדברים על תפקידן של נשים ב-X. אבל בזה אני באמת לא רואה שום דבר מפחיד. יכול להיות שבארה״ב זה יותר טרנדי, ויכול להיות שזה גם... מנופח מעבר לכל פרופורציה. כי גם רוב השמאלנים בארץ שאני מכיר, ללא קשר לאקדמיה, מאוד רחוקים מהשיחה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את רוב השמאלנים (גם אני באספקטים מסויימים מקוטלג כשמאלני).

אבל אני נתקל באנשים, כמו הבחור הזה, שיש לו אלפי חברים ועוקבים, שמקטלגים כל דבר לפי אשכנזי-רע מזרחי-טוב:

והוא לא יחיד...

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...