Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

אני מסכים לחלוטין שאי אפשר לקחת את המודל של נורבגיה ולשכפל אותו. אבל אני חושב שאפשר לקחת משם ומהמדינות הסקנדינביות הרבה דברים טובים, ושאנשים פשוט נתפסים לזוטות כמו הגדרות מילוניות של "סוציאליזם" ונותנים לזה לעוור אותם.

והאלפיון העליון שולט - דוגמא מצוינת היא האחים Koch בארה"ב, שהם מהתורמים הגדולים ביותר למפלגה הרפובליקנית ובעצם מעצבים אותה בדמותם - אם כי הם לא תומכים של טראמפ (המילה אלפיון כאן קצת מבלבלת - מדובר על הקצה של הקצה של המילוניון העליון :wink: ).

לגבי סוציאליזם, אתה צודק, מדינות סקנדינביה הן מדינות קפיטליסטיות עם מדיניות רווחה נרחבת, אבל להעתיק את המודל שלהן מאוד קשה. כמו כל מודל כלכלי חברתי, הוא מוטמע עמוק בתרבות. אלו מדינות מאוד הומוגניות מבחינת אוכלוסיה, שנוצרו מתרבות שהתבססה בתנאי מחיה קשים. בעבר זה הפך אותם אלימים יותר כלפי חוץ (וקינגים). בהווה שזה הופך אותם למשתפי פעולה הדוקים יותר.

לגבי האלפיון העליון, לא יודע אם הוא שולט, אמרתי שהוא מתחלף כל הזמן, עם הדורות. זה לא שאותם אנשים ממשיכים לשלוט.

היווצרות של אלפיון עליון הוא הכרח של מערכת היררכית, ומערכת היררכית היא כורח המציאות בכל תחום של הפגנת יכולת אנושית. מה שצריך לדאוג זה שההיררכיה תאפשר מוביליות על בסיס יכולת (בתוך ההיררכיה ובין היררכיות), ולדאוג לאלו שנשארו בתחתית.

כי אם יש משהו שהוא לא תלוי תרבות זה שבכל מקום שבו מקדמים אידיאולוגיה שבאה להשטיח היררכיות לחלוטין, זה נגמר בטבח.

למה?

ככה.

עובדה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב?

זו מדינה שמס' פעמים הצבא ביטל בה את תוצאות הבחירות...

שזה כמובן לא חיובי, אבל עדיין עדיף על שליט יחיד שמרכז לאט לאט יותר ויותר סמכויות, ממנה בני משפחה לתפקידים בכירים וביטל את הגבלת הכהונה.

אם זו לא התדרדרות לדיקטטורה, אז מה כן? (ולא חן ג., לא איסלאמית, עזוב את האיסלאם בצד לרגע).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף על שליט יחיד שמרכז לאט לאט יותר ויותר סמכויות.

ארדואן הוא לא שליט יחיד.

אתאתורכ, בשעתו, כן.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה אתה מתעקש להשוות את ארדואן לאתאתורכ? מה הקשר ביניהם? הם לא פועלים באותה תקופה, לא מתמודדים עם אותם אתגרים חיצוניים ופנימיים, וההגדרה של דמוקרטיה וזכויות אדם קצת השתנתה בין התקופות השונות.

מעבר לזה, אתאתורכ אמנם היה דיקטטור, אבל כנראה אחד סביר יחסית (בטח לתקופתו שראתה כמה דיקטטורים די גרועים, איך נגיד). אפילו זה קורה לפעמים. זה שיש מדי פעם דיקטטור סביר, לא הופך דיקטטורה לצורת שלטון עדיפה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שזה כמובן לא חיובי, אבל עדיין עדיף על שליט יחיד שמרכז לאט לאט יותר ויותר סמכויות, ממנה בני משפחה לתפקידים בכירים וביטל את הגבלת הכהונה.

אם זו לא התדרדרות לדיקטטורה, אז מה כן? (ולא חן ג., לא איסלאמית, עזוב את האיסלאם בצד לרגע).

כל זמן שיש בחירות והוא נבחר על המצע של ריכוז הסמכויות, אני לא יודע אם זה פחות דמוקרטי מאשר הצבא מבטל בחירות...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה אתה מתעקש להשוות את ארדואן לאתאתורכ? מה הקשר ביניהם?

ארדואן נבחר על בסיס מצע אסלאמי (להבדיל מאסלאמיסטי) מאחר ולאנשים נשבר מהיבטים מסוימים של הכמאליזם, אותו ביסס אתאתורכ.

אם בזמן קום המדינה, בן גוריון היה מחליט שצריך להצניע סממנים חיצוניים של בתי כנסת, לבטל חופשות בחגים, להעביר את יום השבתון במדינה ליום ראשון - באיזשהו שלב גם פה היה נבחר אדם דתי כדי שיעשה רפורמה ויחזיר לדתיים את זכויותיהם.

כדי להשיג את מטרותיו, ארדואן צריך שלטון ריכוזי יותר. זה עדיין לא הופך אותו לדיקטטור.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארדואן נבחר על בסיס מצע אסלאמי (להבדיל מאסלאמיסטי) מאחר ולאנשים נשבר מהיבטים מסוימים של הכמאליזם, אותו ביסס אתאתורכ.

יופי לו. זה הופך את מה שהוא עושה בתחומים אחרים לטוב יותר?

אם בזמן קום המדינה, בן גוריון היה מחליט שצריך להצניע סממנים חיצוניים של בתי כנסת, לבטל חופשות בחגים, להעביר את יום השבתון במדינה ליום ראשון - באיזשהו שלב גם פה היה נבחר אדם דתי כדי שיעשה רפורמה ויחזיר לדתיים את זכויותיהם.

לא צריך ללכת עד לשם, אבל אין ספק שחוסר ההפרדה בין דת למדינה היא אחת הטעויות המשמעותיות שנעשו פה שמאוד קשה להפוך היום.

כדי להשיג את מטרותיו, ארדואן צריך שלטון ריכוזי יותר. זה עדיין לא הופך אותו לדיקטטור.

ברצינות? הוא צריך למנות את חתנו לשר האוצר? להכתיב לנגיד הבנק לא להעלות ריבית? לעצור עשרות או מאות אלפי מתנגדים פוליטיים? לסגור כלי תקשורת? לבטל את הגבלת הכהונה שלו עצמו?!?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הבנת? חצי מהתגובות שלך הן בנוסל "השקר הוא אמת, שחור זה לבן."

בהצלחה עם ההזיות והניתוק.

רוצה תגובה בנוגע לשקר ואמת? הנה:

אתה שקרן. מצא בבקשה מקום בו כתבתי שהשקר הוא אמת, או קשקוש אחר.

אפקט טראמפ: צרפת פרשה רשמית מהסכם הגז "פארס 11" עם איראן

https://www.0404.co.il/?p=227376

אפקט ה"אני קורא ב-0404": כתיבת שטויות.

זו לא צרפת שפרשה, זו טוטאל, חברה צרפתית ציבורית שפרשה, וזה פרויקט, לא הסכם. והיא פרשה לא בגלל שהיא בעד טראמפ והוא משפיע על הרצונות של מעצמות אחרות או קשקוש אחר, אלא כי בגלל שהוא הטיל מכסים וזה לא כדאי יותר עבורה להיות חלק מהפרויקט. ואת זה מצאתי תוך שתי דקות בגוגל כי אני לא מאמין באופן עיוור לטקסט שמישהו שמקבל שתי אגורות למילה כתב באיזה אתר קיקיוני.

ואם כבר מדברים על הסכמי סחר, אז ג'ון אוליבר חד כהרגלו:

מומלץ במיוחד לצפייה לחובבי טראמפ.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה משהו שבטוח אמיתי ואפילו הדמוקרטים משבחים אותו.

Jakiw Palij נאצי שגר בארה"ב, בשנת 2003 איבד את האזרחות האמריקאית שלו אחרי שהבינו מי הוא.

עד עכשיו רצו לגרש אותו אבל לא ידעו מה לעשות איתו.

בלחץ של טראמפ היום גרשו אותו לגרמניה, הוא בן 95.

הגרמנים לא יודעים מה לעשות איתו אבל מקווים שהוא לא יחזיק מעמד עוד הרבה זמן.

נראה מתי יפרסמו את זה בארץ

https://www.nbcnews.com/news/world/nazi-collaborator-jakiw-palij-arrested-new-york-deported-germany-n902441

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ (אפילו ב"הארץ") פרסמו את זה במהלך היום. אני לא יודע באיזה עולם של קונספירציות אתה צריך לחיות, כדי לחשוב שלא יפרסמו משהו כזה שהוא פשוט לא... אייטם אמיתי כדי להחליט אם נשיא ארה"ב הוא טוב או לא?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ (אפילו ב"הארץ") פרסמו את זה במהלך היום. אני לא יודע באיזה עולם של קונספירציות אתה צריך לחיות, כדי לחשוב שלא יפרסמו משהו כזה שהוא פשוט לא... אייטם אמיתי כדי להחליט אם נשיא ארה"ב הוא טוב או לא?

מזכיר לי את זה:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-6075799/Man-detained-ICE-pregnant-wife-wanted-murder-Mexico.html

משטרת ההגירה עצרו מבוקש ברצח, ועכשיו תקראו את הגרסה של הארץ

https://www.haaretz.co.il/news/world/america/1.6388853

הארץ מפרסמים הרבה דברים שלא מפרסמים במקומות אחרים אבל יש בעיה רצינית באמינות שלהם.

זה די קבוע, תמיד הטוקבקיסטים צוחקים עלהם.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך אתה יודע שאין בעיה באמינות של הבלוגים והאתרים שאתה מצטט כאן?

אבל זו אפילו לא השאלה. אתמול תהית מתי יפרסמו בישראל את זה שגירשו מאמריקה נאצי בן 95. אז פרסמו את זה. אתמול. ולא רק ב"הארץ". גם בטמקא הייתה כותרת על זה, ולשאר התעצלתי להכנס.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...