Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

ולצד השני יש לך את מנעד ה-הלל גרשוני עד יוני בלונדי, שמסכימים בעיקר על זה שבולשביקים סמולנים עומדים בתור כדי לחסל את כל הטוב שבעולם, ומתווכחים בינם לבין עצמם רק אם ביבי הוא המלך, או שבעצם גם הוא שמאלני.

אושיות פייסבוק תמיד צריך לקחת בערבון מוגבל, לא?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי גם רוב השמאלנים בארץ שאני מכיר, ללא קשר לאקדמיה, מאוד רחוקים מהשיחה הזה.

מי מביא את עבודת המ.א. שזכתה בפרס על מחקר שמסביר שחיילי צהל לא אונסים ערביות בשטחים כי הם גזענים?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, רגע, ממש לא טענתי שארה"ב גרועה לאדם הממוצע.

אבל הצבעת, למשל, על אחוזי הכליאה.

הם אכן גבוהים.

האם זה רע או טוב?

לא יודע...

כמו כל דבר במציאות, יש לזה יתרונות ויש לזה חסרונות.

ארה"ב היא חברה רב תרבותית. אולי כדי לשמר נרטיב מאחד והתנהגות נורמטיבית, חייבים לנקוט במידה רבה יותר של הגבלה ממשלתית?

אולי, בשל רב התרבותיות והפערים שהיא גורמת (וכן, רב תרבותיות מקשה על סולידריות בחברה, אין בזה ספק), יש יותר שנשארים מאחור, נוטים לפשע, וזו הדרך לטפל בפשיעה, לטובת הכלל?

לא יודע.

לשאלות סוציולוגיות אין תשובות פשוטות.

"ארה"ב היא הכי טוב שיש"

ארה"ב היא הכי טוב שיש, קודם כל כי היא מקיימת את הכל האחרים, ככה שכל אירופה המערבית ושאר הדמוקרטיות הגדולות הן ספיחים של ההצלחה האמריקאית. והכי טוב שיש לא אומר מושלם. אולי הביטוי היותר מתאים הוא, הכי פחות גרוע איך פעם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דבר אחד, רשמת "החברות של רוני" ושלחת הודעות רק על AOC. האמת לי היא נשמעת כמו טראמפ רק מהצד השני של המפה הפוליטית

אפשר למצוא על כל אחת מהן. לקח לי שלוש דקות בגוגל.

אני פשוט מכיר את הטיפוס הרגרסיבי. הם תמיד פה, רק מידי פעם מחליפים לעצמם כינויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אכן גבוהים.

האם זה רע או טוב?

לא יודע...

לא. אין לזה שום יתרון. אתה יכול, אולי, לטעון את מה שאתה טוען אחר כך, שזה פועל יוצא של מציאות חברתית "רב תרבותית". אבל אין לזה שום יתרון. זה בעיקר מעיד על חברה חולה.

אבל אפשר להסתכל על מספרים ולגלות, למשל, שתעשיית בתי הכלא הפרטיים בארה"ב היא תעשיה משגשגת, עם לובי פעיל למדי.

ואפילו את זה האמריקאים לא המציאו. בעבר, ספינות קרב פרטיות, מאוישות באסירים ועבדים, היו משרתות אצילים ומלכים אירופאים שונים, שהיו אחראים לספק את האסירים לכל ספינה.

ארה"ב היא הכי טוב שיש,

היא בסך הכל הכי חזקה צבאית, בתאוריה, שיש. זה הכל. כמו בבני אדם, החבר הכי חזק שלך, הוא לא בהכרח החבר הכי נחמד או הכי חכם שלך.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אין לזה שום יתרון. אתה יכול, אולי, לטעון את מה שאתה טוען אחר כך, שזה פועל יוצא של מציאות חברתית "רב תרבותית". אבל אין לזה שום יתרון. זה בעיקר מעיד על חברה חולה.שלך.

על מה אתה מבסס את הטענה שלך?

אולי אם תנהל מדיניות כליאה אחרת, החברה תדרדר?

כל ניתוח של מצב צריך להעשות ביחס לעבר ולתוצאה רצויה בעתיד.

ארה"ב היא לא רק המעצמה הכי חזקה צבאית, היא גם המדינה הראשונה שנוסדה על עקרונות דמוקרטים, מגנת העולם החופשי כבר כמאה שנה, זו שבנתה את אירופה ויפן וקוריאה הדרומית. היא המובילה של קבוצת מדינות שיצרו את תנאי החיים הכי טובים שבני אדם חוו מעולם בהיסטוריה האנושית, שהביאה שיטה כלכלית שיצרה שגשוג גם בעולם השלישי, שמצבו הולך ומשתפר.

ההגמוניה האמריקאית הביאה לנו עולם שרק הולך ומשתפר, בכל מדד חברתי, רפואי וכלכלי. וכשמשהו הולך ומשתפר, צריך להזהר עם כל שינוי שעושים, כדי לא להחזיר את הגלגל אחרונית:

https://www.ted.com/talks/steven_pinker_is_the_world_getting_better_or_worse _a_look_at_the_numbers?language=en

הסיבה שקורטז וחברותיה מטומטמות זה שהן אשכרה מאמינות שבני אדם היום מדוכאים. הם אולי יותר מדוכאים מהפנטזיות שלהם, אבל הרבה פחות מהדורות שקדמו להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתה מבסס את הטענה שלך?

אולי אם תנהל מדיניות כליאה אחרת, החברה תדרדר?

כל ניתוח של מצב צריך להעשות ביחס לעבר ולתוצאה רצויה בעתיד.

על זה שחופש אמור להיות ערך עליון בתרבות שאתה מתאר, ואם הוא נלקח מכ"כ הרבה אנשים, אז יש בעיה.

עכשיו, שים לב, שיש כאן שני דברים שונים.

זה שיש הרבה אנשים בכלא, זה בהכרח רע. בדיוק בגלל שזה מתנגש עם חופש כערך.

מה שאפשר ואפילו חובה לשאול, זה למה יש הרבה אנשים בכלא.

מה שאתה אומר הוא שלא בטוח שיש ברירה אחרת ואנחנו לא יודעים. אז אם החברה האמריקאית, על כל הסופרלטיבים שאתה מעניק לה, לא יכולה להתקיים עם פחות עצורים - זה בהכרח מעיד על זה שמשהו שם לא עובד. ותעשיית בתי הכלא זה סימפטום או סיבה לדוגמא לזה.

היא גם המדינה הראשונה שנוסדה על עקרונות דמוקרטים, מגנת העולם החופשי כבר כמאה שנה, זו שבנתה את אירופה ויפן וקוריאה הדרומית. היא המובילה של קבוצת מדינות שיצרו את תנאי החיים הכי טובים שבני אדם חוו מעולם בהיסטוריה האנושית, שהביאה שיטה כלכלית שיצרה שגשוג גם בעולם השלישי, שמצבו הולך ומשתפר.

בחירות ברמות שלטוניות שונות היו לך בחלק די נרחב מאירופה עוד מימי הביניים (נגיד, בערים האיטלקיות, אנגליה), ואני אפילו לא מדבר על העולם העתיק. כמו בכל מקום אחר לפניה, גם הדמוקרטיה האמריקאית הייתה מאוד מוגבלת.

היא מובילה אך ורק כמעצמה צבאית. מה שאיפשר לה להכתיב את הטון אחרי מלחמות העולם זה גם בדיוק זה. המלחמה לא נוהלה בשטח שלה, התשתיות בה לא נהרסו וערים לא הוחרבו. המשבר הכלכלי הגדול בה דחף את אירופה אל עבר מלחמת עולם. המנהיגים שלה קיבלו המון המון החלטות שאפשר להטיל בהן ספק מוסרי, החל מפצצות אטום ועד לתמיכה במשטרים לא נחמדים אחרים מלחמת העולם השניה. "מוסרית", אין בה שום דבר יותר ממה שיש אפילו פה אצלנו. יכול להיות שבלעדיה רוסיה וסין יכבשו את העולם. אבל זה שוב מעיד רק על הכח שלה.

ההגמוניה האמריקאית הביאה לנו עולם שרק הולך ומשתפר, בכל מדד חברתי, רפואי וכלכלי. וכשמשהו הולך ומשתפר, צריך להזהר עם כל שינוי שעושים, כדי לא להחזיר את הגלגל אחרונית:

הבעיה היא שיש המון אמריקאים שלהם זה לא עובד. שוב, עזוב את את השמאל. אני מסכים איתך לגבי הפרוגרסיביות וכו' וכו'. טראמפ בכבודו ובעצמו רכב על זה שהמצב באמריקה הוא לא משהו ליותר מדי אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גזעןc7d67bb1911336339037299960eea66e.jpg

אחוות הצווחניות לא מזהות דברים שהם לא בסדר. יש להן תפיסת עולם מעוותת, שמבוססת בעיקר על בורות. הן לא יותר משכילות מטראמפ, לא יותר מנוסות ולא פחות שונאות. הן רק יותר בכייניות

החברות של רוני, בפעולה:

https://www.huffpost.com/entry/alexandria-ocasio-cortez-deletes-tweets-error-gop_n_5cc2ab0ce4b0817069673bc2

לקרוא למחוקק אחר, שהיא בכלל לא שמה לב שהוא במפלגה שלה, 'לבן זקן', זה אחלה.

גזענות אצל רוני, זה רק הערות שמופנות נגד אנשים כהים.

מזלי שבקיץ אני שזוף.

הנה הרופורמטית הגדולה של ארה"ב מצביעה על בעיות בכלכלה, אבל לא מבינה כלום בכלום:

https://qz.com/1330941/alexandria-ocasio-cortez-mistake-on-unemployment-proves-politicians-need-economists/

https://amp.cnn.com/cnn/2019/01/07/politics/alexandria-ocasio-cortez-facts/index.html#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=From%20%251%24s

ארבעת המטומטמות הן בדיוק כמו טראמפ, רק בצד השני. רק שהן נשים שחורות, אז כל הערה נגדן היא 'גזענות'.

אתה חוזר ומספר לי כמה ש-AOC וחברותיה לא בסדר, בדיוק כמו שטראמפ מחזיר את הדיון אליהן כששואלים אותו לגביו.

אני אגיד שוב - זה בכלל לא משנה אם הן בסדר או לא.

בפועל, אתה כל כך מקדש את מזבח האנטי-PC של טראמפ, שאתה מוכן לדרוך על כל אחד ואחת בשביל לקדם את דעותיך.

יש לי שאלה אליך - אתה רואה את טראמפ אומר לחבר קונגרס לבן "תחזור מאיפה שבאת"? (נניח אירלנד, בריטניה, קנדה או בדיוק כמו רוב חבורת AOC - ארה"ב). עזוב לחבר קונגרס - לחברת קונגרס לבנה?

ברור שלא. הוא הרי פונה ישירות לבייס שלו. הלבן.

ולא מעניין אותך בכלל איזה מסר זה נותן למיליונים רבים מהציבור האמריקאי - זה בסדר לשנוא את האחר. זה בסדר לצעוק להם שיחזרו הביתה. זה בסדר להגיד שחבורת נשים הן צווחניות או בכייניות. הוא הרי גבר אמיתי. אף פעם לא צווח או מתבכיין שאכלו לו ושתו לו (רמז: הוא עושה את זה יותר מכל פוליטיקאי אחר בהיסטוריה).

תמיד כיף שאומרים לך להשוות לשנות ה-90 ואתה בורח לשנות ה-70-80 לפני שידעו איך להתמודד עם חטיפות מטוסים ובטח אצלך הכנסת גם פיגועי טרור של אירופאים ילידים (כמו של ה-IRA).

תמיד כיף שבוחרים בפינצטה תקופה בה היה יותר טוב בשביל להסביר כמה רע היום.

הם אכן גבוהים.

האם זה רע או טוב?

לא יודע...

ארה"ב היא חברה רב תרבותית. אולי כדי לשמר נרטיב מאחד והתנהגות נורמטיבית, חייבים לנקוט במידה רבה יותר של הגבלה ממשלתית?

אולי, בשל רב התרבותיות והפערים שהיא גורמת (וכן, רב תרבותיות מקשה על סולידריות בחברה, אין בזה ספק), יש יותר שנשארים מאחור, נוטים לפשע, וזו הדרך לטפל בפשיעה, לטובת הכלל?

לא יודע.

רגע, באמת הצעת שאחוזי הכליאה גבוהים כי השלטונות מנסים לשמר התנהגות נורמטיבית בחברה רב-תרבותית אז הם אוכפים יותר? באמת הצעת ש"זו הדרך לטפל בפשיעה, לטובת הכלל"?

מה לגבי רפורמה באכיפה ובמערכת הצדק? מה לגבי חינוך? מה לגבי הורדה של כמות מאסרי העולם כדי שלא תהיה בערך רבע מכלל מאסרי העולם בעולם (לעומת אוכלוסיית ארה"ב שעומדת על כ-4%)? וזה כמובן רק קצה המזלג. שלא לדבר על כך שזה רק אספקט אחד שבעייתי בארה"ב.

ארה"ב היא הכי טוב שיש, קודם כל כי היא מקיימת את הכל האחרים, ככה שכל אירופה המערבית ושאר הדמוקרטיות הגדולות הן ספיחים של ההצלחה האמריקאית. והכי טוב שיש לא אומר מושלם. אולי הביטוי היותר מתאים הוא, הכי פחות גרוע איך פעם.

זה נחמד שאתה חוזר על זה, אבל זה לא הופך את זה לנכון. מדינה היא לא "הכי טובה לגור בה כי בזכותה כל המדינות האחרות קיימות".

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה אליך - אתה רואה את טראמפ אומר לחבר קונגרס לבן "תחזור מאיפה שבאת"? (נניח אירלנד, בריטניה, קנדה או בדיוק כמו רוב חבורת AOC - ארה"ב). עזוב לחבר קונגרס - לחברת קונגרס לבנה?

יותר מזה - קחו את טראמפ, שמחזיק מעצמו אמריקאי ״שורשי״. אמו היתה מהגרת מסקוטלנד, והוריו של אביו - מהגרים מגרמניה. עכשיו דמיינו לרגע שחבר קונגרס דמוקרט כלשהו (או אפילו, גוועלד, הילרי קלינטון) היה קורא לו לחזור לסקוטלנד/גרמניה? איך אתם חושבים שזה היה עובר? איך אתם חושבים שטראמפ היה מגיב לזה?

אתם יודעים מה, עזבו את הנאום הקטן של טראמפ. נניח שמישהו - כאן, בשרשור השכן - היה קורא באותה גסות לאתיופים לחזור למדינה ממנה הם באו. כמה זמן היה עובר עד שהיה חוטף התראה ממנהל?

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, טראמפ מרדד את הדיון ל"אוי תסתמי כבר יא בכיינית" וכל הבייס שלו כולל פאלו מריעים לו כל הכבוד, בעוד הם מתעלמים מכמה שהוא מתבכיין ולא סותם ת'פה. ואח"כ מתפלאים שהמצב הפוליטיקה בקנטים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יודעים מה, עזבו את הנאום הקטן של טראמפ. נניח שמישהו - כאן, בשרשור השכן - היה קורא באותה גסות לאתיופים לחזור למדינה ממנה הם באו. כמה זמן היה עובר עד שהיה חוטף התראה ממנהל?

, חפש בשרשור ההוא ותופתע לגלות חבר פורום מוערך (לא נכתב בסרקסטיות!) עושה זאת.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מזה - קחו את טראמפ, שמחזיק מעצמו אמריקאי ״שורשי״. אמו היתה מהגרת מסקוטלנד, והוריו של אביו - מהגרים מגרמניה. עכשיו דמיינו לרגע שחבר קונגרס דמוקרט כלשהו (או אפילו, גוועלד, הילרי קלינטון) היה קורא לו לחזור לסקוטלנד/גרמניה? איך אתם חושבים שזה היה עובר? איך אתם חושבים שטראמפ היה מגיב לזה?

וואו! מי חשב לפני 3 שנים כשרק נרשמתי לפה, שפוסט שלי יושווה לדברים שאמר נשיא ארה"ב! לא פחות! ואני לא ידעתי איזו השפעה יש לי...

, חפש בשרשור ההוא ותופתע לגלות חבר פורום מוערך (לא נכתב בסרקסטיות!) עושה זאת.

אז בואו, ברשותכם, נחזור לציטוט המדויק:

מי שלא טוב לו פה, מוזמן לקנות כרטיס one-way בחזרה לאדיס אבבה.

ההבנה שלי את הטקסט הזה, במחילה מכבודכם, היא לא קריאה לאתיופים כאתיופים לחזור לאתיופיה (שזו גזענות, סוג של), אלא למי שלא טוב לו פה, או בצורה אחרת, למי שחושב שיש פה גזענות נוראה ומאשים את כולם בבעיות של עצמו (וכמובן לא מזכיר אפליה מתקנת וחושב שזכותו לפגוע בכל מי שבא לו). זה לא "תחזרו כבר לאיפה שבאתם, אתיופים מ@#$%ם", או "לא היה צריך להביא אתכם" או משהו בסגנון. תנסו לקרוא את זה שוב.

אם כי, די משעשע לראות שמה שאתם זוכרים מכל הארוע הזה, שבו בסה"כ כמה אלפי מפגינים חסמו כבישים ותקעו עשרות אלפי אזרחים לשעות ארוכות בכביש, תקפו שוטרים, שרפו מכוניות, זרקו אבנים וכמעט עשו לינץ' באזרח שהעז לנסות ולחצות את צומת עזריאלי, הוא אמירה גזענית-לכאורה (לא) של חבר פורום מוערך. טוב שאנחנו מתרכזים בדברים החשובים באמת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי, למען הסר ספק, אני לא חושב שאתה גזען ולא חושב עליך דברים רעים בכלליות.

אני כן חושב שזו אמירה אומללה הן כנשיא ארה״ב אומר אותה והן כשאדם מוערך ממנו אומר אותה - וכשקוראים את ההסבר לאמרה ההיא זה עוד יותר ברור (היא נכונה 1:1 לאותה אמרה של טראמפ על רביעיית הליצניות).

האמרות של שניכן אחת הן, לא יודע אם לקרוא לזה גזענות או עצלנות, אבל הן מיותרות בכל מקרה.

ואיך אפשר בלי לשים רפרנס למקור:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש הרבה אנשים בכלא, זה בהכרח רע. בדיוק בגלל שזה מתנגש עם חופש כערך.

מה שאפשר ואפילו חובה לשאול, זה למה יש הרבה אנשים בכלא.

מה שאתה אומר הוא שלא בטוח שיש ברירה אחרת ואנחנו לא יודעים. אז אם החברה האמריקאית, על כל הסופרלטיבים שאתה מעניק לה, לא יכולה להתקיים עם פחות עצורים - זה בהכרח מעיד על זה שמשהו שם לא עובד. ותעשיית בתי הכלא זה סימפטום או סיבה לדוגמא לזה.

או שמשהו שם עובד ממש טוב והחברה האמריקאית יודעת לטפל ביעילות ונחישות בזבל האנושי שלה.

אני לא מכיר את החוק של קפרסין, אבל משהו בתוכי מצטער שהאונס הקבוצתי שביצעה אותה חבורה של "תלמידים מצטיינים" לא בוצע על אדמת ארה"ב כי אז אותם "מיועדים לגיוס ליחידות מובחרות" לא היו רואים אור יום ב-30 השנים הקרובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...