Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש כאן מישהו שגר ברחובות ההולנדית?

A_lex
שימו לב! השרשור הזה בן 1976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מבין שזה long shot, אבל מ'כפת לי לנסות :)

התחלנו לחפש דירה לקניה לעצמנו. חשבנו על רחובות ההולנדית. גרנו עד לפני כשנתיים במרכז רחובות כך שאת העיר עצמה אני מכיר (ולא כל כך מחבב - עומס, פקקים, חוסר חניה), אך לא יודע יותר מדי על שכונת רחובות ההולנדית. ניסיתי לנצל שרשור אחר אך הייתה רק תגובה מפורטת אחת (תודה bobi).

אשמח לקבל מידע נוסף על השכונה ממי שבאמת מכיר אותה. עדיף אפילו מישהו שגר שם בעצמו \ משפחתו גרה שם. איך איכות הבניה בבניינים (נראה לי כולם של אשדר)? האם יש בעיות בשכונה שצריך לדעת עליהן (נתקלתי בזה בחיפוש - יש מה לחשוש)? איך המסגרות החינוכיות? (בשלב זה הגני ילדים רלוונטיים, אבל דירה קונים לשנים רבות...)

בקצרה, כל מידע בעד\נגד השכונה, יתקבל בברכה.

נ.ב.

אם יש מישהו שאין לו כח לכתוב או שמעדיף לא להגיב בפומבי, אז אפשר לפנות בהודעה פרטית ונוכל לתאם שיחת טלפון.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לבדוק את שרונה (אני גר בשכונת מקוב) אחלה שכונה אין בעיות חנייה מאוד אהבתי אני גר פה מ2007 ולפני כן גרתי ברחוב לוי אשכול ליד בית ספר אורט

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחותי ואחי גרים בהר הצופים, אז אני יכול לתת חוות דעת כללית:

לא אתיימר לתת את דעתי על הבניינים כאחד שלא גר שם, ובאופן כללי כנראה שאין לי הרבה נקודות חיוביות לתת, אבל השליליות:

1. כל בוקר פקקים עד לכיכר של כפר גבירול, כלומר אם אתה צריך לצאת לכביש 42 לוקח בערך 15 דק' לעבור 2 ק"מ וזה ממש מעצבן.
  2. הרחובות די מוזנחים, הפארקים די מלוכלכים, והעירייה שמה ***
  3. יש חניה פרטית לרכב אחד עד כמה שידוע לי, ולרכב השני בהחלט יש בעיית חניה, עם זאת עדיין לא קרה מצב שלא מצאתי חנייה כשבאתי לבקר - מסתדרים.
  4. תחבורה ציבורת אחת הגרועות שראיתי מימיי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחותי ואחי גרים בהר הצופים, אז אני יכול לתת חוות דעת כללית:

לא אתיימר לתת את דעתי על הבניינים כאחד שלא גר שם, ובאופן כללי כנראה שאין לי הרבה נקודות חיוביות לתת, אבל השליליות:

1. כל בוקר פקקים עד לכיכר של כפר גבירול, כלומר אם אתה צריך לצאת לכביש 42 לוקח בערך 15 דק' לעבור 2 ק"מ וזה ממש מעצבן.
  2. הרחובות די מוזנחים, הפארקים די מלוכלכים, והעירייה שמה ***
  3. יש חניה פרטית לרכב אחד עד כמה שידוע לי, ולרכב השני בהחלט יש בעיית חניה, עם זאת עדיין לא קרה מצב שלא מצאתי חנייה כשבאתי לבקר - מסתדרים.
  4. תחבורה ציבורת אחת הגרועות שראיתי מימיי

תודה על המידע. מהפקק של הכיכר של אבן גבירול אני לא לגמרי מופתע. בשנים שגרתי ברחובות והייתי עובר שם מכיוון רחובות עצמה, תמיד ריחמתי על המסכנים שלא יכולים לצאת עקב הזרם הבלתי פוסק של מכוניות שנוסעות על הכביש הראשי. כיוויתי שמאז פתיחת המחלף בצד השני של השכונה המצב שם השתפר אבל נראה שלא ממש (15 דקות ל-2 ק"מ [emoji33] ). השאלה אם זה יותר גרוע מאשר נסיעה מדרום העיר. המנעות מהצורך לחצות את העיר זו אחת הסיבות שאני מתעניין דווקא בהולנדית.

עשיתי סיבוב בפארק ודווקא לא נראה מוזנח. השוחות שמפרידות בין הבניינים לכביש לעומת זאת, אכן מלאות זבל וזה מאכזב לשמוע שזה לא מעניין את העירייה.

לגבי החניה, יש דירות עם 1, 2, ואפילו 3 חניות מוצמדות בטאבו. בכל מיקרה בכמה פעמים שהגעתי (תמיד בשעות הערב) לא הייתה בעיה למצוא חניה לאורך הכביש, כך שזו כנראה לא סיבה לפסול.

מבחינת תחבורה ציבורית, ראיתי שיש אוטובוס די ישיר לרכבת שזה מה שרלוונטי כרגע. מעבר לזה אין לי צורך, אך זו נראת כמו נקודת תורפה צפויה לשכונה שכל כך מנותקת משאר העיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע. מהפקק של הכיכר של אבן גבירול אני לא לגמרי מופתע. בשנים שגרתי ברחובות והייתי עובר שם מכיוון רחובות עצמה, תמיד ריחמתי על המסכנים שלא יכולים לצאת עקב הזרם הבלתי פוסק של מכוניות שנוסעות על הכביש הראשי. כיוויתי שמאז פתיחת המחלף בצד השני של השכונה המצב שם השתפר אבל נראה שלא ממש (15 דקות ל-2 ק"מ [emoji33] ). השאלה אם זה יותר גרוע מאשר נסיעה מדרום העיר. המנעות מהצורך לחצות את העיר זו אחת הסיבות שאני מתעניין דווקא בהולנדית.

עשיתי סיבוב בפארק ודווקא לא נראה מוזנח. השוחות שמפרידות בין הבניינים לכביש לעומת זאת, אכן מלאות זבל וזה מאכזב לשמוע שזה לא מעניין את העירייה.

לגבי החניה, יש דירות עם 1, 2, ואפילו 3 חניות מוצמדות בטאבו. בכל מיקרה בכמה פעמים שהגעתי (תמיד בשעות הערב) לא הייתה בעיה למצוא חניה לאורך הכביש, כך שזו כנראה לא סיבה לפסול.

מבחינת תחבורה ציבורית, ראיתי שיש אוטובוס די ישיר לרכבת שזה מה שרלוונטי כרגע. מעבר לזה אין לי צורך, אך זו נראת כמו נקודת תורפה צפויה לשכונה שכל כך מנותקת משאר העיר.

האמת שמה שאמרתי בעניין הפקקים היה נכון לכאשר היתה רק יציאה אחת (עד לא מזמן הם עבדו על היציאה המזרחית והיא היתה סגורה), סביר להניח שהמצב היום טוב יותר אך אין לי מספרים מדוייקים.

בעניין הזבל, אני מחפש לשלוח לך שרשור בפייסבוק שבערך 500 תושבים של ההולדנית פשוט זועקים בעמוד פייסבוק של עיריית רחובות על הזבל והגועל בפארק (עיריית רחובות העלתה תמונת "חג שמח" עם תצלום ישן של הפארק כאשר הוא נקי ללא רבב - מה שכנראה הדליק את העניין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העתקתי הודעה שכתבתי בשרשור אחר:

רחובות ההולנדית סבבה וגם יחסית לא יקרה.

אין פקקים כמעט בכלל ביציאה מהשכונה, יש את הפקקים הרגילים שיש בד"כ מחוץ לרחובות. היתה פעם בעיה בגישה למרכז העיר אבל פתחו עכשיו מחלף חדש אז אין בעיה. דווקא היציאה לתל אביב יותר נוחה בגלל שניתן לצאת ישירות לכביש 42 ולא צריך לעבור בעוקף המזרחי או בבלאגן של אזור פארק המדע ונס ציונה כמו באחוזת הנשיא והמדע.

לגבי כלב, יש שם פארק יחסית גדול לאורך כל השכונה.

החסרון הוא שאין בשכונה עצמה את בתי הקפה וכו.. שיש בשכונות שיותר במרכז והאוטובוסים למרכז העיר לא הכי יעילים.

לגבי תח"צ, יש אוטובוסים בתדירות די גבוהה שמגיעים תוך כ 10 דקות לרכבת.

הפארק עצמו לדעתי לא יותר מלוכלך מפארקים אחרים בעיר, אין מה לעשות זה בעיקר עניין של חינוך של לחנך את הילדים בפארק לזרוק זבל בפח ולא על הרצפה.

מה שכן יש בעיה של יתושים שעוקצים בפארק, לא יודע איך אמורים לפתור את זה.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב עכשיו שכבר קראת את ההודעה שלי בשרשור השני.

אז לגבי הדברים החדשים שעלו כאן.

אני לא חושב שהפקק בבוקר ביציאה בכפר גבירול הוא יותר מידי נורא או חריג, לכל שכונה יש את הפקק שלה. בשכונות המזרחיות של העיר, היובל, שרונה, המדע ואחוזת הנשיא יש במקום זה את הבלאגן של העוקף המזרחי ושל אזור פארק המדע אבל בהולנדית אחרי כפר גבירול יש יציאה יחסית נוחה לכביש 42 או לכביש החדש לבילו.

היובל ושרונה גם שכונות נחמדות שגרתי לידן פעם ויש שם גם הרבה פארקים אבל מדובר באזור מאוד מתחרד.

אני לא חושב שהמצב התחזוקתי של השכונה והפארק פחות טובים ממקומות אחרים בעיר, יש את הבעיות של שכונה שכבר בת 10 שנים שזה אומר שצריך לחדש את המתקנים לילדים בפארק וכו..

לדעתי דווקא השכונה משתפרת, פעם הבעיה הכי גדולה של השכונה היתה שלא היה שם כלום וכל דבר הצריך נסיעה ארוכה אבל עכשיו פתחו רמי לוי וינות ביתן ליד וגם בונים מרכז מסחרי גדול חדש של יוחננוף ליד המחלף החדש ליד השכונה.

לגבי חינוך וילדים. אין לי מושג לגבי בתי ספר, אני רק יודע שיש ביה"ס יסודי וחטיבת ביניים שאאל"ט גם תהפוך לתיכון ויש כמה גני עירייה וגנים פרטיים.

לדעתי צורת הבניה של השכונה מאוד נוחה לילדים בגלל שרוב הבתים בנויים מסביב לפארק כך שהילדים בד"כ לא צריכים לחצות כבישים בשביל לבקר חברים, כי הם עוברים דרך הפארק שגם מלא בילדים בכל אחה"צ וגם יש את הספורטק במרחק הליכה.

הבעיות העיקריות שם:

1) צריך לחדש את המתקנים בפארק ולהוסיף עוד, למרות שניתן לומר שגם הספורטק משמש כפארק שכונתי.

2) הקניון בשכונה בנוי עקום וגם יש שם חנויות נטושות ופרוצות שמהוות מפגע בטיחותי.

3) זה יכול להשמע גזעני ומתנשא אבל אין מה לעשות, השכונה צמוד לכפר גבירול שיש שם אוכלוסיה קצת בעייתית.

4) יש התחרדות מסויימת בשכונה, אבל זה לדעתי משהו שמאפיין את כל רחובות (וגם את כל המדינה).

5) הקישור של האוטובוסים למרכז העיר לא יעיל, אבל לא נראה לי שזה כבר כלכך חשוב, כי מרכז רחובות די גוסס וניתן להגיע עם אוטובוס בתוך כ 10 דקות לאזור הרכבת ופארק המדע.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

לא ממש השתנה משהו.

הפארק עדיין מוזנח, הקניון השכונתי פרוץ וברובו נטוש והסופר פארם שהיה החנות הכי אטרקטיבית שם עומד לצאת משם בסוף החודש ולעבור למרכז המסחרי של יוחנונף שנמצא כ2 קילומטרים מהשכונה ובמקומו כנראה שיעבור לקניון השכונתי הסניף של ביטוח לאומי של רחובות.

הקישור של האוטובוסים למרכז העיר השתפר בגלל קו חדש שנוסע דרך המחלף החדש (אבל מה בדיוק יש לחפש במרכז רחובות? אני תושב העיר ולא הייתי שם יותר משנה).

המרכז המסחרי הסמוך של יוחננוף קצת התפתח והוא הפך למוקד המסחרי של השכונה (אבל אל תצפה ליותר מידי, אין שם יותר מידי חנויות).

לגבי תחנת הרכבת הורוביץ ליד השכונה שמדברים עליה כבר שנים, ראש העיר אמר בעצמו במפגש שהוא קיים עם תושבי השכונה שהיא לא צפויה בעתיד הקרוב ושהיא תלויה בכך שקודם יצליחו לבצע פרויקט של פינוי-בינוי בקרית משה, כלומר שבטוח שלא בעשר השנים הקרובות.

אני חושב שהבעיה הכי גדולה של השכונה היא שהיא נמצאת בעיר רחובות והעיר הזאת פשוט לא מתפקדת.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

מה לגבי שכונת אבן גבירול? (יותר נכון - בן גוריון פינת פקיעין , יש שם כמה בניינים חדשים....)

לא מצליח למצוא שום דבר בשכונת המדע / אחוזת הנשיא ....

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבניינים החדשים בכפר גבירול (אף אחד לא קורא לזה אבן גבירול) קוראים מערב רחובות ולפרויקט קוראים אביסרור 431 או משהו כזה (איך עדיין אף אחד לא תבע אותם על ההטעיה הזאת, אין שום קשר גיאוגרפי בין הפרויקט לכביש 431) אני לא מכיר אישית מישהו שגר שם, אני לא יכול לומר לך איך שם. אבל כשעברתי לאזור אותי אישית הרתיע לגור במגדל גבוה בשכונה עם אוכלוסיה בעייתית. אולי זה סתם דעות קדומות, אבל ממפגש עם האוכלוסיה בגבירול שיצא לי לפגוש לדעתי זאת היתה החלטה נכונה.

רחובות המדע ואחוזת הנשיא יקרות בכ 150 אלף לדירה ביחס לשכונות החדשות האחרות ברחובות: רחובות הולנדית או רחובות החדשה, רחובות הצעירה וכו..

הדירות באחוזת הנשיא שיצא לי לראות הן ברמה יותר גבוהה, אבל השכונה מאוד צפופה ולדעתי לא היו שוות את ההבדל במחיר. רחובות המדע היא הלהיט החדש של רחובות, אבל אני לא ממש שמכיר אותה.

בגדול לדעתי רחובות ההולנדית אחלה שכונה במדד של תמורה עבור הכסף, לדעתי זה מקום ידידותי עם אנשים טובים ונגישות טובה ולמרות הבעיות בתכנון ובתחזוקה, אני לא מצטער שעברתי לשם במקום למקום אחר ברחובות.

אם כבר אז אולי אני קצת מצטער שלא השקעתי עוד קצת ולא קניתי בנס ציונה או בשכונות החדשות של חולון שהן ערים יותר טובות מבחינת התפקוד של העיריה.

אבל אני הכי מתחרט שלא הלכתי ישר על דירת 4 או 5 חדרים.

לקנות דירת 3 חדרים זה לדעתי סתם בזבוז זמן, כי זה ברור שהיא דירה זמנית ושמתישהו המשפחה תגדל ויהיה צריך לעבור לדירה יותר גדולה. ואז סתם מתבאסים ומתקמצנים על השקעה בדירה, כי למה להשקיע בדירה זמנית?

ההמלצה שלי היא לא לקנות בשכונה יקרה, אלה לקנות דירה יותר גדולה בשכונה פחות יקרה.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לומר מה יהיה בשכונה החדשה שבה יש את המחיר למשתכן.

השכונה הנוכחית לא רעה. אני מרוצה מבחינת התשתיות והמוסדות (היא מתוכננת הרבה יותר טוב מרוב שכונות השינה שמוקמות בשנים האחרונות - יש מרכזי קניות ומוסדות הכרחיים במרחקי הליכה, יש כמה כיווני יציאה והולך להתווסף מחלף חדש דווקא צמוד לשכונה החדשה). האוכלוסיה כנראה פחות טובה מזו של אחוזת הנשיא, אבל סה"כ סבירה ואני מאמין שרק משתפרת ככל שיותר אנשים קונים דירות למגורים ולא להשכרה.

נ.ב.

מזל טוב על הזכיה. יש לי חבר שגם זכה והראה לי את הפרטים. נראה שההטבה היא של סדר גודל של 400 אש"ח במרבית הדירות (כמובן לפני שיקלול זמן ההמתנה ועצם המגורים בשכונה בבניה). אבל אפילו אחרי שמשקללים את זה זו עדיין הטבה של לפחות 200 אש"ח וזה יפה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...