Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנחיה להחלפת מצתים ב-VW פרטיות כל 30K

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 1380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחלתי את הבוקר לא טוב.

הכנסתי הבוקר את הרכב (גולף 1.4 שנת 2015) לטיפול 30K.

נתקלתי בשני שינויים בהנחיות לטיפול:

נוזל בלמים - במקום החלפה כל שנתיים, החלפה ראשונה אחרי 3 שנים, ומאז, החלפה כל שנתיים (לא תלוי קילומטראז').

מצתים (פלגים) - מקום החלפה כל 60K, החלפה כל 30K. המחיר הנקוב בהצעת המחיר (כולל עבודה) הינו 711 ש"ח לפני מע"מ.

מעניין אותי מה עומד מאחורי החלטה שכזו, זה לא שהם החליפו את המצתים לזולים ואז ניתן לספוג את זה. מדובר באותן עלויות (הזויות), ובתדירות כפולה. אני מדגיש, מדובר על רכבים פרטיים בתנאי שימוש רגילים.

לסיכום, טיפול גדול, ללא החלפת בלמים ביותר מאלפיים ש"ח. [emoji35]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגבי נוזל בלמים, כמעט כל יצרן דורש להחליף כל שנתיים.

לגבי פלאגים, במידה ומדובר באירידיום, תגיד להם יפה תודה ותמשוך עד ה-60K, שגם זה כשלעצמו גזירת זמנים...

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא יראו לי? בלי שביקשתי, הוא קרא לי לראות את ההנחיות על גבי מסך המחשב מתוך ה- Elza (הנחיות היצרן?).

אירידיום? הצחקת את המצת. הנה צילום של הקופסא:

ae5ccb4bb0904f7f2e8be14d913b0072.jpg

6470f61036e8ccb728451551a9ac0a25.jpg

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, האם במחיר היקר הזה כל החלפים מקוריים, או תחליפיים מאושרים לשימוש? יש להם את התרגיל הזה שאם אתה מתלונן שהטיפול מאוד יקר, אומרים לך שאפשר להוזיל ע"י שימוש בחלק OEM תחליפי מאושר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה הוראות יצרן, מה קשור המוסך לזה? לא המוסך יכול להחליט על דעת עצמו ולא הלקוח שכפוף לתנאי האחריות. מי שמציע ללקוח לא להקשיב לזה, עלול לגרום לו יותר נזק מתועלת והשאלה אם אותו אחד שמציע לו להתעלם מהוראות היצרן והאחריות, גם יפצה אותו במקרה שהאחריות לא תמומש בעקבות כך. אני מניח שלא. בעצות כולנו טובים. בלקיחת אחריות קצת פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמת לפרטיות לרכב ליסינג ההגדרות שונות או הכוונה הייתה פרטיות לגודל הרכב?

הכוונה הייתה לפרטיות, לעומת מסחריות. לגבי ליסינג אין לי מושג, ולמעשה, זה גם לא מעניין אותי. זו גם הסיבה שלא ארכוש רכב עם עבר ליסינג.

חשבונית מפורטת תעלה מאוחר יותר, מהבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרנים לפעמים משנים הוראות - החמרה לתנאים קשים או איזור בעל אקלים קשה.

היה לי רכב סיטרואן, נדרש היה להחליף פילטר אוויר וסולר כל 60.000 ק"מ. עכשיו יש לי אחד חדש יותר עם מנוע דומה, נדרש להחליף פילטר אוויר וסולר כל 30.000 ק"מ.

בשני המקרים זו הוראת יצרן. אבל יצרן הגדיר את מדינת ישראל כאיזור בעל אקלים מאובק ותנאי שימוש קשים, לכן ההבדל.

שינוי ההגדרה היה לפני מספר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ"ב החשבונית. כל החלפים למעט השמן, מופיעים כמקוריים. אין שמן "מקורי", אלא כזה שעומד בתקן 502.00 ו-502.01:

tipul30_2015.jpg

וזה לאחר שביקשתי שלא יפרקו גלגלים לצורך בדיקת בלמים, כי אני חושש לחישוקי המגנזיום. גם כשהחישוקים מורכבים ניתן לראות מה מצב הבלמים (רפידות חיצוניות). רק להבהיר שאם יש ספק לגבי מצב הבלמים, אני מאשר פירוק. על הדרך חסכתי עוד 200 ש"ח.

והנה הפלגים המקוריים שהוחלפו:

tipul30_plugs.jpg

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא יראו לי? בלי שביקשתי, הוא קרא לי לראות את ההנחיות על גבי מסך המחשב מתוך ה- Elza (הנחיות היצרן?).

אירידיום? הצחקת את המצת. הנה צילום של הקופסא:

ae5ccb4bb0904f7f2e8be14d913b0072.jpg

6470f61036e8ccb728451551a9ac0a25.jpg

אלה כנראה כן פלאגים אירדיום, לפחות לפי המק"ט ולפי האתר של NGK ודנסו (שיכולת לקנות בחו"ל ב 260 ל 4, לא יודע כמה בארץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...