Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנחיה להחלפת מצתים ב-VW פרטיות כל 30K

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 1408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להיות ש VW העולמית למדה כמה "פטנטים" מיהודים: במקום להחליף על חשבון היצרן את הסלילי הצתה העלובים שלהם, הם הפילו על הלקוחות להחליף מצתי אירידיום כל 30K קמ במקום 60K ק"מ...

הצליח להם :-)

איציק

לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך, אם יש בעיה בסלילי הצתה, איך קיצור מרווחי ההחלפה של הפלאגים פותרת את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
  • תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שנה וכארבעה חודשים מטיפול 30 הקודם חלפו, ובוצע היום טיפול 30 נוסף.

2,531 לפני מע"מ, 2,961 לתשלום.

הוצעו לי חלפים חלופיים (מסננים, רצועה ומצתים), שהיו מוזילים את העלות בכ-700 ש"ח, אבל העדפתי להשקיע במקורי.

מצ"ב פרוט העלויות.

tipul60_2015.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו רצועה משוננת החליפו לך ברכב אחרי 60 אלף? ולמה?

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים באמת שלא מבין אתכם. עפ"י חוק ההגבלים העסקיים מותר לכם לטפל בכל מוסך מורשה משרד התחבורה ועדיין אחריות היצרן בתוקף. רק תדאגו לשמור את כל התיעוד של הטיפולים ולהשתמש בחלפים מקוריים או תואם מקורי בלבד. כך אני עשיתי ושהיה צורך באוברול האחריות תפסה.

אני פשוט נדהם מהמחירים שצמפיון לוקחים, ניתן לבצע את אותו הטיפול עם שמנים ופילטרים באותה רמה או ברמה גבוהה יותר בשליש אם לא רבע מחיר.

איזה כייף לי שאני מבצע את הטיפולים לבד עם חבר, הכל עם הפילטרים והשמנים הכי טובים, כל עשרת אלפים ק"מ, ואני מחליף בכל טיפול כזה גם את הפילטר דלק. פלאגים אני מזמין מאיביי ומחליף לבד כל כ- 30,000 ק"מ, יוצא לי עלות של כ-225₪ לרביעיית פלאגים NGK אירידיום.

מעצבן שבארץ על כל דבר עושקים אותנו.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך בגישה ,אבל יש אנשים שחושב להם אחריות יבואן במיוחד הרכבים ממותג כמו vag אז במקרה שלהם עד שתוציאי מהם שקל על תיקון שצריך לבצע אתה רוב הסיכויים תיכנע ותתקן במוסך רון או מוסך מומחה אחר.

זה לא רק צ'מפיון בארץ קשה מאוד להוציא מהיבואן תיקונים שאמורים להיות באחריותו אצל כולם.

היבואנים מנסים שיטת מצליח רק העקשנים מבינינו מצליחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבות 204+מע"מ שזה 238 ש"ח על שמן שעולה 90 ש"ח, זה כבר מעבר לכל סבירות של פרמיה למוסך יבואן.

הרי זה לא שהם מקזזים לך את מחיר העבודה מכיוון שהם מחייבים אותך לפי שעתון יצרן.

אגב, גם במוסך רון גבו ממני 199 ש"ח לפני מע"מ שזה 233 ש"ח לשמן יורול שעולה לי כצרכן 100 ש"ח.

אני בטוח שרון קונה את זה בהרבה פחות.

מצד שני, לפחות אצל רון המחיר על עבודה היה יותר שפוי, אז זה איכשהו בחישוב הכולל זה עוד סביר.

(למרות שלא ברור לי למה לא לייקר את מחיר העבודה ולמכור את החלפים במחיר שוק+10% פרמיה על הנוחות שהחלפים זמינים ולא צריך לרכוש)

שיהיה להם לבריאות, אבל אח"כ שיבינו למה אין אמון במוסכים. מתח הרווחים שלהם הוא עצום ביחס לתחומים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^גם מתח ההוצאות שלהם עצום ביחס לתחומים אחרים. בעיקר מתח ההוצאות.

על ארוחת בוקר של שני ביצים וכמה סלטים שעולים בקושי 5 שקל בסופר לוקחים לך 70-90 ש"ח, אז במוסך לא יקחו לך 100 שקל רווח על שמן ?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מ 100 ש"ח רווח על השמן. אם אני קונה אותו ב 100 כולל מע"מ, זאת אומרת שאם ננטרל את המע"מ המוסך קונה אותו מקסימום ב 85 ש"ח והגיוני שאפילו פחות (הנחות על כמות). המוסך מוכר לי ב 199 ש"ח לפני מע"מ.

אבל לא נתעכב על קטנות:

עלות טיפול קטן היא:

עבודה 250 ש"ח

שמן מנוע 230 ש"ח

פיטר שמן 100 ש"ח

פילטר אוויר 100 ש"ח

סה"כ 680 ש"ח כולל מע"מ.

שזה 580 ש"ח לפני מע"מ

הרווח על עבודה+חלפים ללא מע"מ הוא בערך 410 ש"ח (120 על השמן+ 40 על פילטר שמן + 40 על פילטר אוויר+ 210 על עבודה)

לפני שנכנס לעלויות וחישוב כמה נשאר בכיס של בעל המוסך לאחר תשלום שכירות, משכורות, ציוד וביטוח - אני רוצה להתייחס לעובדה הפשוטה:

למה לא לרשום:

עבודה: 400 ש"ח

חלפים: 180 ש"ח

במקום להעמיס חלק מהרווח במסווה על עלות החלפים?

ככה גם ננטרל את הרצון של הלקוחות להביא את החלפים למוסך (למוסך אסור לסרב לכך) ואז המוסכניק יעלה לו את מחיר העבודה, ובמקרה כזה אפשר לתבוע אותו על התניית שירות בשירות שאסורה על פי חוק, וגם ניצור שקיפות מלאה.

כשאני קונה מזגן מאיש מזגנים נורמלי הוא יאמר לי המזגן עולה לך X כסף, ההתקנה Y.

תמצא את המזגן זול יותר, תקנה, ואני עדיין אתקין לך במחיר Y שלא קשור לעלות המזגן.

אגב, מתקין מזגנים לוקח על עבודה של מזגן סטנדרטי וצנרת רגילה סביב 600-700 ש"ח.

אז הגיוני שמוסך שנדרש לשכירות מקום + עלות ציוד גבוהה יבקש על חצי שעה 400 ש"ח.

הבעיה לא במחיר אלא בשקיפות, וכלל בסיסי כדי לקיים שוק משוכלל ותחרותי זו שקיפות.

כל זה תקף למוסכים כלליים. מוסכי יבואן זו חזירות, בטח ובטח שעד לא מזמן הקונה היה מחוייב לטפל אצלם כדי שלא תפוג האחריות.

עריכה אחרונה על ידי דור--
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

כ-9 חודשים

מטיפול 15 קודם חלפו, ובוצע היום טיפול 75K.

928 ש"ח לפני מע"מ, 1,086 ש"ח לתשלום.

הוצעו לי חלפים חלופיים (מסננים), שהיו מוזילים את העלות בכ-120 ש"ח, אבל העדפתי להשקיע במקורי.

התייחסות להחלפת המצבר תמצאו כאן.

מצ"ב פרוט העלויות, צילום שמן מנוע ומסנן אבקנים (מזגן).

tipul75_2015.jpg golf_oil.jpg golf_filter.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה חייבים להכניס "חומרי עזר"? מה זה?!

צריכים ספריי ניקוי שיכתבו "ספריי ניקוי". צריך אזיקונים, באמת צריכים לחייב עליהם?!

ובכלל, לא צריך לנקות מה שלא חייב בטח שלא מבצעים תיקון שקשור בנזילה או שהייתה נזילה.

אגב - באמת בכל טיפול צריך להחליף פקק ודיסקית?!

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייבו 204 (פלוס מע"מ) כי שמו פחות מ 5 ליטר.

השמן 5 ליטר עולה לצרכן הפרטי בין 120-135 ש"ח(כולל מע"מ) בחנויות השונות וזה אכן מחיר מוגזם.

האם זה באמת השמן ששמו וחייבו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...