Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלוואת בלון

dman86
שימו לב! השרשור הזה בן 2747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו שוקלים לקנות רכב ולקחת הלוואת בלון עם החזר של 1000₪ ל-3 שנים. הנציג אצל היבואן ציין כי אחרי 3 שנים ניתן לעשות טרייד-אין במחיר מחירון* ולהמשיך לעוד 3 שנים של 1000₪ בחודש.

בהבנה שרכב זה לא נדל"ן והוא מאבד מערכו כל הזמן, למה לא להחליף כל 3 שנים ולסוע על רכב חדש וללא תקלות?

אם מסתכלים על זה לטווח ארוך, ב-6 שנים לדוגמא, נהגתי על שני רכבים חדשים ושלמתי סה"כ 72,000₪. אז נכון, אף אחד מהם לא שלי וזה סוג של כסף לפח (סטייל שכירות של דירה) ומתישהו אצטרך להפסיק את מעגל הקסמים הזה ולשלם את היתרה, אבל עד אז אולי אוכל להתמודד עם זה כלכלית. עוד 6 שנים אהיה במקום אחר בחיים שלי.

אז השאלה שלי היא כזאת - למה לא?

* אם הרכב לא עבר x קילומטר / תאונות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה טוב למי שמוכן כול הזמן לשלם על הרכב.

כמו שרשמת,אתה מוכן להוציא ב 6 שנים 72 אלף עם המקדמות וההחזרים ולדעת שאין לך רכב בסופו של דבר?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בבעלותי היום רכב שעליו אני מתכוון לעשות טרייד-אין. ככה שאני לא מוציא כסף מעבר לתשלום החודשי.

זה אותו הויכוח כמו על נושא השכירות.

אולי אפשר לחשוב על השיטה שתארתי כ"גלגל הצלה". אם בעוד 3 שנים לא אוכל להחזיר את היתרה, אמשיך את מעגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אתה יכול לענות על השאלה אם זה שווה,יש כאלה שעושים זאת,אחרים כמוני מעדיפים בסוף תקופה לסיים את התשלום והרכב שלי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא?

כי זה עולה יותר מלרכוש רכב בן 3 ולמכור אחרי 3 שנים ( בתנאי שזה לא רגב "לימון " ).

למה כן? כי זה רכב חדש, באחריות, ולא צריך לשלם עליו את כל הסכום.

מפתה מאוד, אבל כאשר עושים את כל החשבון, מבינים שזה יקר ( לשלם ירידת ערך של רכב חדש ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייעץ לך מניסיון ואומר לך,שהעלויות אינן זולות.

רכשתי לפני כמעט 5 שנים את הרכב שבסמלון שלי כאשר היה מליסינג בן 26 חודשים,שילמתי מקדמה (הרכב הישן שהיה לי בשווי 24,000 ,1,000 ש"ח כל חודש למשך 36 חודשים ובסוף נשאר בלון של 38,000 ,שלאחר ש"עמד" 3 שנים עלה ערכו ל 39,500.

לימים,רכשתי בית וכשהגיע הזמן לפרוע את הבלון הייתי בבעיה- אבי היקר שיחיה,התנגד נמרצות שאחליף את הרכב כי הוצאות הנלוות לדירה+דברים שיש לרכוש ואמר שזה לא מתאים כרגע.

החלטתי,שאני הולך עם הזרם-השכל ולא הלב ומה שקרה,שכדי "לפרוס" את הבלון לעוד 4 שנים שילמתי משהו בסביבות 17% ריבית (שזה שוד בימינו) אבל זה מימון ישיר ולא דרך הבנק.

המלכודת בהחלפת רכב כל 3 שנים:

מחיר המחירון שתקבל יתחיל מפחות 12% לפחות עמלת טרייד אין כי המוכר/סוחר לא עובד לשם שמיים.

ולכן נגזר מזה,שהמקדמה שלך לרכב הבא תהיה נמוכה יותר מהנדרש ותצטרך להוסיף עוד קצת.

דוגמא בכסף (הסכומים מעוגלים לצורך נוחות בלבד):

מחירון הרכב שאתה קונה - 100,000 -שילמת נניח 20,000 מקדמה 36,000 בתשלומים ונשאר לך עוד 44,000 ש"ח לשלם.

מחירון הרכב לאחר 3 שנים 68,000 (הערכה גסה).

מחירון שתקבל (במקרה הטוב אם הרכב ללא דפיקות /תאונות 60,000 )

16,000=44,000 -60,000 וזו המקדמה שנשארה לך לרכב הבא.(שווי הרכב פחות יתרה לתשלום)

זה אומר שלרכב הבא תצטרך להוסיף עוד 4,000 ש"ח לפחות רק למקדמה.

מסקנה: המקדמה נשחקת כל החלפת רכב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם קשה לדעת את מידת שמירת הערך של רכב לאחר 3 שנים.

אבל אני ממליץ לקחת הלוואת בלון על רכבים בעלי מוניטין שמירת ערך טובים.

ככה עשיתי עם הקרוסאובר הנוכחי שעד היום (שנתיים וחצי) לא איבד הרבה ממחירו.

הרכב עלה כחדש 128000 שקל + רישוי.

ניתנה מקדמה של 36000 + 36 תשלומים של כ 1100.

יתרת בלון כ 57000 שקל.

היום מחירון הרכב סביב 100000 שקל.

אני מאמין שהמקדמה (36000) תחזור אלי גם בזמן המכירה הצפוי בעוד כחצי שנה (אם אחליט להתחדש).

ההוצאות על הרכב עד היום היו נמוכות מאוד (2 טיפולים עד עכשיו שעלות יחד פחות מ 2000 שקל).

אז נכון שמשלמים הרבה כסף על ירידת הערך (40000 ב 3 שנים) אבל שקט נפשי שווה כסף.

החלופה השניה שעמדה על הפרק בזמנו היא אכישת יונדאי i30cw בת 4 בעלות משוערת של 60000 (אותם 36000 מזומן + 24 תשלומים של אותם 1100 שקל לערך).

כמה שווה היום יונדאי כזו ממודל 2010? נניח 40000.

תיקונים ובלאי של היונדאימ(צמיגים, מצבר, תקלות אם היו) 5000 שקל.

אז ההפרש במקרה שלי לא כזה גדול ונסעתי על רכב חדש, בטיחותי ומפנק יותר.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה שלי להלוואות בלון היא מעט שונה,

תעשו בלון רק אם יש לכם מקור סילוק מוכר וידוע לבלון, או שברור לכם מה אתם עושים עם הבלון (יתרת ההלוואה) בסוף התקופה.

בלון זה משהו חמוד שמנפחים בימי הולדת או שפותח לך את הסתימה בעורקים, במקרה של הרכב מדובר בהלוואה לכל דבר ועניין, והלוואות צריך להחזיר.

אם אין לכם מקור סילוק ברור וידוע להלוואה, ו/או שאין לכם מושג מה אתם עושים כשתצטרכו להחזיר את ההלוואה, אז אל תעשו אותה.

רכב מטבעו זה דבר שמאבד מערכו מדי חודש. בסוף אתם עם רכב שלא שווה הרבה והלוואה שלא שילמתם עליה שקל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה מחיר לרכב משומש כאשר הוא היה בן שנה, לא יותר מזה ( קרוסאובר אוטומטית ).

משלמים ירידת ערך בשני דרכים, כאשר מדובר בשיטת מימון :

תשלום חודשי,

"שחיקה" של המקדמה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של הרכב (ראשונה, ק:"מ נמוך, גג פנוראמי) סביב 100.

גם אם ימכר ב 90 זו עדיין שמירת ערך טובה יחסית למצב השוק של ימינו.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אפשר לחשוב על השיטה שתארתי כ"גלגל הצלה". אם בעוד 3 שנים לא אוכל להחזיר את היתרה, אמשיך את מעגל

היום ריביות זולות. מה יהיה עוד 3 שנים?

לגבי ההתחייבות לטרייד, היא כתובה בחוזה, ואם כן, באילו הסתייגויות.

הרי ברור לך שלא תקבל מחירון על רכב עם תאונה, למשל, אם יקבלו אותו בכלל...

למה לקחת בלון על כל הסכום?!

שלם חלק מהסכום לטובת הקרן.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי ברור לך שלא תקבל מחירון על רכב עם תאונה, למשל, אם יקבלו אותו בכלל...

כן, ברור. ציינתי את זה בכוכבית בהודעה שלי.

חברים, תודה רבה. עניתם לי על הרבה שאלות.

כרגע נמתין לאירוע מכירות של סוף השנה כדי לקבל הנחות נוספות (אולי) ולהקטין את הבלון שכך או אחרת נצטרך לקחת.

חייב לציין שאני מאוד אוהב את הפורומים כאן. מעריך את הזמן שאנשים מקדישים לתשובות מפורטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם קשה לדעת את מידת שמירת הערך של רכב לאחר 3 שנים.

אבל אני ממליץ לקחת הלוואת בלון על רכבים בעלי מוניטין שמירת ערך טובים.

ככה עשיתי עם הקרוסאובר הנוכחי שעד היום (שנתיים וחצי) לא איבד הרבה ממחירו.

חבר,עם כל הכבוד לקרוסאובר שלך,רכב חדש מאבד לאחר 3 שנים 30-25% מערכו וזו בדיוק מלכודת הדבש.

ככל שהרכב יקר יותר כך אובדן הערך בכסף גדול יותר כי 30% של 140,000 ש"ח של משפחתית ממוצעת אינם שווים ל 30% ממחיר סופר מיני חדשה שעולה 80,000.

אין רכב ששומר על הערך שלו,רכב זה לא בית.

מה שכן,יש רכבים שיחסית בגלל,שאינם פופולריים בציי הרכב ובחברות ההשכרה קל יותר למכור אותם.

למשל הקרוסאובר שלך תימכר כנראה בקלות יותר מה I30 שלי שהיא יוצאת ליסינג (הגם שהק"מ שלה די נמוך יחסית לאחרות המתפרסמות בלוח יד 2).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DMAN86

תוסיף ל -"כוכבית" שלך, בנוסף למה שרשמת, מחירון פחות: שריטות, שפשופים בטמבון או בפח, עוד דברים שייגלו בבדיקה, וכמובן גולת הכותרת: אחוזי הפחתה בגין מכירה לסוחר מורשה או מגרש. {זה רשום במחירון}.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...