Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה לחו"ל בסוף נובמבר

Big Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 2748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

ייעוץ קל - אני וחבר מתכננים לטוס למשך כ 7 ימים בשבוע האחרון של נובמבר. שנינו בני 30, ופחות משנה היעד.

אין יעד מוגבר, אבל עקב שיקולי מרחק וזמן ככל הנראה זה מחויב להיות אירופה.

מחפשים יעד לא יקר במיוחד, שניתן לטייל בו בעונה קרה זו. לא מעוניינים בסקי.

חשבנו על אירלנד אבל נאמר לנו שבתקופה זו יהיה מאוד גשום.

יש המלצות מאנשים שטיילו בתקופה זו?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שרשור מקביל שכדאי לך לקרוא.

הניסיון שלי - ואני כנראה דור מעליך - נסיעות בחנוכה, כלומר תחילת - אמצע דצמבר:

רומא - מזג אויר נוח, אם כי גשום.

וינה - מזג אויר קר מאד, גשם ושלג קלים.

ליסבון - מזג האויר הטוב ביותר שהיה לי אי פעם בחו"ל. מתחיל עם 8 מעלות בבוקר, מגיע ל-15-18 בצהריים, שמיים צחים.

והדובדבן שבקצפת - מתנה שנתתי לבני הבכור, והצטרף אליו חבר - לפני שנה: שבוע של כדורגל באנגליה. משחקים של צ'לסי, מנצ'סטר יוניטד והשיא לסטר מול סיטי (אם איני טועה). הנאה צרופה לשני הגברברים. התקלה היחידה היתה בחירת טיסה בבוקר הכריסטמס, כאשר אפילו הטיוב סגור.

כל זאת כמובן בשנים קודמות, והשנה אפשרי מזג אויר שונה, לטוב ולרע. אי אפשר לדעת כעת מה יקרה בסוף נובמבר.

ד"א - הייתי בקיץ האחרון באירלנד, אכזבה קשה. אולי כיון שאני כבר שבע מיעדים קלסיים, אולי בגללת תוכנית לא מוצלחת של טיול מאורגן (משהו שאיני אוהב באופן בסיסי, אבל מבחינתי חיוני בגלל הנהיגה ה"הפוכה").

המלצתי היא ללכת על טיול עירוני ולא להתפרש על מרחקים, בגלל מזג האויר. בטיול עירוני, אם מזג האויר לא מאיר פנים, תמיד אפשר לארגן Plan B של מוזאונים\כנסיות\שווקים וכל מיני אתרים מקורים אחרים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המפורטת.

אם לא ציינתי - הכוונה היא פחות טיול מקובע למקום אחד - אלא לשכור רכב וגם לטייל.

פחות בקטע של מוזיאונים וכדומה - יותר בקטע של נופים, תרבות וכדומה.

אבדוק לגבי היעדים שציינת

תודה~!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא העונה המתאימה לנסוע לצפון אירופה. אם אתה רוצה לצאת בחורף - בחר האגן הים התיכון (איטליה, דרום צרפת, ספרד, פורטוגל), היה מוכן לנהיגה לא קלה, תכנן מסלולים קצרים כיון שסביר שזמני הנסיעה יהיו הרבה יותר ארוכים מהתחזיות האופטימיות של מפות גוגל, והכן לך תמיד תוכנית חלופית ליום סגרירי.

ד"א - יש גם אופציה הפוכה - טיולים חורפיים ממש. אני, למשל, נסעתי בחנוכה האחרון בטיול מאורגן ללפלנד (חפש שרשור של חבר הפורום Pasat04 שהיה בטיול דומה בפברואר או מרס 2015). אבל טיולים כאלה: 1. עדיף לעשות במאורגן, ואם אתה מטייל עצמאי זה לא מתאים למטייל לא מנוסה. 2. נובמבר עדיין מוקדם מדי, אפילו דצמבר גבולי. העונה הטובה לטיולים החורפיים באירופה הצפונית ממש היא בפברואר - מרס.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה - זו כבר לא עונת הדילים. גם טיסות השכר מתמעטות עד נעלמות אחרי סוכות. לעומת זאת מחירי הטיסות הסדירות צונחים. ובימים אלה של booking.com כל ההתארגנות הופכת פשוטה מאד. מרגע מציאת טיסה אפשר לסיים את הכנת השלד, כולל מציאת מלונות ובמידת הצורך שכירת רכב, תוך שעתיים. וכמובן צריך להשקיע עוד כמה שעות בבניית התוכנית המפורטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב סיציליה, מזג אוויר בחלקים צפוניים של איטליה לא יהיה הרבה יותר טוב מזה שבאירופה היבשתית. אז אם כבר איטליה, לא הייתי נוסע צפונה מרומא.

במידה והבחירה בכל זאת היא ביעד אירופי, קח בחשבון שאם תבחר לנהוג בעצמך תצטרך לנהוג בשלג. עניין שדורש לא מעט הסתגלות לרוב הישראלים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם יש לך המלצה ליעד אחר שאינו אירופה?

יש לנו רק 7 ימים...

אגב סיציליה, מזג אוויר בחלקים צפוניים של איטליה לא יהיה הרבה יותר טוב מזה שבאירופה היבשתית. אז אם כבר איטליה, לא הייתי נוסע צפונה מרומא.

במידה והבחירה בכל זאת היא ביעד אירופי, קח בחשבון שאם תבחר לנהוג בעצמך תצטרך לנהוג בשלג. עניין שדורש לא מעט הסתגלות לרוב הישראלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה - זו כבר לא עונת הדילים. גם טיסות השכר מתמעטות עד נעלמות אחרי סוכות. לעומת זאת מחירי הטיסות הסדירות צונחים. ובימים אלה של booking.com כל ההתארגנות הופכת פשוטה מאד. מרגע מציאת טיסה אפשר לסיים את הכנת השלד, כולל מציאת מלונות ובמידת הצורך שכירת רכב, תוך שעתיים. וכמובן צריך להשקיע עוד כמה שעות בבניית התוכנית המפורטת.

דיל הכוונה לא לטיסה, מלון והעברות אלא למצוא טיסה זולה ומלון במבצע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להסתדר באופן עצמאי די בקלות.

לארגן טיסה לאיזו בירה אירופית + מלון בעונה הזו יהיה די פשוט - מדובר בעונת שפל - ובהתאם לכך גם המחיר יהיה סביר.

מכל מקום, בתנאים של פות"ש הייתי מחפש טיול עירוני. להמנע מנהיגה בתנאים לא מוכרים.

להשאיר את זה למצב בו יכנסת למשבצת ה"מתקדמים", אם כי ממילא גם אם ינהג בשלג כל הנופים יהיו בערפל, כך שלא יראה דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אירופה וגם הקווקאז יהיו גשומים.

גאורגיה ממליץ פחות כי גם ככה התשתיות שם לא משהו אז עוד לנהוג בגשם זה בכלל לא כיף.

לטיול נהיגה כמו שאמרו פה סיציליה ודרום איטליה יהייה מעולה, מגיד מפלרמו לתפור את הדרום עד נפולי או רומא.

אני רציתי לעשות טיול בצפון איטליה וסלובניה לפני שבועיים (בסוף נסעתי ללונדון כי יצא לי יקר מידי לקחת רכב לבד)

היום תוך 4 שעות החלטתי על יעד והזמנתי כרטיסים ומלונות: המגבלה היא דרום אירופה- יוון (לא באמת מעניין, אפשר לבקר גם בגיל 50, שום דבר לא השתנה שם 2500 שנה, אין סיבה שישתנה בעוד 20), ספרד (טיפה יקר, תלוי מאוד בתאריכים ולא הסתדר לי), פורטוגל (אמורה להיות מאוד יפה אבל אין טיסות זולות), צרפת (יש מספיק בני דודים בארץ, לא צריך לנסוע רחוק כל כך בשביל זה) ואחרונה חביבה- איטליה.

אני טס למילאן וחוזר מרומא.

איך עשיתי את זה?

https://www.skyscanner.net/transport/flights-from/tela/cheapest-flights-from-tel-aviv.html?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&oym=1610&iym=1610&ref=home

אגב, אני סימנתי שאני מאנגליה והמחירים היו זולים יותר... כמובן שבבחירה של הכרטיסים עצמם סימנתי ישראל אבל בסקי סקאנר משום מה המחיר גבוה כשמסמנים ישראל

http://www.booking.com/index.en-gb.html?label=gen173nr-1BCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaGqIAQGYAS64AQzIAQ_YAQHoAQGoAgM;sid=342f15eff89582b114f7df0f3b7f7acf;sb_price_type=total&

אפשר גם לבנות חבילה באקספדיה אבל פחות אוהב אותם

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי skyscanner - אישית אני לא סובל את האתר. ההצעות הרלונטיות מתחבאות בין שלל הצעות הזויות (קישורים עם סטיה גדולה מהמסלול, כרטיסים נפרדים בחברות לא קשורות והמתנות ממושכות). מעבר לכך - חסרות בו לא מעט חברות. גם אם אני מוצא בו משהו רלוונטי אני בודק את אותן טיסות גם באתרי החברות הרלונטיות, מעדיף להזמין ישירות בחברה.

חוץ מזה, בארץ יש לא מעט טיסות שכלל לא מופיעות באתרים הגדולים. בביביתון יש ריכוז של הצעות כאלה במודעות זעירות, בדרך כלל בעמוד האחרון, ממליץ מאד לבדוק אותן ואז להתקשר לסוכנויות המציעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...