Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I30 ידנית או ניסאן קשקאי ידנית?

mr_jpdlm
שימו לב! השרשור הזה בן 2745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

לאחר חיפושים רבים מצאתי 2 מכוניות שמעניינות אותי לרכישה. שתיהן ידניות ולשתיהן כמה נתונים דומים:

הראשונה היא יונדאי I30 ידנית, יד ראשונה פרטית, עלתה לכביש בספטמבר 2014 ובעלת 21K ק"מ.

השניה היא ניסאן קשקאי ידנית, יד שניה, נרכשה מאלבר 0 ק"מ, עלתה לכביש ביוני 2014 ובעלת 14K ק"מ.

מחירון שתי המכוניות עומד על 68K בלוי יצחק לאחר שקלול כל הנתונים.

אנחנו משפחה של 5 נפשות - יש לנו 3 ילדות ששתיים מהן על בוסטרים ותינוקת אחת בסלקל. גרים רחוק מהמשפחה כך שכל נסיעה למשפחה היא באיזור ה75+- ק"מ כל צד.

לא נוהגים הרבה בפקקים.

ידוע לי שהמכוניות משני סגמנטים שונים ושהקשקאי תגרור אחריה עלויות אחזקה גבוהות יותר.

אני מניח שהיונדאי פרקטית יותר, מאובזרת יותר, חסכונית יותר ואני חושב שהיא גם רכה יותר על הכביש, אך הרגישה לי כבדה מאוד בתחילת נסיעה עם הצורך לעלות לסל"ד גבוה כדי לא להרגיש שהיא נחנקת.

מצד שני הקשקאי פחות מאובזרת (לפחות בגזרת המולטימדיה שניתנת להחלפה) אך אני אוהב את הנהיגה הגבוהה שבה, המנוע מרגיש חזק וזריז יותר והחלפת ההילוכים בה מאוד נעימה.

כרגע הקשקאי מושכת אותי יותר, אבל אין ספק שזה מגיע מתוף הדחף לנהוג על ג'יפון ובעיקר שלהרבה מחבריי יש ג'יפונים, אך עד כמה משמעותיים ההבדלים באחזקה והאם יש הבדלים מהותיים בין שתי המכוניות שאני לא יודע עליהם ונותנים עדיפות ברורה לאחת המכוניות?

שאלה נוספת - במידה וקשקאי, ישנה עוד קשקאי אחת שחשבתי לבדוק. גם היא יד שניה, נרכשה ב-0 ק"מ. עלתה לכביש במרץ 2014 והקילומטראז' שלה 64K. זולה בכ6-5K ש"ח מהראשונה בפוסט. ללכת על זול יותר עם נסועה גדולה יותר או שכדאי לשלם את ההפרש אך להשאר עם מנוע יחסית חדש?

חשוב לציין שאת הרכבים שלנו אנחנו קונים לשנים ארוכות ועכשיו מחליפים מאזדה לאנטיס שהיתה בבעלותנו 8 שנים.

תעזרו לי בהתלבטות?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי mr_jpdlm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בI30 רגילה או סטיישן?

הקשקאי בעל מנוע גדול יותר מהI30 ומכאן הפער בתחושה.

ליונדאי רמת גימור אחת בעוד לניסן היו 2 רמות גימור , אני מניח שכאן מדובר בפחות מאובזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בI30 רגילה, לא בדגם סטיישן.

לצערי לא מצאתי קשקאי ACENTA (רמת הגימור היוקרתית יותר). היתה אחת שראיתי ומשום מה המוכר נעלם פתאום. כנראה שעדיף אם כך.

בכל אופן, הקשקאי היא ברמת גימור VISIA, וכמעט כל הדגמים הידניים יצאו ברמה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד בסיס הגלגלים מידות הקשקאי גדולות יותר מהיונדאי וכך גם תא המטען שלו.

חוץ ממולטימדיה (כן מקורית לא מקורית את שתיהן אפשר להחליף) , מה חסר בקשקאי שיש ביונדאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא הנוסעים בקשקאי צפוף יותר מזה של היונדאי.

למשפחה, עדיפה i30 ורצוי בגירסת הסטיישן.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד בסיס הגלגלים מידות הקשקאי גדולות יותר מהיונדאי וכך גם תא המטען שלו.

חוץ ממולטימדיה (כן מקורית לא מקורית את שתיהן אפשר להחליף) , מה חסר בקשקאי שיש ביונדאי?

היום יש לנו מאזדה לאנטיס ופיאט פנדה כך שגם אם חסר משהו אני לא ארגיש. הכל אצלי זה בגדר שדרוג :lol:

לא יודע מה ההדלים באבזור, אבל עלויות הקשקאי יקרות יותר (רישוי וביטוחים. אני מניח שגם בדלק, אם כי מצאתי כל מיני נתונים שונים באינטרנט שמציבים את שני הרכבים על צריכת דלק דומה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא הנוסעים בקשקאי צפוף יותר מזה של היונדאי.

למשפחה, עדיפה i30 ורצוי בגירסת הסטיישן.

הקשקאי לא הרגישה לי צפופה, כנראה בגלל שאנחנו לא משפחה גבוהה. אבל היונדאי באמת הרגישה לי קצת יותר מרווחת. מה שלא אהבתי ביונדאי זה שהחלונות האחוריים מאוד צרים, בעוד הבנות רגילות לחלונות גדולים מאוד בפנדה.

לא מצאתי גרסת סטיישן ידנית בשנים האלו. אבל גם לא ממש אוהב את הנראות של הסטיישן.

עריכה אחרונה על ידי mr_jpdlm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשקאי צרה יותר במושב האחורי . תבדוק יחד עם ילדים וכסאותיהם ואז תבין למה לא קשקאי. חוצמזה הוא באמת רכב יותר נמרץ אבל תשווה אותו ליונדאי i30 2.0 ולא 1.6 ליטר.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שמדובר בורסיות הידניות ובi30 מדובר בדור הנוכחי שהגיע עם 1.4 בגרסה הידנית ו1600 בלבד בגרסה האוטומטית.

מנוע 2000 זה בדור הקודם וגם כך לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי המכוניות מצוינות, אבל פונות לכיוונים מעט שונים.

הדבר הכי נכון שאתה יכול לעשות זה ללכת יחד עם אישתך, ולראות את שתי המכוניות.

לנהוג בהן, לשבת בהן, להתנסות בהן, ואז להחליט.

בגלל שהתחושה שבהן שונה מאוד, הן יתנו הרגשה שונה ולא יהיה לכם קשה להחליט למה אתם מתחברים.

בהצלחה,

אמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות.

כמו שאמר יואב, אכן מדובר בגרסת 1.4 מכיוון שזו הגרסה הידנית.

שתי המכוניות מצוינות, אבל פונות לכיוונים מעט שונים.

הדבר הכי נכון שאתה יכול לעשות זה ללכת יחד עם אישתך, ולראות את שתי המכוניות.

לנהוג בהן, לשבת בהן, להתנסות בהן, ואז להחליט.

בגלל שהתחושה שבהן שונה מאוד, הן יתנו הרגשה שונה ולא יהיה לכם קשה להחליט למה אתם מתחברים.

בהצלחה,

אמיר

אישתי נסעה איתי ביונדאי ואהבה את הנסיעה, אך מאוד לא אהבה את משענות הראש הנטויות קדימה. בקשקאי היא לא נסעה. בכלל, מבחינתה זו לגמרי החלטה שלי. לא בא לה להתעסק בזה. היא רוצה שאני אגיע עם האוטו הביתה ואגיד לה "את זה קניתי". מה שכן, יש בה את התחושה שלנהוג על רכב גדול יותר מקנה תחושת בטיחות גבוהה יותר על הכביש.

אני יודע ששני הרכבים קיבלו אותו ציון בטיחות ואני יודע שליונדאי יש כרית אוויר אחת יותר מהקשקאי, אבל האם לקשקאי יהיה יתרון בגלל גודל ומשקל אם חו"ח תהיה תאונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כותב מידע כללי ולא ניסיון אישי ברכבים. אבל זה די ברור שבשום פרמטר משמעותי אין הבדלים מורגשים. ומכאן הדילמה שלך.

אישית אני לא סובל ג'יפונים אבל במצב הדברים שלך אין שום סיבה לוותר על הניסן. והנה ההסבר המאוד פשוט:

כרגע הקשקאי מושכת אותי יותר, אבל אין ספק שזה מגיע מתוף הדחף לנהוג על ג'יפון ובעיקר שלהרבה מחבריי יש ג'יפונים

לך עם מה שעושה לך טוב.

אם מה שהיה עושה לך טוב זה מזראטי אז המצב היה יותר מורכב, אבל במצבך אין סיבה לא ללכת עם הרגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...