Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט 500 - שרשור מתגלגל (3 שנים ו-20K)

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 1642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום לפני שנה קיבלתי את הרכב,

לרגל שנה עם הרכב החלטתי לכתוב סיקור על הרכב, לאחר שצברתי איתו ניסיון וראיתי למה הוא מסוגל.

בזמן רכישת הרכב היה מבצע ב-70 אלף ש"ח. כמובן שהמבצע לא כולל אבזור נוסף, צבע שאינו לבן או אגרת רישוי. עם תוספת הצבע, מרימי שמשות, קודן ואגרת רישוי הגעתי לקצת פחות מ-74 אלף ש"ח.

לרכב התווספו מספר תוספות לאחר הרכישה: חיישני רוורס (350₪), מערכת נורמלית (6000₪), ג'אנטים (1200₪), חלונות מושחרים מאחור (450₪), משענת יד (70 יורו בערך) וידית הילוכים (כ-50 יורו).

נסועה וצריכת דלק:

הרכב נסע אצלי גם בעיר וגם מחוץ לעיר. לא נרשמה נסועה רבה יחסית לקליאו, 7600 ק"מ בלבד, וזה יתמעט השנה עקב התחלת לימודים אקדמאיים, מה שאומר שבמקרה הטוב אני אעשה בשנה הקרובה 4000-5000 ק"מ.

מבחינת צריכת דלק - ריבוי נסיעות קצרות ופקוקות בעיר עם מזגן, מביא את צריכת הדלק ל1:12 (מדוד + מחשב).

ריבוי נסיעות בינעירוניות ומשהו כמו 15-20% עירוני הביא את צריכת הדלק לאיזור ה1:17.5. יש לציין שחלק רב מאותו תדלוק היה נהיגה רגועה ומתונה בכביש 90 על 90-100 קמ"ש ביום לא עמוס.

מד הדלק הדיגיטלי נוטה לזייף והרבה. הוא מורכב מ8 שמיניות (כאשר השמינית האחרונה מחולקת ל2), השמינית הראשונה נופלת אחרי 120-150 ק"מ מחוץ לעיר או אחרי 60-70 ק"מ בתוך העיר. מעניין שהרבע הראשון נופל לאט יותר מהחצי שאחריו. :roll: מוזר.

בכל מקרה צריכת הדלק:

בעיר 1:12-1:13

מחוץ לעיר 1:17-1:18 (מחשב הדרך הראה נתונים של 1:20 בנסיעה רגועה במזג אוויר קריר על כביש 6)

נסיעה חזור מאילת עם מזגן ורגל כבדה בעליות: 1:16.2

משולב בסביבות 1:15

עלויות אחזקה וטיפולים:

הרכב נכנס לטיפול אחד בלבד, טיפול שנתי. על פי המפרט של פיאט, בטיפול הראשון יש לבצע בדיקה בלבד. אך פדנט שכמוני לא יסכים לדבר כזה, ובטיפול בוצעה החלפת שמן ופילטר שמן.

סך הכול עלות הטיפול: 230₪. למה? כי יש לי התחייבות מהיבואן על שני טיפולים חינם (לפי המפרט הסטנדרטי) על הסווירלס שהרכב הגיע איתם. ללא השובר הייתי משלם 460₪. מחיר סביר בהחלט למוסך מורשה.

מבחינת תקלות? לא נרשם משהו חריג למעט כבל פתיחת דלת שהתנתק, ככל הנראה לא חובר היטב כשהותקנה המערכת.

לרכב בוצע PDR ב-500₪ תודות לשכן נחמד שדאג לדפוק לי את הכנף הקדמית.

מבחינת עלויות נוספות בנושא הקוסמטי - בוצע לרכב טיפול צבע אצל שלומי אדרת תמורת 1500₪, והרכב נשטף אחת לשבועיים - שלושה שבועות באופן ידני על ידי. השנה קניתי חומרים בסביבות 200₪, אך אין כאן התייחסות לעלות החומרים שרכשתי בשנים עברו.

אגרת הרישוי השנה הייתה 1026₪ (וכך גם תהיה בשנה הבאה) בגלל הנחת משרת מילואים פעיל.

ביצועים, התנהגות, נוחות:

הנתונים כאן היו דומים לקליאו, מנוע 1.2 עם מעט הספק וקג"מ מזערי. אממה, חיכתה לי כאן הפתעה חיובית למדי. המומנט אמנם נמוך מעט מזה שהיה בקליאו (10.7 קג"מ בקליאו לעומת 10.4 קג"מ בפיאט), אבל צריך לזכור שהפיאט שוקלת כ-200 ק"ג פחות מהקליאו III ובנוסף לכך המומנט מגיע ב-3000 סל"ד, מה שיוצר תחושה זריזה ורכב זריז למדי בעיר וביציאה מהמקום.

זה אמנם לא רכב ספורטיבי, אך בסך הכול הכוח זמין יותר מהקליאו והרכב 'זז' הרבה יותר טוב.

עד 80-90 קמ"ש הרכב מאיץ לא רע, לאחר מכן התאוצה איטית יותר.

עם זאת, אין בעיה לנסוע איתה 120-130 קמ"ש מחוץ לעיר. הרכב לא רועש מדי במהירויות האלו, ובמהירויות האלו המנוע מסתובב על 3500 סל"ד בערך.

מבחינת סחיבת בעליות נרשם כאן שיפור משמעותי, בעוד שהקליאו התקשתה (מאוד) בעליות מאילת, גמגמה על 40-50 קמ"ש בלי מזגן, הפיאט עלתה את העליות האלו על 70-80 קמ"ש עם מזגן.

ואיך הייתה צריכת הדלק אתם שואלים? בעת החזרה הביתה המחשב רשם 1:16.2. מכובד למדי לדעתי בהתחשב בעליות ובשימוש במזגן לאורך כל הדרך.מבחינת התנהגות ה-500 בסדר, אבל ההגה קל מדי, וכשמפעילים את הסיטי זה נהיה זוועתי יותר. אני באופן אישי מעדיף הגאים עם יותר פידבק, כמו זה שהיה לי בקליאו.

התחושה בסיבובים סבירה אך לעיתים קצת נמרחת, כנראה תודות לצמיגים.

מבחינת נוחות המכונית סבירה, אך אין לי ספק כי הקליאו הייתה מכונית נוחה יותר ופחות קופצנית.

אבזור ומרווח פנים:

אם יש משהו שאפשר להגיד בגנותה של ה500 זה האבזור הדל שלה.

אמנם מבחינת אבזור בטיחותי לא חסר דבר, יש 7 כריות אוויר (חריג בקטגוריה), ABS, ESP ומערכת למניעת דרדור בעת זינוק בעליה.

יש מחשב דרך מפורט יחסית, יש מערכת מקורית (שנשמעת לא רע יחסית למערכות מקוריות), אבזור חשמלי מלא (2 חלונות חשמל ומראות חשמל) - אבל בערך כאן זה נגמר.

פיאט חסכו בשליטה מההגה ובוודאי שאין בקרת שיוט.

קצת מאכזב לרכב במחיר כזה. מתיחת הפנים שיפרה מעט את האבזור והוסיפה למערכת המקורית ברמת הגימור הבסיסית כניסות AUX וUSB ושליטה מההגה. זה נחמד, אבל בעידן שבו כמעט כל רכב מגיע עם מערכת מולטימדיה זה קצת חסר.

מבחינת מקום - שני מבוגרים יושבים בנוחות מלפנים, מאחור סביר אך אנשים שישבו שם טוענים שמעט צפוף. (לא ממש מעניין אותי)

תא המטען קטן יחסית, בייחוד אחרי ששמתי בו סאב וופר 12". :roll:

רגע, במחשבה לאחור, האם זה הרכב שהיית קונה?

אם אסתכל על המצב בהווה - בהתחשב בעובדה שעכשיו יש דאצ'יה סאנדרו סטאפווי דיזל ב-75 אלף ש"ח, יש סיכוי טוב שהיא הייתה הבחירה הטבעית שלי ולא ה500. (אפילו שבנסועה הנוכחית שלי אני יודע שאין שום יתרון לדיזל)

למרות שה-500 ייחודית משמעותית מהדאצ'יה וכנראה שגם הנדסת האנוש שלה עדיפה, גם לדאצ'יה יתרונות בדמות מנוע חסכוני וחזק יותר ואבזור עדיף (למעט בתחום הבטיחות).

יש לי מקום חם בלב לצרפתיות ובייחוד למנוע הדיזל K9K. :)

לא מן הנמנע שהרכב הבא שלי יהיה צרפתי שוב, וכבר שמתי עין על הפג'ו 208 HDI.

יתכן שאם מוכרים את ה-208 במחיר מבצע של 64 אלף ש"ח לדגם הבסיסי, הייתי יכול להשיג במחיר של ה-500 את הדגם המאובזר של ה208 עם גיר ידני ומנוע 1.2. ואין ספק שהפג'ו הייתה מגיעה מאובזרת יותר, היא פרקטית יותר, מרווחת יותר וכנראה גם נוחה יותר.

כנראה שאם הייתי מבצע את הרכישה היום, הייתי שוקל את ה208 או את הסטאפווי עם מנוע הדיזל. (מצד שני גם ה-500 עברה מתיחת פנים וייתכן שהייתי מתייחס אליה אחרת :roll:)

אך במחשבה לאחור מול כל האופציות ששקלתי בתקופת הרכישה (פיאסטה ידנית, ספלאש ידנית, פיקנטו אוטומטית ודאצ'יה סאנדרו סטאפווי 0.9T), ה-500 הכי נראתה לי, בנוסף לתנאי טרייד אין טובים שהוצעו לי, ובסופו של דבר היא עושה את עבודתה נאמנה ויש לה את היתרונות שלה שאני צריך (כמו הגודל שלה שהולך להוות יתרון עצום בחנויות הצפופות באוניברסיטה, כמו צריכת הדלק והביצועים בעיר) והיא מכונית ייחודית ומגניבה. 8)

DSC_0004 (2).JPGDSC_0026.JPGDSC_0073.JPGDSC_0132 (2).JPGDSC_0444.JPGDSC_0452.JPGDSC_0466.JPGDSC_0849.JPG

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על הסקירה!

אמרת הרבה דברים עליו. אני רק אוסיף שאני חושב שהרכב לדעתי מאד יפה ומיוחד חיצונית יחסית לשאר המיני ופנימית בכלל אין מה לדבר. עיצוב מאד לא שגרתי ש(תקן אותי אם אני טועה) עושה כיף להכנס אליו כל פעם מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, הרכב ייחודי מבחינת עיצוב, הן חיצונית והן פנימית, שונה משאר המיני, היחידה שמסוגלת להתחרות בה זו האדם, שאר המיני הסטנדרטיות משעממות ואפורות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הבנתי מה הסיבה שעושים לרכב בן פחות משנה

- טיפול צבע ב 1500₪?

ואיזה ג'אנטים קנית? רואים בתמונות טסות פשוטות

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול צבע כי הרכב הגיע עם סווירלס וזה הציק לי בעיניים, אז שלומי עשה פוליש ויישם ציפוי על הרכב.

לגביי הג'אנטים, אעלה תמונה. מה שאתה רואה עם טאסות זה תמונות ישנות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, הרכב ייחודי מבחינת עיצוב, הן חיצונית והן פנימית, שונה משאר המיני, היחידה שמסוגלת להתחרות בה זו האדם, שאר המיני הסטנדרטיות משעממות ואפורות.

בתקופה שהפיאט 500 יצא כמעט כל המיני היו משעממות אבל היום לא חסר מיני יחודיות ויפות כמו הDS3, אופל אדם, לנציה אפסילון, מיטו,חיפושית החדשה

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה כתובה היטב.

הדאצ'יות עברו רענון בתערוכת פריז עם שיפור בנושא הנדסת האנוש והחומרים.

יפה, בהחלט נראה שעברה שיפור באיכות החומרים, אבל עדיין משהו מרגיש מיושן באוטו הזה. הקטע הזה עם החלונות באמצע הקונסולה, מרגיש לי כמו הפולו קלאסיק 97' שהייתה להורים שלי. :roll:

וכן, ברור שבמחיר הזה אי אפשר לאכול את העוגה שלמה, אבל עדיין.

בתקופה שהפיאט 500 יצא כמעט כל המיני היו משעממות אבל היום לא חסר מיני יחודיות ויפות כמו הDS3, אופל אדם, לנציה אפסילון, מיטו,חיפושית החדשה

הכוונה ביחס למיני במחיר של 70-75 אלף ש"ח.

הDS3, המיטו והחיפושית יקרות מהותית מה500, האדם גם יקרה יותר, והלנצ'יה? וול, לא הייתי קונה רכב שנמכרות ממנו 2-3 יחידות בשנה. :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור,מעניין שטיפול ראשון לא דורש שום דבר,מדובר הרי על אותו מנוע כמו שהיה לי בפנדה.

לגבי צריכת דלק,גם לי הייתה בפנדה צריכה דומה

מה שכן,נראית מעניינת גם היום.

Sent from my A0001 using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת שזה חירפן אותי, אני לא מאמין בזה, ובשביל 230₪ בשנה (שזה כמה עשרות אגורות ביום), שווה לי השקט הנפשי שלי.

מה שכן, לא אחזור למוסך ב.ט. בבאר שבע. לא התרשמתי בכלל מהמוסך, שרטו לי את אחד הג'אנטים, פתחו את הדלת על הליפט (למזלי אין נזק לדלת), ביקשתי לא לשטוף ופתאום אני רואה שהרכב עומד בתור לשטיפה (עם מטאטא) :evil:. העובדים עובדים על כמה רכבים במקביל. נראה מאוד לא מקצועי בעיניי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שמוכרים את האפסילון יותר, ולא חושב שמישהו ירצה להוציא כ"כ הרבה כסף על אוטו עם שני כוכבי בטיחות בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, בהחלט נראה שעברה שיפור באיכות החומרים, אבל עדיין משהו מרגיש מיושן באוטו הזה. הקטע הזה עם החלונות באמצע הקונסולה, מרגיש לי כמו הפולו קלאסיק 97' שהייתה להורים שלי. :roll:

וכן, ברור שבמחיר הזה אי אפשר לאכול את העוגה שלמה, אבל עדיין.

הכוונה ביחס למיני במחיר של 70-75 אלף ש"ח.

הDS3, המיטו והחיפושית יקרות מהותית מה500, האדם גם יקרה יותר, והלנצ'יה? וול, לא הייתי קונה רכב שנמכרות ממנו 2-3 יחידות בשנה. :roll:

חיפושית כן הרבה יותר יקר אבל על השאר יש מבצעים מידי פעם

האדם היה מבצע על האוטומט ב84 אלף (אם אני לא טועה) ואם זה גיר רגיל זה אמור להיות פחות

ומה הבעיה עם רכב כמו הלנציה שלא מוכרים ממנו הרבה יחידות? ומכרו הרבה יותר מ2-3 (אני בעצמי חושב לרכב הבאה שלי יהיה לנצ'יה יד 2)

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

A900 - מה הבעיה? שוק למשל. ל-500 אני סבור שאמצא קונים, יש מספיק בחורות שמחפשות את הרכב הזה. לא חסר גם אנשים שצריכים אוטו קטן וחסכוני כדי להידחף איתו לחניה צפופה בתל אביב. כך שלמצוא קונה לדבר הזה אני אמצא, ואם לא תמיד אני יכול ללכת לעסקת טרייד אין.

מי יקנה את הלנצ'יה הזאת בדיוק? איפה אשיג לה חלקי פח אם הרכב יעבור תאונה?

ואדם ב84 אלף ש"ח זה יפה, אבל זה עדיין יותר יקר מה-500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין זכר לאדם הידנית שהייתה ובאתר של אופל האדם הבסיסית מתחילה מ92 אלף.

האדם הידנית היחידה שמופיעה שם זו האדם S .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

A900 - מה הבעיה? שוק למשל. ל-500 אני סבור שאמצא קונים, יש מספיק בחורות שמחפשות את הרכב הזה. לא חסר גם אנשים שצריכים אוטו קטן וחסכוני כדי להידחף איתו לחניה צפופה בתל אביב. כך שלמצוא קונה לדבר הזה אני אמצא, ואם לא תמיד אני יכול ללכת לעסקת טרייד אין.

מי יקנה את הלנצ'יה הזאת בדיוק? איפה אשיג לה חלקי פח אם הרכב יעבור תאונה?

1.זה רכב חדש, החברה אמורה לספק חלקי חלוף

2.אם אתה קונים רכב יחודי כמו הלנצ'יה תמיד מוצאים את ה"משוגע" שהיה קונה את זה ב מיוחד שזה רכב קטן, הריי אין הרבה למכירה כמו שאר המכוניות שהמגרשים מפוצצים בהם ואי אפשר למכור אותם כמו את הרכב של אחותי (גולף 2011)

בכל מקרה נתתי רק דוגמא שיש היום כבר כמה סוגים של מיני מעוצב\יחודי ולא הכל פיקנטו וכד'

עריכה אחרונה על ידי A900

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...