Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מחזירים לכביש אופנוע שעמד מספר שנים?

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה אומנם לא רכב אספנות, אבל אני מאמין שהתהיות שלי די דומות למי שמתחיל בעולם האספנות, ולכן חשבתי שיהיה נכון לשאול כאן.

ברשותי אופנוע ישן למדי, ומאוד לא נפוץ: דוקאטי מונסטר 600 שנת 94 שיובא לארץ ביבוא אישי. האופנוע ברשותי מעט מעל לעשור (נרכש בספטמבר 2006), ואני הבעלים השלישי שלו. האופנוע שימש אותי ככלי רכב יומיומי עד לפני כשלוש שנים, ומאז הוא עומד. אני חייב להודות שלאורך השנים שהאופנוע נסע, עקב מיעוט מוסכים שהסכימו לגעת ב"יצור המוזר" הזה ורמתם הנמוכה של המוסכים שכן הסכימו לטפל בו, הטיפול שהאופנוע קיבל היה רחוק מלהיות אידאלי - השתדלתי לטפל בו בזמן, אולם מעולם לא מצאתי מוסך שטיפל בו עם האהבה שמגיעה לכלי כזה ושעשה רושם שהוא באמת יודע ומבין מה הוא עושה (שמות המוסכים שמורים ב"מערכת" כיון שהם לא רלוונטיים לנושא)

הסיבה שהאופנוע הועמד היא שהוא פשוט הפסיק להניע - הסטארטר היה מסתובב, האופנוע היה תופס לשניה וכבה, וכשהוא כבר כן הואיל בטובו להניע, הוא (כך זה נשמע) היה עובד על בוכנה אחת, ורק כשהוא היה מתחמם גם הבוכנה השניה היתה נכנסת לפעולה (אני זוכר שכשבדקתי את המצתים, הם היו שחורים - שחור יבש, לא שחור רטוב - מה שלמיטב זכרוני אומר שהתערובת עשירה מדי). אז אחרי איזה בוקר שמיהרתי לעבודה והאופנוע סרב להניע, פשוט נמאס לי, העמדתי אותו, ולא נגעתי בו יותר. בשנה האחרונה התחשק לי להחזיר אותו לכביש, אבל חוסר בזמן (וגם קצת חוסר בכסף) גרם לכך שהפעולות המעשיות לטובת העניין הסתכמו בחיפוש ורכישה של דברים באיביי - ערכת טיפול, השלמה של כל מיני חלקים קטנים שחסרים, וכו'.

בשבועיים האחרונים החלטתי שזה הזמן להתחיל לעשות פעלות קצת יותר מעשיות לטובת החזרה לכביש, ונראה לי שהצעד הראשון יהיה לנסות להניע אותו. לפני שאני מניע אותו, נראה היה לי הגיוני לעשות ניקוי קרבורטורים, ולנסות לסדר את מערכת הדלק - כרגע המצערת (נראה) שעובדת תקין, אולם ידית הצ'וק תקועה (במצב סגור, כנראה, אבל לכו תדעו). בכל העשור האחרון אני בטוח שלא בוצע ניקוי כזה, וכנראה שגם לפני כן לא ממש, כך שנראה לי שצריך (אם כי כיון שהקשר שלי למכונאות מסתכם בחוסר הבנה כמעט מוחלט, יתכן ואני טועה). ניסיתי היום (קצת) לפרק את מיכל הדלק על מנת לנסות לראות כיצד אני מפרק את הקרבורטורים, אולם היו שם כל כך הרבה חוטים וצינורות שהגעתי למסקנה שגם אם לפרק אני אוכל, להרכיב מחדש... לא בטוח.

אז באתי אליכם להתייעץ!

יש לי ידיים ימניות בהחלט, אבל אפס ניסיון במכונאות, והיסטוריה לא טובה של כלים שמתפרקים ולא מורכבים בחזרה (יעידו חלקי ההונדה CH250 שזרוקים לי במחסן), אבל את הדוקאטי הזה אני רוצה לראות נוסע שוב, כך שאני צריך עיצוב טובות (ועזרה טובה) לגבי איך עושים פרויקט כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תבדוק את נושא הרישוי יתכן וצריך לשלם אחורה את הטסטים ואו בדיקת מעבדה מוסמכת

שנית תגדיר תקציב ואיזה רמת שיפוץ אתה רוצה ולבסוף תמצא מישהו מיקצועי שיהי מוכן לטפל בכלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תבדוק את נושא הרישוי , יש מצב שלא תוכל כלל להעלות אותו לכביש אלא רק בסטאטוס אספנות , או אולי תדרש בדיקת מעבדה .

לגבי מוסך - ממליץ בחום על אבי רסקין בפתח תקוה ר'ח בר כוכבא , אין לי את הטלפון כרגע (אני בחו'ל ) .

הבחור מהדור הישן והמוצלח , נולד לתוך המוסך( אביו ואימו עבדו יחדיו במוסך כבר לפני 50 שנה .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש באתר משרד הרישוי רשום בוודאות-חובה לשלם רק טסט שנה אחרונה ולא את כל השנים!.

רכב (שאינו אספנות) מחוייב אחרי שנתיים בבדיקת טכניון (800 שח לערך) בנוסף לטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו נתחיל מההתחלה, החזקת כלי ישן ובמיוחד כמו הדוקאטי היא יקרה ותחייב תקציב נכבד.

האופנוע שלך נשמע כמו אחד שיצטרך יישור קו רציני (ויקר) וזאת לפני סידור ענייני הרישוי.

תצטרך לשלם את כל האגרות שלא שלומו ואז לגשת למעבדה ולעשות מבחן רישוי כיוון שהאופנוע

שלך לא עשה טסט מעל שנתיים, בגלל היותו רכב מיושן תצטרך גם אישור מוסך ובדיקת בלמים.

ההרגשה שלי מבלי לראות את האופנוע שתצטרך להחליף צמיגים לטריים. ותבדוק כמה הם

זמינים במידות האופנוע שלך הכתובות ברישיון. (שים לב שלכל אות יש משמעות). המחיר יכול להגיע

ליותר מאלף שש מאות ש"ח.

בנוסף החלפת נוזלים מלאה (נוזל בלמים, שמן מזלג, גומיות ואטמים יבשים, שמן גיר ומנוע)

המנוע יצטרך כיוון שסתומים, ניקוי קרבורטור תאום וכיוון.

מערכת החשמל תצטרך רענון ובדיקה, וכל המנגנונים הנעים סיכוך ושימון. (החשד שלי שאחת

מהכוהילים שלך לא מתפקד טוב)

בקיצור בדוקאטי צריך פרט ליד אוהבת, גם מוסך שמבין ומעריך את הכלים האלה וארנק תפוח.

אחרי שתעשה יישור קו ותסדיר את עלייתו לכביש בצורה חוקית תוכל ללמוד לאט איך לשמור ולתחזק

אותו לבד.

ממליץ לך להיכנס לפורום פול-גז יש שם כמה וכמה פריקים של דוקאטי שישמחו לתת לך עצות מועילות

ושמות של מכנאים ראויים.

תמונה של האופנוע תעזור לתת לך תמונת מצב טובה יותר.

חבר שעשה פרוייקט דומה על אופנוע זהה הוציא במהלך יישור הקו למעלה מעשרת אלפיים ש"ח!

תבדוק שהעניין מתאים לך כיוון שאין קיצורי דרך שיחזיקו את האופנוע שלך במצב בריא ללא נזק

מצטבר יקר.

שיהיה בהצלחה ותעדכן. - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי קונה בחפץ לב יישור קו של 10000 ש'ח בדוקאטי שעמד 10 שנים,בעצם של כל אופנוע.

האופנוע עמד רק 3 שנים, לא מדובר באופנוע שהבעלים מבקש שיפוץ מוזיאוני לתערוכה,

אלה השמשה לאופנוע אמין. - רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי קונה בחפץ לב יישור קו של 10000 ש'ח בדוקאטי שעמד 10 שנים,בעצם של כל אופנוע.

האופנוע עמד 3 שנים (אולי מעט פחות), הוא ברשותי עשר שנים, ועד שהעמדתי אותו הוא היה ה Daily driver שלי. היום את התפקיד הזה ממלאת קופסה עם 4 גלגלים ושבעה מושבים, והאופנוע יותר בגדר תחביב שאני רוצה להשמיש - לפחות בשלב הזה - למצב נסיעה. אם השלב הזה יוכתר בהצלחה יש תוכניות אחרות להמשך, אבל עד אז עוד חזון למועד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על מוסך דינמיקה אופנועים בחולון, מורשים דוקטי ו mv agusta כך שמבינים באיטלקים ובעלי מקצוע מעולים.

קבל המלצה חמה ממני, מה שלא יהיה תתרחק מליגל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, שכחתי :-)

אצלם בערב, אבל בינתיים תמונה מאחת מהפעמים האחרונות שהוא עדיין נסע (לפי התאריך של התמונה בינואר 2014 הוא עוד נסע) :-)

1483439_10152139568165816_1962760453_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה חביב למדי, דורש TLC אני הייתי מתפרע עליו לגמרי, אבל הפוטנציאל קיים.

בסיס נהדר לפרוייקט, אבל לא זול.

עדכן אותנו, אני עוקב מקרוב! - רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי ידידי, אבל כאן מדובר בהרבה יותר מסתם השמשה, המנוע מזיע ויצטרך

טיפול מסיבי, השלדה המקסימה שהיא לב ליבו של האופנוע, תצטרך צביעה מקצועית,

האגזוז עייף ולא ראוי. ולא נגענו במערכת הבלימה הבולמים והחשמל.

לא מדובר בפרויקט חובבים לצערי, שהייתי שמח לעזור לך בו,

כאן מדובר בבניה מחדש והתאמה לרכיבה ב-2016.

סך ההשקעה הנדרשת עולה הרבה מעבר לשוויו, מה שעושה אותו פרויקט לבעלי מקצוע

או מבינים שיכולים לחסוך במחיר העבודה.

או לבעלי תקציב שמעוניינים בפרויקט ללא קשר להשקעה הסופית.

היתרון היחסי שמדובר בדוקאטי שיש לו לא מעט מעריצים וכאלה שישמחו לאמץ אותו לשיפוץ.

קח הרבה אוויר תבדוק שוב את עצמך לפני שתשקיע הון ותתקע עם אופנוע לא "מבושל"

אם תרצה יעוץ נוסף אפשר בפרטי. - רן

עריכה אחרונה על ידי השושנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...