Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מחזירים לכביש אופנוע שעמד מספר שנים?

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי קצת (הרבה) Elbow grease חלקים בני 27 (טוב נו, יש גם חלק אחד "צעיר" בן 24) מתחילים לקבל חזות חדשה.

מה שמפתיע אותי (וכנראה גם מראה על המצב של דוקאטי באותה תקופה) זה שבאופנוע שלי (שנת יצור 94) ישנם חלקים שיוצרו אפילו ב 90.

WP_20171210_11_34_43_Pro.jpg

WP_20171210_11_34_53_Pro.jpg

WP_20171210_11_34_57_Pro.jpg

WP_20171210_11_35_09_Pro.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

השיפוץ מתקדם לאט מאוד - וה milestone העיקרי של הפרדת המנוע והשלדה ממשיך להידחות למועד עתידי מסיבה מאוד פשוטה: מבחינתי הפרדת המנוע מהשלדה זו נקודת האל-חזור שאחריה השיפוץ חייב לעלות להילוך גבוה, ולהצריך השקעת כספים משמעותית, שכרגע (לצערי) לא פנויים לי לטובת השיפוץ.

בינתיים, גם כי אני נהנה מההתעסקות, אבל לא פחות מזה כדי לשמר את המומנטום ולא להרגיש שהשיפוץ נתקע, אני גם מזמין דברים קטנים (וקצת פחות קטנים) מאיביי, וגם עושה את הדברים שאני יכול לעשות בעצמי: כל פעם מפרק משהו, מנקה, בודק את המצב ומסדר מה שאני יכול, ומרכיב בחזרה על האופנוע. כל הפירוקים וההרכבות האלו מאפשרים לי ללמוד איך דברים מורכבים ולהתנסות ב"מיני פרויקטים", ואני מקווה שכשיגיע זמן הפירוק המשמעותי, אני אהיה מוכן מעט יותר טוב אליו.

כרגע עוד קצת elbow grease וטיפלתי במכלול מגן הבוץ האחורי - הוא לא הגיע למצב מושלם, אבל יחסית לחלק כל כך ישן, אני מרוצה מאוד. מעבר לזה כל מיני כבלים ואטמים שהזמנתי, והדובדבן שעל העוגה היא משאבת דלק מקורית, נדירה ו(מאוד) יקרה.

WP_20171223_08_56_28_Pro.jpg

WP_20171223_08_56_18_Pro.jpg

24059091_10155925163045816_8762708826597829125_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MARVEL?? מצאתי את הnemesis שלי בפורום :)

פעם מזמן, כשהייתי מנהל פרויקטים צעיר, לקחו אותנו להשתלמות של איזו פסיכולוגית ארגונית שהמשפט הראשון שיצא לה מהפה זה "אני הולכת ללמד אתכם להפריד בין עיקר לטפל" - להעביר לך את המספר שלה? :roll::wink: (אבל אם כבר נכנסת לשם, מארוול, DC, אני לא מבין בכולם במידה שווה - החולצה הזו היתה במסגרת המסע החצי שנתי שלי לפוקס לקנות 20 חולצות זהות לגמרי עם דוגמה שונה כדי שאשתי לא תהרוג אותי שאני לובש סמרטוטים).

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טפל לאחד זה עיקר לאחר, אבל בכל מקרה ניצלת :D

אם תרצה אוכל להרחיב רבות על ההבדלים בין DC למארוול, אבל אני מקבל את הרושם שזה מעניין לך את ה@2$)&$ :shock:.

סביר להניח שאשתך תתנקש בך קודם על החלקים האלה שבארון לפני החולצות המרופטות :)

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה, היא עדיין לא יודעת שיש עוד חלקים בדרך לאותו מדף... הכלל שלי הוא שחלקים לפני שיפוץ נמצאים על האופנוע או במחסן למטה, חלקים אחרי שיפוץ הולכים למדף בארון הבגדים, וגם זה רק בגלל שהבהירו לי שאם הם יגיעו למדף בסלון - שם תכננתי לשים אותם בהתחלה - זה כבר קאזוס בלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

והופ, הבירוקרטיה הגיעה גם אלי:

ביקשתי רישיון יבוא לקרבורטור, ולפני יומיים התקשרה אלי מישהי ממשרד התחבורה (ציון לשבח - בלי ציניות - על זה שהתקשרה והסבירה את המצב ולא סתם שלחה את הטפסים בחזרה) ואמרה שכיון שהאופנוע לא אספנות אני צריך או שהרישיון יהיה "בתוקף" - כלומר לכל הפחות משולם - או שאני אביא להם אישור ממוסך שהאופנוע מטופל אצלו ושלצורך הטיפול דרוש קרבורטור.

אז לשלם את הרישיון אומר - עד כמה שהבנתי - לשלם גם את כל הטסטים החסרים (הטסט האחרון היה למיטב זכרוני ב 2013), ולגבי אופציית המוסך... כיון שאין לי חברים מוסכניקים, ושום היכרויות בתחום, אני בספק אם מוסך כלשהו יתן לי אישור שהאופנוע מטופל אצלהם.

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי אופציית המוסך... כיון שאין לי חברים מוסכניקים, ושום היכרויות בתחום, אני בספק אם מוסך כלשהו יתן לי אישור שהאופנוע מטופל אצלהם.

דיברת עם אביב מ"אופנועי חולון"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז אחרי תקופה שהפרויקט עמד - חלק בגלל שהחיים קצת "הפריעו", אבל בעיקר בגלל שקצת נרתעתי מלהתחיל לפרק דברים משמעותיים - אתמול והיום היה לי קצת זמן והתפניתי לאחד הדברים הכי חששתי ממנו, פרוק צמת החשמל. למה חששתי? כי לפרק זה ממש קל, אבל אני מאוד חושש מה יקרה כשאצטרך להרכיב הכל בחזרה. אז אתמול והיום פרקתי את הצמה כשניסיתי עד כמה שאפשר לתעד את הפירוק ולסמן מהיכן הגיע כל מחבר, ועל הדרך פירקתי עוד לא מעט דברים, כך שעכשיו זה למעשה מנוע שמחובר לשלדה ולשני הגלגלים.

האמת?

עכשיו התחלתי לפחד שאולי לקחתי על עצמי יותר מדי...

WP_20180208_10_34_38_Pro.jpg

WP_20180208_09_30_30_Pro.jpg

WP_20180208_08_35_08_Pro.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרגע, באמת לקחת על עצמך יותר מדי.

טיפ קח ניר דבק איזוליר בנד לבן ולפף על כל קצה חוט אחד בצמה והשני במקום החיבור וכתוב

עליהם מספר. לדוגמא 1 ו-1 בצד שניתקת.

ככה כשתרכיב מחדש תצטרף רק להתאים את המספרים ויהיה לך יותר קל.

כמו כן צלם כל שלב ושלב, לפני הפירוק ואחרי.

נראה נהדר עד עכשיו.

לא התקשרת! - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...